Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#81 PostWysłany: 03 Sie 2021 10:48 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 335
niebieski
@LA19 jak pisali koledzy i jak napisali Ci sami Austriacy ;) - od 22 dnia po pierwszej dawce jesteś uważana za zaszczepioną i możesz wjechać do Austrii i korzystać z restauracji, barów, hoteli itp. Przygotuj się jednak na konieczność tłumaczenia tej kwestii w niektórych miejscach, bo na kwitku ("certyfikacie") z IKP będziesz miała datę podania tylko drugiej dawki, czyli w Twoim wypadku zaledwie dwa dni przed przyjazdem. Ja musiałem tłumaczyć się z tego kilka razy, w tym od razu na lotnisku podczas kontroli granicznej, bo też byłem w chwili przyjazdu mniej, niż tydzień po drugiej dawce. Zwróć im wówczas uwagę, że to data drugiej dawki, że skoro drugą dawkę przyjęłaś 11, no to od pierwszej musiało minąć co najmniej te wymagane 22 dni. Na wszelki wypadek wydrukuj z IKP taki inny papier - potwierdzenie wykonania szczepienia 1. dawką, jest coś takiego tam.

Poza tym - do 13 sierpnia może się coś zmienić, obserwuj więc stronę austria.info bo tylko tam znajdziesz zawsze aktualne informacje i wytyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
LA19 lubi ten post.
LA19 uważa post za pomocny.
 
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
#82 PostWysłany: 15 Sie 2021 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 494
niebieski
Jaka jest aktualna sytuacja ?
Osoby zaszczepione mogą lecieć bezproblemowo. A co z dziećmi 12-17 lat, które nie są zaszczepione ?
_________________
80 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#83 PostWysłany: 24 Sie 2021 16:59 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 21
Loty: 24
Kilometry: 67 596
Krajów: 9 / 4.2%
Mam pytanie dotyczące pobytu w hotelu dla osoby niezaszczepionej. Czy są jakieś problemy z meldunkiem?
Znalazłem też informacje, jakoby zdarzały się kontrole gdy goście idą np. na śniadanie.

PS
Wiem, że do restauracji nie wejdę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#84 PostWysłany: 24 Sie 2021 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 950
Loty: 106
Kilometry: 196 116
Krajów: 24 / 11.2%
srebrny
Wymagane okazanie certyfikatu bądź testu. Bez dokumentów nie zameldujesz się.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#85 PostWysłany: 24 Sie 2021 17:46 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 21
Loty: 24
Kilometry: 67 596
Krajów: 9 / 4.2%
To wiem, chodzi mi o to czy w trakcie pobytu mogą sprawdzać czy mam aktualny test. Wykonany w Polsce ważny jest przez 48h, a planuję jechać na 7-10 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#86 PostWysłany: 24 Sie 2021 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
Tak mi wpadło w oko przez przypadek, więc nasze 0,03 z tygodniowych rowerów nad Drawą w Karyntii.

W lipcu trzykrotnie trafiliśmy na covidową "kontrolę":

- w niepozornym barze z piwem nad Drawą,

- przy wejściu na taras widokowy na wieży kościoła w Villach,

- w niewielkim pensjonacie nad Drawą w Ferlach.

Czyli w zasadzie w miejscach, gdzie tych kontroli spodziewaliśmy się najmniej.

Wszyscy jesteśmy zaszczepieni.

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#87 PostWysłany: 24 Sie 2021 22:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9101
Loty: 205
Kilometry: 300 878
Krajów: 30 / 14.0%
Nawrot83 napisał(a):
To wiem, chodzi mi o to czy w trakcie pobytu mogą sprawdzać czy mam aktualny test. Wykonany w Polsce ważny jest przez 48h, a planuję jechać na 7-10 dni.
Mogą
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#88 PostWysłany: 25 Sie 2021 12:58 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 335
niebieski
Nawrot83 napisał(a):
Mam pytanie dotyczące pobytu w hotelu dla osoby niezaszczepionej. Czy są jakieś problemy z meldunkiem?
Znalazłem też informacje, jakoby zdarzały się kontrole gdy goście idą np. na śniadanie.

W hotelu, w którym ja przebywałem sprawdzali certyfikat codziennie przed wejściem na śniadanie. Więc sprawdzają i po prostu trzeba się zaszczepić albo robić testy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#89 PostWysłany: 04 Wrz 2021 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 153
Zamierzamy z żoną lecieć w listopadzie z Austrii do Armenii, z tym, że żona miała szczepienie 1.02.2021 i minie te 270 dni. Jak udowodnić tranzyt przy powrocie z lotniska w Wiedniu do Polski, aby nie było problemów przy powrocie z Erywania? Czy ewentualnie warto sobie zrobić przeciwciała, bo jest tam opcja, że są ważne 90 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#90 PostWysłany: 17 Wrz 2021 12:51 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 356
Loty: 89
Kilometry: 162 612
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Dostałem maila od W6 15.09.21:

"Uprzejmie informujemy, że zgodnie z przepisami związanymi z epidemią koronawirusa (COVID-19) wszyscy pasażerowie podróżujący do/z Austrii muszą nosić maskę oddechową o klasie ochrony FFP-2 bez zaworu wydechowego lub maskę wyższej klasy podczas lotu w kabinie pasażerskiej, na wszystkich austriackich lotniskach oraz w komunikacji publicznej.

Należy pamiętać, że dzieci do lat sześciu oraz osoby, które nie mogą nosić masek ze względów zdrowotnych (i są w stanie przedstawić na to dowód) są zwolnione z tego obowiązku."

Faktycznie większość osób 16.09.21 miała na lotnisku VIE te maski P2 bez zaworu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#91 PostWysłany: 17 Wrz 2021 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2402
Loty: 276
Kilometry: 521 456
Krajów: 64 / 29.9%
srebrny
przem44 napisał(a):
Zamierzamy z żoną lecieć w listopadzie z Austrii do Armenii, z tym, że żona miała szczepienie 1.02.2021 i minie te 270 dni. Jak udowodnić tranzyt przy powrocie z lotniska w Wiedniu do Polski, aby nie było problemów przy powrocie z Erywania? Czy ewentualnie warto sobie zrobić przeciwciała, bo jest tam opcja, że są ważne 90 dni?
Za tydzień mam lot, zobaczymy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
Offline
#92 PostWysłany: 18 Wrz 2021 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 153
Ale zmienili przepisy i teraz to 360 dni ☺️
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#93 PostWysłany: 19 Wrz 2021 18:59 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 356
Loty: 89
Kilometry: 162 612
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Kolejny e-mail od W6:

"Informujemy, że w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) w kraju, rząd Austrii wprowadził szczególne ograniczenia dotyczące wjazdu na terytorium kraju.

W celu uzyskania dokładnych informacji na temat obowiązujących przepisów dotyczących podróży i wjazdu do kraju docelowego w odniesieniu do wymagań dotyczących testów, szczepień lub wymaganych dokumentów, zalecamy skorzystanie z poniższego linku:

OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY DOTYCZĄCE PODRÓŻY:
https://wizzair.com/en-gb/flights/travel-planning-map

Aby wjechać do Austrii, należy przed wylotem obowiązkowo wypełnić online formularz wstępnej zgody na podróż.
https://entry.ptc.gv.at/en.html

Wymagane dokumenty wjazdowe należy okazać personelowi obsługi naziemnej lub służbom granicznym/sanitarnym na lotnisku przed wejściem na pokład samolotu.

Ponadto kilka krajów wymaga spełnienia dodatkowych warunków. Jeżeli warunki te będą dotyczyć Ciebie, prześlemy Ci osobne powiadomienie z dalszymi szczegółami."

Trochę nie rozumiem dlaczego mail, skoro na stronie Wizzair loty pomiędzy Grecją (skąd mam lot) a Austrią są na zielono, bez żadnych restrykcji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#94 PostWysłany: 21 Wrz 2021 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2402
Loty: 276
Kilometry: 521 456
Krajów: 64 / 29.9%
srebrny
przem44 napisał(a):
Zamierzamy z żoną lecieć w listopadzie z Austrii do Armenii, z tym, że żona miała szczepienie 1.02.2021 i minie te 270 dni. Jak udowodnić tranzyt przy powrocie z lotniska w Wiedniu do Polski, aby nie było problemów przy powrocie z Erywania? Czy ewentualnie warto sobie zrobić przeciwciała, bo jest tam opcja, że są ważne 90 dni?
Jakie są aktualne zasady wjazdowe z Armenii do Wiednia? Czytam i Armenia nie jest wymieniona w żadnym załączniku więc chyba kwarantanna dla zaszczepionych jest?!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#95 PostWysłany: 21 Wrz 2021 08:14 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 910
Loty: 209
Kilometry: 711 502
Krajów: 51 / 23.8%
niebieski
Do Austrii podróżowałem miesiąc temu i wtedy weryfikowałem przepisy ale widzę, że obecnie Armenia nie jest ani w załączniku 1 (kraje niskiego ryzyka), ani w zał. 2 (kraje zagrożone wariantami wirusa), więc jeśli ktoś jest zaszczepiony lub ozdrowieńcem i ma stosowny certyfikat, to nie podlega kwarantannie. Jeśli ktoś nie jest zaszczepiony ani ozdrowieniec a ma ujemny wynik testu, to musi się zarejestrować i podlega kwarantannie z prawem do skrócenia kwarantanny po zrobieniu testu piątego dnia (z pomyślnym wynikiem testu oczywiście). Tak rozumiem wersję angielską (niemieckiego nie znam), może warto zweryfikować tresć niemieckojęzyczną na wszelki wypadek.

https://www.oesterreich.gv.at/en/themen ... rance.html

3. Entry from other states and regions: pre-travel clearance form, 3 forms of verification, quarantine, exemptions for persons who have been vaccinated or have recovered from COVID-19
Entry from other states and regions which are not in either Appendix 1 or Appendix 2 is principally allowed. When entering the country, evidence of a current test, vaccination or recovery from COVID-19 has to be provided, and you need to register using the pre-travel clearance form. Persons who have been vaccinated or have recovered and can present evidence of this or a medical certificate do not have to self-isolate or register with the pre-travel clearance form upon entering the country, but persons who only have a test result do have to register and go into quarantine. However, quarantine can be ended earlier by obtaining a new negative molecular test result from the fifth day after entry (whereby the day of entry counts as "day zero") or in the case of a positive molecular test result (PCR) by presenting a medical certificate in accordance with Appendix H or Appendix I.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#96 PostWysłany: 22 Wrz 2021 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 119
Wszystko zależy od tego czy lecicie do Austrii, czy do Austrii jako tranzyt a póżniej do Polski, czy innego kraju.

Jeśli tranzyt do Polski przy przekraczaniu granicy we Wiedniu nie jest wymagane nic, poza potwierdzeniem tranzytu. Austria dopuszcza jakikolwiek wariant przesiadki może być samolot, samochód, autobus, czy pociąg.
Najłatwiej udowodnić pokazując bilet na dalszą podróż. Pewnie przy aucie jakiś dowód, że masz zapłacony parking np. w okolicy.

Często pogranicznicy nie znają sami zasad. Ostatnio dziwił się, że przyleciałem bez testu spoza Uni i nie byli zbyt mili. Posłał mnie do Covid kontroli za swoim stanowiskiem a tam mi powiedzieli, że mam rację i, że nie mam się przejmować i życzyli miłego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#97 PostWysłany: 22 Wrz 2021 21:31 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 356
Loty: 89
Kilometry: 162 612
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Rozumię co napisałeś i co jest w przepisach, ale W6 nie ma opcji tranzyt. Masz pokazać konkretny papier i wtedy zostaniesz wpuszczony na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#98 PostWysłany: 24 Wrz 2021 07:14 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 356
Loty: 89
Kilometry: 162 612
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
W6 nic na Zakynthos nie sprawdzali. We Wiedniu stała straż graniczna i sprawdzała papiery, przede mną były Czeszki i powiedziały kierunek Republika Czeska i zostały przepuszczone, ja powiedziałem Polska i tylko pogranicznik zadał pytanie jakim środkiem, odpowiedziałem samochodem i OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#99 PostWysłany: 24 Wrz 2021 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 119
hanysek81 napisał(a):
Rozumię co napisałeś i co jest w przepisach, ale W6 nie ma opcji tranzyt. Masz pokazać konkretny papier i wtedy zostaniesz wpuszczony na pokład.


Wystarczy, że pokażesz cokolwiek z wymienionych przeze mnie a bez problemu zostaniesz wpuszczony na pokład. Liczy się tranzyt w rozumieniu przepisów austriackich w tym wypadku. Nie to co Wizzair napisze. Oni informują jedynie o standardowym wariancie w korespondencji tj. po prostu lot do Wiednia. Czasami z uwagi na zmiany wysyłają również nieaktualne informacje.

Leciałem zarówno Wizzair, Ryanair, Pegasus, Swiss i LOT z różnych lotnisk i nigdy nikt nie odmówił mi boardingu w takiej sytuacji. W moim przypadku latam do Wiednia i jadę tranzytem na Słowację. Z reguły mam bilet na autobus z Wiednia do Bratysławy i taki pokazuję na telefonie z informacją, że lecę tranzytem.

Austria ma to wyraźnie zdefiniowany tranzyt w swoich przepisach. Może spróbować również zainicjować rejestracje i tam jak zaznaczysz tranzyt masz też dokładną informacje, że nie jest wymagane nic w takiej sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#100 PostWysłany: 24 Wrz 2021 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2402
Loty: 276
Kilometry: 521 456
Krajów: 64 / 29.9%
srebrny
Właśnie, co w sytuacji jeśli parkuje w okolicach lotniska a nie na parkingu?
Jak myślicie czy kupione winiety wystarczą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group