Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Budapeszt
budapeszt,1229,11361
Strona 15 z 31

Autor:  ziolo1988 [ 24 Lis 2012 22:53 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Szimpla !!!

Parę moich uwag dziś wróciłem...
W tramwajach i autobusach przez 7 dni jezdzilismy po 4-5 razy dziennie nigdy nie napotkaliśmy kanara....
z kolei w metrze jezdzilismy tylko na 1 nej grupowce 24h (wystarczy im machnac przed nosem i burknac ze dla kilku osob nawet 3 razy sprawdzali dokładnie ale i tak nas puscili na 24godzinowke z przed kilku dni - nieaktualna swoja droga zali tych ludzi caly dzien na przeciagu...)
Polecam jeszcze twarogowe batony turo rudi w czekoladzie mniam...
sam osobiście wymieniłem polskie na euro a na miejscu z euro na forinty i zarobilem na kursach...
widok z gellerta miodzio!!
rejs łódką po dunaju w cenie biletu komunikacji!
łaźnie Szecheniego bajkowo!!
Polecam autobus 16 z Deak Ferenc do baszty rybackiej i kosciola Macieja zamku...
jeszcze jedno polecam kupic bilet do opery wcześniej duzo taniej... zaplacilem 400ft za jeden (kupilem 2 daleko od siebie ale przyszlismy na styk i pani usadzila nas kolo siebie a my przesiedlismy sie na duzo drozsze miejsca - byly wolne moja polowka byla zachwycona ta opera...)
knajpa frici papa!!
a zakupy na moszkva ter!!(langosz, owoce miecho spozywk itd tanio...)
Polecam zazdroszcze Wam ze to dopiero przed wami!!

Autor:  77kylo [ 25 Lis 2012 22:57 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Wieczorami bezpiecznie?np.góra gellerta i ogólnie

Autor:  ziolo1988 [ 25 Lis 2012 23:41 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Tak jak najbardziej miasto tętni życiem nawet podczas podrózy na lotnicho przed 6 było dużo ludzisków a wieczorna panorama z Gellerta to obowiązek!

Autor:  KubaRzeszow [ 25 Lis 2012 23:54 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Ja od siebie dorzuce Janos hegy

Autor:  skok [ 26 Lis 2012 10:46 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Hej, w przyszłą niedzielę 2.12 lecę do Budapesztu, planowo ląduję 13:35, wylot we wtorek 16:50. Chciałbym oczywiście przejechać się Kolejką Dziecięcą tylko niestety mogę to zrobić w niedzielę lub we wtorek (w poniedziałek kolejka nie kursuje), ponadto we wtorek na 10:00 mam zarezerwowane zwiedzanie Parlamentu (napisali mi, że tylko w ten dzień będzie to możliwe). Hotel mam w okolicy Nyugati pályaudvar.
Mam pytanie kiedy będzie lepiej jak się wybiorę na przejażdżkę? Z tego co patrzę na rozkłady BKV, to potrzebne mi jest ok. 3-4h (i kilka przesiadek), myślałem o niedzieli tylko teraz robi się ciemno ok. 16-17 więc nie wiem czy jadąc tą kolejką cokolwiek jeszcze zobaczę, z drugiej strony we wtorek nie chciałbym się spóźnić na lot powrotny. Co radzicie?

Autor:  KubaRzeszow [ 26 Lis 2012 12:58 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Trudne pytanie bo obie atrakcje sa warte "zaliczenia" ale osobiscie odpuscilbym sobie Parlament a przejechalbym sie ta kolejka ;)
BTW : ten hotel o ktorym piszesz to nie jest czasem Adagio ?

Autor:  77kylo [ 26 Lis 2012 14:13 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

KubaRzeszow napisał(a):
Ja od siebie dorzuce Janos hegy

to na tą górę wjeżdża ta kolejka dziecięca,czy wieczorem jest tam sens jechać,jak dojechać?termin pobytu to 26 grudzień do 30 grudzień.

Autor:  skok [ 27 Lis 2012 00:52 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

@KubaRzeszow

coraz bardziej skłaniam się do "opcji niedzielnej" ale wszystko się okaże po przylocie.
Ten hotel to Hotel Metro Budapest.

@77kylo

Kolejka dziecięca zatrzymuje się przy Janos hegy ale na górę trzeba jeszcze wejść, na samą górę zawiezie Cię wyciąg krzesełkowy Libegő.
W tej relacji masz wszystko opisane:
http://www.fly4free.pl/wakacje-u-bratan ... /#comments
Pamiętaj, że ostatnia kolejka dziecięca odjeżdża parę minut po 16-tej lub 17-tej w zależności od tego z której stacji, zaś wyciąg jest czynny ponoć do 19-tej.

Autor:  77kylo [ 27 Lis 2012 01:19 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

A jak jest w okresie zimowym te kolejki działają jak zawsze,czy inaczej.A i mam jeszcze pytanie jak jest POLSKA po węgiersku.Pytam bo chcę wysłać pocztówkę z Budapesztu i nie wiem jak napisać,żeby doszło?Mam nadzieję,że nie zabijecie mnie za trochę przygłupawe pytania,ale dla mnie ważne.

Autor:  dżordż [ 27 Lis 2012 02:01 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

77kylo napisał(a):
A i mam jeszcze pytanie jak jest POLSKA po węgiersku.Pytam bo chcę wysłać pocztówkę z Budapesztu i nie wiem jak napisać,żeby doszło?

Google mówi: Lengyelország :D :D

Autor:  Roku [ 27 Lis 2012 03:07 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

77kylo napisał(a):
A jak jest w okresie zimowym te kolejki działają jak zawsze,czy inaczej.A i mam jeszcze pytanie jak jest POLSKA po węgiersku.Pytam bo chcę wysłać pocztówkę z Budapesztu i nie wiem jak napisać,żeby doszło?Mam nadzieję,że nie zabijecie mnie za trochę przygłupawe pytania,ale dla mnie ważne.


Kiedyś poczty używały francuskiego, czyli powinieneś napisać POLOGNE, teraz raczej już po angielsku wszyscy stukają, więc POLAND. Nie ma co się wygłupiać z węgierską nazwą Polski.

Autor:  Nada [ 27 Lis 2012 09:24 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Wysyłałam kartki z pisownią angielską i doszły wszystkie. Fakt, że szły jakoś niemiłosiernie długo (2tyg)to już odrębny dział.

Autor:  Grzegorz40 [ 27 Lis 2012 16:39 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

skok napisał(a):
@KubaRzeszow

coraz bardziej skłaniam się do "opcji niedzielnej" ale wszystko się okaże po przylocie.
Ten hotel to Hotel Metro Budapest.

@77kylo

Kolejka dziecięca zatrzymuje się przy Janos hegy ale na górę trzeba jeszcze wejść, na samą górę zawiezie Cię wyciąg krzesełkowy Libegő.
W tej relacji masz wszystko opisane:
http://www.fly4free.pl/wakacje-u-bratan ... /#comments
Pamiętaj, że ostatnia kolejka dziecięca odjeżdża parę minut po 16-tej lub 17-tej w zależności od tego z której stacji, zaś wyciąg jest czynny ponoć do 19-tej.


W relacji "Wakacje u Bratanków" są czasy odjazdów kolejki dziecięcej z lata. Teraz czas kursowania się trochę skrócił. Tu można sprawdzić czasy odjazdów w konkretnym dniu:

http://www.gyermekvasut.hu/english/timetable.php

Np. w niedzielę 2 grudnia ostatni odjazd z krańca Hűvösvölgy jest o 16.10, a drugiego krańca Széchenyi-hegy o 17.03, ale już we wtorek 4 grudnia jest to odpowiednio: 15.10 i 16.03.

O godzinach kursowania wyciągu krzesełkowego w grudniu można poczytać tutaj:

http://www.gyermekvasut.hu/english/chrw ... extend.292

Niestety wyciąg czynny jest tylko w godzinach 9.30-15.00, codziennie (z wyjątkiem poniedziałku 3 grudnia) i krócej jest 24 grudnia (9.30-13.00).

Autor:  Grzegorz40 [ 27 Lis 2012 17:05 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

skok napisał(a):
Hej, w przyszłą niedzielę 2.12 lecę do Budapesztu, planowo ląduję 13:35, wylot we wtorek 16:50. Chciałbym oczywiście przejechać się Kolejką Dziecięcą tylko niestety mogę to zrobić w niedzielę lub we wtorek (w poniedziałek kolejka nie kursuje), ponadto we wtorek na 10:00 mam zarezerwowane zwiedzanie Parlamentu (napisali mi, że tylko w ten dzień będzie to możliwe). Hotel mam w okolicy Nyugati pályaudvar.
Mam pytanie kiedy będzie lepiej jak się wybiorę na przejażdżkę? Z tego co patrzę na rozkłady BKV, to potrzebne mi jest ok. 3-4h (i kilka przesiadek), myślałem o niedzieli tylko teraz robi się ciemno ok. 16-17 więc nie wiem czy jadąc tą kolejką cokolwiek jeszcze zobaczę, z drugiej strony we wtorek nie chciałbym się spóźnić na lot powrotny. Co radzicie?


Patrząc na Twoje ograniczenia czasowe wybrałbym jednak opcję wtorkową. W niedzielę masz szansę zdążyć tylko na ostatnią kolejkę, która prawdopodobnie jedzie już po ciemku. Nie miałbyś możliwości powrotu wyciągiem krzesełkowym. A we wtorek jak sobie rozpiszesz rozkłady na minuty, to jest to w miarę realne, żeby wystartować spod Parlamentu o 11, przejechać się kolejką, wejść na Janos-hegy, pobyć tam z godzinę, zjechać wyciągiem i zdążyć na lotnisko np. na 15.50. Tylko trzeba brać pod uwagę, że jeśli będzie wiatr, to kursowanie wyciągu może być czasowo zawieszone.

Autor:  skok [ 29 Lis 2012 00:09 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Chyba rzeczywiście Kolejkę dziecięcą zostawię na wtorek. Od po 11:00 (po zwiedzaniu muszę wrócić do hotelu po bagaże, bo w Parlamencie chyba nie ma gdzie zostawić?) chyba powinienem zdążyć, na samą Górę Jana chyba nie będę wchodził, przejadę tylko całą trasę kolejką, ewentualnie jakiś obiad w centrum i lotnisko.
Zastanawiam się tylko co zdążę zobaczyć w niedzielę ale chyba tylko czasu starczy na Górę Gellerta. Zresztą wszystko i tak zależy od mgły modlińskiej ;)

Autor:  Roben [ 29 Lis 2012 00:15 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Może walę ni z pietruszki ale wczoraj w tv pokazywali dużą demonstrację pod parlamentem w obronie rasizmu.Nie wiem czy to jednodniówka była i czy nie wpłynęła na zwiedzanie.

Autor:  max180 [ 29 Lis 2012 03:05 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Witam,
wybieram się do Budapesztu 01.12-04.12. W związku z tym mam kilak pytań:
1) Czy na lotnisku jest kiosk gdzie kupie 10 przejazdowy bilet? te bilety obejmują przejazd autobusem 200E ;>? Jak najlepiej to rozwiązać by dostać sie do centrum? (Planuje 10 przejazdowy na ten wypad)
2)Czy rezerwacja do Parlamentu jest na konkretną godzinę połączona z przewodnikami czy można uzyskac rezerwacje na wejście bez terminu godzinnego ;>?

Autor:  KubaRzeszow [ 29 Lis 2012 05:17 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

1. Bilety 10 przejazdowe to tak naprawde bloczek 10 biletow jednorazowych spietych razem . Gdzie je kupic ? Aktualnego infa nie mam ale to pytanie pojawia sie dosc czesto w tym watku wystarczy go przejrzec .
2. Rezerwacja zwiedzania Parlamentu jest na konkretna godzine i dzien

Autor:  max180 [ 29 Lis 2012 12:23 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

ok dziękuję! Chciałbym się jeszcze zapytać jak wygląda sytuacja w przypadku transferu w późnych godzinach i opóźnionego przylotu? Przylatuje w sobotę o 19:55 lecz obawiam się, że względu na mgłę mój lot może być przeniesiony na wylot z Okręcia z czym wiąże się kilkugodzinna obsuwa.
A zgodnie z rozkładem http://www.bkv.hu/bus/200Evissza.pdf ostatni 200E w sobotę odjeżdza 22:52

Autor:  radopato [ 29 Lis 2012 12:52 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Witam,

Wybieram się do Budapesztu w sobotę 22.12. Docelowo na miejscu mam być o 19:55, powrót zaplanowany jest na niedzielę 23.12 o godzinie 10:30 ;)

Zanim wszystko poukładam w całość trochę czasu minie, w związku z tym mam następujące pytania.

1) Dojadę bezpośrednio z Lotniska na górę Gellert ?
2) Jak najłatwiej z góry Geller dostać się w okolice klubu Instant bądź Szimpla (wejście płatne ? selekcja ?)
3) Do której godziny kursuje komunikacja miejska ;)?
4) W jakich godzinach odbywają się rejsy i ew. ile trwają ?

Głównym punktem wyjazdu jest życie nocne, ale nie ukrywam, że chętnie bym się wybrał na Gellert, żeby zobaczyć panoramę Budapesztu.

Pozdrawiam !

Strona 15 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/