| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Drzewo życia drzewo-zycia,1155,170779 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Marco Manno [ 15 Kwi 2023 22:03 ] |
| Temat postu: | Drzewo życia |
Po 9 miesiącach przypomniało mi się napisać posta dot. drzewa a co… Jakby ktoś chciał pojechać to niestety nie działa komunikacja miejska bezpośrednio. Ale… Można podjechać autobusem X6A na ostatni przystanek : Madinat Khalifa https://maps.app.goo.gl/VyT1p5oLUci9Afnb6?g_st=ic Wejść do McDonaldu na McFlurry ![]() I zamówić ubera który nas zawiezie pod to drzewo. ![]() Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk | |
| Autor: | Kafar [ 10 Cze 2024 00:16 ] |
| Temat postu: | Re: Drzewo życia |
Warto zaznaczyć, że ostatnie kilkaset metrów (a może i więcej) dojazdu do tego drzewka to dość nierówna droga szutrowa. Google mapy tak prowadzą i trzeba się ich posłuchać, ja objechałem wszystkie dróżki wokół szukając asfaltu, ale po prostu go nie ma- trzeba wbić autem na pustynię i zaparkować najbliżej jak się da do drzewa. Samo drzewko to niezbyt powalająca atrakcja moim zdaniem, a dodatkowo w nocy jest "zamknięte" (wyszedł cieć gdzieś spod ziemi i powiedział że "drzewo jest już zamknięte") więc można je zobaczyć co najwyżej z odległości takiej jak widać na zdjęciu wstawionym wyżej z Visitors Center. Aczkolwiek jak ktoś ma czas to na pewno warto się tam wybrać po prostu po to, żeby zobaczyć jak wygląda Bahrajn poza miastem- pustynia, szyby naftowe itp. bo jest to dość ciekawy widok. Nie widzę sensu w dojeżdżaniu do Drzewa komunikacją + uberem. Sprawdzałem ubera RT z tej końcowej stacji autobusu i wyszło mi... jakieś 10zł taniej niż auto na cały dzień (samo auto bez paliwa, ale paliwo tak tanie i odległości tak niewielkie, że to nie jest przeważający koszt). A oszczędność czasu i elastyczność na korzyść auta ogromna. A dokładając do tego jeszcze jedno miejsce spoza miasta, to już jazda uberem się definitywnie nie opłaca. | |
| Autor: | skubik [ 15 Lip 2025 22:07 ] |
| Temat postu: | Re: Drzewo życia |
Fajnie i niefajnie jest to zobaczyć gdybym nie miał auta to myślę że żałowałbym wydanej kasy na dojazd tam w okolicy nic nie ma a dojazd do drzewa wiedzie przez jakieś slumsy i tonę śmieci dookoła. Wcześniej dużo szybów naftowych i rurociągi wszędzie. Samo drzewo nie powala gdyby nie miało całej tej swojej historii to ni byłoby ewnie żadną atrakcją dla nas gdzie mamy piękne lasy z tysiącami fajniejszych drzew | |
| Autor: | oskiboski [ 16 Lip 2025 18:37 ] |
| Temat postu: | Re: Drzewo życia |
Jak byliśmy tam chyba w listopadzie zeszłego roku to wyglądało jakby zaczynali prace by zrobić z tego atrakcję z ludzkim dojazdem ale chyba na tym się skończyło | |
| Autor: | bim-bam [ 12 Gru 2025 17:26 ] |
| Temat postu: | Re: Drzewo życia |
Będąc tam w piątek po 15 zjechały się osoby ze swoimi quadami i wzniecały pył oraz niemiłosiernie hałasowały. Było okropnie nieprzyjemnie i odradzam taką porę na odwiedziny. Z udogodnień to na miejscu można kupić lody gałkowane z samochodu - płatność gotówką lub ichniejszą aplikacją. Natomiast miłym akcentem była wzmianka o polskim Bartku, kiedy wymieniane były długowieczne drzewa z całego świata. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |