Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Bangui/Bangi
bangui-bangi,505,179078
Strona 1 z 1

Autor:  Zeus [ 22 Paź 2024 10:02 ]
Temat postu:  Bangui/Bangi

Niby stolica kraju, niby 15 hotele pokazuje google maps, ale trafić na jakiś kontakt to cud.

Po całym weekendzie pisania/szukania odpowiedział mi jedynie hotel Oubangui https://www.oubanguihotel.com/
4* (wiadomo afrykańskie), pokój 2 os 59650 XAF/91 EUR, jednoosobowy 46000 XAF/70 EUR. W cenie transfer z/do lotniska i śniadanie oraz "zaproszenie" do wizy.

Pan Jonathan z recepcji opdowiada zaskakująco szybko plus ze gada perfekt po angielsku
Podaję maile do kontaktuk

Kod:
reception@oubanguihotel.com
jc_kolika@yahoo.fr
angechangement@gmail.com


Wrażenia, dopiero podam w styczniu :)

Autor:  Zeus [ 14 Sty 2025 17:00 ]
Temat postu:  Re: Bangui/Bangi

Veni, vidi, vici.

Hotel to dawny luksusowy Sofitel z 1985 (nie wiem kiedy został przemianowany na Oubangui hotel)

Załącznik:
IMG_20250110_152131055_HDR_AE.jpg
IMG_20250110_152131055_HDR_AE.jpg [ 322.31 KiB | Obejrzany 498 razy ]


Przy wejściu informacja ze to dawny Sofitel

Załącznik:
IMG_20250110_171926989_AE.jpg
IMG_20250110_171926989_AE.jpg [ 250.33 KiB | Obejrzany 498 razy ]


Oraz na "interaktywnie" mapie, informacja ze naprzeciwko hotelu leży Zair, a nie Demokratyczna Republika Konga (sic!)

Załącznik:
IMG_20250112_100329912_HDR_AE.jpg
IMG_20250112_100329912_HDR_AE.jpg [ 352.67 KiB | Obejrzany 498 razy ]


Oraz informacja ze hotel jest kalashnikov-free

Załącznik:
IMG_20250110_171932073_HDR_AE.jpg
IMG_20250110_171932073_HDR_AE.jpg [ 192.73 KiB | Obejrzany 498 razy ]


Wewnątrz, no cóż, hotel dawno temu przestał być na topie. Przypomina hotel z Grecji, z lat 60.

Pokoje posiadają wannę, bidet

Załącznik:
IMG_20250110_154630341_HDR_AE.jpg
IMG_20250110_154630341_HDR_AE.jpg [ 207.55 KiB | Obejrzany 498 razy ]


Załącznik:
IMG_20250110_154624465_HDR_AE.jpg
IMG_20250110_154624465_HDR_AE.jpg [ 195.46 KiB | Obejrzany 498 razy ]


klimę (nie testowaliśmy), lodówkę (działa) oraz dość komfortowe łózka

Załącznik:
IMG_20250110_154638803_HDR_AE.jpg
IMG_20250110_154638803_HDR_AE.jpg [ 253.17 KiB | Obejrzany 498 razy ]


Oraz hitem, to piękny widok na rzekę Oubangui z DRK na tle

Załącznik:
IMG_20250110_154339275_AE.jpg
IMG_20250110_154339275_AE.jpg [ 230.94 KiB | Obejrzany 498 razy ]


Piwo na barze, to 2k XAF a w pobliskiej stacji benzynowej (https://maps.app.goo.gl/a4FQhTnMMjgrPkKV7) to samo piwo za 1k XAF oraz likiery lokalne (testowane, nikt nie stracił wzrok) za 2k XAF

Załącznik:
04fbb8c2-ba48-46e3-9025-4932be6734ae.jpg
04fbb8c2-ba48-46e3-9025-4932be6734ae.jpg [ 638.83 KiB | Obejrzany 498 razy ]


Śniadanie podstawowe (świeży omlet z warzywami/serem na życzenie), siedząc na basenie, można kupić "lecznicze" preparaty od lokalnych sprzedawców, spotkać szanowne grono za Bugiem lub wieczorem spędzić czas przy kobietach z najstarszym zawodem świata

Transfer z/do lotniska na luzie.

Autor:  pabien [ 14 Sty 2025 18:51 ]
Temat postu:  Re: Bangui/Bangi

I on faktycznie kosztuje 80 dolarów za pokój?

Autor:  Zeus [ 14 Sty 2025 18:51 ]
Temat postu:  Re: Bangui/Bangi

91 EUR za twin lub 70 za solo

Autor:  cart [ 15 Sty 2025 09:21 ]
Temat postu:  Re: Bangui/Bangi

Gdyby nie widok to cena za duża x4. Ale tak to jest gdy miasto jest pełne UN, WFP czy innych NGO.
Najlepszy w mieście Ledger Plaza to 300 euro.

Wg raportów, tańsze hotele (50-60 euro) nie mają bieżącej wody.

Autor:  pabien [ 15 Sty 2025 09:26 ]
Temat postu:  Re: Bangui/Bangi

Widziałem na stronie, że chwalą się dobrą wodą i elektrycznościa non stop

Autor:  pbak [ 15 Sty 2025 11:30 ]
Temat postu:  Re: Bangui/Bangi

Woda i to ciepla byla. Elektrycznosc jak padala to moment pozniej wlaczal sie generator. Ba, nawet internet z reguly dzialal. Jednym slowem, pelen luksus.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/