Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 06 Lis 2021 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 67
Cześć Wszystkim,

Czy orientujecie się jak obecnie można się dostać z Kataru do Bahrajnu.
Będę miał kilka dni w Katarze i chcę skoczyć do Bahrajnu.
Pozdrawiam
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
#2 PostWysłany: 06 Lis 2021 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2919
Loty: 1053
Kilometry: 2 322 996
Krajów: 147 / 68.7%
HON fly4free
Najlepiej chyba samolotem. Lot trwa 15 minut. Leciałem kiedyś BA.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 06 Lis 2021 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 67
cart napisał(a):
Najlepiej chyba samolotem. Lot trwa 15 minut. Leciałem kiedyś BA.


Tak myślałem, ale właśnie nie mogę znaleźć żadnych lotów.
Może wiesz kto tam lata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 01 Paź 2022 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 2247
Loty: 392
Kilometry: 784 389
Krajów: 64 / 29.9%
srebrny
Podbijam,
patrze na loty to tylko przesiadkowe przez Kuwejt lub Oman,
Czytałem, że nie ma żadnego ferry, z busami też problem?
Może ktoś coś wie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5 PostWysłany: 01 Paź 2022 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
@Robaku Też to ogarniałem nie dawno, i chyba trzeba zrobić tak:

1) Bahrajn (Manama) - Dammam/Chubar
2) Dammam/Chubar - Al Hofuf
3) I w Al Hofuf szukać czegoś pod granicę KSA - QA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 01 Paź 2022 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 67
Kacper Szymanski napisał(a):
@Robaku Też to ogarniałem nie dawno, i chyba trzeba zrobić tak:

1) Bahrajn (Manama) - Dammam/Chubar
2) Dammam/Chubar - Al Hofuf
3) I w Al Hofuf szukać czegoś pod granicę KSA - QA.


Również myślałem o takim rozwiązaniu, ale mam parę wątpliwości:
- słyszałem, że w Arabii Saudyjskiej na prowincji jest niebezpiecznie
- pytanie czy koszty związane z wizą do AS oraz transportem nie będą większe niż wzięcie dwóch lotów?
- czy na tej trasie jest jakiś transport publiczny?

Kiedyś miałem nawet koncepcję by zrobić tą trasę rowerem, ale nie wiem jak ruch, wiatry i bezpieczeństwo :)
Jakby Ktoś z Was miał więcej informacji to dajcie znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#7 PostWysłany: 01 Paź 2022 23:23 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 212
Kilometry: 330 735
Krajów: 65 / 30.4%
złoty
Również szukam takiego połączenia i o ile z Bahrajnu do Arabii Saudyjskiej pojedziesz bez problemu busem za niewielkie pieniądze to dalej zaczynają się schody. Próbowałem z wypożyczalniami samochodów, ale bez rezydencji nie dają pozwolenia na przekraczanie granic. Loty z Dammam do Dohy również są drogie a trzeba doliczyć jeszcze wizę do KSA. Najtaniej więc chyba wychodzą loty przez UAE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 01 Paź 2022 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 67
Pecel87 napisał(a):
Również szukam takiego połączenia i o ile z Bahrajnu do Arabii Saudyjskiej pojedziesz bez problemu busem za niewielkie pieniądze to dalej zaczynają się schody. Próbowałem z wypożyczalniami samochodów, ale bez rezydencji nie dają pozwolenia na przekraczanie granic. Loty z Dammam do Dohy również są drogie a trzeba doliczyć jeszcze wizę do KSA. Najtaniej więc chyba wychodzą loty przez UAE.


To jakbyś najkorzystniej to widział?
Loty w kolejności:
1: Warszawa - Doha
2. Doha - Dubai
3. Dubai - Bahrajn
4. Bahrajn - Dubai
5. Dubai - Warszawa

Wychodzi na to, że aby zobaczyć Katar i Bahrajn za jednym wyjazdem to bez min. 5 lotów się nie obędzie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 01 Paź 2022 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
@deerrr

1) Co masz na myśli niebezpiecznie? Nic o czymś takim nie słyszałem (chyba, że w okolicach granicy z Jemenem), możesz popytać @irae był ostatnio i wrzucił obszerną relację.
2) Wiza to koszt 440 SAR, teraz podczas MŚ ma być za free (tylko Hayya).
3) Tak, SAPTCO.
Góra
 Profil Relacje PM off
irae lubi ten post.
 
      
Online
#10 PostWysłany: 02 Paź 2022 01:50 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 212
Kilometry: 330 735
Krajów: 65 / 30.4%
złoty
Nie widzę, żeby można było kupić bilet SAPTCO do Kataru na ich stronie.
"SAPTCO operates direct international services to UAE, Bahrain . Additionally, SAPTCO provides services to Egypt via connecting ferries."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#11 PostWysłany: 02 Paź 2022 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 67
Kacper Szymanski napisał(a):
@deerrr

1) Co masz na myśli niebezpiecznie? Nic o czymś takim nie słyszałem (chyba, że w okolicach granicy z Jemenem), możesz popytać @irae był ostatnio i wrzucił obszerną relację.
2) Wiza to koszt 440 SAR, teraz podczas MŚ ma być za free (tylko Hayya).
3) Tak, SAPTCO.


1. Słyszałem od Polaków mieszkających w UAE, którzy jeździli do KSA, że poza dużymi miastami nie czuli się bezpiecznie, ale będziemy to weryfikować :)
2. Co oznacza to Hayya? Szukałem w Internecie, ale jakieś obszerny temat
3. Tak samo jak @Pecel87 sprawdzałem i nie ma tam takich połączeń by przedostać się z Ad-Dammam do Salwy (granica KSA/Katar)

Pytanie jeszcze, czy na granicy KSA/Katar jest tylko jedno przejście (drogi są dwie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 02 Paź 2022 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 215
Loty: 98
Kilometry: 227 941
Krajów: 35 / 16.4%
niebieski
deerrr napisał(a):
Kacper Szymanski napisał(a):
@deerrr

1. Słyszałem od Polaków mieszkających w UAE, którzy jeździli do KSA, że poza dużymi miastami nie czuli się bezpiecznie, ale będziemy to weryfikować :)



jest bezpiecznie
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 02 Paź 2022 12:11 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 5733
złoty
@deerrr

Jeśli wcześniej złożyłeś wniosek i posiadasz zatwierdzoną cyfrową kartę Hayya na Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze 2022™,

Jakoś w rozsądnej cenie chcą tam się kibice udać i stąd ten temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#14 PostWysłany: 02 Paź 2022 13:12 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 212
Kilometry: 330 735
Krajów: 65 / 30.4%
złoty
deerrr napisał(a):
Kacper Szymanski napisał(a):
@deerrr
3. Tak samo jak @Pecel87 sprawdzałem i nie ma tam takich połączeń by przedostać się z Ad-Dammam do Salwy (granica KSA/Katar)

Pytanie jeszcze, czy na granicy KSA/Katar jest tylko jedno przejście (drogi są dwie)


+ jeszcze to, że dostanie się do granicy nie równa się temu, że można je np. przejść pieszo - z tego co wiem nie można. Wiele pytań a mało odpowiedzi :(
Poczekam jeszcze trochę, bo chodziły pogłoski, że Emiraty mogą zacząć wydawać pozwolenia dla obcokrajowców na przekraczanie granic w ramach GCC wypożyczonymi autami. Jeśli nic się nie zmieni to kombinuję tak: przylot do Jeddah (via BUD/VIE/MXP - wynajem auta - zdanie go w Dammam - SAPTCO do Bahrajnu - stamtąd Wizz do Abu Dhabi - wypożyczenie auta / zwiedzenie Emiratów i Omanu - potem z Emiratów 2 wycieczki samolotem: do Kuwejtu i Kataru - powrót z Abu Dhabi samolotem. Łatwiejszej opcji zwiedzenia tylu krajów nie widzę w tym momencie, ale chętnie posłucham innych opcji 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 02 Paź 2022 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
Pecel87 napisał(a):
Nie widzę, żeby można było kupić bilet SAPTCO do Kataru na ich stronie.
"SAPTCO operates direct international services to UAE, Bahrain . Additionally, SAPTCO provides services to Egypt via connecting ferries."



Bo SAPTCO nie jeździ do Kataru tak jak piszesz. Napisałem, że SAPTCO można dostać się z Manamy do Hofuf (przed Chubar lub Dammam).
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
Offline
#16 PostWysłany: 03 Paź 2022 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 67
Pecel87 napisał(a):
+ jeszcze to, że dostanie się do granicy nie równa się temu, że można je np. przejść pieszo - z tego co wiem nie można. Wiele pytań a mało odpowiedzi :(
Poczekam jeszcze trochę, bo chodziły pogłoski, że Emiraty mogą zacząć wydawać pozwolenia dla obcokrajowców na przekraczanie granic w ramach GCC wypożyczonymi autami. Jeśli nic się nie zmieni to kombinuję tak: przylot do Jeddah (via BUD/VIE/MXP - wynajem auta - zdanie go w Dammam - SAPTCO do Bahrajnu - stamtąd Wizz do Abu Dhabi - wypożyczenie auta / zwiedzenie Emiratów i Omanu - potem z Emiratów 2 wycieczki samolotem: do Kuwejtu i Kataru - powrót z Abu Dhabi samolotem. Łatwiejszej opcji zwiedzenia tylu krajów nie widzę w tym momencie, ale chętnie posłucham innych opcji 8-)

Cześć,
Na cześć Twoich wątpliwości Ci odpowiem. Nie wiem jak w innych krajach GCC, ale byłem w 2016 w Omanie autem wypożyczonym w UAE. Ważne było to by przekraczać granice na odpowiednich przejściach granicznych. Wtedy też się powoływali na to GCC.
Twój pomysł brzmi sensownie, ale mi przychodzi na myśl jeszcze jedna opcja: Jeśli auto w AS było by tanie, to wówczas można to zrobić tak, że podjeżdżasz pod granicę z Kuwejtem, Bahrajnem, Katarem i przekraczasz granicę busem/autobusem takim granicznym (robiłem tak na granicy Jordańsko-Izraelskiej). Wówczas koszt "czekania" auta rekompensujesz mniejsza ilością lotów. Jeśli była by taka opcja tak jak zrobił @irae, że zostawiasz wypożyczone auto w innym mieście to można by oddać auto przy granicy z UAE.

Jedziesz sam czy z Kimś? Może chcecie połączyć siły? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#17 PostWysłany: 03 Paź 2022 15:56 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 212
Kilometry: 330 735
Krajów: 65 / 30.4%
złoty
Tylko pod którą granicą? Nie znalazłem żadnych busów KSA-Katar więc jedynie KSA-Kuwejt, ale to ma mały sens bo loty do Kuwejtu z UAE są dużo tańsze niż do Kataru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#18 PostWysłany: 03 Paź 2022 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 67
-- 03 Paź 2022 16:23 --

Pecel87 napisał(a):
Tylko pod którą granicą? Nie znalazłem żadnych busów KSA-Katar więc jedynie KSA-Kuwejt, ale to ma mały sens bo loty do Kuwejtu z UAE są dużo tańsze niż do Kataru.

Czyli wynika z tego, że problem pojawia się tylko z przekroczeniem granicy KSA-Katar, gdyż nie ma połączeń
Napiszę Ci jak wygląda mój pomysł:
1. Lecisz do Dżuddy, nawet jest teraz promocja :) https://www.fly4free.pl/arabia-saudyjsk ... d-562-pln/
2. Wypożyczasz auto na długi termin z możliwością zwrotu w innym mieście (tak jak zrobił to @irae)
3. Zwiedzasz Mekkę, jedziesz do Rijadu
4. Jedziesz pod granicę z Kuwejtem - zostawiasz tam auto i bierzesz SAPCO do Kuwejtu. Po zwiedzeniu Kuwejtu wracasz po auto.
5. Jedziesz pod granicę z Bahrajnem - zostawiasz tam auto i bierzesz SAPCO do Bahrajnu. Po zwiedzeniu Bahrajnu wracasz po auto.
6. Jedziesz pod granicę z Katarem - zostawiasz tam auto i przekraczasz tam granicę busem/autobusem granicznym (o ile jest). Po zwiedzeniu Kataru wracasz po auto.
7. Jedziesz pod granicę z UAE - oddajesz tam auto i przekraczasz granicę j.w. i jedziesz do Abu Zabi
8. w Abu Zabi bierzesz drugie auto. Zwiedzasz UAE i Oman

Plusy rozwiązania:
+ nie musisz brać dwóch lotów z UAE do Kuwejtu i Kataru
+ dzięki długiej podróży samochodem można zobaczyć więcej KSA

Minusy:
- długa podróż autem i autobusami może być męcząca

Wątpliwości:
Nie wiem jak wygląda relacja cenowa: wynajem auta na dłuższy czas + więcej transportu SAPTCO, a loty.

Pytanie, czy już się nie zmieniło i autem z KSA nie można wjechać również do tych trzech małych krajów. Tu jest artykuł, że po 3,5 roku otworzyli granicę: https://www.zawya.com/en/business/trans ... d-yphbbkqg

-- 03 Paź 2022 16:30 --

Kacper Szymanski napisał(a):
Bo SAPTCO nie jeździ do Kataru tak jak piszesz. Napisałem, że SAPTCO można dostać się z Manamy do Hofuf (przed Chubar lub Dammam).

Tak zgadza się, pytanie jak się dostać na granicę AS/KATAR z Hofuf i dalej do Dohy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 03 Paź 2022 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 215
Loty: 98
Kilometry: 227 941
Krajów: 35 / 16.4%
niebieski
@deerrr

wzięcie auta w Dżeddzie i oddanie np. w Dammamie to w przypadku AVISu będzie koszt około 800 zł (wiem, bo pytałem o taką opcję ale finalnie wziąłem i oddałem w Dammamie)
Z Saptco jest taki problem, że jeździ dość rzadko, ale spokojnie można sobie dopasować harmonogram, jedynym problemem jest czas i odległości.
Z Rijadu do np. UAE to jest chyba ponad 9h jazdy ;) (można kombinować z przekroczeniem granicy przy Al-Batha i potem łapać autobus bodajże x99 (chyba taki był ich numer) już za granicą UAE z Al-Sila.

Generalnie te przestrzenie tam są zabójcze i coś co wygląda na łatwe do zrobienia potem się okazuje, że zabiera od groma godzin i kilometrów, ale przy chęciach wszystko jest do zrobienia :)
Można też iść po bandzie i przekraczać granicę w autach Arabów, ale jak to wygląda w praktyce nie wiem :)

Nie wiem czy nie lepiej będzie to podzielić na 2 wynajmy w tym wypadku, czyli np. Jeddah, Mekka, Medyna i samolot do Rijadu i tam kolejne wzięcie już właściwe, ale to już wymaga policzenia kosztów i innych zmiennych (przede wszystkim koszt przelotu Jeddah - Rijad np.)
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
Offline
#20 PostWysłany: 03 Paź 2022 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
Z Hofuf do granicy jest 150 km, jest to ostatnia większa miejscowość przed granicą więc może będzie jakiś autobus. Jak nie zostaje stop/taxi. Przez Salwę biegnie droga na Al Batha (granica z UAE) więc może tu też będzie jakiś bus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group