Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Chiny - oceń mój plan (zbiorówka)
chiny-ocen-moj-plan-zbiorowka,970,53000
Strona 1 z 6

Autor:  Michał450 [ 03 Sie 2014 21:29 ]
Temat postu:  Chiny - oceń mój plan (zbiorówka)

Cześć,
Wybieramy się w dwie osoby do Chin w terminie 10.09-29.09 z jednodniowym zwiedzaniem Dubaju. Lecimy liniami Emirates z Warszawy. Po wstępnych lekturach przewodnika i forum stworzyłem wstępny ramowy plan podroży. Proszę o pomoc ludzi zorientowanych w tym regionie, ocenę tego planu i wasze uwagi propozycję korekt.
Wstępne informacje: To nasz 1 raz w Chinach, wyjazd ma być raczej low- cost, lubimy ruch, przemieszczanie się, kontakt z ludźmi. Noclegi to tanie hotele lub najlepiej hostele czasem pokoje 2 osobowe czasem mogą być większe. Wolimy nocny przejazd hard sleeperem niż szybkie przemknięcie lux pociągiem, noclegi zarezerwujemy w Polsce tylko na pierwsze 2 noce w Pekinie resztę chcemy szukać na miejscu
PLAN:
Wylot z Warszawy: 10.09 godzina: 14.45
Przylot do Pekinu : 11.09 godzina: 15.10
11.09: dojazd do hostelu, wieczorne zwiedzanie Pekinu
12.09 : zwiedzanie Pekinu
13.09 Wielki Mur
14.09 Zwiedzanie Pekinu do południa, a następnie o 18:15 pociąg do Guilin (Hard sleeper 70$) czas jazdy: 19h o 13.45 15.09 jesteśmy w Guilin
15.09 dojazd do hostelu zwiedzanie Guilin,/ rezerwacja biletu do Yangshuo lub od razu przesiadka z pociągu do autobusu do YangShuo
16.09 Poranny dojazd do YangShuo, znalezienie hostelu, zwiedzanie, wypożyczenie rowerów
17.09 Okolice YangShuo rowerami
18.09 Yangshuo spływ tratwami powrót do Guilin o 20:40 pociąg do Szanghaju (18 godzin hard sleeper 57$)
19.09 Poszukiwania Hostelu, wieczorne zwiedzanie Szanghaju
20.09 Zwiedzanie Szanghaju
21.09 Wycieczka jednodniowa do Hangzhou
22.09 Przejazd (nie jestem pewien czym chyba autobusem?) do Huangshan zwiedzanie
23.09 Żółte Góry
24.09 Żółte Góry, a wieczorem powrót do Szanghaju
25.09 Szanghaj i nocny przejazd do Pekinu 19:30 ( 11 godzin soft seat)
26.09 Zwiedzanie Pekinu
27.09 Okolice Pekinu
28.09 Poranny wylot do Dubaju o 7.00 przylot o 12.00 zwiedzanie Dubaju do poóźnych godzin wieczornych lub nocnych 8-10h
29.09 Poranny lot do Polski

Autor:  chiny-info.pl [ 04 Sie 2014 17:24 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

Cytuj:
15.09 dojazd do hostelu zwiedzanie Guilin,/ rezerwacja biletu do Yangshuo lub od razu przesiadka z pociągu do autobusu do YangShuo
16.09 Poranny dojazd do YangShuo, znalezienie hostelu, zwiedzanie, wypożyczenie rowerów


Trasa Guilin-Yangshuo busem to godzina z groszem. Pod dworcem czekaja busy, sami was znajda. Guilin do zwiedzania raczej nieszczególnie ciekawy- lepiej ten czas na Yangshuo przerzucic.
Cytuj:
22.09 Przejazd (nie jestem pewien czym chyba autobusem?) do Huangshan zwiedzanie


pociag z Szanghaju 12h(sa 2 wieczorne), autobusy 5.5h, z dworca południowego.
Jesli bedziecie 21go w Hangzhou to od razu walnijcie do Huangshan bez zbednego wracania do Szanghaju na noc.
Autobusy z Hangzhou tez jezdza, i krócej niz z Szanghaju.
pzdr

Autor:  Michał450 [ 04 Sie 2014 18:55 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

Super o takie podpowiedzi mi chodzi bardzo ułatwiają planowanie:)
Widzę, że jesteś bardzo zorientowany w temacie (już sobie przeglądałem stronę jest super). więc pozwolę sobie zadać jeszcze kilka pytań.
Czy możesz polecić fajne miejsce nad morzem na południe od Guilin (raczej nie wyspa Hajnan ) chcemy wpleść 2-3 dni kosztem obcięcia trochę Pekinu i Szanghaju.?
Jak radzisz szukać noclegów bo z Polski nie chcemy rezerwować ponieważ jesteśmy uwiązani do sztywnego planu, a rzeczywiście szukanie noclegu po przyjechaniu np. do Szanghaju to strata czasu i pieniędzy.?
Czy są między miejscowościami do których jedziemy jakieś fajne miejsca, które warto odwiedzić nie tracąc bardzo czasu na przemieszczanie się i nie zbaczając bardzo z drogi?

Autor:  chiny-info.pl [ 05 Sie 2014 19:02 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

witam,

Cytuj:
Czy możesz polecić fajne miejsce nad morzem na południe od Guilin (raczej nie wyspa Hajnan ) chcemy wpleść 2-3 dni kosztem obcięcia trochę Pekinu i Szanghaju.?


Oprócz Hainanu to Chiny plażowo nie oferują praktycznie nic. Jakieś tam plaże mają w Shenzhen, Qingdao czy Xiamen, ale nic specjalnego, a pewnie będą zatłoczone i zaśmiecone. Odradzam pomysł plażowania poza Hainanem.

Cytuj:
Jak radzisz szukać noclegów bo z Polski nie chcemy rezerwować ponieważ jesteśmy uwiązani do sztywnego planu, a rzeczywiście szukanie noclegu po przyjechaniu np. do Szanghaju to strata czasu i pieniędzy.?


http://www.chiny-info.pl/przewodnik/spanie/
Chodzenie po 10-15-25milionowych miastach i szukanie 'kwatiry' na miejscu to lekkie szaleństwo. Możecie z 1-2-3 dniowym wyprzedzeniem rezerwować, jak już będziecie wedzieć czy zdobyliście bilety na zaplanowane pociągi...

Cytuj:
Czy są między miejscowościami do których jedziemy jakieś fajne miejsca, które warto odwiedzić nie tracąc bardzo czasu na przemieszczanie się i nie zbaczając bardzo z drogi?


Najprościej w okolicy Szanghaju: Suzhou, Tongli, Shaoxing, Zhujiajiao, Hangzhou już macie w planie. Pisałem już tu gdzieś na forum, jest też troche relacji na http://www.chiny-info.pl/ z poprzedniego lata, (lipiec i sierpień 2013).
Rzut beretem od Żółtych Gór jes tHongcun, który mi bardzo przypadł do gustu:
http://www.chiny-info.pl/chiny/hongcun-i/
http://www.chiny-info.pl/chiny/hongcun-ii/
http://www.chiny-info.pl/chiny/hongcun-iii/

Zhujiajiao:
http://www.chiny-info.pl/chiny/zhujiajiao-przyjemne-wodne-miasteczko-od-szanghajem/

Shaoxing:
http://www.chiny-info.pl/chiny/shaoxing/
http://www.chiny-info.pl/chiny/shaoxing-ii/
http://www.chiny-info.pl/chiny/shaoxing-iii/

pzdr

PS
końcówka września może być 'intensywna', jest święto narodowe, Chińczyki ruszają w podróże, tłoczno wszędzie, trudniej o bilety etc.

Autor:  Michał450 [ 05 Sie 2014 19:36 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

Wielkie dzięki za podpowiedzi!
Masz racje, że może zacznie być tłoczno, ale z drugiej strony ostatnią większą trasę mamy do zrobienia z Szanghaju do Pekinu 25 września w środku tygodnia więc może na tydzień przed uroczystościami nie będzie aż tak źle tym bardziej, że będziemy mogli ten bilet kupić kilka dni wcześniej bo już 19 września przed wyjazdem w Żólte Góry.

Z Twoich relacji wynika, że YangShuo jest mega zatłoczonym miejscem z którego wieje cepeliadą, a bardzo nastawiamy się właśnie na tą okolice (głównie na całodzienne wycieczki rowerowe). Sądzisz, żeby zostać przy noclegach w YangShuo i robić wypady z tego miejsca czy od razu przestawić się na inną miejscowość np. Xingping?

Autor:  chiny-info.pl [ 06 Sie 2014 07:38 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

Yangshuo mimo cepeliady większości ludzi podchodzi. Ja też nie cierpiałem siedzac tam tam;)
Jest cepeliada, ale rower/skuter i w 5min masz spokój.
W Xingping nie byłem, ale słyszałem że siedzi tam stado białasów w tym samych hostelu. a szlaki w tamtej okolicy można zrobić w jeden dzień. To tylko zasłyszane opinie...
25wrzesień to powinen być jeszcze spokój. Zakazane Miasto radziłbym zrobić zanim zacznie się świeto, co roku jest tam szajba i tłumy...
pzdr

Autor:  Michał450 [ 25 Sie 2014 22:27 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

1. Mógłbyś jeszcze czy autobusy do Huangshan w Szanghaju trzeba z wyprzedzeniem rezerwować czy pojechać prosto z plecakiem na miejsce i pytać?
2. Skąd najlepiej spisać sobie nazwy miejscowości w krzaczkach?
3. Przez który portal rezerwowałeś noclegi w Pekinie w tym bardziej "Chińskim" miejscu bo nie mogę wyszukać tego hostelu na tych z których ja korzystam?
4. Rozumiem, że wypożyczenie rowerów w Chinach nie jest szczególnie trudne i drogie? Czy trzeba jakoś specjalnie ganiać po mieście i szukać?
5. Znalazłem wiele sprzecznych informacji dotyczących najlepszej lokalizacji do zwiedzania Wielkiego Muru. Czy możesz polecić Twoim zdaniem najlepsze miejsce które nie będzie tłoczne, a dojazd możliwy jest samodzielnie bez wielkich trudności i kosztów?
6. Jak wygląda dokładnie przejściówka do gniazdka w Chinach bo na allegro spotkałem się z kilkoma i sam nie wiem, którą kupić?

Autor:  chiny-info.pl [ 28 Sie 2014 05:22 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

Cytuj:
1. Mógłbyś jeszcze czy autobusy do Huangshan w Szanghaju trzeba z wyprzedzeniem rezerwować czy pojechać prosto z plecakiem na miejsce i pytać?

Na 100% nie wiem, jechałem z Hangzhou i było bez problemu. Zawsze lepiej zajść wcześniej jeśli masz możliwośc...

Cytuj:
2. Skąd najlepiej spisać sobie nazwy miejscowości w krzaczkach?

Nie do końca rozumiem. Przewodnik, internet(np.wikipedia czy nawet google translator....)

Cytuj:
3. Przez który portal rezerwowałeś noclegi w Pekinie w tym bardziej "Chińskim" miejscu bo nie mogę wyszukać tego hostelu na tych z których ja korzystam?

http://www.chiny-info.pl/przewodnik/spanie/
Zazwyczaj używam, hostelbookers/world i ctrip. Tego lata sporo Ctripa;) Hostel o którym mówisz klepałem na hostelB/W.

Cytuj:
4. Rozumiem, że wypożyczenie rowerów w Chinach nie jest szczególnie trudne i drogie? Czy trzeba jakoś specjalnie ganiać po mieście i szukać?

Jesli spisz w hostelach to najczęściej sami wypożyczają, albo maja kogoś w pobliżu. Inaczej trzeba samemu wypytywać(czasami LP podpowiada). W turystycznych miejsach nie ma problemu- są widoczni...

Cytuj:
5. Znalazłem wiele sprzecznych informacji dotyczących najlepszej lokalizacji do zwiedzania Wielkiego Muru. Czy możesz polecić Twoim zdaniem najlepsze miejsce które nie będzie tłoczne, a dojazd możliwy jest samodzielnie bez wielkich trudności i kosztówa?

Sprzeczne info bo zależy kto co lubi. Ja lubie HuangHuashan bo jest puste, albo prawie puste i rozsypujące się a nie odbudowane jak Badaling. Dojazd z Dongzhomen Bus Station bus 9....nie pamiętam- LP opisuje.

Cytuj:
6. Jak wygląda dokładnie przejściówka do gniazdka w Chinach bo na allegro spotkałem się z kilkoma i sam nie wiem, którą kupić?

tak wyglądają: http://www.chiny-info.pl/przewodnik/faq/#Zasilanie
takie cos będzie dobre, sam mam takie:
http://allegro.pl/przejsciowka-adapter- ... 55047.html

Autor:  ulong [ 31 Sie 2014 01:09 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

Wskazówka - wiele hoteli na booking.com ma rezerwacje oraz możliwość darmowej anulacji do momentu przyjazdu..

Autor:  scotsman [ 31 Sie 2014 01:46 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

Jeśli chodzi o same pociągi, bilety trzeba kupować z wyprzedzeniem (może nawet lepiej przez internet, z prowizją, też ze spokojem), ponieważ zdobycie hard sleepera na krótki czas przed odjazdem graniczy z cudem. Ostrzegam, że 18 czy 19 godzin w hard sleeperze mocno zmęczy (ale ja i tak bym się decydował).
Co do nocnego Pekin-Szanghaj D-class, być może uda Wam się w cenie soft seata dostać soft sleeper, warto (jest to chyba losowe, raz trafiło mi się że podjechał pociąg złożony z samych sleeperów).

Autor:  chiny-info.pl [ 31 Sie 2014 08:51 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

witam,
Cytuj:
(jest to chyba losowe, raz trafiło mi się że podjechał pociąg złożony z samych sleeperów).

ale przedziały sypialne były jako seaty użyte? tzn 3 osoby z biletami deat na każde (dolne) wyrko?
Miałem tak na trasie Pekin Szanghaj pociągiem G...

Cytuj:
Jeśli chodzi o same pociągi, bilety trzeba kupować z wyprzedzeniem (może nawet lepiej przez internet, z prowizją, też ze spokojem), ponieważ zdobycie hard sleepera na krótki czas przed odjazdem graniczy z cudem.

w tym temacie można pisać do mnie przez stronę.
pzdr

Autor:  scotsman [ 31 Sie 2014 10:33 ]
Temat postu:  Re: Proszę o ocenę planu Podróży Chiny+ 1 dzień Dubaj

chiny-info.pl napisał(a):
witam,
Cytuj:
(jest to chyba losowe, raz trafiło mi się że podjechał pociąg złożony z samych sleeperów).

ale przedziały sypialne były jako seaty użyte? tzn 3 osoby z biletami deat na każde (dolne) wyrko?
Miałem tak na trasie Pekin Szanghaj pociągiem G...


Tak, przydzielono 6 osób na przedział, co samo w sobie daje znacznie więcej komfortu (3 osoby w rzędzie zamiast pięciu), dodatkowo dwie osoby mogą iść na górne łóżko, przedział nie zawsze jest pełny, jest naprawdę dobrze.

Autor:  konradzik [ 17 Wrz 2015 23:51 ]
Temat postu:  Chiny ~3tyg wstepna trasa do oceny :)

Witam, w planach wyjazd do Chin termin kwiecien powrot pod koniec kwietnia 29 mniej wiecej przed swietem. Wylot w zasadniczo bez roznicy. Wyjazd okolo 3tygodniowy. Wstepna trasa wyglada nastepujaco

Przylot do Pekinu (tutaj wiadomo zwiedzanie głównych atrakcji pekinu)
z Pekinu do Xi'an pociag nocny (oczywiscie obowiazkowa armia plus zwiedzanie miasta)
z Xi'an 1-2dniowa wycieczka do Hua Shan, nie orientowalem sie do konca na jak dlugo warto tam sie wybrac
Xi'an -> Guilin samolot, obserwujac ceny biletow z wyprzedzeniem mozna kupic spokojnie ponizej 400RMB
w Guilin krotkie zwiedzanie i wypad gdzies?? (myslalem nad Longsheng) w okolice na 2dni by podziwiac tarasy ryzowe
Kolejnym pomyslem na etap trasy jest Huang Shan (o ile ma sens po wizycie w Hua Shan?)
1-2dni zatrzymac sie w Hangzhou i stmatad do Shanghaju
Shanghaj->Pekin szybką koleją :) Roznica w cenie Londyn-Pekin-Szanghaj-Londyn jest taka sama jak bilet na kolej wiec lepiej skorzystac i przeżyć przygode :P

Co byscie proponowali, jakies uwagi na co bardziej zwrocic uwage. Z listy niestety wypadl Klasztr Shaolin orazz park Jiuzhaigou, lecz zbyt odchylone od głównej trasy :/
I jaka propozycje byscie mieli na przebycie trasy z Guilin w kierunku Shanghaju. Bilety na transport wewnetrzny (samolot/pociag) mam zamiar jednak kupic przed podroza przez posrednika
Dziekuje i pozdrawiam.

https://www.google.co.uk/maps/dir/Pekin ... 904211!3e0

Autor:  radzio666 [ 18 Wrz 2015 02:04 ]
Temat postu:  Re: Chiny ~3tyg wstepna trasa do oceny :)

skoro pierwszy odpowiadam, to tak pokrotce: spojrzalem na Twoja mapke i generalnie jest to podobna trasa jaka zrobilismy w 2012 we dwoch z kumplem. mielismy dokladnie 4 tygodnie, nie pamietam juz dokladnie po ile dni bylismy w danych miejscach, ale: cale "koleczko" przejechalismy pociagami, wszystkie polaczenia nocne, oprocz dziennego expresu Szanghaj-Pekin oraz jeden odcinek autobusem sypialnym (moj pierwszy i ostatni raz w zyciu) - z Guilin do Kantonu. nasza trasa to Pekin-Xi'an-Hua Shan-Xi'an-Chengdu-Guilin-Kanton-Hong Kong i Macau-Szanghaj-Pekin. przed wylotem w przedostatni dzien udalo nam sie zobaczyc Wielki Mur i to goraco Ci polecam bo Chiny bez odwiedzenia Muru to jak Rzym bez...wiadomo ;)
ok, do rzeczy, moim zdaniem - Hua Shan obowiazkowo, dojedz tam wieczorem, wjedz kolejka na gore i noc spedz w schronisku, wstan skoro swit i ruszaj dalej ku szczytom :) ja nie jestem fanem chodzenia po gorach ale Hua Shan bylem zachwycony (i padniety po calym dniu lazenia w gore i w dol), ale...jest moc :mrgreen:
jesli Guilin to odwiedz Yangshuo i delte rzeki Li (https://en.wikipedia.org/wiki/Yangshuo_County), tak na marginesie przyznam ze wlasnie tam mialem nieprzyjemnosc sprobowac potrawy z psa :shock:

acha i a propos przygody ekspresem o ktorej wspominasz :) jak pisalem wyzej to byl jedyny dzienny pociag ktorym jechalismy, kosztowal wtedy (luty 2012) dokladnie 555RMB, kupilismy tylko dlatego ze juz sie troche spieszylismy (Mur czekal na nas) do Pekinu a na nocne pociagi biletow nie bylo. jako ze jestem milosnikiem kolei powiem tak, ekspres jak ekspres, jedzie rowno miedzy 300 a 305 kmh praktycznie prosta trasa, nic ekscytujacego...lepiej za 50RMB przejechac sie MAGLEVem - co jak co ale 431kmh (co prawda przez minute :D ) robi wrazenie, polecam goraco :ugeek:
a teraz przepis na Przygode pociagiem w Chinach - pojedz sobie na jakiekolwiek nocnej trasie (my jechalismy Xi'an-Chengdu) zwyklym wagonem klasy 2 i wtedy zobaczysz prawdziwe Chiny w podrozy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Autor:  chiny-info.pl [ 19 Wrz 2015 06:34 ]
Temat postu:  Re: Chiny ~3tyg wstepna trasa do oceny :)

W Xi'an nie pomiń dzielnicy muzułmaskiej, świee miejsce!
W HuaShan chyba dobrze zsotać na noc w górach, wschód słońca, luxniejsze szlaki z rana itp.
Jedyna w okolicy konkurencja dla tarasów ryżowch to Yangshuo...
HuangShan to trochę podobne widoki do HuaShan, wex pod uwage Ze góry w Chinach to schody, bywa tłoczno i drogawo...
Ja bym wybral tylko jedne góry.
Hangzhou warte, rzut beretem z Szanghaju grzech nie wyskoczyć, są połączone szybka koleja.
Guilin Szanghaj są połączone, ale to 17-24h jazdy, z wyjątkiem CRH szybkiej kolei- jeden pociąg dziennie...
Na samooty nie potrzebujesz pośrednika, zbedny wydatek.
W temacie pociągów nie da sie tego obejść. Jesli będziesz się decydować na zakupy kolejowe z wyprzedzeniem napisz na priv...
pzdr

PS
radzio666 ma 100% racji, byc w Chinach i nie zaliczyć hard seat'a to jak nie być w Chinach;) może nie od razu 10-15h, ale jak bedzie okazja to te kilka godzin polecam, dobry folklor, chociaż bywa męczący :D

Autor:  konradzik [ 19 Wrz 2015 15:42 ]
Temat postu:  Re: Chiny ~3tyg wstepna trasa do oceny :)

mialem na mysli posrednikow z pociagami :)
Czyli z Guilin do shanghaju pozostaje samolot? :)
Cos wartego zobaczenia jest jeszcze po drodze? :D mysle o wylocie 6tego a powrot 29tego wychodzi 23dni :)

Autor:  konradzik [ 20 Wrz 2015 00:34 ]
Temat postu:  Re: Chiny ~3tyg wstepna trasa do oceny :)

Proszę o ocenę bardziej szczegółowego planu ilości dni w poszczególnych miejscach.
3.04-7.04
Pekin 5 dni

Transport nocny pociąg

8.04-11.04
Xi'an 4dni -1 dzien armia jeden zwiedzenie miasta wieczorny wtpad w góry i tam nocleg powrót kolejnego dnia

Transport samolot

11.04-15.04
Guilin 4dni
1 dzien po mieście + wyjazd na 2dni na tarasy longsheng +2dni yongshuo

Transport samolot

15.04-20.04 shanghaj
Pobyt w shanghaju plus wypad do hangzhou

20.04 shanghaj->pekin i wylot do tajlandii. Wychodzi mi 17 dni jak oceniacie? Ewentualnie gdzie dłużej zostac badz gdzie więcej poleciec? ;) oczywiście mur w którymś momencie na pewno będzie :)

Autor:  radzio666 [ 21 Wrz 2015 15:16 ]
Temat postu:  Re: Chiny ~3tyg wstepna trasa do oceny :)

chiny-info.pl napisał(a):
kilka godzin polecam, dobry folklor, chociaż bywa męczący :D


hehe, dokladnie - w naszym przypadku na 14 godzin podrozy folklor trwal 12,5 :lol: te poltorej godzinki bylo wzglednie ciszej :lol:

Autor:  konradzik [ 11 Sty 2016 01:54 ]
Temat postu:  Re: Chiny ~3tyg wstepna trasa do oceny :)

warto odwiedzic Kanton na 2-3dni czy raczej nic ciekawego i lepiej dluzej w innych miejscach pozostac?

Autor:  Sweetka [ 11 Sty 2016 22:23 ]
Temat postu:  Re: Chiny ~3tyg wstepna trasa do oceny :)

@konradzik -

Kanton to "wielki moloch", ciekawe tam sa dania w restauracjach ;/, ale architektura... hm kwestia dyskusyjna.
jesli juz coś w "okolicy".. to raczej dojechalabym te 2h do Hong Kongu i tam się poszlajala.

na mur zarezerwuj sobie conajmniej 1 pelny dzien w Pek, wyjazd rano powrot wieczorem...
z tego co pamietam byla mozliwosc kiedys nocowania "na murze".. ale nie wiem czy nadal sa takie mozliwosci. mysle ze to niezle przezycie.

zależy jakie Chiny chcesz zobaczyc... Hangzhou - wg mnie wystarczy 1 na dzien. a z kolei zrobilabym sobie wycieczke do Suzhou - to taka "mała wenecja wschodu".

pewnie dluzej zostalabym w okolicach Guilin... :)

Strona 1 z 6 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/