| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| EBL Erbil ebl-erbil,1168,175668 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | tunczaj [ 05 Mar 2024 21:42 ] |
| Temat postu: | EBL Erbil |
Lotnisko podzielone jest na checkpoint oraz glowny terminal. Pomiedzy kursuje bezplatny shuttle bus. Nie znalazłem żadnych opcji transportu publicznego do miasta. Taxiarze wołają 35$ co jest horrendalną kwotą. W mieście działa aplikacja Careem, natomiast nie można zamówić odbioru na lotnisku. Teoretycznie można odejść od lotniska kilka minut i zamówić przejazd sprzed checkpointu natomiast aplikacja wywalała błąd | |
| Autor: | karuzelaa [ 13 Lis 2024 16:25 ] |
| Temat postu: | Re: EBL Erbil |
Co do opuszczenia lotniska pieszo i ewentualnego łapania nielotniskowej taksówki - nie jestem pewna czy jest to możliwe. Próbowaliśmy wyjść w ten sposób w październiku (omijając z daleka postój taksówek lotniskowych i wypożyczalnie), ale zostaliśmy stanowczo cofnięci przez miłych umundurowanych i uzbrojonych panów z Security (czy też jakichś służb, nie zapamiętałam) i skierowani na taksówki. Transportu publicznego brak. Cena taksówki lotniskowej do MyHotel Erbil (Barzani Namir 30M Road) wyniosła 22 USD, bez negocjacji, kierowca powiedział, że taka cena wynika z ich "systemu" i negocjacje nie wchodzą w grę. Dużo, ale wychodzi na to, że była to i tak relatywnie niska cena (ale też i hotel nie jest bardzo daleko od lotniska). | |
| Autor: | Albinm [ 23 Sty 2026 11:39 ] |
| Temat postu: | Re: EBL Erbil |
Doswiadczenie z ostatnich dwoch tygodni. Careem za lotniskiem działa bez problemu. Dojazd do centrum i w drugą stronę, w zależności od miejsca odbioru, 3000-6000. Taksówka miejska przejeżdża przez pierwszy punkt kontrolny i dowozi do budynku, skąd jeżdżą autobusy lotniskowe. Cały proces bardzo sprawny i szybki. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |