Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[BOS] Boston Logan Airport
boston-logan-airport,762,148154
Strona 1 z 1

Autor:  Kothson [ 14 Sty 2020 21:19 ]
Temat postu:  [BOS] Boston Logan Airport

Witam,

13 lutego ląduję na tym lotnisku, planowo o 15:20, terminal B. Kupiłem (a raczej dostałem za darmo bilety z free seats sale megabus.com), BOS-NY, ostatnie połączenie o 17:30.

Pytania mam:
1) jakie szanse, na przejście emigracyjnych i dotarcie o czasie, czy lotnisko jest mocno obłożone?
2) połączenie SL1 - czy faktycznie jest za darmo, gdzie się udać?
3) czy ktoś zaproponuje jakąś opcję, jeśli bym nie zdążył? Gdzie ustawić się "na stopa", ewentualnie może ktoś przerabiał inne opcje dojazdu? Muszę w ten dzień dostać się do NY, mam już wykupione noclegi.

Dzięki, będę wdzięczny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Autor:  Mike(L) [ 14 Sty 2020 22:32 ]
Temat postu:  Re: [BOS] Boston Logan Airport

Proponuję zakup biletu lotniczego ok.260PLN linia jetBlue BOS 21:30 - 22:47 LGA

Autor:  Kothson [ 14 Sty 2020 22:53 ]
Temat postu:  Re: [BOS] Boston Logan Airport

Wiem, widziałem bilety, natomiast jestem fanem oszczędności, liczę że się uda, stąd dopytuję :)

Autor:  adam1987 [ 14 Sty 2020 23:06 ]
Temat postu:  Re: [BOS] Boston Logan Airport

Kothson napisał(a):
2) połączenie SL1 - czy faktycznie jest za darmo, gdzie się udać?
Autobus z lotniska jest za darmo. Na lotnisko jest płatny. Dotyczy to nie tylko linii SL1, ale też Logan Express (choć w twoim przypadku nie będzie on dobrym wyborem).

Kothson napisał(a):
3) czy ktoś zaproponuje jakąś opcję, jeśli bym nie zdążył?
O 18.30 lub 20.30 masz autobus z dworca południowego (czyli to samo miejsce co megabus) do NYC za 16$. W drugim przypadku przyjazd już po północy, ale zawsze to trzy godziny zapasu.Przewoźnik nazywa się PeterPan, bilety kupisz także online - https://peterpanbus.com/
Załącznik:
bus.png
bus.png [ 48.3 KiB | Obejrzany 3128 razy ]

Jest też https://www.greyhound.com/en/ od 13$

Załączniki:
bus2.png
bus2.png [ 89.28 KiB | Obejrzany 3121 razy ]

Autor:  Kothson [ 15 Sty 2020 08:53 ]
Temat postu:  Re: [BOS] Boston Logan Airport

Dziękuję! Nie mam więcej pytań :)

Autor:  monroe [ 15 Sty 2020 14:37 ]
Temat postu:  Re: [BOS] Boston Logan Airport

adam1987 napisał(a):
Autobus z lotniska jest za darmo. Na lotnisko jest płatny. Dotyczy to nie tylko linii SL1, ale też Logan Express (choć w twoim przypadku nie będzie on dobrym wyborem).


SL1 jest darmowy także jadąc na lotnisko jeśli przesiadasz się z czerwonej linii metra.

Autor:  adam1987 [ 15 Sty 2020 15:09 ]
Temat postu:  Re: [BOS] Boston Logan Airport

Owszem, ale z tego co mi wiadomo, to czerwona linia metra nie jest darmowa, więc taka podróż będzie płatna. Problem jest chyba z systemem komunikacji miejskiej w Bostonie w ramach, którego nie można się przesiadać między wszystkimi środkami transportu na jednym bilecie. Jednym z takich wyjątków jest właśnie linia S1, choć jak sam zauważyłeś od tego wyjątku jest wyjątek w postaci czerwonej linii metra. :lol: Przy czym nie mam pewności czy jest to możliwe na bilecie jednorazowym (cash fare).
Na tej zasadzie mamy jeszcze jedną drogę dojazdu na lotnisko. Wsiadamy w metro (jeśli nie jest to linia niebieska, to musimy się do niej przesiąść - jest to bezpłatne) i jedziemy do stacji Airport na niebieskiej linii. Tam znajdziemy bezpłatny autobus lotniskowy, krążący po między parkingami i terminalami.

Autor:  monroe [ 15 Sty 2020 15:15 ]
Temat postu:  Re: [BOS] Boston Logan Airport

Jest to możliwe. Byliśmy w Bostonie 3 stycznia i przesiadaliśmy się z czerwonej (na jednorazowym bilecie) na SL1 wracając na lotnisko :)

Autor:  Kothson [ 22 Lut 2020 23:27 ]
Temat postu:  Re: [BOS] Boston Logan Airport

Terminal B, gate B3, wygodne siedzenia, ładowanie przy każdym z nich, po drodze poidełka. Security trochę jakby strajk włoski, ale w USA jesteśmy przecież.Image

Autor:  Bruner [ 23 Lut 2020 22:33 ]
Temat postu:  Re: [BOS] Boston Logan Airport

monroe napisał(a):
Jest to możliwe. Byliśmy w Bostonie 3 stycznia i przesiadaliśmy się z czerwonej (na jednorazowym bilecie) na SL1 wracając na lotnisko :)

Mnie pani wpuściła do metra darmowo jak spytałem o autobus na lotnisko. Autobus oczywiście darmowy.

Autor:  tomaszl75 [ 04 Lis 2024 19:31 ]
Temat postu:  Re: [BOS] Boston Logan Airport

Od czterech lat nie aktualizowany wątek więc go odświeżę .
Korzystałem z SL1 Silver Line , autobus zatrzymuję się przed każdym terminalem są oznaczone miejsca postojowe. Przejazd z lotniska do South Station jest nadal darmowy . Jeśli chcemy się tam przesiąść na metro musimy kupić już bilet w automatach lub po prostu są ekrany zbliżeniowe i płacimy kartą płatniczą (Revolut bez problemu) Na powrocie wracałem z South Station karta zbliżeniowa koszt 2,4$ i udajemy się w wyznaczone miejsce odjazdu SL1 na lotnisko. Faktycznie patrząc już po przejściu bramek płatniczych jak ktoś linią metra przyjechał to na tym samym bilecie wsiądzie do SL1 na lotnisko po prostu jest w tranzycie nie wychodząc na zewnątrz .SL1 w połowie swojej trasy przebiega dedykowanym tunelem podziemnym Silver Line Wy co zapewne pomaga w czasie korków.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/