| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Bali - tania objazdówka bali-tania-objazdowka,1098,126358 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | piotrek_ [ 21 Mar 2018 19:50 ] |
| Temat postu: | Bali - tania objazdówka |
Będąc na Bali 2 dni zarezerwowałem sobie na zwiedzanie wyspy. Na początku pomyślałem o zakupie jakiejś wycieczki, ale zawsze w ich programach mi czegoś brakowało. Ceny też były różne. Chciałem to zrobić po swojemu. I tak pomyślałem - wynajmę sobie samochód z kierowcą. Jest to chyba najlepszy sposób na zwiedzenie wyspy, a do tego bardzo tani. Sam sprawdziłem i polecam operatora Bali Cheap Tours. Cena za cały dzień jazdy (10 godzin), bez limitu kilometrów (w ciągu 2 dni zrobiłem spokojnie ponad 400 km) to tylko 45$/dzień. Bez względu na liczbę podróżujących. Maksymalnie może to być 7 osób. Samochód odbiera nas z hotelu, podajemy mu miejsca, które chcemy zobaczyć, gość układa trasę i ruszamy w podróż. Polecam tą firmę, ponieważ kierowca zawiózł mnie dokładnie tam i we wszystkie miejsca, które chciałem. Nie opóźniał podróży, nie zatrzymywał się w swoich miejscach, do niczego mnie nie namawiał. A dodatkowo był miły (poczęstował mnie ciasteczkami, które żona mu upiekła Plus wytwórnię pamiątek z drewna i byłem też w Hidden Canyon Beji Guwang, ale nie wiedziałem, że woda jest tam wysoka, trzeba było płynąć, a potem jeszcze się tam wspinać, żeby dotrzeć do kanionu i tutaj odpuściłem. Poniżej link do oferty: http://balicheapesttours.com/cheap-bali-car-rental.html Można płacić w $, można w rupiach. Ja płaciłem w IDR - 650 000 / dzień. W sieci lepszej ceny nie znalazłem. Na ulicy w Legian dostałem cenę 600 tys., jakkolwiek wolałem zrobić to przez biuro. Na Tripadvisor Bali Cheap Tours mają bardzo dobre opinie, ja też im taką wystawiam i pozostaje mi ich tylko polecić | |
| Autor: | Carcat [ 30 Lip 2018 23:49 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Skorzystałem z polecanej przez piotrek_ (wielkie dzięki za polecenie) firmy, z tym, że jej nazwa brzmi Bali Cheapest Tours. Wynająłem Suzuki APV z kierowcą na 2 dni, za 45 USD dziennie. Koszty paliwa wliczone. Dodatkowo płaciłem jedynie za parkingi. Samochód w dobrym stanie, oprócz kierowcy zmieści 6 pasażerów. Kierowca miły i pomocny, ale też nie narzucający się przesadnie, jeśli nie jesteście zbyt rozmowni. Pojechał gdzie chcieliśmy, nie namawiał na atrakcje związane z wyciąganiem pieniędzy od turystów. Prowadził pewnie i spokojnie. Nawet na słabej drodze do wodospadu Sekumpul czuliśmy się bezpiecznie. Kiedy pierwszego dnia przez korki wycieczka trwała dłużej niż była planowaliśmy nikt nie domagał się od nas dopłaty. Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę osobom, które są z rodziną i potrzebują transportu dla większej liczby osób. Zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem wynajmowania samochodu i jeżdżenia samodzielnie na Bali. Ruch jest koszmarny, a różnica w cenie między wynajęciem samego samochodu i samochodu z kierowcą wynosiła tylko 10 USD dziennie, przy czym przy wynajmie z kierowcą wliczona była już benzyna. | |
| Autor: | piotrek_ [ 31 Lip 2018 07:43 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Wrażenia miałem podobne, jak najlepsze, dlatego stworzyłem ten temat i poleciłem tą firmę. Jeśli chcesz to napisz pozytywny komentarz na Tripadvisor z imieniem kierowcy, który z Tobą jeździł. Z tego co wiem, za te kilka dobrych słów, może on liczyć na drobną premię od właściciela | |
| Autor: | Grzes830324 [ 31 Lip 2018 10:47 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Z żoną objechaliśmy całe Bali w tym zakresie który nas interesował z Ketutem, chociaż tutaj takie imię ma chyba co 2 facet | |
| Autor: | kuba0999 [ 21 Wrz 2018 09:32 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Jeżeli ktoś podróżuje w dwójkę i nie potrzebuje 6os auta to zdecydowanie polecam kierowce, z którym miałem okazję zwiedzać przez kilka dni. Cena za 10h z paliwem atrakcyjna bo ok 33-35$. Made super uprzejmy, kontaktowy i bardzo spokojny na drodze co nie jest takie oczywiste na Bali. Auto 5-osobowe zadbane z klimatyzacją. Dodatkowo przystanki w lokalnych warungach gdzie jedliśmy różne miejscowe wynalazki za grosze. Gdyby ktoś był zainteresowany to nr whatsapp +62 877-6156-7574. Jakby ktoś skorzystał to proszę pozdrowić od Jacob'a | |
| Autor: | Gricho [ 26 Wrz 2018 04:48 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Grzes830324 napisał(a): Z żoną objechaliśmy całe Bali w tym zakresie który nas interesował z Ketutem, chociaż tutaj takie imię ma chyba co 2 facet Rowniez polecam, jesli Ketut nie moze kierowca bedzie jego kuzyn Komang. Sent from my CLT-L09 using Tapatalk | |
| Autor: | atomeka [ 25 Cze 2019 16:35 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
-- 25 Cze 2019 16:33 -- Grzes830324 napisał(a): Z żoną objechaliśmy całe Bali w tym zakresie który nas interesował z Ketutem, chociaż tutaj takie imię ma chyba co 2 facet kierowałiśmy sie w/w poradą jednak Ketut już nie jest chyba zbyt wiarygodny - 2 razy zostawił nas bez transportu mimo zapewnień, że będzie, że na pewno, na 100% - moja rada jest żeby uważać na niego -- 25 Cze 2019 16:35 -- kuba0999 napisał(a): Jeżeli ktoś podróżuje w dwójkę i nie potrzebuje 6os auta to zdecydowanie polecam kierowce, z którym miałem okazję zwiedzać przez kilka dni. Cena za 10h z paliwem atrakcyjna bo ok 33-35$. Made super uprzejmy, kontaktowy i bardzo spokojny na drodze co nie jest takie oczywiste na Bali. Auto 5-osobowe zadbane z klimatyzacją. Dodatkowo przystanki w lokalnych warungach gdzie jedliśmy różne miejscowe wynalazki za grosze. Gdyby ktoś był zainteresowany to nr whatsapp +62 877-6156-7574. Jakby ktoś skorzystał to proszę pozdrowić od Jacob'a wystawieni przez Ketuta | |
| Autor: | boots [ 25 Cze 2019 17:03 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
@atomeka Jak miał na imię i ile płaciliście? | |
| Autor: | jufox [ 25 Cze 2019 18:37 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
A czy oni operują bez żadnych ograniczeń, że tak to określę, terytorialnych? Czeka mnie bowiem przejechanie z lotniska w DPS do Pulukan, a to jest 3h jazdy... No i potem chcielibyśmy właśnie pojeździć jeszcze po wyspie. | |
| Autor: | ibartek [ 25 Cze 2019 22:27 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
to jest po drodze na Jawe, wiec mozesz probowac dojechac busem z Kuty. taksiarzy ogolnie znajdziesz w poblizu hoteli albo plaz, stoja autami i czekaja na klienta, ceny, trasy do dogadania. mozna od razu ocenic stan auta i zamowic jazde na nastepny dzien. | |
| Autor: | Grzes830324 [ 29 Cze 2019 11:45 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
atomeka napisał(a): -- 25 Cze 2019 16:33 -- wystawieni przez Ketuta @atomeka niejako wywolany do odpowiedzi moge jedynoe Cie przeprosic i powiedziec ze strasznie mi przykro z tego powodu Sory Ketut... "No me gusta" czyli "odlajkowuje" | |
| Autor: | semizkum [ 21 Mar 2022 13:54 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Ponieważ Bali jest ponownie otwarte po coviedzie, przytoczę mój kontakt do kierowcy. Byłem na Bali chwilę przed pandemią w lutym 2020r. Kontakt znalazłem gdzieś na forum ale odświeżę informację bo człowiek jest naprawdę do rany przyłóż. +62 819 9901 5283 Imię: Made Koszty z lutego 2020r. Odbiór z lotniska Denpasar - transport do Ubud - 300k IDR Transport z Ubud do portu w Sanur (prom na Nusa Penida) - 250k IDR Całodniowe tripy, po 10h - 600k IDR Udało się wtedy uzgodnić 2100k IDR za transporty i 3 dniowe wycieczki. Podczas odbioru z lotniska, narzeczona zostawiłą w aucie iphone'a, Made grzecznie poinformował o fakcie i na drugi dzień go przywiózł co się bardzo ceni. | |
| Autor: | Burdzio [ 26 Kwi 2022 14:43 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Podanego przez kolegę @semizkum WhatsApp mi nie znajdował. Nie trudno się domyślić, że sytuacja żyjących z turystyki jest dość ciężka, większość od dwóch lat nie miała żadnego klienta. Ode mnie dwóch sprawdzonych w trakcie kwietniowego wyjazdu kierowców: 1. Gusti +62 859 3835 4318 Bardzo dobry angielski (pracował w kilka lat na statku wycieczkowym w US). Ma własne 2 samochody stąd oferuje dobre ceny (od razu, bez potrzeby negocjowania). Oprócz znajomości miejsc w które warto podjechać sporo pomaga w kwestiach turystycznych (np. kwestia targowania się na bazarze). Jedna rzecz która mi tylko nie pasowała, to że jestem wręcz pewien że jednego dnia mi powiedział że ma dwójkę dzieci, a kilka dni później, że tylko jedną córkę. Jak ktoś pojedzie z Gustim proszę dajcie znać co wam powie 2. De Budiarsa +62 819 1646 5050 Angielski dobry. Trzeba było z nim ponegocjować cenę (ale to może efekt posuchy pandemicznej i odrobienia strat). Oczywiście świetnie ogarnia wszystkie lokalizacje turystyczne, ale nie czułem w nim takiego wsparcia jak w Gustim np. w kwestii zakupów na bazarze w Denpasar. Polecam, ale jako wybór numer 2. Cena to 500k IDR za 6-7 godzinny wyjazd, przy dużej liczbie kilometrów (kółko 150 km) dorzuciłem do 600 kIDR (ale też nie czułem jakiejś mega dużej presji na to). Na pewno będą pytać skąd kontakt - od Jakuba i Pauliny. | |
| Autor: | potek7 [ 27 Cze 2022 14:02 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Obecnie korzystam z usług Gustiego. Jestem zadowolony, ale: - zmienia kierowcę, pisze o sytuacji alarmowej i że przyjedzie brat, potem pisze, ze to był kuzyn, a ostatecznie, że znajomy, - znacznie podbił cenę. Za 8-9 godzinny trip - 750 k IDR (ale to i tak 225 pln za cały dzień jeżdżenia). Poza tym super. Punktualny, dobry kontakt, samochód czyściutki, uśmiechnięty i z tego co zrozumiałem pomocny swoim rodakom w potrzebie. Jego zmiennik Dewa też bez zarzutu, może tylko trochę za dynamicznie jeździ, ale bez przesady - w tym ruchu i z szarańczą motocyklistów to jeździ bardzo bezpiecznie. Nam pozostała jeszcze jedna wycieczka. Od siebie mogę dodać - polecam. Oczywiście podałem kto go polecił. Forum robi swoje i dziś powiedział, że ma bardzo dużo zamówień z Polski na kursy i chyba będzie musiał zaangażować dodatkowych kierowców. | |
| Autor: | boots [ 27 Cze 2022 14:13 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Dziwne, że tak drogo biorą. Tuż przed pandemią zawsze płaciłem 450k za 8 godzin z kierowcą. | |
| Autor: | potek7 [ 27 Cze 2022 14:52 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Odbijają sobie pandemię. Duży popyt ze strony Polaków też robi swoje. Jak chce dodatkowych kierowców zatrudniać, to znaczy, ze ruch się zaczął. Ponadto samolot do DPS był pełny. Hotel pełny. Przez trzy dni nie mogłem zrobić up gradu pokoju, bo nie było żadnego dostępnego. Dopiero dziś przeniosłem się do apartamentu. To wszystko podbija cenę. Trudno. Za to wrażenia, widoki - genialne. Polecam wszystkim. | |
| Autor: | boots [ 27 Cze 2022 14:54 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
No wiesz, przed pandemią popyt był kilkadziesiąt razy większy... Porównywałeś ceny u innych prywaciarzy? | |
| Autor: | DMW [ 27 Cze 2022 15:24 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Usługi podrożały, w maju płaciłem na Jawie (atrakcje wokół Yogyakarty) za 8 godz. (ok. 250 km) objazdówki po wyznaczonych przeze mnie atrakcjach - 600.000 IDR. | |
| Autor: | foodtravel.pl [ 09 Paź 2022 08:25 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Wspomniany tutaj wcześniej Made radzi sobie raczej dobrze, wysłał po nas do DPS swojego siostrzeńca/bratanka. Żadnych problemów, pan był 10 minut przed czasem, zna angielski, zatrzymał się po drodze w sklepie. Za przejazd z Hiltona obok lotniska do Ubud 350.000IDR | |
| Autor: | Crus [ 18 Paź 2022 15:43 ] |
| Temat postu: | Re: Bali - tania objazdówka |
Hej, jestem właśnie na bali i chce wynająć kierowcę z autem na cały dzień z tymże żaden z numerów nie działa na whatsupie. Dacie radę podać jakis inny numer? | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |