Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Budapeszt
budapeszt,1229,11361
Strona 20 z 31

Autor:  Shcott [ 26 Lut 2014 22:02 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Patrząc wcześniej musiałeś zablokować bilet albo ktoś patrzył w tym samym czasie miałem tak w simple express z tymże nie kupiłem i po 20 minutach sprawdziłem raz jeszcze i juz były więc incognito nic do tego raczej nie ma

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Autor:  monisiueczka [ 09 Mar 2014 13:59 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Hej wszystkim!
Jestem sktualnie w Budapeszcie i mam mały problem. Musze wydrukować kartę pokładową do samolotu. Czy jest utaj gdzieś punkt, gdzie molabym to zrobić? Mieszkam na ul. Andrassyego. Ktos pomoze?

Autor:  Shcott [ 21 Mar 2014 00:12 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

W Wizz możesz odprawić się i mieć kartę pokładowa w aplikacji wizz i zapisać kartę do pass booka na Kipest Kobanya w CH była chyba kawiarenka ale nie jestem pewien

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Autor:  Shcott [ 01 Kwi 2014 22:53 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Zastanawiam się jak najkorzystniej wychodzi kupić forinty?
W kantorze, wypłacając z bankomatu z konta w Syncu czy z konta walutowego w Euro też wypłacając z konta w Sync ?

I czy można tam kupić grupowy 24 h bilet na lotnisku ?

Ostatnim razem jak byłem w Budapeszcie to kupiłem Forinty w kantorze ale teraz się zastanawiam czy nie korzystniej jest je wypłacić a jeśli już to czy nie z konta w Euro aby uniknąć podwójnego przewalutowania.

Autor:  Tomek Zien [ 02 Kwi 2014 06:16 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Sync przelicza waluta kupowana -> USD -> waluta rachunku wiec jak kupować to z konta dolarowego. Ja się nadziałem w tamtym roku kupując przez sieć bilety do ryskiej opery - myślałem, że jak od stycznia będzie € to przy zapłacie kartą w takiej walucie przeliczy mi tylko z łatów na euro. A przeliczyło LAT -> $ -> €. W czerwcu się wybieram do Budapesztu i założyłem sobie do tego konto dolarowe z kartą w kantorze Aliora.

Z tego co czytałem to na lub w okolicy lotniska można kupić okresowe bilety.

Autor:  Shcott [ 02 Kwi 2014 09:10 ]
Temat postu:  Re: Odp: Budapeszt

Tomek Zien napisał(a):
Sync przelicza waluta kupowana -> USD -> waluta rachunku wiec jak kupować to z konta dolarowego. Ja się nadziałem w tamtym roku kupując przez sieć bilety do ryskiej opery - myślałem, że jak od stycznia będzie € to przy zapłacie kartą w takiej walucie przeliczy mi tylko z łatów na euro. A przeliczyło LAT -> $ -> €. W czerwcu się wybieram do Budapesztu i założyłem sobie do tego konto dolarowe z kartą w kantorze Aliora.

Z tego co czytałem to na lub w okolicy lotniska można kupić okresowe bilety.


Z tymi dolarami to pewne? Mega to dziwne szczególnie przy MC akurat dla mnie lepiej bo kartę w USD juz mam na ta w euro dopiero czekam

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Autor:  Anonymous [ 02 Kwi 2014 09:42 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

bilety krótkookresowe można kupić w punkcie informacji turystycznej na lotnisku

Autor:  Tomek Zien [ 02 Kwi 2014 09:44 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

no raczej pewne
Image

Autor:  pola162 [ 03 Kwi 2014 14:17 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Czy w budapeszcie działa jeszcze wesołe miasteczko?

Autor:  Anonymous [ 03 Kwi 2014 14:36 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

jak byłam w sierpniu to działało ;)

Autor:  Shcott [ 03 Kwi 2014 14:54 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Tomek Zien napisał(a):
no raczej pewne
Image


Wielkie dzięki! Czyli bardziej się będzię opłacało wziąć kartę w USD ? Czy nie warto kombinowac i wypłacić tą w PLN ?

Autor:  pola162 [ 03 Kwi 2014 14:59 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Własnie przeczytalam gdzies informację że w październiku zamkneli więc może ktoś był po tym okresie?

Autor:  Grzegorz40 [ 03 Kwi 2014 14:59 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

pola162 napisał(a):
Czy w budapeszcie działa jeszcze wesołe miasteczko?


niestety w październiku zamknęli ... po 175 latach działalności :-( tylko nieliczne atrakcje pozostaną dostępne :-)

http://www.bbj.hu/budapest/unhappy-news ... oors_70119

Autor:  Tomek Zien [ 03 Kwi 2014 16:21 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Shcott napisał(a):
Czy nie warto kombinowac i wypłacić tą w PLN ?

Biorąc pod uwagę, że masz już konto USD i bandyckie kursy Synca to ja bym brał dolarówkę. W kantorze Aliora kupisz $ po 3,02-3,03 a Sync przelicza obecnie po 3,16. A już płacenie kartą € to strzał w stopę - z forinta na USD po kursie MC, z USD na PLN po kursie banku i PLN na Euro też po kursie banku.
Z regulaminu Synca
Cytuj:
Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu Kart ze znakiem MasterCard w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu MasterCard i zasad stosowanych przez tę organizację , a następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji przez Bank

Autor:  Shcott [ 03 Kwi 2014 16:24 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Teraz dopiero zobaczyłem, że w syncu w koncie walutowym wypłaty są płatne 5 pln co sprawia, że ten manewr w ogóle się chyba nie opłaci ... Najwyżej będę płacił kartą w USD a wypłacę w PLN bo tej z Alior Kantor do 09.04.14 mi nie przyślą ..

Autor:  deiwid [ 03 Kwi 2014 16:45 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

W kantorze Sycna pierwsza wypłata na daną kartę w miesiącu jest darmowa, następne płatne.

Autor:  Shcott [ 03 Kwi 2014 17:23 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

W Alior Kantorze ale nie Alior Syncu

Autor:  Shcott [ 06 Kwi 2014 23:53 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Mam jeszcze pytanko mam odlot Wizza z BUD do WAW o niezbyt atrakcyjnej godzinie 07:25 więc zastanawiam się ile wcześniej tam trzeba być o tej godzinie ? Jak ostatnio odlatywałem ok 15 to kolejka do security była na godzinę i ledwo zdążyłem na samolot. Tym razem chcę tego uniknąć. Miałem tam być jakoś 5:40 ale pomyślałem, że zamiast zamwiać taksówkę skorzystam z Blacklane'a dzięki najnowszej promocji. Bo dopłata wtedy to jakieś 9 Euro. Tyle tylko, ze jeśli wyjazd ma być przed 6 pobierają wtedy jeszcze 7 euro co się średnio opłaca. Do lotniska według nich się jedzie 11 minut więc pytanie czy jak tam będę ok 6:15 to powinienem zdążyć ? Bo nie wiem czy rezerwować czy sobie odpuścić i zamówić po ludzku taksówke

Autor:  pola162 [ 07 Kwi 2014 15:57 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Hej
Dzisiaj wracałam i na lotnisku byłam ok godz 06.00 na lotniku, gate podali około godz 06.45, przejscie przed odprawę zajeło nam ok 10 min pomimo że było naprawdę dużo ludzi. Myślę że spokojnie możesz być na 06:30

Autor:  pola162 [ 07 Kwi 2014 16:19 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Gdyby ktoś chciał przygotowałam krótki przewodnik odnośnie Budapesztu korzystając ze stron internetowych. Podajcie emaila chętnie się nim podzielę nie mogę go niestety dodać na stronę.

Oprócz tego wrzucam link do mojej mapki:

https://mapsengine.google.com/map/edit? ... ePsjYWxDC4

Strona 20 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/