| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Budapeszt budapeszt,1229,11361 | Strona 24 z 31 |
| Autor: | orfik11 [ 20 Maj 2015 23:30 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Witam. Czy na jednodniowym /24h/ bilecie można podróżować od lotniska, autobusem, potem metrem? Pozdrawiam | |
| Autor: | Zeus [ 20 Maj 2015 23:38 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Tak | |
| Autor: | obibok [ 22 Maj 2015 15:44 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Tomek Zien napisał(a): W tamtym roku w czerwcu na okresówkach, czy to 24h czy ileś dniowe, tramwaje wodne były gratis tylko w dni robocze. Pociągi też. | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 22 Maj 2015 16:08 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
obibok napisał(a): Tomek Zien napisał(a): W tamtym roku w czerwcu na okresówkach, czy to 24h czy ileś dniowe, tramwaje wodne były gratis tylko w dni robocze. Pociągi też. Jesteś tego pewien? Z zakresu biletu 24 h wynikałoby, że działa na pociągi HEV i niektóre MAV również w weekendy. http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-travel-card/ | |
| Autor: | obibok [ 22 Maj 2015 17:14 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Jestem pewien, ale mogło się pozmieniać. Autokorekta: Otóż tak, pamiętam na pewno, że mi konduktor kazał kupić jednorazowy, bo dobówka nie była ważna. A ja miałem przy sobie tę mapkę, gdzie wychodziło mi, że jest: http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/vasut_agglo.pdf Potem się wczytałem i na niej jest wyraźnie, że tylko "Budapest-bérlettel". Co ciekawe, gdy wchodzimy w opis tych okresowych, to mamy tak: http://www.bkk.hu/en/prices/monthly-budapest-pass/ Teraz pojawia się pytanie, który przecinek jest istotny. Mi się wydaje, że 1) on lines 1-299, 900-999, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, D14; ale 2) on designated commute services of MÁV national railways and VOLÁN regional bus lines and boat services D11, D12, D13 on workdays only. Z kolei opis dobówki, który przytoczyłeś, jest jeszcze inaczej sformułowany i dopisek o pociągach jest na końcu, już po formule "on workdays only". Spróbuję znaleźć stary bilet... | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 22 Maj 2015 22:20 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
@obibok A to jechałeś HEV czy MAV? I na jakiej relacji? Bo to może to miało znaczenie w tej dopłacie, a nie dzień tygodnia. | |
| Autor: | obibok [ 22 Maj 2015 22:41 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Nie, nie mówię o HÉV-ach. HÉVy jeżdżą na zlecenie BKK. To był zwykły pociąg MAV na terenie miasta. Ale mówię - te zapisy są tam dość nie do końca jednoznaczne, a znowu z tego, co jest na mapie, wynikałoby, że w ogóle tylko okresowe ("Budapest-bérlettel"; po angielsku "Budapest pass"). Autokorekta: Cha, znalazłem ten bilet. Jest na nim ciut inaczej: BKK napisał(a): Valid for 24 hours from the indicated date and time (month, day, hour, minute) for an unlimited number of trips within the administrative boundaries of Budapest on the lines 1–299, 900–999, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, on comute services of MÁV national railways and VOLÁN-BUSZ regional buses and boat services D11, D12, D13 on workdays only. Please present and hand your travelcard over if requested by the inspector. Advance purchase is possible. The travelcard is not refundable after the beginning of validity. I niby to samo, ale można dyskutować, czy "on workdays only" dotyczy tylko D11, D12, D13, czy np. wszystkiego co jest po H9. Ja tak to wówczas zrozumiałem. Ale znowu z mapki wynikało, że tylko okresowe. | |
| Autor: | Prusak1980 [ 29 Maj 2015 22:02 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Byłem tydzień w lutym i się nie nudziłem. Bardzo fajne miasto i wciąż nas tam lubią. Polecam kameralny Honey hostel (Klauzál u. 31). Na tej samej ulicy na boku kamienicy jest miła niespodzianka Muzea - najbardziej przypadło mi do gustu Muzeum Historii Wojen (Terroru zaś uważam za nieco przereklamowane). Warto się wybrać do Węgierskiej Galerii Narodowej. Podobnie jak wieżę Elżbiety (zębata kolejka). Największy turul przy stadionie Ferencvarosu. Gwoli ścisłości miło popatrzeć na "polskiego turula" w budynku Parlamentu. | |
| Autor: | olir1987 [ 02 Cze 2015 13:51 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
a jak z biletami na 24h dla maluchów? zamierzamy zabrać 2 latka czy lapie się on na ulgi? bo nie mogę nic znaleźć na ich stronie | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 02 Cze 2015 14:37 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
@olir1987 Obywatele UE do lat 6 i powyżej 65 jeżdżą za darmo. | |
| Autor: | zulu [ 02 Cze 2015 14:58 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Na ich stronie tez nie znalazłem (jest tylko info na jednej z naszych stron), jednak jeżeli masz bilet http://www.bkk.hu/en/prices/heritage-se ... -children/ to tam w warunkach jest napisane "dla dziecka w wieku od 6 do 14 lat" - można się domyślać że dzieci do 6 lat jeżdżą za free | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 02 Cze 2015 21:12 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
@olir1987 @zulu Po angielsku rzeczywiście nie ma tej informacji na stronie BKK; jest tylko po węgiersku: http://www.bkk.hu/apps/docs/ertekesites ... menyek.pdf Pierwsza tabelka z lewej (z przekreślonymi pieniędzmi) wyszczególnia osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów. Pierwsza pozycja to coś w rodzaju: dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze nauki szkolnej i podróżują w towarzystwie dorosłego (czyli w praktyce do 6 lat), Druga pozycja dotyczy seniorów z UE. Na marginesie, polecam forum.wegierskie.com. Tam, gdy chciałem się upewnić w tym temacie, dostałem fachowe odpowiedzi od kilku osób, łącznie z przytoczeniem i tłumaczeniem przepisu ustawowego, który określa kiedy właściwie ta nauka szkolna na Węgrzech się rozpoczyna http://forum.wegierskie.com/Komunikacja ... ie?page=38 | |
| Autor: | Lambert [ 28 Cze 2015 13:20 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Z "atrakcji" polecam tramwaj numer 2, jedzie wzdłuż promenady naddunajskiej i gwarantuje piękne widoczki. | |
| Autor: | michelin [ 06 Lip 2015 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Był ktoś może i poleca: Kopaszi-gat https://www.google.pl/maps/place/Kopasz ... e39a4866c5 http://www.obol.hu/ Podobno można się nawet kąpać, chociaż na tej stronie piszą że teraz trwa tam jakaś budowa. Na pewno dobra miejscówka na kocing, plażing | |
| Autor: | marcino123 [ 14 Lip 2015 18:40 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
aktualnie (info z ostatniego weekendu) linia tramwaju nr 2, która biegnie wzdłuż Dunaju jest w remoncie w okolicach Mostu Łańcuchowego i nie da się jej przejechać w całości. | |
| Autor: | grs [ 22 Lip 2015 22:59 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Potwierdzam, fragment trasy nr 2 jest remontowany (między Mostem Łańcuchowym a Parlamentem). Gdyby jednak komuś zależało na skorzystaniu z tej linii to z obu stron kursują dwukierunkowe tramwaje więc można podjechać do fragmentu remontowanego, przejść pewien odcinek na nogach a następnie wejść do tramwaju będącego po drugiej stronie remontu. | |
| Autor: | hmax [ 23 Lip 2015 21:04 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Witam jak obecnie najtaniej zakupić forinty? W jednym kantorze widziałem spread na przerażającym poziomie 30 kilku procent | |
| Autor: | Zeus [ 23 Lip 2015 21:14 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Z węgierskiego bankomatu. | |
| Autor: | Kuba1976 [ 23 Lip 2015 21:23 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
@Zeus z węgierskiego bankomatu to nie jest tak łatwo | |
| Autor: | Zeus [ 23 Lip 2015 21:25 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Dlatego podróżniczy mają konta i karty walutowe | |
| Strona 24 z 31 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |