| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Ateny ateny,1346,3469 | Strona 2 z 9 |
| Autor: | borkowicz [ 03 Lut 2014 12:23 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Ja słyszałem (nie wiem, czy dotyczy to Aten), że można pójść w Grecji do knajpki, zamówić retsine (nie wiem szklaneczkę, kieliszek) i do tego dostaje się tyle przekąsek, że można się spokojnie najeść | |
| Autor: | Zeus [ 03 Lut 2014 12:24 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
W Atenach to dostaniesz tylko chipsy albo orzeszki (tak samo jak zamówisz piwo) | |
| Autor: | virtus [ 03 Lut 2014 12:34 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Zeus napisał(a): Dzięki! Nawet w piątek otwarte do północy - na pewno skorzystam | |
| Autor: | Zeus [ 03 Lut 2014 12:35 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
To i to Jak idziesz do restauracji, to bilet dosztajesz gratis, i jedziesz windą prosto do restauracji. Lepiej, zarezerwuj stolik (blisko okna) teraż | |
| Autor: | rydzo [ 03 Lut 2014 13:01 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Wielkie dzięki! Bo sam szukam jakiegoś lokalu aby zabrać dziewczynę, w sumie z okazji walentynek chociaz na miejscu będziemy od 15.02 Ale ten lokal w muzeum wygląda bardzo ciekawie. | |
| Autor: | Zeus [ 03 Lut 2014 13:03 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Tak poleczam go. Tam zawsze idę co rok, na kawę albo na coś na ząb Codziennie nawet jest ofert lunch chyba za 10 euro | |
| Autor: | manio [ 09 Lut 2014 22:39 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
lece do Aten w marcu na 5 dni (chyba wystarczajaco na to miasto). Wymien prosze 5 dobrych knajp abym mial na kazdy dzien nowa | |
| Autor: | Zeus [ 09 Lut 2014 22:41 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Ulica Lempesi? Koło akropolu? | |
| Autor: | manio [ 09 Lut 2014 22:43 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
tak adres mam z Airbnb, napisane niby Akropol. Ceny pewnie powalaja? czy da sie cos znalezc w srednim budzecie? | |
| Autor: | virtus [ 11 Lut 2014 23:00 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Zeus, jeszcze jedna prośba do Ciebie - poleć proszę jakiś fajny pub/club w Atenach. Jutro lecimy, a totalnie zapomniałem o to zapytać... | |
| Autor: | Zeus [ 11 Lut 2014 23:03 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Jakiej tematyce pub/club | |
| Autor: | virtus [ 11 Lut 2014 23:12 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Zeus napisał(a): Jakiej tematyce pub/club Pub - coś gdzie można w miarę tanio wypić piwo, jakieś typowe greckie miejsce spotkań w Atenach. Klub w miarę bezpieczny, blisko centrum, gdzie można potańczyć. | |
| Autor: | Zeus [ 11 Lut 2014 23:45 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
No na kluby, to polecam Keramikos. Jest ich tam sporo, każdej tematyce (rock, metal, pop, rnb) itd A co do piwa, Psyri albo Exarheia. Spacerek tam, zobaczysz, obczaisz i posiedzisz | |
| Autor: | Anonymous [ 11 Lut 2014 23:58 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Można też w weekendowy wieczór pobawić sie do kotleta w polskiej restauracji przy ul. Ipirou Jakieś 400 m od Omonii Typowy polski dancing z dwoma grajkami,coś w stylu minionej epoki. | |
| Autor: | Zeus [ 12 Lut 2014 00:19 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Tylko ze po co? Lepiej niech idą do Kavourasa ma Exarheie, i zobaczą jak Grecy się bawią | |
| Autor: | virtus [ 17 Lut 2014 00:27 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
Już jestem po wyjeździe i mogę podzielić się kilkoma wskazówkami: - faktycznie restauracja na tarasie Muzeum Akropolu to "must see"! Przy wyjściu pobiera się bezpłatny bilet, dzięki czemu można wjechać na 2 piętro windą do restauracji. Z restauracji do samego muzeum zaś nie ma bramek, więc można je zwiedzić z niej wracając. Ceny około 10E za danie, napoje 3-5E; - w mieście jest wiele tawern, których ceny wahają się od 5-15E za danie; - jeśli chce się zjeść taniej, to tylko w fast foodach których także jest sporo, jednak nieco z dala od głównych szlaków turystycznych, a bliżej węzłów przesiadkowych; - przyjemnie można spędzić wieczór w restauracji w Pireusie, w szczególności polecam te w urokliwej zatoczce przy Akti Koumoundourou; - fajną restaurację, z dobrym widokiem na całe miasto miał także nasz hotel - Dorian Inn, ale ceny raczej średnie (http://www.dorianinnhotel.com/en/restaurant.html) | |
| Autor: | borkowicz [ 17 Lut 2014 01:35 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
@virtus Miałeś rezerwacje? EDIT. Chodzi mi o Muzeum Akropolu. | |
| Autor: | virtus [ 17 Lut 2014 11:01 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny |
borkowicz napisał(a): @virtus Miałeś rezerwacje? EDIT. Chodzi mi o Muzeum Akropolu. Bez rezerwacji. Ale byliśmy około 16. Uwaga, bo restaurację zamykają w podobnych godzinach co muzeum (około 17), jedynie w piątki jest dłużej. | |
| Autor: | dyzio1 [ 23 Wrz 2014 18:47 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny w pigułce |
Andrzejdz Doradź, gdzie zjeść smacznie i tanio będąc budżetowym turystą i jednocześnie kosztując greckich specjałów? W jakich marketach zrobić tanie zakupy? | |
| Autor: | Anonymous [ 23 Wrz 2014 21:03 ] |
| Temat postu: | Re: Ateny w pigułce |
W centrum Aten ,dokładnie wszędzie tam gdzie zwiedzanie można zaliczać pieszo jest mnóstwo typowych knajpek ze swieżym jedzeniem.przeważnie jest to grilowane mięso w różnych wydaniach. Pitta z gyrosem,gyros na talerzu,souvlaki na patyku itp. Wszędzie porcje są dość duże i naprawdę idzie się najeść. Pittę z gyrosem do ręki lub na miejscu można kupić już za 1,6 do 2 e Dania na talerzach są od 6 do 8 e. Jest też kilka barów gdzie można kupić na porcje mussakę,pastisio,faszerowane papryki, zapiekane makarony w stylu spagetti boloneze,beftyki,saganaki oraz różnorodne sałatki z wszechobecną choriatiki/po naszemu grecka/ W Sieciówkach KFS i MC Donalds też można zapchać się burgerami za 1 e i popić zimną frape za tę samą cenę. W połowie drogi między Omonią a Monastyrakami przy hali targowej jest typowy dość tani fast z wszystkim co grilowane i nie tylko. Jeszcze taniej jest w przeciwną stronę od Omonni w stronę stacji Viktoria oraz w stronę Ateńskiego dworca kolejowego Larisis. Co do zakupów to standartowo Lidl i Carffur ,jednak tych dużych marketów nie ma w centrum,jedynie małe Carffury i inne sklepy pod nazwami Super Market. Będąc w Atenach warto kupić 24 godz bilet na wszystkie przejazdy i wybrać się w dzielnice nadmorskie do Gylfady,Vari lub Varkizy. Metro linia czerwona dojeżdża już do stacji Eliniko ,to 4 stacje dalej od starej końcowej Agios Dimitros i potem 25 min autobusem 171 i jesteśmy na plaży w Varkizie. Obok w Voulagmeni można wykąpać się w jeziorku w którym jest stała temp wody ok 28 st,pojechać dalej do Sunio malowniczą drogą brzegiem morza. W samej Varkizie nawet po sezonie otwarte są w wekendy i nie tylko typowo greckie tawerny i restauracje. Podsumowując,jedzenie dla budżetowego turysty to ok 6-8 e za dużą porcję na talerzu np. gyros lub 4 szt kalamaki/souvlaki/z frytkami ,pokrojoną pittą i jakąś ozdobną sałatką cebulą pomidorem oraz tzadzyki.Inne dania w stylu spagetti i mussaki średnio 6 e. Dodatkowo duża sałatka grecka na talerzu 4,5-5,5 e . Najtańszym ciepłym sytym posiłkiem jest wspomniana pitta gyros za mniej niż 2 e . dwie szt i można się najeść,ale ile razy? Napoje kosztują ok 1,3-1,5e za pepsi,fantę a piwo ok 2,5 e Jeszcze jedno, zwracaj uwagę na mix dań dla dwóch osób,często w pakiecie z deserem lub piwem za ok 16-20 e | |
| Strona 2 z 9 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |