| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Cinque Terre cinque-terre,1227,13359 | Strona 5 z 8 |
| Autor: | merlot55 [ 13 Wrz 2017 17:49 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Cinque Terre Card można już kupić on line :https://card.parconazionale5terre.it/en. Właśnie stamtąd wróciłem, na 5-6 przejazdów pociągiem nigdy mnie nie sprawdzano, ale musiałem okazać bilet przy wejściu na ścieżkę w Monterosso do Varnazzy i do autobusiku w Corniglia | |
| Autor: | jacula [ 22 Wrz 2017 13:12 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Warto pamiętać, że Cinque terre Train card obowiązuje również na autobus do San Bernardino - maleńkiej wioseczki położonej w górach, z której widać piękną panoramę Parku Cinque Terre. | |
| Autor: | audik [ 17 Mar 2018 15:57 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Cinque Terre czy da się poruszać zwiedzić autem ? | |
| Autor: | Falka?! [ 17 Mar 2018 16:01 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Niezbyt, nie bardzo. Zależy, co rozumiesz przez "zwiedzić". Wysłane przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | metia [ 17 Mar 2018 16:19 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Teoretycznie pewnie się da, ale popatrz sobie na mapę - główna droga prowadzi sporo wyżej, niż miasteczka, jest bardzo kręta. Google pokazuje mi nawet 40 minut przejazdu między Vernazzą a Monterosso, podczas kiedy pociąg jedzie parę minut. Chyba nie ma to specjalnie sensu. | |
| Autor: | piekara114 [ 17 Mar 2018 16:48 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
I jeszcze spore problemy z parkowaniem... | |
| Autor: | maciek88 [ 17 Mar 2018 17:38 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Ja poruszałem się autem, ale nie należy to do najprzyjemniejszych rzeczy | |
| Autor: | audik [ 18 Mar 2018 12:09 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Dzięki chodziło mi czzy można coś więcej zobaczyć (często mamy piękne drogi z punktami widokowymi) Ale , że czasu mało a i wiem co znaczy miejsce parkingowe znaleźć (niedawno wróciłem z Sycylji To zaplanuje porzucić auto w La Spezia i dalej pociąg i raczej nocleg też w La Spezia żby wystartować jak najwcześniej rano bo niestety o 16 muszę być już lotnisku Pizie :/ | |
| Autor: | metia [ 18 Mar 2018 12:34 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Jeżeli planujesz startować b. wcześnie i nocujesz w La Spezii, to polecam kupić CT Card dzień wcześniej i w dzień wycieczki tylko ją skasować w kasowniku. Obsługa na stacji w La Spezii nie wspomina o tej opcji (zapewne dlatego, że zawsze istnieje niebezpieczeństwo zamknięcia szlaków i wtedy bilety nie są sprzedawane), a pozwala to oszczędzić sporo czasu rano. | |
| Autor: | dyniowski [ 06 Kwi 2018 16:39 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
W marcu jechaliśmy do CT pociągiem z Camogli (bodajże Regionale ok godz. 07:45) i jechał on bezpośrednio do Riomaggiore. Także bez żadnych przesiadek w La Spezii czy Levanto można trafić połączenie. Stamtąd rozpoczęliśmy z CT card (kolejki brak - byliśmy przed 10:00; pociąg opóźniony ok 45 minut, no ale wiadomo - to marzec...) zwiedzanie w stronę zachodnią przez każdą miejscowość i zakończyliśmy w Monterosso, skąd pojechaliśmy pociągiem do Sestri Levante na zachód słońca, także bez konieczności powrotu do La Spezii. | |
| Autor: | Rvdeknvwr [ 10 Gru 2018 18:57 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Cześć, Razem z żoną planujemy w lutym poświęcić 1 cały dzień dla Cinque Terre (przypadkowo się dowiedziałem, że jest takie fajne miejsce, generalnie podstawa wycieczki to Florencja, Piza, Siena). 1. Ścieżka miłości - nadal niedostępna więc czy to prawda że jedyna opcja dostania się z Manaroli do Riomaggiore to pociąg? 2. Jeden cały dzień włącznie z dojazdem i powrotem do Pizy - opłaca się zwiedzić wszystkie 5 miast czy tylko np. Manarolę+Riomaggiore, na tę chwilę najrozsądniejsza opcja dla nas to tylko te 2 miasta. 3. Opłaca się CT Card skoro dwie najpopularniejsze trasy są zamknięte? Przypominam, że chodzi o Luty 2019 więc zero pływania, plażowania, wyłącznie poobczajanie ładnych widoków i jakieś jedzenie w którymś z miasteczek | |
| Autor: | Stasiek_T [ 10 Gru 2018 23:35 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Chyba nie były tutaj wymienione dwie strony o Cinque Terre, może przydadzą się nie tylko pytającemu @Rvdeknvwr. Wyglądają na sponsorowane przez lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej (hotele, restauracje itd) ale przy tym jest sporo podstawowych informacji zebranych w jednym miejscu. Trasy piesze, także alternatywne do najbardziej znanych (i zamkniętych https://www.cinqueterrehike.com/pl/trasy-piesze Trochę o wszystkim, galerie zdjęć, opisy miasteczek, atrakcji itp. https://www.bestofcinqueterre.com/pl/ Wracając do pytań @Rvdeknvwr: Moim zdaniem te dwa wymienione miasta to za mało, przynajmniej jeszcze Vernazzę zobaczyć trzeba, karty CT w tych warunkach kupować nie warto. Dzień w lutym jest jeszcze krótki, pojechałbym z Pizy porannym pociągiem (trochę ponad 2 godziny z przesiadką i 9,20E) np. do prześlicznej Vernazzy Oczywiście jakby wystarczyło czasu i dopisała pogoda, to można w to wkomponować jakąś widowiskową trasę pieszą. | |
| Autor: | Rvdeknvwr [ 13 Gru 2018 12:17 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że 4 euro to bilet jednorazowy czy raczej czasowy? Bo wtedy pomiędzy każdym miastem płacę 4 euro? Taki mały offtop: generalnie mam na Toskanie 3 pełne dni zwiedzania W LUTYM 18-22.02, dnia przylotu i odlotu nie liczę więc spytam szczerze: warto iść na Cinque Terre w lutym, jest sens? Czy poświęcić ten dzień na Sienę lub Lukkę? Florencja i Piza to pewniak tej wycieczki, ale szukam czegoś jeszcze do zwiedzenia. Pozdrawiam! | |
| Autor: | Stasiek_T [ 13 Gru 2018 13:02 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Jeden przejazd pomiędzy tymi miasteczkami kosztuje 1,90 - 2,20 E, dokładne ceny i rozkład można sprawdzić na stronie: http://www.trenitalia.com/tcom-en Trzy dni to nie jest dużo | |
| Autor: | meczko [ 13 Gru 2018 13:42 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Wszystko zależy od pogody, a tej nie przewidzisz z większym wyprzedzeniem niż kilka dni. My byliśmy w marcu 3 dni, mieliśmy w planach Cinque Terre, ale skończyło się na Pizie i wycieczce do Lukki, bo cały czas lało. Piza oprócz Campo dei Miracoli może nie ma jakichś highlightów, ale to przyjemne miasto do leniwego poszwendania się. Zawsze można też wsiąść w pociąg i pojechać do Florencji. Pod tym kątem Piza jest najlepszym miejscem na nocleg, bo stamtąd wszędzie się łatwo dostaniesz (5 Terre, Lucca, Florencja) na jednodniowe wycieczki pociągiem, a decydować się możesz nawet spontanicznie w ostatniej chwili. | |
| Autor: | malediwy [ 05 Mar 2019 13:13 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Dla tych którzy wybierają się na szlak... https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/wlochy-grzywny-dla-turystow-w-klapkach-w-parku-narodowym-cinque-terre,915339.html?fbclid=IwAR15pYLRkGqbknoBmhKNK4BuuOXDi2Y-QNFQ0Q5awR_LaOQPsvj_jHLrndk | |
| Autor: | maczala1 [ 06 Maj 2019 09:50 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Jakby ktoś planował spacery, to aktualnie przjeście z miasteczka do miasteczka dołem nad morzem dostępne jest tylko na trasie Monterosso - Vernazza. Trasa najdłuższa i chyba najbardziej wymagająca ze wszytkich dolnych przejść pomiędzy miasteczkami. Pozostałe trasy nawet przy dobrej pogodzie są nadal zamknięte z powodu uszkodzeń. Sądząc po tempie prac, a raczej ich braku, pewnie szybko się to nie zmieni. Pomimo zamknięcia tras, przy intensywnym zwiedzaniu polecam zakupienie CinqueTerre Card w wersji z pociągiem, ponieważ zaoszczędza to sporo czasu. Do kas, automatów, a nawet kasowników są często duże kolejki. Nie chcę nawet myśleć, co tam się dzieje w pełni sezonu. Dla posiadaczy kart są jeszcze dodatkowe bonusy - darmowe busiki w Cornigli (ze stacji do miasta i z miasta do San Bernardino) oraz darmowe toalety na wszystkich stacjach kolejowych. CinqueTerre Card jest dostępna w wersji 1,2,3 - dniowej, więc wybór spory. Przy kupowaniu "na zapas" trzeba uważać, bo obecnie sprzedają karty z wydrukowanym zakresem dat, których się w ogóle nie kasuje. Nie wiem, czy wszędzie jest tak samo ale takie karty kupiliśmy w informacji na stacji w La Spezia. | |
| Autor: | pilotbombowca [ 13 Maj 2019 13:25 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
Planowalem dotrzec pociagiem do Monterosso i pieszo isc do Riomaggiore. Czy taka opcja jest obecnie mozliwa? | |
| Autor: | Asfalto [ 13 Maj 2019 13:56 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
pilotbombowca napisał(a): Planowalem dotrzec pociagiem do Monterosso i pieszo isc do Riomaggiore. Czy taka opcja jest obecnie mozliwa? Tez zainspirowal Cie film na silowni smartgym? Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | maczala1 [ 13 Maj 2019 14:02 ] |
| Temat postu: | Re: Cinque Terre |
@pilotbombowca Chyba musisz zmienić plany, ponieważ tak jak pisałem trasa jest zamknięta. Teoretycznie można przemieszczać się górą ale jest to znacznie dłuższa droga po gorszych szlakach i raczej na pewno nie da się tak przejść jednego dnia wszystkich miasteczek. Przejście dołem z Monterosso do Riomaggiore zajmowało przeciętnie ok. 5 godzin. Tutaj jest mapa okolicznych szlaków. Zaznaczona na niebiesko ścieżka jest obecnie zamknięta, oprócz odcinka Monterosso - Vernazza. Ewentualnie jest szansa, że otworzą jeszcze odcinek do Corniglii, a na dalsze nie ma co liczyć, są zamknięte od lat. https://cdn.cinqueterre.eu.com/images/s ... tpaths.gif | |
| Strona 5 z 8 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |