Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 12 Maj 2019 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 134
Loty: 123
Kilometry: 200 504
Krajów: 29 / 13.6%
Jaką walutę zabrać do Hong Kongu? Dolary amerykańskie i na miejscu wymienić? Bo kursy dolara Hong Kongu są w Warszawie bardzo mało korzystne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
#2 PostWysłany: 12 Maj 2019 21:40 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 477
niebieski
Euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 12 Maj 2019 23:08 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 2116
złoty
Obojętnie czy USD czy EUR. Wklejam dla orientacji tablicę kursów w jednym z lepszych kantorów w Chungking Mansions w Kowloon: http://www.ksme.hk/ratetable.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 13 Maj 2019 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 152
Loty: 217
Kilometry: 532 759
Krajów: 55 / 25.7%
niebieski
Revolut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5 PostWysłany: 07 Lis 2019 18:04 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 336
niebieski
@malgo1987 A do bankomatów, ponad mały limit revoluta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 07 Lis 2019 18:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2776
Loty: 291
Kilometry: 621 848
Krajów: 46 / 21.5%
złoty
@kbk: konto w PEKAO - przekorzystne - w wątku o kartach znajdziesz więcej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 07 Lis 2019 18:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12833
Loty: 617
Kilometry: 942 897
Krajów: 60 / 28.0%
Polecam temat dla-podroznika,181,1454
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8 PostWysłany: 07 Lis 2019 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 152
Loty: 217
Kilometry: 532 759
Krajów: 55 / 25.7%
niebieski
@kbk - ja mam jeszcze kartę wielowalutową z BNP, teraz w Indonezji działała w miejscach, gdzie miałam problem z Revolutem. 5zł za wypłatę, ale kurs lepszy niż w Revolucie.
W Hongkongu w wielu miejscach można też płacić kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 07 Lis 2019 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
niebieski
np. Tmobile Usługi Bankowe - karta dolarowa (do takiego właśnie konta). Wybierasz ile chcesz a zasilić możesz z kantoru intrnetowego czy nawet wspomnianym wcześniej Revolutem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#10 PostWysłany: 08 Lis 2019 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2696
Loty: 287
Kilometry: 658 291
Krajów: 29 / 13.6%
platynowy
Tam masz normalne kantory, nie ma problemu z wymianą walut. Ja brałem USD :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 08 Lis 2019 07:00 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 394
niebieski
@kbk Curve z podpietym revolutem ustawionym w lokalnej walucie( HongKongu w tym wypadku ).
Masz 10 wypłat w banomatach za darmo miesięcznie.

Wysłane z V30


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2019 18:33, edytowano w sumie 1 raz
H K
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 08 Lis 2019 18:02 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 336
niebieski
@Kashpir Czytam wątek ale nie potrafię dojść do jakiegoś jasnego wniosku - co jest najlepsze? W mojej sytuacji - czyli tam, gdzie się da płatność kartą plus oczywiście potrzebne są wypłaty gotówki z bankomatów na sytuacje, gdzie nie akceptują kart albo karta nie przechodzi.

@malgo1987 Ta karta z Paribas kosztuje 10 zł/msc. Skąd te lepsze kursy, jakie oni stosują?

@billy W TMUB mam swój ROR i konto z kartą w EUR, korzystałem z tego z powodzeniem w Eurozonie. Znam to rozwiązanie najlepiej. Tylko przecież chyba te wypłaty i tak mogą być (raczej często są) obciążone dodatkową opłatą ze strony operatora bankomatu?

@szfarcjeger Ale chodzi o to, żeby nie wieźć ze sobą gotówki, poza jakimiś 100 USD zabezpieczenia.

@tamtam Nie mogę znaleźć takich informacji o Curve na potwierdzenie tego, co piszesz. Wypłaty są darmowe chyba do 200 GBP?

A konto JO z Aliora z kartą wielowalutową i wł. korzyściami przewalutowania i bankomatów?
Czy dobrze rozumiem, że w porównaniu do np. patentu z kartą USD z TMUB różnica polega na tym, że w TMUB można zasilić konto wcześniej korzystniej wymienioną walutą, niż będzie ona zamieniona automatycznie w momencie płatności kartą z Aliora?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 10 Lis 2019 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
niebieski
kbk napisał(a):
@billy W TMUB mam swój ROR i konto z kartą w EUR, korzystałem z tego z powodzeniem w Eurozonie. Znam to rozwiązanie najlepiej. Tylko przecież chyba te wypłaty i tak mogą być (raczej często są) obciążone dodatkową opłatą ze strony operatora bankomatu?


No mogą ale wówczas obciążone będą również wypłaty Revolutem, Curve czy kartą każdego innego banku. Tutaj zyskujesz to że nie płacisz prowizji za wypłatę wystawcy karty i nie masz limitów przy zachowanych dobrych kursach. Prowizje właściciela bankomatu nie sa aż tak strasznie częste choć to się zmienia w czasie. Ja ich w Hong Kongu nie płaciłem ale to było lata temu i nie mam 100 procent pewności czy jest tak nadal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#14 PostWysłany: 11 Lis 2019 00:31 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3659
złoty
Karta debetowa Citibank Handlowy podpięta do konta w U$D przy wyciąganiu gotówki z bankomatów Citi i podpięta do konta w EUR do wszystkich innych transakcji. Trochę upierdliwe to przepinanie, ale tak naprawdę, w większości przypadków płacisz kartą. Tylko w potrzebie wypłaty gotówki przepinasz na U$D.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 11 Lis 2019 21:07 

drmariusz napisał(a):
Jaką walutę zabrać do Hong Kongu? Dolary amerykańskie i na miejscu wymienić? Bo kursy dolara Hong Kongu są w Warszawie bardzo mało korzystne.

Dolary albo Euro. Kantorów masz sporo, a kursy całkiem niezłe. Do tego Revoluta, albo kartę z Kantoru Aliora.
Góra
 PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 11 Lis 2019 22:03 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 394
niebieski
kbk napisał(a):

@tamtam Nie mogę znaleźć takich informacji o Curve na potwierdzenie tego, co piszesz. Wypłaty są darmowe chyba do 200 GBP?


Proszę:

You can use your Curve Mastercard® to withdraw cash from ATMs. We do not charge a fee if your payment card is set to the same currency that you are withdrawing (i.e. your card is set to EUR currency and you are withdrawing EUR). However, please note that we do have a fair use policy in place: Fair Use Policy.
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... _site=true

ATM usage is free for up to 10 domestic (withdrawals in the same currency as your Funding Source) withdrawals per calendar month after which time you may be charged £0.50 (or currency equivalent) per usage for each additional ATM withdrawal.
https://www.curve.app/en/fair-use/

Nie trzeba kombinować z szukaniem kantorów, zastanawianiem czy lepsze dolary, czy euro...
Możesz teraz podpiąć Curve pod Google Pay. Nie wszyscy wprawdzie mogą płacić w stacjonarnych sklepach (zależy od numeru BIN karty), ale pewnie wprowadzą to dla wszystkich nr kart za niedługo.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#17 PostWysłany: 11 Lis 2019 23:36 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 336
niebieski
@tamtam nie rozumiem na czym to polega :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#18 PostWysłany: 11 Lis 2019 23:54 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 394
niebieski
Jest watek o Curve tam znajdziesz wszystkie informacje.

Wysłane z V30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 01 Gru 2019 23:38 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 314
Loty: 146
Kilometry: 356 602
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
Ok Ale jak najlepiej to rozegrać?

Wymiana całej przewidzianej na pobyt waluty na HK$ na lotnisku? (prowizja? dobra zła cena?)
Zakup Octopus kartą kredytową/debetową wraz z doładowaniem na pokrycie przewidywalnych kosztów (z pytaniem czy każdą kartą można płacić na lotnisku za octopusa z doładowaniem?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#20 PostWysłany: 02 Gru 2019 00:27 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 2116
złoty
Wymiana większej gotówki na lotnisku jest bez sensu. Lepiej wymienić tyle, ile potrzeba na kupno Octopusa i doładowanie go tyle, ile potrzeba na dojechanie do miasta, ew., zapłacić kartą. Zresztą jeżeli ktoś chce ultrabudżetowo, to kupno papierowego biletu w obie strony na autobusy linii Axx z lotniska, z powrotem ważnym miesiąc, wychodziło nawet taniej niż płacenie za osobne przejazdy Octopusem.
Ostatni raz byłem w HK w 2015, wcześniej kilka razy, i zawsze najlepsze kursy były w kantorach w Chungking Mansions, ale uwaga(!) oprócz pierwszych dwóch zaraz w wejściu, które były pułapką na nieuważnych. Parę kroków dalej w środku kursy już świetne. Nie sądzę, żeby to się zmieniło od 2015. Zresztą wyżej w tym wątku wkleiłem link do aktualizowanej tablicy z kursami jednego z nich. W innych kantorach na mieście też kursy z reguły były OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group