Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#41 PostWysłany: 23 Lip 2020 12:10 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1102
niebieski
Dynamiczna :cry: Ja już zaczęłam oswajać myśl, że nowy kraj na razie pozostanie w planach. Strata biletów, niby nieduża, ale już się trochę uzbierało :( .
Noclegi do odwołania, na szczęście. No cóż, nałóg ma cenę ;) . Może Portugalia się ostanie na początku IX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
#42 PostWysłany: 23 Lip 2020 12:13 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 673
Loty: 281
Kilometry: 391 969
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
ja bez względu na wszystko lecę 25-ego lipca, myślę, że zachowanie zdrowego rozsądku, mycie rąk, używanie żeli i stosowanie dystansu wystarczy w końcu lecę tam na niecałe 4 dni;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#43 PostWysłany: 23 Lip 2020 16:14 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 171
Loty: 253
Kilometry: 628 581
Krajów: 63 / 29.4%
niebieski
@heide_berg też lecę, korony się nie boje, przechodziłem tą wymyślną chorobę. Jedyne zmartwienie to czy bedzie wszystko otwarte ale pisalem do hotelu i niby restauracje i sklepy są normalnie otwarte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#44 PostWysłany: 23 Lip 2020 16:33 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 673
Loty: 281
Kilometry: 391 969
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
jak na razie otwarte będzie, ale w Kotorze i miastach turystycznych do od 6 do 24 a w Podogoricy do od 6 do 22 restauracje bary etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#45 PostWysłany: 23 Lip 2020 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 313
Loty: 283
Kilometry: 607 016
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
obecnie jestem w Petrovacu.
mało ludzi,
mam porównanie bo bylem rok temu. nawet bardzo.1/10 tego co rok temu jak nie lepiej.
na plaży odstep kilkumetrowy.
w miescie obowiazek masek '
czesc sklepow i barow zamknieta.
nie ma tez wycieczek fakultatywnych. miejscowi proponuja wycieczki auutami osobowymi.
paniki nie widac ' raczej rozsadek.
mowia ze Petrovac jest wolny od covidu.
Na lotnisku psikaja rece, maseczki itp.
sorrki za styl. pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
YeahBunny uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#46 PostWysłany: 23 Lip 2020 18:48 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 350
Myślę, że MNE zrobi wszystko żeby się nie zamknąć, i tak mają zapewne dość spore straty przez brak turystów. Wydaje mi się, że zamknięcie się na turystów w tym momencie by zrujnowało ich gospodarkę.
Nie wiemy natomiast co zadecyduje UE i PL. Patrząc z epidemiologicznego punktu widzenia, kwarantanna po powrocie z krajów o tak dużym ryzyku zakażenia byłaby wskazana.

Wirus SarsCov2 istnieje czy się nam podoba czy nie, prawdą jest, że u wielu osób choroba ma bardzo łagodny przebieg czy wręcz bezobjawowo, jednak nie ma jeszcze pewności od czego przebieg choroby zależy. Natomiast nie w tym rzecz... Oczywiście ryzyko zakażenie istnieje, jest statystycznie duże, jeśli ktoś będzie miał pecha i wystąpią uciążliwe objawy to nawet najlepsze ubezpieczenie na wiele się nie zda bo system ochrony zdrowia w MNE jest niewydolny na tem moment. Należy pamiętać, że ryzyko innych wakacyjnych problemów pozostaje, jeśli podczas wycieczki ktoś nawet stłucze/zwichnie/złamie rękę już jest problem bo szpitale są przepełnione, pewnie (choć tu tylko gdybam) jest też problem z personelem.

Czy Petrovac jest wolny od wirusa ciężko powiedzieć, wiemy jedynie, że nikogo tam nie zdiagnozowano. MNE zupełnie nie było przygotowane na tą falę, od początku ich laboratoria były niewydolne. Próbki wysyłają bodajże do Niemiec, więc jest spore opóźnienie w przedstawianiu wyników badań.


Ostatnio edytowany przez DaDa, 23 Lip 2020 20:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#47 PostWysłany: 23 Lip 2020 18:58 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 673
Loty: 281
Kilometry: 391 969
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
od 3.07.2020 zniesiono obowiązek kwarantanny dla Polaków wracających do Polski bez względu na to z jakiego kraju wracają, nie sądzę, żeby ten obowiązek wznowiono w okresie wakacyjnym, a ew. zmiany odnośnie lotów z PL do MNE i ich zakazie można by się spodziewać z dn. 29.07 bo do 28.07 działa stare odnośnie zakazie lotów m.in. do PT, SE itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#48 PostWysłany: 23 Lip 2020 19:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 196
Dzisiaj wróciłem z Czarnogóry.
Co do maseczek - potwierdzam.
Przed nowym rozporządzeniem mocno tego pilnowali, aby maseczkę mieć założoną np. w sklepie (byłem świadkiem jak wywalili jakiegoś lokalsa ze sklepu za brak maski).

Co do nowego rozporządzenia i chodzenia w maseczkach na dworze - z moich obserwacji tak z 25 % osób miało ubraną maseczkę jak chodziło po ulicy.
Nawet dzisiaj na lotnisku w Podgorlicy bardzo niechętnie obsługa chodziła z założonymi maseczkami na dworze.

PS: Potwierdzam.
Pomimo COVID polecam pobyt w Czarnogórze.
Obcokrajowców jest tyle co kot napłakał.
A jak już spotkacie obcokrajowca to na 95 % tym obcokrajowcem będzie nasz rodak 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#49 PostWysłany: 23 Lip 2020 20:01 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 350
heide_berg napisał(a):
od 3.07.2020 zniesiono obowiązek kwarantanny dla Polaków wracających do Polski bez względu na to z jakiego kraju wracają, nie sądzę, żeby ten obowiązek wznowiono w okresie wakacyjnym, a ew. zmiany odnośnie lotów z PL do MNE i ich zakazie można by się spodziewać z dn. 29.07 bo do 28.07 działa stare odnośnie zakazie lotów m.in. do PT, SE itd.


Podejrzewam, że masz rację co do kwarantanny, z tego co się jednak orientuję Niemcy ją przywrócili dla osób wracających z MNE.
W mojej opinii, kwarantanna jest racjonalniejsza od zawieszania lotów, no ale w racjonalność rządzących nie wierzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#50 PostWysłany: 23 Lip 2020 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 313
Loty: 283
Kilometry: 607 016
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
W pełni się zgadzam z DaDa. Lokalni twierdzą że problem w głównej mierze dotyczy północnej części kraju i stolicy. Mniej wybrzeża. Ale to tylko póki co stwierdzone statystyki. Co do powr9tu to samolot był prawie pełny więc gdyby zakazali lotów mnóstwo ludzi miałoby problem w tym dużo rodzin.pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#51 PostWysłany: 23 Lip 2020 22:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2740
Loty: 281
Kilometry: 353 225
Krajów: 46 / 21.5%
A jak z transportem publicznym? Rozumiem że pociągi jeżdżą normalnie a autobusy na trasie Podgorica-Budva i Podgorica-Kotor?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#52 PostWysłany: 23 Lip 2020 23:23 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 196
Transport publiczny normalnie funkcjonuje.
Oprócz pociągu, korzystałem z połączeń Bar - Kotor,Budva.

Z tego co mi wiadomo z Podgoricy normalnie realizowane są połączenia.

W busach przyjemnie się podróżuje. Jest Pustooo 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#53 PostWysłany: 24 Lip 2020 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 313
Loty: 283
Kilometry: 607 016
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
Lokalne autobusy śmigają z dużo mniejszym obłożeniem. Brak lokalnych wycieczek organizowanych prze takie ,,plażowe,, biura podróży. Nie ma dziewczyn z ulotkami zachecajacymi do zwiedzania a było tego multum. Tylko jakaś łódeczka po najbliższej okolicy. pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Czarnogóra post-covid
#54 PostWysłany: 24 Lip 2020 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2402
Loty: 276
Kilometry: 521 456
Krajów: 64 / 29.9%
srebrny
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-mi ... iczym.html

W nowym rozporządzeniu Najprawdopodobniej wyleci Czarnogóra...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#55 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:23 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1102
niebieski
Którego dnia można się spodziewać odwołania lotów (ewentualnie) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#56 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:26 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 350
Zgodnie z tym co napisano w zamieszczony wyżej dokumencie, zawieszenie lotów może nastąpić od 28 lipca. Oznacza to, że jest podstawa prawna, do takich działań, czy zostane one wdrożone natychmiastowo nie wiemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#57 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 3256
Loty: 568
Kilometry: 1 082 666
Krajów: 95 / 44.4%
srebrny
Od 29. Czyli 28 lipca wieczorem można otrzymać anulację.
Ktoś wie co w takim przypadku z wyjazdem samochodem/autokarem do Czarnogóry? Kwarantanna po powrocie czy nie ma to związku żadnego z zakazem lotów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#58 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 630
Loty: 128
Kilometry: 184 046
Krajów: 19 / 8.9%
niebieski
Obecne rozporządzenie utraci moc z końcem dnia 28 lipca 2020 r., więc 28.07.2020 r. loty powinny się odbyć.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
 
      
Offline
#59 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:56 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 673
Loty: 281
Kilometry: 391 969
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
wejdą w życie zapewnie w nocy z 28 na 29 lipca bo jak już kilka razy tutaj wspominaliśmy 28.07 kończy się moc poprzedniego rozporządzenia z 14.07.

Ja wracam 28.07 więc liczę, że wrócę choć teraz trochę większy strach jest... ;(

mowa o "wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie.",, czyli na 100% od 29.07.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#60 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:58 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 673
Loty: 281
Kilometry: 391 969
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
elwirka napisał(a):
Od 29. Czyli 28 lipca wieczorem można otrzymać anulację.
Ktoś wie co w takim przypadku z wyjazdem samochodem/autokarem do Czarnogóry? Kwarantanna po powrocie czy nie ma to związku żadnego z zakazem lotów?
nie ma to związku z zakazem lotów; w
kwarantanna dla obywateli RP została zniesiona z początkiem lipca; mimo braków lotów do PT, SE po powrocie nie ma kwarantanny;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group