Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Budapeszt
budapeszt,1229,11361
Strona 18 z 31

Autor:  kliper [ 20 Gru 2012 17:49 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

konahu napisał(a):
Samo zwiedzanie nie trwa długo. Parlament jest ok ale ja bym się nie skusił, gdybym musiał zapłacić 1750f (może dlatego, że już to widziałem?).


hehe, gdybym ja już tam bym to nawet, gdyby bilety były za 0 zł to raczej nie wybrałbym się drugi raz. W końcu chyba jeszcze parę innych ciekawych rzeczy w Budapeszcie można znaleźć.

Autor:  KubaRzeszow [ 01 Sty 2013 21:45 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Od dzisiaj podrozaly bilety na komunikacje miejska w Budapeszcie :


bilet jednorazowy : HUF 350
zestaw 10 biletow : HUF 3 000
bilet na metro na 3 stacje (nie wiem czy dobrze rozumiem co pisza) HUF 300
bilet transferowy (autobus - metro - dobry na lotnisko) HUF 530
bilet 24 godzinny (indywidualny) HUF 1 650
bilet 24 godzinny (grupowy) HUF 3 300
bilet 72 godzinny HUF 4 150
bilet 7 dniowy HUF 4 950

Bardziej szczegolowe informacje w jezyku angielskim znajdziecie tu : http://www.bkv.hu/en/types_of_tickets_o ... r_tourists

Autor:  Kasia111 [ 02 Sty 2013 21:24 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt - strój do Opery

Czy ktoś, kto był na przedstawieniu, może napisać, czy do Opery wymagany jest strój galowy, czy np. dżinsy przejdą?

Autor:  Kadet [ 02 Sty 2013 21:56 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Kasia111 napisał(a):
Czy ktoś, kto był na przedstawieniu, może napisać, czy do Opery wymagany jest strój galowy, czy np. dżinsy przejdą?


Każdy strój przechodzi :) Nie zdziw się jak portier podejdzie do Ciebie, spojrzy na Twój bilet i powie, żebyś poszła do któregoś wejścia z boku (które nie jest oznaczone, może być zamknięte i nikt przy nim nie czeka, jak będziesz wcześniej) - to są właśnie wejścia dla "biedaków" (najtańsze bilety) :)

Autor:  KubaRzeszow [ 04 Sty 2013 15:25 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Bilet odcinkowy na metro (=Metrószakaszjegy) w cenie 300 Ft. Ważny jest na liniach metra M1, M2, M3 na trasie maximum 3 przystanków w czasie 30 minut od skasowania. Upoważnia w czasie swojej ważności (dwa warunki jednocześnie do spełnienia tj. 30 minut od skasowania i podróż nie dłuższa niż 3 przystanki) do przesiadek pomiędzy liniami metra M1, M2, M3.

Bilet przesiadkowy (=Átszállójegy) w cenie 530 Ft.
Ważny jest podczas jednej podróży z jedną przesiadką na liniach 1-299 (=numery linii tramwajowych, autobusowych i trolejbusowych), 900-999 (numery linii autobusowych), M1, M2, M3 (numery linii metra), oraz w granicy administracyjnej Budapesztu na liniach H5, H6, H7, H8, H9 (pociągi HÉV). Jest nieważny w przypadku podróży powrotnej lub przerwania podróży w innym celu niż przesiadka. Bilet musi być kasowany przy każdym wejściu do środka lokomocji, w pierwszym na jednym końcu, w drugim na przeciwległym końcu - przy polu z cyframi z wyjątkiem przesiadek na liniach metra M1, M2, M3. Przy kasowniku stemplującym upoważnia do podróży w ciągu 90 od pierwszego skasowania (na liniach nocnych w ciągu 120 minut) ale nie dłużej niż przez 60 minut od skasowania w drugim środku lokomocji. Jeśli drugie kasowanie następuje podczas wejścia do metra wówczas bilet jest ważny przez 60 minut od czasu wejścia do metra nawet wtedy gdy przekroczy to czas 90 minut od pierwszego kasowania. Jeśli drugie kasowanie odbywa się na liniach nocnych wówczas przy kasowniku stemplującym bilet jest ważny przez następne 120 minut.

Jeszcze kilka słów o biletach na wyciąg krzesełkowy i kolejkę szynowo linową (=Sikló)

Bilet na wyciąg krzesełkowy (=Libegő teljes árú menetjegy) cena 850 Ft ważny na jeden przejazd wyciągiem w jedną stronę.
Ulgowy bilet na wyciąg krzesełkowy (=Libegő kedvezményes menetjegy) cena 550 Ft, ważny jest na jedna podróż wyciągiem dla dzieci w wieku 3-14 lat. Mogą go użyć grupy składające się z co najmniej 10 uczniów w wieku 15-18 lat. Bilet taki należy zakupić również w przypadku transportu mniejszych psów lub innych małych zwierząt.
Bilet powrotny na wyciąg krzesełkowy (=Libegő teljes árú menettérti jegy) cena 1400 Ft upoważnia do podróży wyciągiem na trasie tam i powrót.
Ulgowy bilet powrotny na wyciąg krzesełkowy (=Libegő kedvezményes menettérti jegy) cena 800 Ft - upoważnia do podróży tam i powrót dla dzieci w wieku 3-14 lat. Mogą go użyć grupy składające się z co najmniej 10 uczniów w wieku 15-18 lat. Bilet taki należy zakupić również w przypadku transportu mniejszych psów lub innych małych zwierząt.


Bilety na kolejkę linowo-szynową na Zamek Budański (=Budavári Sikló jegy)

Bilet normalny (=menetjegy) cena 1000 Ft
Bilet normalny powrotny (=Retúrnjegy) cena 1700 Ft
Bilet dziecięcy (=Gyermekjegy ) - dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat - cena 600 Ft
Bilet dziecięcy powrotny (=Gyermek retúrnjegy) - dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat - cena 1100 FT
Bilet ulgowy (=Kedvezményes menetjegy) - dla grupy minimum 10 osób w wieku od 15 do 18 lat - cena 600 Ft
Bilet ulgowy powrotny (=Kedvezményes retúrnjegy) - dla grupy minimum 10 osób w wieku od 15 do 18 lat - cena 1100 Ft

Autor:  asamblerx [ 19 Lut 2013 18:15 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Kadet napisał(a):
Kasia111 napisał(a):
Czy ktoś, kto był na przedstawieniu, może napisać, czy do Opery wymagany jest strój galowy, czy np. dżinsy przejdą?


Każdy strój przechodzi :) Nie zdziw się jak portier podejdzie do Ciebie, spojrzy na Twój bilet i powie, żebyś poszła do któregoś wejścia z boku (które nie jest oznaczone, może być zamknięte i nikt przy nim nie czeka, jak będziesz wcześniej) - to są właśnie wejścia dla "biedaków" (najtańsze bilety) :)



Potwierdzam że każdy strój przejdzie.

Co do "wejścia dla biedaków" to nie nazwałbym tak tego.
Jest to po prostu oddzielne wejście na najwyższe balkony, na które nie wejdziesz przez główne wejście.

Autor:  SirPaul [ 12 Mar 2013 17:01 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Był ktoś może w łaźni Veli Bej? Nie ma jej na głównej stronie łaźni w Budapeszcie, a z opisu w necie wynika że została niedawno wyremontowana.

Autor:  dryjson [ 12 Mar 2013 17:59 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Jedzie ktos do Budapesztu w dn. 25-31 marca ?

Autor:  zwenus [ 14 Mar 2013 15:46 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Wybiera się ktoś 23 kwietnia do Budapesztu, RYANAIR - wylot WAW o 22:40 i przylot BUD o 23:59, może ktoś byłby zainteresowany wspólną taksówką do centrum Budapesztu?

Autor:  gagatka [ 14 Mar 2013 16:01 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Mam to samo pytanie co zwenus, tylko u mnie wylot w sobotę 13.04 i w Budapeszcie lądowanie o północy. Patrzę, że nocnymi w 1,5h się jedzie więc jakby ktoś był chętny do zrzutki na taxi to dajcie znać.

Autor:  dryjson [ 14 Mar 2013 20:24 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Przeciez do centrum z lotniska jedzie nocny autobus 900E po co brac taksowke ? Rozklady jazdy 900E oraz 200E znadziecie na www.bkv.hu

Autor:  effecto [ 14 Mar 2013 20:26 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Nocnym trzeba jechać z przesiadka ;) nie każdy lubi się wloczyc nocą chociaż ja nie narzekalem ;p

Autor:  gagatka [ 14 Mar 2013 21:19 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

sprawdzałam rozkład i on mnie właśnie nie przekonał ;p Lądując o 23:59 wsiądę w 900E o 00:30 i z przesiadką w 914 dotrę w okolice hostelu 1:40. A jakby podzielić koszty taksówki do centrum na 4 osoby, to cena wyszłaby podobna do ceny za bilety (bo rozumiem, że trzeba mieć osobny na każdy z autobusów?). Oczywiście w razie konieczności skorzystam z nocnej komunikacji miejskiej co zapewne miałoby swój urok;)

Autor:  effecto [ 14 Mar 2013 21:26 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Budapeszt nocą jest piękny i ogólnie tak czy inaczej zachęcam nocna przechadzke. Autobus, powinno się kupić 2 bilety jednak w rzeczywistości w 1 szym nikt nie kasowal, przed przystankiem był tylko automat na monety ... :)

Autor:  woti1830 [ 14 Kwi 2013 16:08 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Jutro lecę do Budapesztu i mam pytanie. czy da się wgrać tą mapę z google na telefon z androidem tak żeby mnie prowadził offline? jeśli można tak zrobić to jak?

Autor:  ananana [ 16 Kwi 2013 15:22 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

woti1830 napisał(a):
Jutro lecę do Budapesztu i mam pytanie. czy da się wgrać tą mapę z google na telefon z androidem tak żeby mnie prowadził offline? jeśli można tak zrobić to jak?


Pewnie, że się da. Zależy, którą masz wersję Google Maps, ale powinno wyglądać to mniej więcej tak: Opcje -> Make available offline -> Zaznaczasz taki obszar, jaki Cię interesuje i pobierasz.

Autor:  meris [ 21 Kwi 2013 23:05 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Witam :) Mam nadzieję, że pomożecie mi w jednej kwestii. Otóż 21 maja wybieram się do Budapesztu na czas do 25 maja. Problem polega na tym, że nie wiem ile pieniędzy ze sobą wziąć. Jak myślicie jaka kwota powinna wystarczyć. Wiem, że zaraz ktoś powie, że to zależy od tego co się kupuje gdzie itd. ale chodzi mi po prostu i drobną poradę dot. cen.

Autor:  zbyhu [ 21 Kwi 2013 23:09 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Wychodzi podobnie jak w Polsce. To możesz sobie traktować jako punkt odniesienia. Bo ile wydasz to już rzeczywiście zależy :)

Autor:  meris [ 21 Kwi 2013 23:16 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Zbyhu :) a powiedz mi tak w celu po protu punktu odniesienia :) ile Ty byś wziął ze sobą ?

Autor:  ciacho_majonez [ 22 Kwi 2013 00:04 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

80 000 HUF i śpisz spokojnie.

Strona 18 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/