| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Bratysława bratyslawa,1324,4075 | Strona 3 z 3 |
| Autor: | irie86 [ 27 Sty 2018 16:19 ] |
| Temat postu: | Re: Bratysława |
Wybieram się do Bratysławy, planowy przyjazd o 7:15. Zjem gdzieś jakieś przyzwoite śniadanko o tej porze? | |
| Autor: | oskiboski [ 27 Sty 2018 17:15 ] |
| Temat postu: | Re: Bratysława |
http://www.welcometobratislava.eu/best-breakfast-bratislava/ Urban całkiem spoko i tanio | |
| Autor: | jekyll [ 21 Sie 2019 18:39 ] |
| Temat postu: | Re: Bratysława |
Ja mogę polecić Zelený Rodrigéz. Bardzo dobre jedzonko w rozsądnych cenach | |
| Autor: | Szymon2020 [ 23 Lis 2022 22:58 ] |
| Temat postu: | Re: Bratysława |
To i ja polece miejscowke - Palacinka Lacinka [ul. Sancova, niedaleko dworca glownego] - nalesniki chyba w 40-50 smakach A drugie miejsce to Langos Bar (Namestie neznej revolucie, samo centrum). Najtansza wersja langosza 3,50 E (sierpien '22) - tylko z czosnkiem (bez sera czy smietany). Ale za to ich czosnek jest naprawde mocny zapachowo i smakowo | |
| Autor: | wtak [ 29 Lut 2024 18:12 ] |
| Temat postu: | Re: Bratysława |
Czy możecie polecić knajpę na szybki posiłek w godzinach wieczornych 20.00-22.00 (knedliki, czy haluszki mile widziane) gdzieś w pobliżu przystanku wyjazdowego flixbusa ((Mynskie Nivy)? | |
| Autor: | Tomo14 [ 13 Mar 2025 22:37 ] |
| Temat postu: | Re: Bratysława |
Jeśli chcecie niedrogo zjeść w Bratysławie to polecam wbić w Google Maps "jedalen" i wybrać co wam podpasuje w okolicy. Niedrogie miejsca w stylu stołówek/barów. My trafiliśmy do Jedalen u Jakuba. Zestaw dnia (4 do wyboru - zupa i drugie) 7,2 EUR | |
| Autor: | leitoo [ 14 Mar 2025 09:00 ] |
| Temat postu: | Re: Bratysława |
Ja dodam, że jak ktoś wybiera się na 1-2 dni zwiedzania Bratysławy i kupi BratislavaCard z darmowym wejściem do głównych atrakcji miasta (zamek, stary ratusz, brama Michalska i wiele innych oraz) to ma 10% zniżki na jedzenie w popularnych restauracjach: 1. Slovak Pub, Flagship Restaurant czy Klastorny pivovar. Opcja kupna karty na min. 24h. Karta oferuje też inne zniżki i np. darmową wycieczkę z przewodnikiem po mieście. Poza tym bardzo dobra kawa i croissanta w wersji słodkiej/słonej w tej kawiarni w centrum: https://maps.app.goo.gl/nB6CUYcf4syUSeGF7 Ceny niższe niż w okolicznych miejscach (zwłaszcza sieciówkach) a jakość bardzo dobra. | |
| Autor: | najpiekniejszy [ 14 Paź 2025 10:49 ] |
| Temat postu: | Re: Bratysława |
1. Divny Janko: niewiele mogę powiedzieć, oprócz tego, że mają dobry bimberek w cenie 3,5e https://maps.app.goo.gl/UWZvUNXbHKngC1GL9 Załącznik: janko ser.jpg [ 155.86 KiB | Obejrzany 808 razy ] Załącznik: janko.jpg [ 191.71 KiB | Obejrzany 808 razy ] 2. Kláštorný pivovar + Bratislava Flagship: wydaje się, że to jedna miejscówka, gdzie jest browar. Całkiem spoko pierogi i knedle z mięsem, jest też bryndza i inne lokalne dania, piwo 0,5l za 2,5e - 2,6e. Widziałem na mieście jeszcze 2 inne miejscówki, które miały takie samo menu. https://maps.app.goo.gl/QAsDZzJxPuyJUBNQA Załącznik: pierogi.jpg [ 36.22 KiB | Obejrzany 808 razy ] Załącznik: knedle.jpg [ 314.99 KiB | Obejrzany 808 razy ] 3. U Zlatého Bažanta: piwo 0,5l w granicach 2e - 2,5e. Ciekawostka: trafiliśmy na combo time, gdzie serowali 5l Złotego Bażanta za 10e. https://maps.app.goo.gl/AFBQQ3PYuBJ2QQs29 Załącznik: combo.jpg [ 372.97 KiB | Obejrzany 808 razy ] Załącznik: piwo.jpg [ 275.59 KiB | Obejrzany 808 razy ] 4. Luculus: tutaj śmiało na lody, gałka 2,5e https://maps.app.goo.gl/UvYpcvzMPbn1Yd4p9 | |
| Autor: | Raphael [ 24 Lis 2025 07:27 ] |
| Temat postu: | Re: Bratysława |
Gdzie w okolicach gł. dworca kolejowego w Bratysławie, lub na tymże, można późną nocą / wczesnym rankiem, usiąść w ciepełku i "przetrwać" coś zajadając/popijając? (możliwe, że w środku zimy, jakoś między 3-5 rano trafię w te okolice, a pociąg do Polski będę miał dopiero o 11) @_Grzegorz - zakładam, że Ty jako miejscowy możesz mieś dobre rozeznanie? | |
| Autor: | bigosm [ 01 Cze 2026 23:50 ] |
| Temat postu: | Re: Bratysława |
Update apropo u Zlatego Bazanta: trzeba się tu nastawić na srogi i siermiężny klimat z rozprutymi sofami, lekkim smrodem w toalecie itd, ale cenowo i w smaku oraz klimacie jest super. Piwka 2- 2,5 euro. Dzienne i weekendowe menu do 14 za 10-11 euro w tym jest zupa, danie do wyboru i napój ( małe piwo lub sofcik ) Bardzo smacznie, jadłem jeszcze grillowany kozi ser z boczkiem. Stosunek smaku do ceny- rewelacja. No i dużo miejsca; lokal ogromny. ![]() ![]() ![]() | |
| Strona 3 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |