Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Do Moskwy z Simple Express
do-moskwy-z-simple-express,1463,59852
Strona 1 z 1

Autor:  konrad1617 [ 21 Lis 2014 19:03 ]
Temat postu:  Do Moskwy z Simple Express

Polecacie podróż do Moskwy z SE?

Jakie sa potrzebne dokumenty aby odwiedzić ten kraj bez biletu z formy turystycznej, tylko na własną rękę z Simple Express?

Autor:  smieci [ 21 Lis 2014 19:14 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

Ja jechałem ecolines i dało się przeżyć choć to długa droga.

Przede wszystkim potrzebna jest wiza a żeby dostać wizę potrzebny jest voucher turystyczny i ubezpieczenie.
http://www.rusemb.pl/index.php?option=c ... cle&id=643

Autor:  konrad1617 [ 21 Lis 2014 19:28 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

dzięki.
a jak udało Ci się zdobyć voucher turystyczny i gdzie załatwiałeś ubezpieczenie... i o co chodzi z tym obowiązkiem zameldowania się w miejscu pobytu w organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji.

Bardzo proszę o wskazówki.

pozdrawiam!

Autor:  Zeus [ 21 Lis 2014 19:42 ]
Temat postu:  Re: Odp: Do Moskwy z Simple Express

Poszukaj na forum, to znajdziesz

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Autor:  smieci [ 21 Lis 2014 19:57 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

konrad1617 napisał(a):
dzięki.
a jak udało Ci się zdobyć voucher turystyczny i gdzie załatwiałeś ubezpieczenie... i o co chodzi z tym obowiązkiem zameldowania się w miejscu pobytu w organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji.

Bardzo proszę o wskazówki.

pozdrawiam!


Można wizę załatwić przez pośrednika lub przez pośrednika załatwić sam voucher i o wizę starać się samemu. Ubezpieczenie załatwiałem bodaj w signal iduna (ale mogą też być inne tylko trzeba sprawdzić). Meldunek w moim przypadku sprowadzał się do zdobycia pieczątki z jakiegoś urzędu w Irkucku (gdzie byli mocniej zdziwieni niż ja o co mi chodzi) na kwicie który dostałem przy wjeździe ale i tak nikt tego nie sprawdzał przy wyjeździe (co nie znaczy że tak musi być zawsze).

Autor:  luck1991 [ 21 Lis 2014 20:10 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

Ecolines ostatnio miało oferte z Warszawy do Moskwy za 200zł do któregoś grudnia

Autor:  Grzegorz40 [ 26 Lis 2014 16:06 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

polecam Simple Express z Tallina do Petersburga :-)

Autor:  wtak [ 26 Lis 2014 19:08 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

Grzegorz40 napisał(a):
polecam Simple Express z Tallina do Petersburga :-)

Rzuć parę szczegółów czemu polecasz :D

-- 26 Lis 2014 19:09 --

Grzegorz40 napisał(a):
polecam Simple Express z Tallina do Petersburga :-)

Rzuć parę szczegółów czemu polecasz :D

Autor:  horacy19 [ 26 Lis 2014 19:33 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

Ja jechałem z Katowic do Petersburga i powrót autobusami (PB+SE) i nie polecam :|

Kosztowało nas to tyle co najtańsze możliwe bilety.

Katowice-Warszawa 1 zł, Warszawa-Wilno 12zł, Wilno-Ryga 12zł (nocleg w Rydze), Ryga- Petersburg 12zł.

Petersburg-Ryga 12zł, Ryga-Wilno 12zł, Wilno-Warszawa 12zł, Warszawa-Katowice 1zł.

W tamtą stronę jeszcze spoko bo mieliśmy nocleg w Rydze.
A powrót bez noclegu (żeby zaoszczędzić czas, w dodatku zwiedzaliśmy już nie raz Wilno, Rygę, Tallinn) trwał ok 34 godziny i to był koszmar :!:
Jestem "większy" i nie bardzo mieszczę się z nogami w autobusach.

Dla wytrwałych, dla których tyle godzin w autobusie to nic -polecam , bo można super tanio dotrzeć do Rosji.

Z drugiej strony w promo można polecieć np LO z Warszawy do Petersburga za 399zł RT, więc teraz wybrałbym zdecydowanie tę opcję.

Autor:  michcioj [ 26 Lis 2014 20:04 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

Ile teraz kosztuje wiza do rosji plus ubezpieczenie plus agencja posrednictwa dla nie-studentow? :-)

Autor:  Koociaczeek [ 26 Lis 2014 20:11 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

michcioj napisał(a):
Ile teraz kosztuje wiza do rosji plus ubezpieczenie plus agencja posrednictwa dla nie-studentow? :-)


przy okazji mógłby ktoś obeznany napisać ile dla studentów :)

Autor:  Zeus [ 26 Lis 2014 20:14 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

Tyle samo co dla nie studentów...

Autor:  Grzegorz40 [ 27 Lis 2014 10:00 ]
Temat postu:  Re: Do Moskwy z Simple Express

wtak napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
polecam Simple Express z Tallina do Petersburga :-)

Rzuć parę szczegółów czemu polecasz :D

-- 26 Lis 2014 19:09 --

Grzegorz40 napisał(a):
polecam Simple Express z Tallina do Petersburga :-)

Rzuć parę szczegółów czemu polecasz :D


Jeżeli chodzi o sam przejazd, to zburzył kilka moich stereotypów. Do tej pory za wschodnią granicę autobusem jechałem tylko raz, kilka lat temu, do Lwowa. No i nie miałem z tego dobrych wspomnień (mówię o samym przejeździe, nie o Lwowie, który jest wspaniałym miastem). Nauczony tym doświadczeniem obawiałem się trzech rzeczy: jakiegoś pijaństwa i imprezowania w autobusie, nachalnego namawiania do przewozu papierosowej kontrabandy i ostrego, długotrwałego trzepania na granicy.

Tu, nic takiego nie było. Współpasażerowie to głównie turyści rosyjscy lub odwiedzający rodziny w Estonii, normalnie, kulturalnie, żadnego przemytu czy kontekstu handlowego, na granicy stoi się równo godzinę w jedną i godzinę w drugą stronę. Co prawda po stronie rosyjskiej trzeba wyjść z autobusu, ale jest to tylko formalne sprawdzenie dokumentów.

Autobus wygodny, toaleta, zapełniony mniej więcej w 3/4 tak, że w jedną stronę miałem wolne miejsce obok siebie, w drugą stronę też, od połowy trasy. Zatrzymuje się tylko raz, w Narwie, przed lub po kontroli granicznej, na 10 min., w kiosku można kupić herbatę lub kawę. Drogi po stronie estońskiej bardzo dobre, po stronie rosyjskiej beznadziejne, dopiero przed samym Petersburgiem jest porządna autostrada z ciekawym oświetleniem.

I tak po 7 godzinach wygodnej jazdy za 28 euro RT trafiłem do Petersburga, o którym od dawna marzyłem. Tutaj to już nie ma co specjalnie polecać, bo Sankt Petersburg z okolicami to dla mnie pierwsza piątka europejska pod względem atrakcyjności turystycznej. Gdyby się jeszcze raz trafił tani przelot do Tallina, to z chęcią bym to powtórzył, nawet w środku zimy ;-)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/