Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#41 PostWysłany: 23 Lis 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3773
srebrny
@volcano, z ciekawości, gdzie byłeś w SA, jak długo i ile razy, bo jak czytam takie teksty, że SA jest mniej ciekawe od np. Kuwejtu, Kataru czy ZEA to po prostu nie wierzę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
#42 PostWysłany: 23 Lis 2017 22:31 

Tydzień, Rijad i okolice oraz rezerwat Awal. Mekka i Medyna odpadły z uwagi na zadeklarowane wyznanie - konieczność przy uzyskiwaniu wizy.
Swoją subiektywną ocenę uzasadniłem - "Natomiast jeżeli oczekujemy atrakcji turystycznych w postaci zabytków takich jak chociażby w Iranie - to nie ten kierunek."
Jedyne, co wyróżnia KSA na tle sąsiednich krajów, to konserwatyzm obyczajowy i religijny.
Góra
 PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Offline
#43 PostWysłany: 23 Lis 2017 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3773
srebrny
Anonymous napisał(a):
Tydzień, Rijad i okolice oraz rezerwat Awal

Wszystko w temacie. Takich ekspertów uwielbiam.

Kraj wielkości 1/2 UE i nie ma tam nic ciekawego.
Nie interesuje mnie kultura, wahabizm, największe wydmy na kuli ziemskiej, góry nieopodal pustyni na które spada śnieg, mizmar, ardah itd.
Generalnie gównokraj, som tam tylko Araby i wielbłądy, aha i jeszcze baby (może da się jakaś wyrwać na paczkę fajek z Kuwejtu)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#44 PostWysłany: 24 Lis 2017 08:30 

Ło matko, a co to za żałosna kreatura? "Nie byłem, nie widziałem, więc się wypowiem."

Raczyłeś może zapoznać się z opiniami innych osób, które odwiedziły KSA? Przejrzałeś listę atrakcji? 8 z 10 znajdują się w miejscach niedostępnych dla przybyszy z Europy.
Góra
 PM off  
      
Offline
#45 PostWysłany: 17 Sty 2018 13:59 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 12
Czy w temacie indywidualnych wiz turystycznych coś się wyklarowało?


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 17 Sty 2018 14:24, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#46 PostWysłany: 17 Sty 2018 14:25 

jeszcze nic, ale niby nadchodza:
https://en.qantara.de/content/saudi-ara ... n-citizens

chociaz to czytajac artykul to wyglada to tak jakby ten z pierwszej strony w tym temacie z 2015.. ze juz nadchodza, juz wkrotce :)
Góra
 PM off  
      
Offline
#47 PostWysłany: 18 Sty 2018 22:36 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 17
Anonymous napisał(a):
Tydzień, Rijad i okolice oraz rezerwat Awal. Mekka i Medyna odpadły z uwagi na zadeklarowane wyznanie - konieczność przy uzyskiwaniu wizy.
Swoją subiektywną ocenę uzasadniłem - "Natomiast jeżeli oczekujemy atrakcji turystycznych w postaci zabytków takich jak chociażby w Iranie - to nie ten kierunek."
Jedyne, co wyróżnia KSA na tle sąsiednich krajów, to konserwatyzm obyczajowy i religijny.


Czy ja wiem Arabia Saudyjska ma bardzo duży potencjał turystyczny - bardzo dobrze wspominam prowincję i mniejsze miasta: chociażby Al Ula, Madain Salih, wyspy Farasand, pogranicze z Jemen, Abha, Yanbu jest tego trochę. Dla mnie najmniej ciekawe tereny to właśnie Rijad i Jeddah.

Według mnie mentalność jest troszkę inna - Saudyjczycy są dość zamknięci w sobie, ale gościnnością nierzadko doruwnują krają Arabiki Felix - Jemeńczykom czy Omańczykom :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
gecko uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#48 PostWysłany: 02 Mar 2018 16:30 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6257
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Krajów: 42 / 19.6%
Czyżby coś drgnęło ?

Cytuj:
Prince Sultan bin Salman, head of the Saudi Commission for Tourism and National Heritage, has announced that Saudi Arabia will begin issuing tourist visas as of April 1, 2018.


Info od konkurencji >>
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#49 PostWysłany: 02 Mar 2018 16:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10314
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Mam nadzieję, że oni tam nie mają Prima Aprilis.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima lubi ten post.
 
      
Offline
#50 PostWysłany: 02 Mar 2018 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1465
Loty: 470
Kilometry: 496 855
Krajów: 55 / 25.7%
niebieski
@Sudoku to było zapowiadane od dawna, a od znajomej stamtąd wiem, że przygotowywali się do wprowadzenia wiz turystycznych. Osobiście ani trochę mnie to nie dziwi. Wszystko idzie zgodnie z polityką Króla na otwarcie się na świat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#51 PostWysłany: 08 Mar 2018 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1678
Loty: 379
Kilometry: 804 269
Krajów: 39 / 18.2%
srebrny
https://www.express.co.uk/travel/articl ... urist-visa 1 kwietnia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#52 PostWysłany: 08 Mar 2018 14:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10314
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
To chyba możemy zmienić tytuł wątku z czerwca na kwiecień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#53 PostWysłany: 08 Mar 2018 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nieststy sytuacja finansowa zmusza, a na turystyce mozne niezle zarobic. :D
Ciekawe czy rzeczywiscie poluzuja prohibicje w wydzielonych strefach dla turystow, a slyszalem ze maja taki zamiar.
Na alkoholu da sie niezle zarobic, przykladem jest np. Bahrain, ktory utrzymuje sie nie tylko z bankow, ale i saudyjskiej kasy. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#54 PostWysłany: 08 Mar 2018 16:05 

cccc napisał(a):
przykladem jest np. Bahrain, ktory utrzymuje sie nie tylko z bankow, ale i saudyjskiej kasy. :D


Bahrain to schowany "Vegas"/"Patong", jeden publiczny sklep z alkoholem, tzw. bunkier, wchodzi sie z ukrycia, wychodzi z ukrycia z czarna plastikowa reklamowka zeby nikt nie widzial co kupilismy :) ceny wysokie w sklepie, bardzo wysokie w hotelach i klubach - piwo po 50zl.. noca w klubach 95% kobiet to prostytutki z Tajlandi i Filipin, a na weekend z Saudi z 200 tys. ludzi potrafi sie zjechac
Góra
 PM off  
      
Offline
#55 PostWysłany: 17 Mar 2018 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 767
Kilometry: 1 121 244
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
No to SG mówi nam wyraźnie - nie podniecajmy się to wszystko ściema

https://www.fly4free.pl/arabia-saudyjsk ... rystyczna/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#56 PostWysłany: 19 Mar 2018 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Poczekamy, zobaczymy. Do kwietnia niedaleko. Pewnym jest to, że awykonalne będzie aplikowanie o wizę „z buta” (hej, kupiłem bilet do Dammanu w promocji KLM, chcę wizę na 2 tygodnie). Być może wariacja systemu, który ma Bhutan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#57 PostWysłany: 18 Kwi 2018 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2924
Loty: 179
Kilometry: 458 354
Krajów: 44 / 20.6%
srebrny
Zmiany w Królestwie związane z programem reform powoli wchodzą jedna za drugą. Po 35 latach przerwy mieszkańcy Arabii Saudyjskiej znów będą mogli pójść do kina:
https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul ... da-do-kina
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#58 PostWysłany: 18 Kwi 2018 17:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10314
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
No dobra, mamy kwiecień, czy ktoś widział jakąś aktualizację odnośnie nowych zasad wizowych?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#59 PostWysłany: 20 Kwi 2018 20:55 

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 9
Na tą chwilę nic się nie zmieniło w sprawie wiz.

Kino otworzone, dzisiaj od północy można kupować bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#60 PostWysłany: 24 Kwi 2018 04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sudoku napisał(a):
No dobra, mamy kwiecień, czy ktoś widział jakąś aktualizację odnośnie nowych zasad wizowych?


W takich krajach jak Arabia Saudyjska, kazdy nowy wniosek musi byc rozpatrzony i zatwierdzony przez wladce tego kraju.
Dopiero wtedy nabiera mocy prawnej.
Wniosek zostal zlozony, Krol jeszcze nie podpisal, co wkrotce nastapi.
BTW jesli ktos bardzo pragnie tam pojechac to nie musi czekac i moze zalatwic wize business.
A czemu chcielibyscie tak bardzo tam pojechac? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group