| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ebola w Gwinei ebola-w-gwinei,639,53477 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | DMW [ 11 Sie 2014 23:58 ] |
| Temat postu: | Ebola w Gwinei |
Ostatnio przewinął się na forum wątek dotyczący Eboli ale został wrzucony do kosza. ebola-na-swiecie,183,53371 Ponieważ jestem aktualnie w Gwinei (w Conakry) toteż w skrócie przedstawię sytuację w tym kraju. Chciałbym zaznaczyć, że nie jest moim celem nakłanianie nikogo do zaniechania niezbędnych środków ostrożności ale z drugiej strony nie należy popadać w panikę. Do tej pory w Gwinei zmarło na Ebolę kilkaset osób. Byli to tylko i wyłącznie czarni mieszkańcy Gwinei, białych przebywa tutaj kilkanaście tysięcy osób i nikt z nich nie zaraził się wirusem (jak na razie). Choroba ma raczej charakter endemii i występuje w interiorze na wiejskich obszarach. Pierwotnym źródłem zakażenia jest spożywanie mięsa zakażonych/padłych zwierząt takich jak: małpy czy nietoperze. Natomiast podstawową przyczyną rozprzestrzeniania się są miejscowe zwyczaje nakazujące np. bezpośredni kontakt uczestników pogrzebu z ciałem osoby zmarłej, mycie i całowanie swoich zmarłych. Nagminne są przypadki wykradania chorych ze szpitali z powodu rzekomo złej opieki medycznej i opiekowanie się nimi w domu. To powoduje, ze kolejne osoby ulegają zakażeniu. Przeniesienie wirusa Eboli następuje przez bezpośredni kontakt z krwią, wydzielinami i wydalinami osoby zakażonej, a także drogą kropelkową. Wystarczy więc zachować w tym zakresie odpowiednią ostrożność i prawdopodobieństwo zakażenia spada (prawie) do zera. Moi tutejsi znajomi twierdzą, że problem jest wyolbrzymiony przez żądnych sensacji dziennikarzy świata zachodniego. Miejscowa prasa (francuskojęzyczna) porusza temat Eboli na pierwszych stronach ale głównie w aspekcie finansowym, chodzi o spore środki wyasygnowane przez różne państwa i organizacje na pomoc w zwalczaniu zagrożenia. Na lotnisku można znaleźć ulotki informujące o chorobie i profilaktyce. Zalecenia naszego GIS-u na podstawie wytycznych WHO: http://www.gis.gov.pl/?go=news&id=184 Ciekaw jestem jak będzie wyglądał mój powrót do Europy, jak zareagują na lotniskach na informację skąd wracam… http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/ ... olski.html | |
| Autor: | DenisP [ 12 Sie 2014 00:23 ] |
| Temat postu: | Re: Ebola w Gwinei |
Kolego pewnie jestem wścibski, ale mogę zapytać co robisz w Conakry? | |
| Autor: | DMW [ 12 Sie 2014 00:26 ] |
| Temat postu: | Re: Ebola w Gwinei |
DenisP napisał(a): Kolego pewnie jestem wścibski, ale mogę zapytać co robisz w Conakry? biznesowo | |
| Autor: | jacek96 [ 12 Sie 2014 13:22 ] |
| Temat postu: | Re: Ebola w Gwinei |
DMW napisał(a): .... Przeniesienie wirusa Eboli następuje przez bezpośredni kontakt z krwią, wydzielinami i wydalinami osoby zakażonej, a także drogą kropelkowa. Ta jedna informacja mija sie z prawda przynajmniej z ta, rozpowszechniana w Polsce. | |
| Autor: | Anonymous [ 12 Sie 2014 13:32 ] |
| Temat postu: | Re: Ebola w Gwinei |
DMW napisał(a): Byli to tylko i wyłącznie czarni mieszkańcy Gwinei, białych przebywa tutaj kilkanaście tysięcy osób i nikt z nich nie zaraził się wirusem dwie osoby z Hiszpanii zmarły, mezczyzna 75 lat i kobieta, ale fakt ze pracowali w szpitalu wiec przebywali wsrod chorych na okraglo { dopis mod: biały zakonnik i czarnoskóra zakonnica, o ile ma to znaczenie, ten pierwszy przewieziony z Liberii do Madrytu na eksperymentalne leczenie, niestety nieskuteczne... Dopis 2- zmarł drugi zakonnik (62 lata), również po przewiezieniu do Hiszpanii - z Sierra Leone - w ciągu kilku dni nie doczekal się na eksperymentalny lek zmapp Dwoje lekarzy ewakuowanych do Stanów ma dotychczas więcej szczęścia. Nb Mówimy tu o ewakuowanych z Liberii} | |
| Autor: | DMW [ 12 Sie 2014 16:34 ] |
| Temat postu: | Re: Ebola w Gwinei |
To potwierdza fakt, że osoby mające kontakt z wirusem (a więc z chorymi) są wybitnie narażone na zarażenie. A już szczególnie personel medyczny. Dzisiaj dowiedziałem się, że samych Francuzów jest tu około 15.000 osób a innych cudzoziemców - białych ( Rosjan, Amerykanów, Anglików ), kilkakrotnie więcej. | |
| Autor: | DMW [ 27 Sie 2014 00:32 ] | ||||||
| Temat postu: | Re: Ebola w Gwinei | ||||||
ciąg dalszy... Podczas powrotu z Gwinei na lotnisku w Conakry mieli kamerę termowizyjną i trzeba było wypełnić prosty formularz nt swojego bieżącego stanu zdrowia. Na lotnisku w Casablance to samo. W Paryżu żadnych pytań. -- 27 Sie 2014 00:34 -- Były też dostępne ulotki, wprawdzie tylko po francusku ale za to z sugestywnymi rysunkami
| |||||||
| Autor: | szfarcjeger [ 17 Lut 2021 22:21 ] |
| Temat postu: | Re: Ebola w Gwinei |
Gwinea ogłosiła stan epidemii https://www.o2.pl/informacje/nietoperze ... 643447168a | |
| Autor: | sko1czek [ 17 Lut 2021 23:55 ] |
| Temat postu: | Re: Ebola w Gwinei |
W porównaniu z poprzednią epidemią różnica jest taka, że stworzono szczepionkę, zatwierdzoną w USA w 2019 a w Europie w 2020 roku: https://www.fda.gov/news-events/press-a ... lic-health https://www.ema.europa.eu/en/news/new-v ... pean-union | |
| Autor: | szfarcjeger [ 14 Mar 2021 23:43 ] |
| Temat postu: | Re: Ebola w Gwinei |
WHO poinformowała, że wybuch epidemii wirusa Ebola w Gwinei w Afryce Zachodniej mógł zostać wywołany przez nieświadome "ludzkie źródło" https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Eb ... j-epidemii | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |