Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Chorwacja - autostrady
chorwacja-autostrady,1444,18772
Strona 1 z 1

Autor:  littleboy1989 [ 17 Wrz 2012 13:26 ]
Temat postu:  Chorwacja - autostrady

Hej, wie ktoś może czy w Chorwacji za autostrady można płacić w EUR? jeśli tak to po jakim kursie to przeliczają?

Autor:  m4g1k [ 17 Wrz 2012 13:51 ]
Temat postu:  Re: Chorwacja-autostrady

Można bez najmniejszego problemu, jednak zawsze w takich sytuacjach przelicznik nie będzie na Twoją korzyść w związku z powyższym najlepiej zapłacić kartą w lokalnej walucie i po sprawie.

Autor:  RaDiDaM [ 05 Paź 2012 00:22 ]
Temat postu:  Re: Chorwacja-autostrady

littleboy1989 napisał(a):
Hej, wie ktoś może czy w Chorwacji za autostrady można płacić w EUR? jeśli tak to po jakim kursie to przeliczają?


mozna placic w euro ale niestety reszte wydaja w kunach :x

Autor:  pawbart [ 19 Cze 2017 09:50 ]
Temat postu:  Re: Chorwacja - autostrady

Czy na trasie Zagrzeb-Szybenik jest dużo miejsc na którym można się zatrzymać (takich MOP-ów jak u nas)? Czy polecacie jakieś szczególne które np. ulokowane są w ciekawym widokowo miejscu?

Autor:  kow [ 19 Cze 2017 10:21 ]
Temat postu:  Re: Chorwacja - autostrady

Miejsca takie (MOP) po chorwacku nazywają się "Odmorište". Są co kilkanaście kilometrów. Jechałem do Szybenika w maju, ale przyznam, że nie zapadły mi jakoś szczególnie w pamięci. Spektakularnych widoków też nie widziałem, owszem są bardzo ładne ale po iluś tam kilometrach wydają się naturalne:)

Mnie najbardziej podoabał się odcinek w okolicach Zadaru (od węzła Sveti Rok do Sibenika).

Autor:  piekara114 [ 19 Cze 2017 12:58 ]
Temat postu:  Re: Chorwacja - autostrady

Polecam Odmorite Krka: https://www.google.pl/maps/@43.8057347, ... 312!8i6656
Przed wiaduktem nad kanałem jest znak na Gospa od Puta. Odmoriste jest po obu stronach autostrady, możliwość przejścia się z jednego na drugi tunelem pod autostradą.
Świetny widok na kanał Sibenicki oraz na miasteczko Skradin skąd odpływają stateczki do PN Krka.
Image

Image

Image

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/