Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Burj Khalifa (Dubaj)
burj-khalifa-dubaj,1143,55066
Strona 1 z 15

Autor:  juliaka [ 03 Wrz 2014 16:53 ]
Temat postu:  Burj Khalifa (Dubaj)

Planuję kupić przez internet bilety na poziom widokowy. Chciałabym wybrać się na zachód słońca, który będzie ok. 19.30.
Na stronie rezerwacyjnej widzę informację:
Cytuj:
Please note you may experience a queue during sunset hours.


Z biletem na 19 o której powinnam być na miejscu, żeby faktycznie ok. 19 wjechać na górę? Faktycznie są duże kolejki nawet dla osób, które już mają bilety? Jak to wygląda w praktyce?

Autor:  wntl [ 03 Wrz 2014 17:41 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Ilość biletów jest ograniczona, jak dobrze pamiętam to wejścia co 30 minut ? Ilość biletów na każde wejście ograniczona. Bilety w okolicach zachodu sprzedają się bardzo szybko, wiec radze polować ;) Na górze można siedzieć ile się chce ;) nikt nie sprawdza ;)

Autor:  Magdalalena [ 03 Wrz 2014 17:58 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Bezpiecznie to minimum 1 lub nawet 2h wcześniej, ponieważ bardzo długo zajmuje samo wjechanie windami + znalezienie miejsca, rozstawienie aparatu, więc musisz kupić max na 18.00, licząc że zachód jest o 19.30. Rok temu (bilet mieliśmy na 20.00) wjeżdżaliśmy dobre 1,5 godziny, są ogrooomne kolejki.

Na górze, jak wntl wspomniał, można siedzieć, ile się chce.

Autor:  piotrek_ [ 03 Wrz 2014 18:01 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Ja się spóźniłem na swoją godzinę, ale Panie z obsługi bardzo uprzejme, powiedziały że Dubai Mall jest ogromny i wjechałem wraz z najbliższą, dostępną grupą ;)

Widok super, podobnie jak pokazy fontann na dole.

Autor:  juliaka [ 03 Wrz 2014 18:44 ]
Temat postu:  Re: Odp: Burj Khalifa (Dubaj)

Czyli jest tak, że po sprawdzaniu biletów stoi sie w kolejce do wjazdu?
Jak wejdę z biletem na 18 to realnie na gore moge dotrzeć ok.19.30?


by Tapatalk

Autor:  Magdalalena [ 03 Wrz 2014 19:13 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Tak, dokładnie. Masz bilet na 18, to musisz być około 17.40, a o 18 wpuszczają Cię dopiero w kolejkę do wind. Jest żółwie tempo, więc szykuj się na minimum godzinę/półtorej samego stania w kolejce, natomiast wjazd windą to już kilkanaście sekund. Dodam, że wyjście też zajmuje dużo czasu - dolicz tu kolejną godzinę.

Byłam w lutym 2013, może ktoś się zgłosi, kto był później...

Autor:  wntl [ 03 Wrz 2014 19:20 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Magdalalena napisał(a):
Tak, dokładnie. Masz bilet na 18, to musisz być około 17.40, a o 18 wpuszczają Cię dopiero w kolejkę do wind. Jest żółwie tempo, więc szykuj się na minimum godzinę/półtorej samego stania w kolejce, natomiast wjazd windą to już kilkanaście sekund. Dodam, że wyjście też zajmuje dużo czasu - dolicz tu kolejną godzinę.

Byłam w lutym 2013, może ktoś się zgłosi, kto był później...

byłem koniec maja 2014, kolejek praktycznie brak, mała grupa, ok 10 minut stania i kontrola przed wjazdem na górę. Kolejek brak, oprócz tej przed wejściem.

Autor:  juliaka [ 03 Wrz 2014 19:50 ]
Temat postu:  Re: Odp: Burj Khalifa (Dubaj)

wntl napisał(a):
Magdalalena napisał(a):
Tak, dokładnie. Masz bilet na 18, to musisz być około 17.40, a o 18 wpuszczają Cię dopiero w kolejkę do wind. Jest żółwie tempo, więc szykuj się na minimum godzinę/półtorej samego stania w kolejce, natomiast wjazd windą to już kilkanaście sekund. Dodam, że wyjście też zajmuje dużo czasu - dolicz tu kolejną godzinę.

Byłam w lutym 2013, może ktoś się zgłosi, kto był później...

byłem koniec maja 2014, kolejek praktycznie brak, mała grupa, ok 10 minut stania i kontrola przed wjazdem na górę. Kolejek brak, oprócz tej przed wejściem.


A na ktora miales bilet?

by Tapatalk

Autor:  blantomat [ 21 Wrz 2014 08:11 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Nie ma dużych kolejek. Stanie wraz z kontrolą i podejściem do windy zajmuje łącznie 15-20 minut.

Autor:  Seeba [ 21 Wrz 2014 08:45 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Byłem w sierpniu 2014 też na zachodzie słońca
Bilety na 17:30 mieliśmy, na górę dojechaliśmy nie śpiesząc się 18:00, do wyjścia czekaliśmy po zachodzie słońca od razu 30 min.

Myślę, że jeśli bardzo chcesz zachód słońca zobaczyć to bilety na 18:00 jeszcze ok na 18:30 to już pewne ryzyko, że na styk się dojedzie. (Bo jednak warto popatrzyć też na widok z góry chwile przed zachodem kiedy jeszcze wszystko ładnie widać).

Autor:  juliaka [ 23 Wrz 2014 00:12 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Dzięki wszystkim za wskazówki.
Ostatecznie zarezerwowaliśmy 18:00.

I faktycznie jak komuś zależy na konkretnej godzinie to trzeba wcześnie zamawiać. Sprzedaż zawsze otwierają miesiąc przed danym terminem i w moim przypadku w kilka godzin po uruchomieniu sprzedaży na mój termin wyprzedała się 17:00. Niedługo później 17:30, a w kolejnych dniach okoliczne godziny.

Autor:  mp90 [ 06 Lis 2014 16:06 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

ile kosztuje bilet o którym mówicie i gdzie mogę go kupić?

Autor:  mmokrzycki [ 06 Lis 2014 16:12 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Tutaj info:
http://www.burjkhalifa.ae/en/Observatio ... ation.aspx

A tutaj zakup biletów:
https://tickets.atthetop.ae/eticketing/homepage.aspx

Autor:  mimx [ 13 Lis 2014 17:31 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Ja byłem 18.10. Odbiór biletów to 30 sekund (w maszynie), kolejka do "security" to jakieś 10 minut. Przejście niespiesznym krokiem od security do wind to jakieś 5 minut. I potem 10 minut w kolejce do windy, wjazd - kilkadziesiąt sekund. Bilet był na 16:00. Przy maszynie byłem o 15:50.

Nie wyganiają. Nikt nie ma na górze pojęcia, z której godziny jesteś i nikogo to nie obchodzi.

Autor:  mspoz [ 13 Lis 2014 17:36 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Eryk Czarkowski napisał(a):
Ktoś ostatnio odwiedzał Burj Kalife?:)
Ile czasu zajęło Wam dostanie się na szczyt-normalny bilet
Ile czasu mogliście spędzić na szczycie? czy wyganiają?
Dzięki!

Ja byłem wczoraj :) Bilet zakupiony oczywiście przez net. Godzina na bilecie 16:30, do kolejki wpuszczali 16:15 rzeczywista godzina wjazdu na 124 piętro 16:45. Widziałem panoramę za dnia i pierwszy wieczorny pokaz fontann z góry (18:00) Zachód słońca ok 17:40. Jak już sie dostaniesz na gore, nikt Cię nie będzie wyganiać. Ja zjechałem na dół ok 20tej. Uwaga: zjazd na dół zajmuje mniej więcej godzinę - długa kolejka do wind. Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń :)

Autor:  mimx [ 13 Lis 2014 17:41 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

mspoz napisał(a):
Uwaga: zjazd na dół zajmuje mniej więcej godzinę - długa kolejka do wind.


:o Nieźle. Ja ok. 17:00 czekałem nie więcej niż 5 minut na zjazd.

Autor:  michalp [ 08 Sty 2015 13:15 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

o 19stej - wyjazd ok. 50minut, zjazd 5 minut.
Na gorze nie wyganiaja, ale tez nie ma co robic w nieskonczonosc, chyba, ze kupujesz pamiatki. Calosc zajela prawie 1,5h, od 18:45-20:10

Autor:  adamp54 [ 13 Sty 2015 22:38 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Dozwolony jest wjazd z małym plecakiem?

Autor:  marcino86 [ 13 Sty 2015 22:41 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

plecaki są generalnie konfiskowane do depozytu :) nie wiem jak mały plecak masz na myśli ale zapewne nie przejdzie.

19 litrowej torby na ramię nie musiałem oddawać.

Autor:  Arekkk [ 22 Lut 2015 18:47 ]
Temat postu:  Re: Burj Khalifa (Dubaj)

Jakimi "partiami" (na ile wcześniej) wrzucają pule biletów? Chodzi mi o odniesienie tego do dnia wizyty.

Strona 1 z 15 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/