| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Cayo caulker - plazowanie cayo-caulker-plazowanie,782,59311 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | luuk [ 12 Lis 2014 16:59 ] |
| Temat postu: | Cayo caulker - plazowanie |
Polecam, przystepne ceny, mozna tanio zjesc homara. Nigdy nie bylem na Jamajce ale wlasnie tak ja sobie wyobrazam po pobycie w tym miejscu | |
| Autor: | opo [ 12 Lis 2014 17:30 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo caulker - plazowanie |
potwierdzam, że może się podobać Ja ze swojej strony polecam również Placencia, która jest poza utartym szlakiem, a moim zdaniem wcale nie gorsza niż Caye, a znacznie tańsze. | |
| Autor: | digger [ 12 Lis 2014 17:35 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo caulker - plazowanie |
luuk napisał(a): Polecam, przystepne ceny, mozna tanio zjesc homara. Nigdy nie bylem na Jamajce ale wlasnie tak ja sobie wyobrazam po pobycie w tym miejscu Tanio tzn za ile?:) | |
| Autor: | luuk [ 12 Lis 2014 23:04 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo caulker - plazowanie |
digger napisał(a): luuk napisał(a): Polecam, przystepne ceny, mozna tanio zjesc homara. Nigdy nie bylem na Jamajce ale wlasnie tak ja sobie wyobrazam po pobycie w tym miejscu Tanio tzn za ile?:) Nie chce teraz przeklamywac ceny ale o ile dobrze pamietam to mniej wiecej za 35-40 zl byla przystawka, homar (mozna bylo sobie wybrac okaz) z warzywami, deser oraz do tego drink soft lub alkoholowy. Wystawka z owocami morza byla wystawiona na calej szerokosci ulicy i mozna bylo zobaczyc kto co poleca ze swiezych rzeczy. | |
| Autor: | Piotr_N [ 03 Sty 2015 10:39 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo caulker - plazowanie |
Caye Coulker - raj na ziemi... Go slow, rasta... Codziennie można było kupić świeżo złowione ryby albo w porcie rybackim albo od napotkanych tubylców (My pierwszego dnia wypatrzyliśmy chłopaka, który wszedł do wody z maską i harpunem i wrócił po kilku godzinach z rybami i homarem. Od razu został naszym stałym dostawcą) Poza tym snorkowanie przy rafie koralowej - najlepiej wykupić wycieczkę u Carlosa (polecany w Lonely Planet). Przewodnikiem jest Romeo, bardzo kompetentny i miły chłopak. | |
| Autor: | mool17 [ 07 Sty 2015 21:01 ] | ||
| Temat postu: | Caye caulker - plazowanie | ||
Tak dla sprostowania, dla szukających informacji: nazwa wyspy to CAYE CAULKER(ang) choć stosuje się różne odmiany jak Cayo Caulker (hiszp.) czy Cayo Corker. Wyspa jest niewielka, z północy można przejść na południe wzdłuż wschodniego wybrzeża dochodząc do lotniska (po którym również można pospacerować) - spacerek na jakieś 20 minut. Przy głównej ulicy, w okolicy przystani CC Water Taxi i Belize Express jest sporo agencji oferujących wycieczki na snoorkowanie i nurkowanie (w zależności od opcji: pół dnia, cały dzień, dwa, trzy przystanki) ceny wahały się od 30USD do 50USD. Dla miłośników nurkowania polecam Blue Hole. W północnej części wyspy w okolicy pomostów do kąpania znajdują się wypożyczalnie sprzętu do kitesurfingu, kajaków, masek do snoorkowania, itp.
| |||
| Autor: | mmaratonczyk [ 09 Gru 2022 20:19 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo caulker - plazowanie |
Generalnie jak w temacie czyli z plażowaniem jest kiepsko . Jedyne publiczne miejsce to tzw Split gdzie można popływać schodząc po drabince z betonowego umocnienia. Można również posiedzieć tam na ręczniku , bo na leżaku tylko klienci knajpki . Jest parę niewielkich plaż , ale są one prywatne przypisane do konkretnego hotelu, Jeżeli chodzi o snurnkowanie to aktualnie całodniowa wycieczka (od 10.00 do 16.00) z obiadem w San Pedro na sąsiedniej wyspie to koszt 90 USD od osoby. Cena wysoka ale wrażenia super zwłaszcza nurkowanie wśród rekinów . Przyzwoity nocleg w centrum z klimatyzacją można znaleźć za 220 zł od pary za nockę . Langusta z ulicy 25 BZ z ryżem z fasolą i sałatką . Water Taxi z Belize City 150 BZ RT. Bardzo dużo sklepów na wyspie ( ceny podobne jaj na llądzie )są również bankomaty no i mnóstwo knajpek. | |
| Autor: | Raffles [ 10 Gru 2022 16:47 ] |
| Temat postu: | Re: Cayo caulker - plazowanie |
Caye Caulker... byłem tam z 15 lat temu. Nawet nie pamiętam w jakim hotelu, musiałbym sobie przypomnieć. Wiem że jechaliśmy z dziewczyną z Playa del Carmen do Chetumal, później do San Pedro skąd lecieliśmy helikopterem na Caye Caulker. To były czasy kiedy internet w tamtejszych hotelach ledwo działał, zakładam że sytuacja uległa poprawie. Byliśmy tam krótko, chyba 2 dni i nie udało nam się zanurkować, ze względu na zbyt duże fale wycieczka nurkowa została odwołana. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |