| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Budapeszt budapeszt,1229,11361 | Strona 18 z 31 |
| Autor: | kliper [ 20 Gru 2012 17:49 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
konahu napisał(a): Samo zwiedzanie nie trwa długo. Parlament jest ok ale ja bym się nie skusił, gdybym musiał zapłacić 1750f (może dlatego, że już to widziałem?). hehe, gdybym ja już tam bym to nawet, gdyby bilety były za 0 zł to raczej nie wybrałbym się drugi raz. W końcu chyba jeszcze parę innych ciekawych rzeczy w Budapeszcie można znaleźć. | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 01 Sty 2013 21:45 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Od dzisiaj podrozaly bilety na komunikacje miejska w Budapeszcie : bilet jednorazowy : HUF 350 zestaw 10 biletow : HUF 3 000 bilet na metro na 3 stacje (nie wiem czy dobrze rozumiem co pisza) HUF 300 bilet transferowy (autobus - metro - dobry na lotnisko) HUF 530 bilet 24 godzinny (indywidualny) HUF 1 650 bilet 24 godzinny (grupowy) HUF 3 300 bilet 72 godzinny HUF 4 150 bilet 7 dniowy HUF 4 950 Bardziej szczegolowe informacje w jezyku angielskim znajdziecie tu : http://www.bkv.hu/en/types_of_tickets_o ... r_tourists | |
| Autor: | Kasia111 [ 02 Sty 2013 21:24 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt - strój do Opery |
Czy ktoś, kto był na przedstawieniu, może napisać, czy do Opery wymagany jest strój galowy, czy np. dżinsy przejdą? | |
| Autor: | Kadet [ 02 Sty 2013 21:56 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Kasia111 napisał(a): Czy ktoś, kto był na przedstawieniu, może napisać, czy do Opery wymagany jest strój galowy, czy np. dżinsy przejdą? Każdy strój przechodzi | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 04 Sty 2013 15:25 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Bilet odcinkowy na metro (=Metrószakaszjegy) w cenie 300 Ft. Ważny jest na liniach metra M1, M2, M3 na trasie maximum 3 przystanków w czasie 30 minut od skasowania. Upoważnia w czasie swojej ważności (dwa warunki jednocześnie do spełnienia tj. 30 minut od skasowania i podróż nie dłuższa niż 3 przystanki) do przesiadek pomiędzy liniami metra M1, M2, M3. Bilet przesiadkowy (=Átszállójegy) w cenie 530 Ft. Ważny jest podczas jednej podróży z jedną przesiadką na liniach 1-299 (=numery linii tramwajowych, autobusowych i trolejbusowych), 900-999 (numery linii autobusowych), M1, M2, M3 (numery linii metra), oraz w granicy administracyjnej Budapesztu na liniach H5, H6, H7, H8, H9 (pociągi HÉV). Jest nieważny w przypadku podróży powrotnej lub przerwania podróży w innym celu niż przesiadka. Bilet musi być kasowany przy każdym wejściu do środka lokomocji, w pierwszym na jednym końcu, w drugim na przeciwległym końcu - przy polu z cyframi z wyjątkiem przesiadek na liniach metra M1, M2, M3. Przy kasowniku stemplującym upoważnia do podróży w ciągu 90 od pierwszego skasowania (na liniach nocnych w ciągu 120 minut) ale nie dłużej niż przez 60 minut od skasowania w drugim środku lokomocji. Jeśli drugie kasowanie następuje podczas wejścia do metra wówczas bilet jest ważny przez 60 minut od czasu wejścia do metra nawet wtedy gdy przekroczy to czas 90 minut od pierwszego kasowania. Jeśli drugie kasowanie odbywa się na liniach nocnych wówczas przy kasowniku stemplującym bilet jest ważny przez następne 120 minut. Jeszcze kilka słów o biletach na wyciąg krzesełkowy i kolejkę szynowo linową (=Sikló) Bilet na wyciąg krzesełkowy (=Libegő teljes árú menetjegy) cena 850 Ft ważny na jeden przejazd wyciągiem w jedną stronę. Ulgowy bilet na wyciąg krzesełkowy (=Libegő kedvezményes menetjegy) cena 550 Ft, ważny jest na jedna podróż wyciągiem dla dzieci w wieku 3-14 lat. Mogą go użyć grupy składające się z co najmniej 10 uczniów w wieku 15-18 lat. Bilet taki należy zakupić również w przypadku transportu mniejszych psów lub innych małych zwierząt. Bilet powrotny na wyciąg krzesełkowy (=Libegő teljes árú menettérti jegy) cena 1400 Ft upoważnia do podróży wyciągiem na trasie tam i powrót. Ulgowy bilet powrotny na wyciąg krzesełkowy (=Libegő kedvezményes menettérti jegy) cena 800 Ft - upoważnia do podróży tam i powrót dla dzieci w wieku 3-14 lat. Mogą go użyć grupy składające się z co najmniej 10 uczniów w wieku 15-18 lat. Bilet taki należy zakupić również w przypadku transportu mniejszych psów lub innych małych zwierząt. Bilety na kolejkę linowo-szynową na Zamek Budański (=Budavári Sikló jegy) Bilet normalny (=menetjegy) cena 1000 Ft Bilet normalny powrotny (=Retúrnjegy) cena 1700 Ft Bilet dziecięcy (=Gyermekjegy ) - dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat - cena 600 Ft Bilet dziecięcy powrotny (=Gyermek retúrnjegy) - dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat - cena 1100 FT Bilet ulgowy (=Kedvezményes menetjegy) - dla grupy minimum 10 osób w wieku od 15 do 18 lat - cena 600 Ft Bilet ulgowy powrotny (=Kedvezményes retúrnjegy) - dla grupy minimum 10 osób w wieku od 15 do 18 lat - cena 1100 Ft | |
| Autor: | asamblerx [ 19 Lut 2013 18:15 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Kadet napisał(a): Kasia111 napisał(a): Czy ktoś, kto był na przedstawieniu, może napisać, czy do Opery wymagany jest strój galowy, czy np. dżinsy przejdą? Każdy strój przechodzi Potwierdzam że każdy strój przejdzie. Co do "wejścia dla biedaków" to nie nazwałbym tak tego. Jest to po prostu oddzielne wejście na najwyższe balkony, na które nie wejdziesz przez główne wejście. | |
| Autor: | SirPaul [ 12 Mar 2013 17:01 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Był ktoś może w łaźni Veli Bej? Nie ma jej na głównej stronie łaźni w Budapeszcie, a z opisu w necie wynika że została niedawno wyremontowana. | |
| Autor: | dryjson [ 12 Mar 2013 17:59 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Jedzie ktos do Budapesztu w dn. 25-31 marca ? | |
| Autor: | zwenus [ 14 Mar 2013 15:46 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Wybiera się ktoś 23 kwietnia do Budapesztu, RYANAIR - wylot WAW o 22:40 i przylot BUD o 23:59, może ktoś byłby zainteresowany wspólną taksówką do centrum Budapesztu? | |
| Autor: | gagatka [ 14 Mar 2013 16:01 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Mam to samo pytanie co zwenus, tylko u mnie wylot w sobotę 13.04 i w Budapeszcie lądowanie o północy. Patrzę, że nocnymi w 1,5h się jedzie więc jakby ktoś był chętny do zrzutki na taxi to dajcie znać. | |
| Autor: | dryjson [ 14 Mar 2013 20:24 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Przeciez do centrum z lotniska jedzie nocny autobus 900E po co brac taksowke ? Rozklady jazdy 900E oraz 200E znadziecie na www.bkv.hu | |
| Autor: | effecto [ 14 Mar 2013 20:26 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Nocnym trzeba jechać z przesiadka | |
| Autor: | gagatka [ 14 Mar 2013 21:19 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
sprawdzałam rozkład i on mnie właśnie nie przekonał ;p Lądując o 23:59 wsiądę w 900E o 00:30 i z przesiadką w 914 dotrę w okolice hostelu 1:40. A jakby podzielić koszty taksówki do centrum na 4 osoby, to cena wyszłaby podobna do ceny za bilety (bo rozumiem, że trzeba mieć osobny na każdy z autobusów?). Oczywiście w razie konieczności skorzystam z nocnej komunikacji miejskiej co zapewne miałoby swój urok;) | |
| Autor: | effecto [ 14 Mar 2013 21:26 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Budapeszt nocą jest piękny i ogólnie tak czy inaczej zachęcam nocna przechadzke. Autobus, powinno się kupić 2 bilety jednak w rzeczywistości w 1 szym nikt nie kasowal, przed przystankiem był tylko automat na monety ... | |
| Autor: | woti1830 [ 14 Kwi 2013 16:08 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Jutro lecę do Budapesztu i mam pytanie. czy da się wgrać tą mapę z google na telefon z androidem tak żeby mnie prowadził offline? jeśli można tak zrobić to jak? | |
| Autor: | ananana [ 16 Kwi 2013 15:22 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
woti1830 napisał(a): Jutro lecę do Budapesztu i mam pytanie. czy da się wgrać tą mapę z google na telefon z androidem tak żeby mnie prowadził offline? jeśli można tak zrobić to jak? Pewnie, że się da. Zależy, którą masz wersję Google Maps, ale powinno wyglądać to mniej więcej tak: Opcje -> Make available offline -> Zaznaczasz taki obszar, jaki Cię interesuje i pobierasz. | |
| Autor: | meris [ 21 Kwi 2013 23:05 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Witam | |
| Autor: | zbyhu [ 21 Kwi 2013 23:09 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Wychodzi podobnie jak w Polsce. To możesz sobie traktować jako punkt odniesienia. Bo ile wydasz to już rzeczywiście zależy | |
| Autor: | meris [ 21 Kwi 2013 23:16 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Zbyhu | |
| Autor: | ciacho_majonez [ 22 Kwi 2013 00:04 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
80 000 HUF i śpisz spokojnie. | |
| Strona 18 z 31 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |