Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Budapeszt
budapeszt,1229,11361
Strona 12 z 31

Autor:  krasnal [ 28 Paź 2012 21:06 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

tartal napisał(a):
na lotnisku jest poczta na której można kupić bilet dobowy i 72 godzinny na komunikacje miejską..
czy jest otwarta ta poczta w niedziele ? jeśli tak , to do której godziny ?
czy można płacić tam kartą kredytową ?
z góry dziękuję za pomoc


Niestety w weekendy zamknięta.

Załączniki:
posta 181.jpg
posta 181.jpg [ 34.5 KiB | Obejrzany 2446 razy ]

Autor:  Grzegorz40 [ 28 Paź 2012 21:27 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

tartal napisał(a):
na lotnisku jest poczta na której można kupić bilet dobowy i 72 godzinny na komunikacje miejską..
czy jest otwarta ta poczta w niedziele ? jeśli tak , to do której godziny ?
czy można płacić tam kartą kredytową ?
z góry dziękuję za pomoc


Niestety poczta nieczynna jest nawet w soboty. Z tego co piszą na stronie Miejskich Zakładów Komunikacyjnych (www.bkv.hu) wynika, że w terminalu 2A powinien być automat na bilety jednorazowe, dobowe i trzydniowe. Automat przyjmuje monety, banknoty i karty kredytowe. Drugi automat jest przy przystanku autobusu 200E, ale wydaje tylko bilety jednorazowe i dobowe i nie obsługuje kart kredytowych.

Autor:  rafal9lw [ 28 Paź 2012 21:29 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

tartal napisał(a):
na lotnisku jest poczta na której można kupić bilet dobowy i 72 godzinny na komunikacje miejską..
czy jest otwarta ta poczta w niedziele ? jeśli tak , to do której godziny ?
czy można płacić tam kartą kredytową ?
z góry dziękuję za pomoc


Poczta jest otwarta krótko, jak byłem w tygodniu to była otwarta chyba do 16. Tam możesz kupić wszystkie bilety.
Dobowy możesz kupić pod terminalem, tam gdzie ląduja lowcosty masz automat na kartę i banknoty ( jak byłem to akurat był popsuty). Przy przystanku 200E jest automat na bilon (nie testowałem bo nie miałem bilonu). Jeśli nie uda Ci się kupić biletu w automacie, to w RELAYU sprzedają jednorazówki. Jak dojedziesz autobusem do Kobanya Kispest to tam jest kasa z biletami i wszystkie bilety jakie potrzebujesz :D

Autor:  tartal [ 28 Paź 2012 21:43 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

dziękuję za wszystkie odpowiedzi... podpowiedzi :) szczegółowe :)

Autor:  AnnaBan1 [ 29 Paź 2012 01:55 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Dziękuję za informacje w Budapeszcie byłam już parę razy ze wzglęgu że mieszkam jakies 450km od tego pięknego miejsca. Jednak cały czas mnie tam ciągnie :). Z forum dowiedzialam się o zwiedzaniu Parlamentu więc znowu powód by zrobic sobie weekendowa wycieczkę.
Chcialam dodac o kąpieliskach gdyż mało o tym.
Szechenyi - cudowny, wystrój piękny , bardzo dużo basenów, moj ulubiony.
Gellert - wystrój bardziej dostojny, natomiast znacznie mniejszy i czesc dzielona tylko dla mezczyzn i tylko dla kobiet,jednyny plus to widok w nocy na podswietlony most - gdy sie zanurza w termach na swiezym powietrzu i ta cisza.Cenowo nawet taniej niz Słowacja.
Wzgorze Gellert obowiazkowo oraz dzielnica Zamkowa. Zaskakuja mnie pytania o transport bo ja zawsze spacerkiem by nic nie umknelo mej uwadze. Jeszcze nigdy nie korzystalam ze srodkow komunikacji. Samochod w podziemnym parkingu, dopiero wyjezdza w dniu powrotu.
Sam Budapeszt swietny kryje się przy Pradze, Mediolanie...

Autor:  Martinelli [ 29 Paź 2012 09:32 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

a co polecacie zobaczyć jeśli mam 3 dni?
Czy bilety do term można kupić przez internet czy trzeba na miejscu?

Autor:  mc2 [ 29 Paź 2012 09:47 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Martinelli napisał(a):
a co polecacie zobaczyć jeśli mam 3 dni?
Czy bilety do term można kupić przez internet czy trzeba na miejscu?

Bilet do term kupisz bez problemu na miejscu.

Autor:  Martinelli [ 29 Paź 2012 10:03 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

które według Was są najpiękniejsze?
Chodzi o grudzień (wnętrza)

Autor:  JeannYine [ 06 Lis 2012 17:09 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

TAXOWKA:
Dla zainteresowanych podam tą informację:
Koszt taksówki z lotniska do centrum to 4700 HUF lub 18 EU (zamówiona na lotnisko).
Tanio wychodzi i jeśli nie mamy czasu na szukanie adresu- sprawdza się.
Ja lecę 10-tego i będę koło 20 na miejscu- więc dobra opcja. Polecam the Zona Taxi.

Autor:  77kylo [ 08 Lis 2012 23:18 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

pytanko do kogoś kto leciał do Budapesztu z Warszawy Modlin,po której stronie usiąść żeby widzieć Kraków i Tatry?Oczywiście jeśli to możliwe i tamtędy się leci ale wydaje mi się,że tak.

Autor:  Blackall [ 08 Lis 2012 23:38 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

flightradar24.com

Autor:  tadziu04 [ 09 Lis 2012 00:04 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

77kylo napisał(a):
pytanko do kogoś kto leciał do Budapesztu z Warszawy Modlin,po której stronie usiąść żeby widzieć Kraków i Tatry?Oczywiście jeśli to możliwe i tamtędy się leci ale wydaje mi się,że tak.

Możesz właśnie sprawdzić na flightradar24, ale tak naprawdę to nie ma reguły. Także nie zdziw jak sprawdzisz, usiądziesz tak gdzie zobaczyłeś że trzeba usiąść a i tak polecisz tak, że Tatry czy góry będą po drugiej stronie :D

Autor:  77kylo [ 09 Lis 2012 00:07 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

tadziu04 napisał(a):
77kylo napisał(a):
pytanko do kogoś kto leciał do Budapesztu z Warszawy Modlin,po której stronie usiąść żeby widzieć Kraków i Tatry?Oczywiście jeśli to możliwe i tamtędy się leci ale wydaje mi się,że tak.

Możesz właśnie sprawdzić na flightradar24, ale tak naprawdę to nie ma reguły. Także nie zdziw jak sprawdzisz, usiądziesz tak gdzie zobaczyłeś że trzeba usiąść a i tak polecisz tak, że Tatry czy góry będą po drugiej stronie :D

a ktoś leciał i jak było?
ja wiem,że nie ma reguły,wiem,że jest flightradar24,a jednak może ktoś napisze po której

Autor:  schron [ 09 Lis 2012 00:32 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Wracając z Budapesztu siedziałem z prawej strony przy oknie. Niestety zagadałem się i z dobrego zdjęcia nici ;p Będzie jeszcze okazja następnym razem :)

Image

Autor:  pola162 [ 09 Lis 2012 19:45 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

A ja mam pytanie troche z innej beczki.
Wybieram się za 2 tygodnie do budapesztu i zastanawiam się czy bardziej opłaca się wymienić forinty w kantorze czy wziąć ze sobą kartę ( multibank)

Autor:  Roku [ 09 Lis 2012 19:49 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Myślę, że najpewniejszą odpowiedź da ci porównanie kursów i opłat Twojego banku z ceną forintów w kantorze. Z doświadczenia wiem, że różnice pomiędzy bankiem a kantorami (w dobrych kantorach) sa niewielkie, jednak bank często wychodzi lepiej.

Autor:  pola162 [ 09 Lis 2012 19:52 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

dzięki wielkie:)

Autor:  schron [ 09 Lis 2012 20:44 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

pola162 napisał(a):
A ja mam pytanie troche z innej beczki.
Wybieram się za 2 tygodnie do budapesztu i zastanawiam się czy bardziej opłaca się wymienić forinty w kantorze czy wziąć ze sobą kartę ( multibank)

Gdzie się dało to płaciłem kartą Multibanku akurat .. i miałem wrażenie, że coś mało (tanio ) płacę za wszystko ;p

Autor:  darek.00 [ 12 Lis 2012 07:46 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

Mnie taniej wyniosło wybierając z bankomatu niż kupno w kantorze naszym. Różnica prawie 25 zł na 15000 forintach. AliorBank

Autor:  ziolo1988 [ 12 Lis 2012 22:41 ]
Temat postu:  Re: Budapeszt

witam może ktoś się orientuje lub korzystał (wypłacał) z bankomatu w budapeszcie z prowizja pobierana w tamtejszym bankomacie sam mam polbank i za friko wyplacam w euronecie w innych jest prowizja 5 ziko czy tam tez skasuja mnie piatke korzystal ktos?

Strona 12 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/