| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [DUB] Dublin <-> miasto dublin-miasto,1298,18953 | Strona 3 z 8 |
| Autor: | cunning89 [ 05 Wrz 2016 23:23 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Przylatuję o 12 10 a o 17 50 mam wylot. W Londynie wtedy piwo można kupic tj. o 14, 15 więc chyba w Irlandii też nie bedzie z tym problemu ? Ile jedzie ten autobus na lotnisko 747 tak "na oko ? Nigdy nie byłem w Irlandii, dlatego zależy mi żeby wyjść i sie rozejrzeć po nowym kraju na rozkładzie odhaczonym | |
| Autor: | michcioj [ 06 Wrz 2016 10:32 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
747 tak na oko z lotniska do centrum jedzie okolo 20kilku minut, czasem do 20stu, czasem 30, do 40 jak sa korki. dasz rade spokojnie the celt w okolichach szpilki (the spire), na ulicy talbot street: https://www.google.com/maps/place/The+C ... -6.2548685 bar jest o tyle fajny, ze udaje lokalny bar dla Irladczykow, bary na temple bar sa co tu duzo gadac - pod turystow | |
| Autor: | Mariusz Zydroń [ 12 Paź 2016 18:46 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Jaki bilet kupić żeby z Dublina do Howth (czy jak kupie cało dniowy to też obejmuje tą trasę) i Dublin - Swords (jaki bilet) | |
| Autor: | latacz [ 07 Lis 2016 11:59 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Słuchajcie noszę się z zamiarem zakupu Leap Visitor Card 24h. I tu pytanie jak się liczy ten czas? tzn. do pólnocy od skasowania? czy pełne 24H do dnia następnego? No i czy można takie karty kupić na zapas i uruchamiać w kolejnych dniach po zakupie? czy są w sprzedaży w automatach biletowych czy tylko w tych sklepikach wymienionych? | |
| Autor: | latacz [ 08 Lis 2016 12:25 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Już znalazłem odp. na moje pytania pod tym linkiem: https://about.leapcard.ie/leap-visitor- ... sitor-card | |
| Autor: | Maciek78 [ 14 Lis 2016 16:03 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Ktoś zna jakiś najbliższy pub/bar, który będzie otwarty o 5:00 (poza lotniskowymi)? | |
| Autor: | latacz [ 14 Lis 2016 17:53 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Maciek78 napisał(a): Ktoś zna jakiś najbliższy pub/bar, który będzie otwarty o 5:00 (poza lotniskowymi)? Każden jeden jak się ludzie zasiedzą A tak na serio to masz Tesco całodobowe. kupujesz Guinessa czteropak za 6 euro. Na ławeczkę, a towarzystwo się znajdzie. I to nawet Polaków spotkasz! Tyle że bezdomnych. | |
| Autor: | natka26 [ 15 Lis 2016 21:32 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
latacz napisał(a): A tak na serio to masz Tesco całodobowe. kupujesz Guinessa czteropak za 6 euro. Na ławeczkę, a towarzystwo się znajdzie. I to nawet Polaków spotkasz! Tyle że bezdomnych. Stanowczo odradzam... picie piwka na promenadzie w biały dzień - zostaniesz pouczony, żeby posprzątać po sobie śmieci/puszki, bo dookoła biegają dzieciaki. I tyle, policja jest tolerancyjna Dookoła lotniska - większość to tzw. lokalne puby dla lokalsów - trafia się kilka godniejszych uwagi miejsc w Swords, czy w okolicy Drumcondra (ciężko dojechać w nocy), ale najlepiej zajechać do centrum Airlinkiem, a tam masz nieograniczone możliwości, a z powrotem też nie będzie problemu. | |
| Autor: | mocjakdynamity [ 23 Gru 2016 14:12 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Hej, Pytanie z innej strony - da się przespać na lotnisku w Dublinie? Ląduję tam około północy, nie uśmiecha mi się śmiganie w środku nocy do miasta i płacenie tam za nocleg. Chciałbym przetrwać do 5-6 rano na lotnisku i później dziennym transportem udać się do miasta; jest opcja? | |
| Autor: | latacz [ 23 Gru 2016 19:30 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
pewnie, że się da. Może luksusu nie zaznasz, ale nie wyganiają. | |
| Autor: | natka26 [ 16 Mar 2017 17:54 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
mocjakdynamity napisał(a): Hej, Pytanie z innej strony - da się przespać na lotnisku w Dublinie? Ląduję tam około północy, nie uśmiecha mi się śmiganie w środku nocy do miasta i płacenie tam za nocleg. Chciałbym przetrwać do 5-6 rano na lotnisku i później dziennym transportem udać się do miasta; jest opcja? Może to już trochę za późno, żeby Ci pomóc, ale może innym osobom się przyda... Na piętrze z restauracjami (Foodcourt, Terminal 1, koła McDonald'a) jest obszar z Wi-Fi - tam można nie tyle co przesiedzieć całą noc na wygodnych fotelach/kanapach, to jeszcze mieć przy tym dostęp do netu całkowicie za darmo i bez ograniczeń Załącznik: 11719_thumbnail-1024.jpg [ 84.44 KiB | Obejrzany 4642 razy ] | |
| Autor: | zachu [ 23 Mar 2017 18:37 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Cześć ! Jutro z koleżanką lecimy do Dublina. Śpimy tam jedną noc i jedziemy na noc lub dwie do Galway i wracamy do stolicy. Pozostają nam niecale 2 dni w Dublinie i wylot we wtorek o 6 rano. Chciałam się was spytać czy jest możliwość kupienia biletu na komunikację miejską na 2 dni a najlepiej tak żebyśmy mogły jeszce dojechać na lotnisko ? Drugie pytanie: czy dojedziemy kolo 4/5 miejskim busem na lotnisko ? | |
| Autor: | pawelos [ 23 Mar 2017 18:56 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Masz tam wyszukiwarkę i możesz sprawdzić rozkład jazdy z dowolnie interesującego Ciebie miejsca. https://www.dublinairport.com/to-from-the-airport/by-bus | |
| Autor: | natka26 [ 23 Mar 2017 21:48 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
pawelos napisał(a): Masz tam wyszukiwarkę i możesz sprawdzić rozkład jazdy z dowolnie interesującego Ciebie miejsca. https://www.dublinairport.com/to-from-the-airport/by-bus świetna wyszukiwarka, wszystko w 1 miejscu me likey <3 -- 23 Mar 2017 20:59 -- zachu napisał(a): Cześć ! Jutro z koleżanką lecimy do Dublina. Śpimy tam jedną noc i jedziemy na noc lub dwie do Galway i wracamy do stolicy. Pozostają nam niecale 2 dni w Dublinie i wylot we wtorek o 6 rano. Chciałam się was spytać czy jest możliwość kupienia biletu na komunikację miejską na 2 dni a najlepiej tak żebyśmy mogły jeszce dojechać na lotnisko ? Drugie pytanie: czy dojedziemy kolo 4/5 miejskim busem na lotnisko ? Jeśli chcecie kupić bilety na 2 dni i dużo się przemieszczać po Dublinie, to warto się zainteresować LeapCard (kaucja 5 EUR, do zwrotu tylko po rejestracji przez internet). Z LeapCard macie dzienną blokadę ustawioną na 7,00 EUR (Daily Ticket Adult - Fare Capping) i jeździcie do woli Dublin Bus (czytaj o LeapCard tutaj i tutaj). Minimalne doładowanie to 5 EUR, ale w waszym przypadku 2x7 = 14 EUR/os, to się opłaca. | |
| Autor: | hudyts [ 23 Mar 2017 22:27 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Jak chcesz być o 4-5 na lotnisku to chyba tylko aircoach.ie ale z nimi na LeapCard nie pojedziecie i trzeba będzie ekstra kupić bilety. Co do powyższej wyszukiwarki to działa właśnie tylko pod aircoach czy się mylę? | |
| Autor: | natka26 [ 23 Mar 2017 22:43 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
tak tak, na leapcard to tylko te autobusy, które są wymienione w regulaminie, ale airlink 747 (dojazd do Heuston Stn) i 757 też do lotniska dojeżdża i jest wliczony w leapcard (pn-sb jest najwcześniej o 5:15 na lotnisku). Zapomniałam dodać, że jeszcze jest opcja Leap Visitor Card za 10,00 EUR (więcej pod tym linkiem) LeapCard też funkcjonuje w Galway, ale nie wiem już dokładne, czy ta sama karta działa w Dublinie i w Galway - chyba tak? ktoś coś wie? | |
| Autor: | art77 [ 17 Lip 2017 11:45 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
czy jak kupię bilet za 3,3 i pojadę np 41 to mogę później się przesiąść ma inny autobus w ramach tego biletu?? | |
| Autor: | dialam [ 17 Lip 2017 12:17 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
nie możesz, to jest bilet jednorazowy kupowany na konkretną ilość przystanków w danym autobusie | |
| Autor: | Garmond [ 12 Lis 2017 15:33 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
Orientujecie się czy kupując Leap Visitor Card (24h) mogę skorzystać z autobusu nocnego linii 700? | |
| Autor: | michcioj [ 12 Lis 2017 15:39 ] |
| Temat postu: | Re: Dublin |
-- 12 Lis 2017 14:37 -- Maciek78 napisał(a): Ktoś zna jakiś najbliższy pub/bar, który będzie otwarty o 5:00 (poza lotniskowymi)? z tym to nie bardzo, bary musza wyganiac ludzi o 3 rano (chyba ze cos sie zmienilo ??) znam taki jeden na weekendach otwarty troche dluzej, no i jeden z afterkami kiedy to sobie pijesz z pracownikami baru i szefostwem - ale to juz wyzszy stopien wtajemniczenia, to tylko na specjalne zaproszenie od pracownikow -- 12 Lis 2017 14:39 -- latacz napisał(a): A tak na serio to masz Tesco całodobowe. kupujesz Guinessa czteropak za 6 euro. Na ławeczkę, a towarzystwo się znajdzie. I to nawet Polaków spotkasz! Tyle że bezdomnych. chyba ze czasy sie zmienily, ale po 22giej w Irlandii sklepy nie moge sprzedawac alko. | |
| Strona 3 z 8 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |