Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[5J] Cebu pacific - odprawa
cebu-pacific-odprawa,225,74195
Strona 2 z 3

Autor:  Japonka76 [ 18 Wrz 2015 03:43 ]
Temat postu:  Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc

Przetestowałem juz osobiście Cebu na trasach międzynarodowych DXB-MNL i MNL-SYD oraz krajowe do PP. Odprawa zawsze na lotnisku mimo odprawy internetowej. Ważą bagaże zarówno nadawane jak i podręczne. Na krajowych limit 7 kg chociaż na stronie napisali ze tylko 5. Bardzo długa odprawa, ale może dlatego że Filipinczycy są bardzo powolni i mają masę pakunkow. Przy lotach międzynarodowych na Filipiny zawsze trzeba okazać bilet wylotowy z kraju, inaczej nie odprawia. Same samoloty nowe i dość wygodne, siedzenia rozkładane. Jedzenie płatne ale znośne. Miła obsługa i pomocna. Na krajowych lotach obłożenie 100% i opóźnienie ok 50 min. Jeden minus - klima, strasznie zimno. Niby fajnie jak wchodzisz z upału ale potem marzniesz. Można kupić kocyk za 350 PHP. Ja się przeziebilam.

wysłane z telefonu

Autor:  ATX [ 20 Wrz 2015 02:30 ]
Temat postu:  Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc

tomwie napisał(a):
Czy ktoś może skomentować taką sytuację. Lecę Cebu za 3 dni DXB_MNL. Dostałem maila, że mogę odprawić się online, jednak po próbie zalogowania się do odprawy online pojawia się moja rezerwacja z takim oto dopiskiem : Sorry, this booking is not eligible for web check-in.


a sprawdziłeś wszystkie wyłączenia z odprawy on-line tj. nie kwalifikujesz się do żadnej z ponizszych grup ? :)

x WEB CHECK-IN IS NOT AVAILABLE FOR:
Expectant mothers

Guests with infant

Unaccompanied minor

Group bookings with 10 or more guests

Guests with reduced mobility, or requiring special assistance

Guests on non-direct flights (SOS flights)

Guests on interline bookings

-- 20 Wrz 2015 02:49 --

Japonka76 napisał(a):
Przetestowałem juz osobiście Cebu na trasach międzynarodowych DXB-MNL i MNL-SYD oraz krajowe do PP. Odprawa zawsze na lotnisku mimo odprawy internetowej. Ważą bagaże zarówno nadawane jak i podręczne.
wysłane z telefonu


Owszem, jak zawsze w azjatyckich liniach potrzebny jest i tak wydruk biletu w formie tradycyjnej (w AirAsia tez wymieniaja bilet internetowy na tradycyjny i tez trzeba sie z tym ustawic do check-in), ale i Aśce jak i w Cebu jak sie odprawimy on-line to stoimy w innej (krotszej) kolejce i mamy juz ten sam przydzielony przy odprawie internetowej numer miejsca. Mimo, ze troche bez sensu sa te zwyczaje, to nie jest to potem juz taka sama odprawa i mysle, ze warto jednak wczesniej zrobic to on-line (kolejki potrafia byc naprawde duze, my raz np. ominelismy dluga, zawijana kolejke z licznymi bagazami i przy wczesniejszej odprawie on-line nie czekalismy wcale) Widocznie nie jest zbyt popularna. Ani razu nie wazyli nam tez bagazu (mielismy plecaki 30 i 40l), wystarczylo jedynie twierdzaco odpowiedziec na pytanie, ze tylko podreczny i moze to tez zasluga odprawy internetowej i innego okienka:) A byc moze roznie z tym bywa :)

Autor:  Japonka76 [ 20 Wrz 2015 03:04 ]
Temat postu:  Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc

Wcale ta kolejka do odprawy z internetu nie jest krótsza.
W PP musieliśmy zapłacić 200php podatku lotniskowego co nas nieco zezloscilo i zabrali nam wszystkie zapalniczki. Zapytałam celnik czy w takim przypadku może mi dać zapałki ale powiedział ze sobie kupię nowa zapalniczki jak wyląduje ;)
A w planie na lotnisku jest zapalniczka dla gości sznurku.

wysłane z telefonu

Autor:  ATX [ 20 Wrz 2015 03:14 ]
Temat postu:  Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc

Japonka76 napisał(a):
Wcale ta kolejka do odprawy z internetu nie jest krótsza.
W PP musieliśmy zapłacić 200php podatku lotniskowego co nas nieco zezloscilo i zabrali nam wszystkie zapalniczki. Zapytałam celnik czy w takim przypadku może mi dać zapałki ale powiedział ze sobie kupię nowa zapalniczki jak wyląduje ;)
A w planie na lotnisku jest zapalniczka dla gości sznurku.

wysłane z telefonu



Hmm... my nie placilismy na CGK 550 PHP podatku za loty miedzynardowe (od lutego podobno jest juz w cenie biletu) ale byc moze z krajowkami jest inaczej ;) Natomiast w naszym przypadku kolejka byla zwykle znaczaco krotsza : przy locie MNL-DBX ...jakies 40-50 osób kontra 1 :) wiec pewnie zalezy ;)

Autor:  Japonka76 [ 20 Wrz 2015 06:57 ]
Temat postu:  Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc

Ale można się na lotnisku w Manilii samemu odprawić w maszynie od 4 do 1 godz od lotu. Praktyczne każdy może to zrobić a i tak trzeba odstac swoje w kolejce do odprawy w okienku żeby dostać kartę pokładowa.
Dziwne te zasady :)

wysłane z telefonu

Autor:  Kornel [ 14 Lut 2016 22:28 ]
Temat postu:  Cebu Pacific - odprawa?

Czy w Cebu Pacific trzeba się odprawiać on-line, czy można "normalnie", ktoś pamięta?

Autor:  OSK [ 14 Lut 2016 22:30 ]
Temat postu:  Re: Cebu Pacific - odprawa?

Na oba sposoby można,bezpłatnie

Autor:  lagor [ 14 Lut 2016 22:32 ]
Temat postu:  Re: Cebu Pacific - odprawa?

nawet jak się odprawisz online to i tak musisz na lotnisku podejść do stanowiska odprawy

Autor:  Kornel [ 14 Lut 2016 22:34 ]
Temat postu:  Re: Cebu Pacific - odprawa?

Lagor, OSK - dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

Autor:  mmaratonczyk [ 17 Sty 2017 16:36 ]
Temat postu:  Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc

Czy ktoś może potwierdzić tą zmianę, bo z tego wynika ,że w Cebu można teraz odprawić się już 7 dni przed wylotem (skan z ich strony)
Załącznik:
cebu.jpg
cebu.jpg [ 52.38 KiB | Obejrzany 7010 razy ]

Autor:  matbob1990 [ 18 Sty 2017 08:57 ]
Temat postu:  Re: Odprawa AirAsiaX i Cebu Pacicifc

Potwierdzam. Wczoraj odprawiałem się na lot, który odbędzie się 23-go.

Autor:  MaPS [ 18 Sty 2017 11:39 ]
Temat postu:  Re: [5J] Cebu pacific - odprawa

Niedobrze. Na check in dawali mi zawsze miejsce przy awaryjnym. Teraz pewnie bedzie z tym kicha. Ciekawe czy odprawa przez net bedzie obowiazkowa...

Autor:  MaPS [ 27 Sty 2017 16:02 ]
Temat postu:  Re: [5J] Cebu pacific - odprawa

Ktoś się orientuje, czy odprawa na lotnisku obarczona został dodatkową opłatą?
Czy może zostało po staremu...

Autor:  ofer [ 29 Paź 2017 22:44 ]
Temat postu:  Re: [5J] Cebu pacific - odprawa

Szybkie pytanie: czy w Cebu można łączyć rezerwacje kupowane osobno?
Konkretnie jest dolot do MNL i dokupujemy krajówkę. Chciałbym poprosić Cebu o połączenie tego w jedną rezerwację.
Mając to na jednej rezerwacji wydaje mi się, że będą bardziej skłonni do pomocy przy ew. opóźnieniu/przebookowaniu na kolejny lot.

Autor:  radzio666 [ 30 Paź 2017 04:21 ]
Temat postu:  Re: [5J] Cebu pacific - odprawa

a to jest jakas karkolomna przesiadka w sensie czasowym ??

Autor:  ofer [ 30 Paź 2017 08:47 ]
Temat postu:  Re: [5J] Cebu pacific - odprawa

Nie, ale Cebu z punktualności nie słynie, wiec wolę być ubezpieczonym.
Na przesiadkę jest niecałe 2,5h, o ile pierwszy lot wyląduje o czasie, a drugi nie będzie opóźniony.

Autor:  Andi [ 30 Paź 2017 12:03 ]
Temat postu:  Re: [5J] Cebu pacific - odprawa

ofer napisał(a):
Szybkie pytanie: czy w Cebu można łączyć rezerwacje kupowane osobno?
Konkretnie jest dolot do MNL i dokupujemy krajówkę. Chciałbym poprosić Cebu o połączenie tego w jedną rezerwację.
Mając to na jednej rezerwacji wydaje mi się, że będą bardziej skłonni do pomocy przy ew. opóźnieniu/przebookowaniu na kolejny lot.

Na logikę nie można, jak każdy low cost Cebu operuje loty z miasta A do miasta B, oczywiście nie biorąc na siebie odpowiedzialności przy ewentualnych opóźnieniach i tym samym braku możliwości aby zdąrzyc na kolejny lot z miasta B do miasta C.
Z drugiej strony Cebu ma dosyc dobre podejście do klienta, więc można spróbowac ;)

Autor:  Kian [ 30 Paź 2017 12:26 ]
Temat postu:  Re: [5J] Cebu pacific - odprawa

ofer napisał(a):
Nie, ale Cebu z punktualności nie słynie, wiec wolę być ubezpieczonym.
Na przesiadkę jest niecałe 2,5h, o ile pierwszy lot wyląduje o czasie, a drugi nie będzie opóźniony.


nawet jak nie zdazysz to idzie sie z nimi latwo dogadac. chyba najbardziej przyjazna linia jaka znam

Autor:  marcin.krakow [ 20 Mar 2019 15:42 ]
Temat postu:  Re: [5J] Cebu pacific - odprawa

Przy odprawie na DXB-MNL-DXB w pierwszą stronę dostałem kartę pokładową a na powrotnym odcinku mam taki komunikat. Co to oznacza w praktyce?

Załączniki:
cebu.jpg
cebu.jpg [ 39.08 KiB | Obejrzany 4897 razy ]

Autor:  marcino123 [ 20 Mar 2019 15:55 ]
Temat postu:  Re: [5J] Cebu pacific - odprawa

i na DXB i w MNL musisz i tak podejść do check-in

Strona 2 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/