| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [5J] Cebu pacific - odprawa cebu-pacific-odprawa,225,74195 | Strona 2 z 3 |
| Autor: | Japonka76 [ 18 Wrz 2015 03:43 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc |
Przetestowałem juz osobiście Cebu na trasach międzynarodowych DXB-MNL i MNL-SYD oraz krajowe do PP. Odprawa zawsze na lotnisku mimo odprawy internetowej. Ważą bagaże zarówno nadawane jak i podręczne. Na krajowych limit 7 kg chociaż na stronie napisali ze tylko 5. Bardzo długa odprawa, ale może dlatego że Filipinczycy są bardzo powolni i mają masę pakunkow. Przy lotach międzynarodowych na Filipiny zawsze trzeba okazać bilet wylotowy z kraju, inaczej nie odprawia. Same samoloty nowe i dość wygodne, siedzenia rozkładane. Jedzenie płatne ale znośne. Miła obsługa i pomocna. Na krajowych lotach obłożenie 100% i opóźnienie ok 50 min. Jeden minus - klima, strasznie zimno. Niby fajnie jak wchodzisz z upału ale potem marzniesz. Można kupić kocyk za 350 PHP. Ja się przeziebilam. wysłane z telefonu | |
| Autor: | ATX [ 20 Wrz 2015 02:30 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc |
tomwie napisał(a): Czy ktoś może skomentować taką sytuację. Lecę Cebu za 3 dni DXB_MNL. Dostałem maila, że mogę odprawić się online, jednak po próbie zalogowania się do odprawy online pojawia się moja rezerwacja z takim oto dopiskiem : Sorry, this booking is not eligible for web check-in. a sprawdziłeś wszystkie wyłączenia z odprawy on-line tj. nie kwalifikujesz się do żadnej z ponizszych grup ? x WEB CHECK-IN IS NOT AVAILABLE FOR: Expectant mothers Guests with infant Unaccompanied minor Group bookings with 10 or more guests Guests with reduced mobility, or requiring special assistance Guests on non-direct flights (SOS flights) Guests on interline bookings -- 20 Wrz 2015 02:49 -- Japonka76 napisał(a): Przetestowałem juz osobiście Cebu na trasach międzynarodowych DXB-MNL i MNL-SYD oraz krajowe do PP. Odprawa zawsze na lotnisku mimo odprawy internetowej. Ważą bagaże zarówno nadawane jak i podręczne. wysłane z telefonu Owszem, jak zawsze w azjatyckich liniach potrzebny jest i tak wydruk biletu w formie tradycyjnej (w AirAsia tez wymieniaja bilet internetowy na tradycyjny i tez trzeba sie z tym ustawic do check-in), ale i Aśce jak i w Cebu jak sie odprawimy on-line to stoimy w innej (krotszej) kolejce i mamy juz ten sam przydzielony przy odprawie internetowej numer miejsca. Mimo, ze troche bez sensu sa te zwyczaje, to nie jest to potem juz taka sama odprawa i mysle, ze warto jednak wczesniej zrobic to on-line (kolejki potrafia byc naprawde duze, my raz np. ominelismy dluga, zawijana kolejke z licznymi bagazami i przy wczesniejszej odprawie on-line nie czekalismy wcale) Widocznie nie jest zbyt popularna. Ani razu nie wazyli nam tez bagazu (mielismy plecaki 30 i 40l), wystarczylo jedynie twierdzaco odpowiedziec na pytanie, ze tylko podreczny i moze to tez zasluga odprawy internetowej i innego okienka:) A byc moze roznie z tym bywa | |
| Autor: | Japonka76 [ 20 Wrz 2015 03:04 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc |
Wcale ta kolejka do odprawy z internetu nie jest krótsza. W PP musieliśmy zapłacić 200php podatku lotniskowego co nas nieco zezloscilo i zabrali nam wszystkie zapalniczki. Zapytałam celnik czy w takim przypadku może mi dać zapałki ale powiedział ze sobie kupię nowa zapalniczki jak wyląduje A w planie na lotnisku jest zapalniczka dla gości sznurku. wysłane z telefonu | |
| Autor: | ATX [ 20 Wrz 2015 03:14 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc |
Japonka76 napisał(a): Wcale ta kolejka do odprawy z internetu nie jest krótsza. W PP musieliśmy zapłacić 200php podatku lotniskowego co nas nieco zezloscilo i zabrali nam wszystkie zapalniczki. Zapytałam celnik czy w takim przypadku może mi dać zapałki ale powiedział ze sobie kupię nowa zapalniczki jak wyląduje A w planie na lotnisku jest zapalniczka dla gości sznurku. wysłane z telefonu Hmm... my nie placilismy na CGK 550 PHP podatku za loty miedzynardowe (od lutego podobno jest juz w cenie biletu) ale byc moze z krajowkami jest inaczej | |
| Autor: | Japonka76 [ 20 Wrz 2015 06:57 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc |
Ale można się na lotnisku w Manilii samemu odprawić w maszynie od 4 do 1 godz od lotu. Praktyczne każdy może to zrobić a i tak trzeba odstac swoje w kolejce do odprawy w okienku żeby dostać kartę pokładowa. Dziwne te zasady wysłane z telefonu | |
| Autor: | Kornel [ 14 Lut 2016 22:28 ] |
| Temat postu: | Cebu Pacific - odprawa? |
Czy w Cebu Pacific trzeba się odprawiać on-line, czy można "normalnie", ktoś pamięta? | |
| Autor: | OSK [ 14 Lut 2016 22:30 ] |
| Temat postu: | Re: Cebu Pacific - odprawa? |
Na oba sposoby można,bezpłatnie | |
| Autor: | lagor [ 14 Lut 2016 22:32 ] |
| Temat postu: | Re: Cebu Pacific - odprawa? |
nawet jak się odprawisz online to i tak musisz na lotnisku podejść do stanowiska odprawy | |
| Autor: | Kornel [ 14 Lut 2016 22:34 ] |
| Temat postu: | Re: Cebu Pacific - odprawa? |
Lagor, OSK - dzięki za błyskawiczną odpowiedź | |
| Autor: | mmaratonczyk [ 17 Sty 2017 16:36 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc |
Czy ktoś może potwierdzić tą zmianę, bo z tego wynika ,że w Cebu można teraz odprawić się już 7 dni przed wylotem (skan z ich strony) Załącznik: cebu.jpg [ 52.38 KiB | Obejrzany 7010 razy ] | |
| Autor: | matbob1990 [ 18 Sty 2017 08:57 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc |
Potwierdzam. Wczoraj odprawiałem się na lot, który odbędzie się 23-go. | |
| Autor: | MaPS [ 18 Sty 2017 11:39 ] |
| Temat postu: | Re: [5J] Cebu pacific - odprawa |
Niedobrze. Na check in dawali mi zawsze miejsce przy awaryjnym. Teraz pewnie bedzie z tym kicha. Ciekawe czy odprawa przez net bedzie obowiazkowa... | |
| Autor: | MaPS [ 27 Sty 2017 16:02 ] |
| Temat postu: | Re: [5J] Cebu pacific - odprawa |
Ktoś się orientuje, czy odprawa na lotnisku obarczona został dodatkową opłatą? Czy może zostało po staremu... | |
| Autor: | ofer [ 29 Paź 2017 22:44 ] |
| Temat postu: | Re: [5J] Cebu pacific - odprawa |
Szybkie pytanie: czy w Cebu można łączyć rezerwacje kupowane osobno? Konkretnie jest dolot do MNL i dokupujemy krajówkę. Chciałbym poprosić Cebu o połączenie tego w jedną rezerwację. Mając to na jednej rezerwacji wydaje mi się, że będą bardziej skłonni do pomocy przy ew. opóźnieniu/przebookowaniu na kolejny lot. | |
| Autor: | radzio666 [ 30 Paź 2017 04:21 ] |
| Temat postu: | Re: [5J] Cebu pacific - odprawa |
a to jest jakas karkolomna przesiadka w sensie czasowym ?? | |
| Autor: | ofer [ 30 Paź 2017 08:47 ] |
| Temat postu: | Re: [5J] Cebu pacific - odprawa |
Nie, ale Cebu z punktualności nie słynie, wiec wolę być ubezpieczonym. Na przesiadkę jest niecałe 2,5h, o ile pierwszy lot wyląduje o czasie, a drugi nie będzie opóźniony. | |
| Autor: | Andi [ 30 Paź 2017 12:03 ] |
| Temat postu: | Re: [5J] Cebu pacific - odprawa |
ofer napisał(a): Szybkie pytanie: czy w Cebu można łączyć rezerwacje kupowane osobno? Konkretnie jest dolot do MNL i dokupujemy krajówkę. Chciałbym poprosić Cebu o połączenie tego w jedną rezerwację. Mając to na jednej rezerwacji wydaje mi się, że będą bardziej skłonni do pomocy przy ew. opóźnieniu/przebookowaniu na kolejny lot. Na logikę nie można, jak każdy low cost Cebu operuje loty z miasta A do miasta B, oczywiście nie biorąc na siebie odpowiedzialności przy ewentualnych opóźnieniach i tym samym braku możliwości aby zdąrzyc na kolejny lot z miasta B do miasta C. Z drugiej strony Cebu ma dosyc dobre podejście do klienta, więc można spróbowac | |
| Autor: | Kian [ 30 Paź 2017 12:26 ] |
| Temat postu: | Re: [5J] Cebu pacific - odprawa |
ofer napisał(a): Nie, ale Cebu z punktualności nie słynie, wiec wolę być ubezpieczonym. Na przesiadkę jest niecałe 2,5h, o ile pierwszy lot wyląduje o czasie, a drugi nie będzie opóźniony. nawet jak nie zdazysz to idzie sie z nimi latwo dogadac. chyba najbardziej przyjazna linia jaka znam | |
| Autor: | marcin.krakow [ 20 Mar 2019 15:42 ] | ||
| Temat postu: | Re: [5J] Cebu pacific - odprawa | ||
Przy odprawie na DXB-MNL-DXB w pierwszą stronę dostałem kartę pokładową a na powrotnym odcinku mam taki komunikat. Co to oznacza w praktyce?
| |||
| Autor: | marcino123 [ 20 Mar 2019 15:55 ] |
| Temat postu: | Re: [5J] Cebu pacific - odprawa |
i na DXB i w MNL musisz i tak podejść do check-in | |
| Strona 2 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |