| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Budapeszt budapeszt,1229,11361 | Strona 4 z 31 |
| Autor: | timu [ 15 Maj 2012 00:18 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
to ja nie wiem, 2 razy posyłałem i zero zwrotu ;/ nie wiem może nie ma miejsc na moje daty? spróbuję jeszcze jutro, bo ostatnio posyłałem późno w nocy, może takie maile olewają potem.. | |
| Autor: | mawas [ 15 Maj 2012 08:50 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Zwiedzanie parlamentu. Wysłałem wczoraj e-mail o godz. 8.40. Odpowiedz z potwierdzeniem rezerwacji (czerwiec) otrzymałem o godz. 10. | |
| Autor: | gosiek [ 15 Maj 2012 08:54 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
mieliście dużo więcej szczęścia niż ja, odpowiedzi na email nie dostałam a już wróciłam z Budapesztu, mimo to pojechałam i przed 10 byłam pod parlamentem, 15 min w kolejce i dostałam bilety na ten sam dzień ale na 15.45. Polecam bardzo okazały budynek. | |
| Autor: | timu [ 15 Maj 2012 14:23 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
udało się! wysłałem zgłoszenie dzisiaj około 8;30, o 10:40 dostałem zwrot od nich z potwierdzeniem rezerwacji dla dwóch osób! | |
| Autor: | Spacja [ 15 Maj 2012 19:03 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
No to super. teraz tylko pamietajcie by z rezerwacja nie stac w tych kolejkach tylko isc od razu na poczatek i pokazac rezerwacje osobie pilnujacej porzadku. | |
| Autor: | Zderzaq [ 16 Maj 2012 00:40 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Spacja napisał(a): No to super. teraz tylko pamietajcie by z rezerwacja nie stac w tych kolejkach tylko isc od razu na poczatek i pokazac rezerwacje osobie pilnujacej porzadku. To jest jasno zaznaczone po angielsku: w jednym miejscu pisze bodajże "to buy tickets" a obok "with tickets only". Kolejka stoi zawsze w miejscu "to buy tickets" Co ważne: Z rezerwacją w mailu (plik .doc) trzeba i tak iść do kasy bo musicie dostać bilet (darmowy jak pokaże się paszport lub inny dokument tożsamosci z kraju UE) lub go kupić (jeśli np. nie macie przy sobie żadnego dokumentu). Trik polega na tym że nie stoicie w kolejce tylko idziecie na jej początek i pokazujecie ochroniarzowi rezerwację (wydruk lub np. plik otwarty w telefonie - jak tak zrobiłem) a on was wpuszcza do kasy bez stania w kolejce W kasie także trzeba pokazać rezerwację. Potem wystarczy się pojawić w miejscu oznaczonym "with tickets only" jakieś 5-10 minut przed wyznaczoną godziną i poczekać na przewodnika w języku jaki wybraliście. Wycieczki po angielsku są o 10:00, 12:00 i 14:00. Sama wycieczka po Parlamencie jest ciekawa, tyle że krótka bo trwa max 50 minut - wliczając czas na przejście kontroli bezpieczeństwa przy wejściu (podobna do lotniskowej Dzisiaj sprawdzone (15 maja). | |
| Autor: | SwedishBoy [ 19 Maj 2012 21:36 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Budapeszt bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, cudowne miasto! Krótka relacja jest u mnie na blogu Pewnie kiedyś tam jeszcze wrócę, bo mimo że większość zobaczyłem, jest kilka rzeczy do zrobienia jeszcze w Budapeszcie | |
| Autor: | Vojtas [ 27 Cze 2012 13:25 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Napiszę bardziej "łopatoligicznie" to co ujął wyżej Zderzaq, żeby ktoś się nie pogubił 1. Pod parlamentem mijacie całą kolejkę oczekujących i pokazujecie ochroniarzowi przy łańcuchach rezerwację. 2. Ochroniarz wpuszcza jedną osobę, która z dowodami / paszportami wszystkich idzie do kasy po bilety. Reszta czeka. 3. Bilet (bilety) to jeden paragon. Po otrzymaniu go wracacie do tego samego ochroniarza. 4. Dwa metry dalej oczekujecie na przewodnika, który po Was przyjdzie. Ja miałem zwiedzanie o 12, a kobieta była 12.03, także nie stresujcie się małym opóźnieniem Ogólnie Budapeszt jest super. Polecam | |
| Autor: | Zderzaq [ 29 Cze 2012 22:23 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Vojtas napisał(a): Napiszę bardziej "łopatoligicznie" to co ujął wyżej Zderzaq, żeby ktoś się nie pogubił [...] Thx | |
| Autor: | Maciek25 [ 03 Lip 2012 14:08 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Jadę jutro do Budapesztu, temperatury tam są w okolicach 35 stopni więc raczej z chodzeniem przez cały dzień moze byc cięzko. Jak tam wyglada klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej? Da sie "odpocząć" od upału w autobusach? | |
| Autor: | suszek [ 03 Lip 2012 14:32 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Maciek25 napisał(a): Jadę jutro do Budapesztu, temperatury tam są w okolicach 35 stopni więc raczej z chodzeniem przez cały dzień moze byc cięzko. Jak tam wyglada klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej? Da sie "odpocząć" od upału w autobusach? jakby Ci to powiedzieć ... po Budapeszcie jeżdżą stare ikarusy i .... klimatyzacji one raczej nie widziały jeszcze ;p | |
| Autor: | Maciek25 [ 03 Lip 2012 14:36 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
No ale chyba nie TYLKO stare ikarusy | |
| Autor: | sztajek [ 03 Lip 2012 19:24 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
W większości są to stare ikarusy, sporo jeździ trolejbusów. "Nowoczesne" są tylko tramwaje i to nie na wszystkich liniach. | |
| Autor: | kisan [ 03 Lip 2012 21:30 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Czy w aquaparkach na wyspie św Małgorzaty są jakieś szafki na klucze/depozyty? | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 03 Lip 2012 23:06 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
kisan napisał(a): Czy w aquaparkach na wyspie św Małgorzaty są jakieś szafki na klucze/depozyty? Nie sprawdzałem na miejscu, ale Internet mówi, że tak. Zarówno na rekreacyjnych basenach Palatinus, jak i na sportowych pływalniach im. Alfreda Hajosa są depozyty na wartościowe rzeczy. Na pływalni im. Alfreda Hajósa depozyt kosztuje 280 HUV (wg cennika z 2011 r.), w Palatinusie nie znalazłem. Sprawdź dla Palatinusa: http://budapestgyogyfurdoi.hu/en/palatinus/services (jest tam z błędem napisane value safe-keeping); dla Alfreda Hajosa wrzuć na Googla: "hajos alfred nemzeti sportuszoda". Do pierwszej strony, która wyskoczy, zastosuj automatyczne tłumaczenie na język polski. | |
| Autor: | Blackall [ 03 Lip 2012 23:11 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Maciek25 napisał(a): No ale chyba nie TYLKO stare ikarusy zawsze jest metro | |
| Autor: | lupus [ 04 Lip 2012 10:21 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Albo nogi lub rowery. Ja mieszkalem w takim mieszkaniu, gdzie mialem wszedzie blisko. Przejechalem sie tylko kolejką milenijną i to wszystko. Do dyspozycji byl też rower, ktorym też kawałek Budapesztu objechałem PS Widzialem w Budapeszcie wiecej Fiatów 126p niż u nas. | |
| Autor: | suszek [ 04 Lip 2012 10:29 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
lupus napisał(a): Albo nogi lub rowery. Ja mieszkalem w takim mieszkaniu, gdzie mialem wszedzie blisko. Przejechalem sie tylko kolejką milenijną i to wszystko. Do dyspozycji byl też rower, ktorym też kawałek Budapesztu objechałem PS Widzialem w Budapeszcie wiecej Fiatów 126p niż u nas. z jednym z takich maluszkow robilismy sobie zdjęcie pod placem zamkowym a powiedz mi prosze jak wygłada sytuacja z rowerami tam ? nie zwróciłem uwagi a wybieram sie raz jeszcze. i ogolnie dla kogoś kto jedzie tam pierwszy raz to stan taboru transportowego moze byc sporym zaskoczeniem xD | |
| Autor: | lupus [ 04 Lip 2012 10:41 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
W mieszkaniu, które wynajmowałem (korzystając zreszta z Twojego kodu Mieszkalem jakies 200m od Mostu Małgorzaty, w drugiej linii zabudowy od rzeki. | |
| Autor: | suszek [ 04 Lip 2012 16:54 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
no tak, świat jest mały hehe xD cieszę sie bardo, że kod został dobrze wykorzystany, a opcja z rowerami w mieszkaniu naprawde rewelacyjna ze strony hosta. bo w samym mieście istnieje wypożyczalnie rowerów ? | |
| Strona 4 z 31 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |