Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Berlin Tegel
berlin-tegel,1287,43882
Strona 5 z 10

Autor:  JIK [ 15 Lut 2018 08:17 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

No to ja mam także pytanko.
- bagaż tylko podręczny
- transfer taxi (google pokazuje około 25 - 35 minut)

Lądowanie na TXL o 12:05 (przylot z Schengen)
Wylot z SXF o 14:40 do KRK

Da radę ?

Autor:  kb_poland [ 15 Lut 2018 08:58 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

Jesli nie bedzie jakis mega opoznień to spokojnie da rade , jak nie to jest PB jako alternatywa.

Autor:  Zeus [ 15 Lut 2018 10:10 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

Tylko ze koło 12-14 są niesamowite kolejki do kontroli w SXF

Autor:  vincenz [ 15 Lut 2018 10:39 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

@JIK teoretycznie da radę, tylko koniecznie powiedz taksówkarzowi, że się spieszysz żeby się w jakiś korek na A100 nie wrąbał i ewentualnie go ominął.

Autor:  nadarek [ 20 Kwi 2018 22:14 ]
Temat postu:  TXl - dojazd

Dużo ostatnio pojawiło się ciekawych lotów z txl . Może ktoś by się podzielił konkretnymi doświadczeniami lub propozycjami taniego dojazdu do Tegel ale z południowej polski np . wrocław, katowice ale nie własnym autem - tylko autobus , kolej.

Autor:  Anonymous [ 20 Kwi 2018 22:42 ]
Temat postu:  Re: TXl - dojazd

Ecolines,
DB (niemiecki przewoźnik kolejowy) że Szczecina za 11€
Sindbad
PKP Intercity od 19€ z Poznania (cena chyba nie ulegała zmianie)
I zielony przewoźnik którego nazwę ocenzuruje bo traktuje pasażerów jak bydło

I jeszcze PKS Szczecin od 4,99 zł

Autor:  bo76 [ 20 Kwi 2018 23:26 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

Pytanie było o dojazd z południowej Polski, więc średnio ten Szczecin :lol: jestem z Katowic i bliżej mam z domu do Berlina, niż do Szczecina :D

Autor:  Anonymous [ 20 Kwi 2018 23:40 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

wtedy Sindbad, PKP (ale przez Poznań bądź gdzieś tam pod Kostrzynem) .No i ten ten f...

a dla zbyt bogatych"pociąg do kultury" we współpracy DB z Polregio

Autor:  pemat [ 20 Kwi 2018 23:47 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

@bo76
może ryanair z Krakowa na Schönefeld przypasuje i dalej s-bahn + bus za 3,10 €

@stjuard
jeśli masz na myśli "pociąg do kultury" Wrocław-Berlin, to jest to współpraca DB z Kolejami Dolnośląskimi, a nie Polregio
zresztą pociąg ten może być średnio przydatny bo kursuje jedynie w soboty i niedziele po południu, w Berlinie jest ok. 21.30 (nd) lub 23.30 (sob)

Autor:  Anonymous [ 21 Kwi 2018 00:15 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

nie korzystam bo kiedyś była z PR - i spojrzałem tylko na cennik,prawie 200 zł za jednorazowy było wariactwem...

ryanair lata fajtycznie,ale niezbyt często... (taka specyfika FR...)

Autor:  bart1 [ 12 Cze 2018 20:32 ]
Temat postu:  Re: TXl - dojazd

nadarek napisał(a):
Dużo ostatnio pojawiło się ciekawych lotów z txl . Może ktoś by się podzielił konkretnymi doświadczeniami lub propozycjami taniego dojazdu do Tegel ale z południowej polski np . wrocław, katowice ale nie własnym autem - tylko autobus , kolej.



Flixbus kursuje tez bezpośrednio na Tegel

Autor:  novart [ 12 Cze 2018 23:08 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

Ale z PL chyba tylko ze Szczecina.

Autor:  vincenz [ 13 Cze 2018 06:50 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

Z Wrocławia, Opola czy Katowic najlepiej pojechać FB na ZOB, tam wsiąść w S-Bahn 41 i na stacji Beusselstraße przesiąść się w autobus TXL. Całość podróży zajmie ok. 25 minut.

Autor:  wersus79 [ 13 Cze 2018 11:37 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

W zależności od ceny Flixa oraz czy nie straszne są komuś przesiadki, można z Katowic jechać do Krakowa i stamtąd Ryanairem do Berlina SXF i dalej komunikacją miejską. Loty na trasie KRK-SXF można kupić za 38 zł.

Z samego Szczecina można jechać na Tegel busem PKS Szczecin, bilety do kupienia na http://www.euroticket.pl/nasza_firma.php?id=199 Ceny zawsze lepsze niż u Flixa.

Autor:  mahalnet [ 13 Cze 2018 13:41 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

Na TXL można też flixem ale przez Drezno. Dłużej to wychodzi wprawdzie ale jest.

Autor:  pawel_92 [ 13 Sie 2018 22:11 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

Lecę Warszawa 16:15 - Niemcy, Berlin (Tegel) 17:45, do 19 muszę być na Platz der Luftbrücke 5.
Google pokazuje 20min drogi :D Da radę w miarę sprawnie tak szybko wyjść z lotniska czy raczej średnio? Nie zakładając opóźnień ;p

Autor:  hanysek81 [ 13 Sie 2018 23:20 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

Teoretycznie dasz radę, ale te 20 minut drogi to samochodem jest...

Autor:  vincenz [ 14 Sie 2018 06:44 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

Musisz się sprężać z wyjściem z lotniska. Komunikacją miejską (TXL+U6) wyjdzie ok. 40 minut. A jeśli naprawdę zależy Ci, żeby zdążyć to weź taryfę (koszt 30-40€).

Autor:  pawel_92 [ 14 Sie 2018 08:39 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

No 20min samochodem, ubera/taksówkę się weźmie. No tylko muszę być 19 na miejscu :D

Autor:  bonheur [ 16 Sie 2018 13:39 ]
Temat postu:  Re: Berlin Tegel

Czy ktoś orientuje się w sposobie zakupu i cenie biletów na transport publiczny w Berlinie?
11.09. rano wylatuję na tydzień z lotniska Tegel. Wymyśliłam sobie tak, że do Berlina pojedziemy 10.09. wieczorem i przenocujemy tutaj: http://www.hotel-funkturm-messe.de/english/home.html
Od hotelu otrzymałam informację, że parkując w pobliżu obiektu nie trzeba mieć zielonej naklejki. Planujemy zatem zostawić tam samochód, aby uniknąć opłaty za parking koło lotniska, a na lotnisko dojechać transportem publicznym. Proponowana trasa, to: S-Bahn S42, S45 lub S47 z “ Messe Nord / ICC” do “S+U Jungfernheide” i dalej autobusem X9 na lotnisko.
Czy na taki przejazd kupuje się jeden łączony bilet, czy każdy oddzielnie? Można je kupić na stacji Messe Nord?

Strona 5 z 10 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/