Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#241 PostWysłany: 05 Mar 2023 16:17 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
^^ Działa bez problemu na przejściu lądowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tomlesz uważa post za pomocny.
 
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
#242 PostWysłany: 05 Mar 2023 17:38 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 145
Loty: 356
Kilometry: 808 221
Krajów: 80 / 37.4%
Dostałem odpowiedź z visitsaudi.com, że wjazd przejściem lądowym jest możliwy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
Offline
#243 PostWysłany: 05 Mar 2023 19:02 

Rejestracja: 15 Lut 2013
Posty: 49
PawelSz napisał(a):
Pragnę uściślić: czy zdjęcie potrzebne jest także do wizy załatwianej po przylocie ?
Z tego co wiem, wizę otrzymuje sie w specjalnych automatach, tak ?

Jak to wygląda w praktyce ?
Paweł



W styczniu tego roku było tak Jeddah:
Miła pani (chyba straż graniczna) prowadzi cię do automatu, który robi zdjęcie i pobiera odciski palców. Następnie wypełniasz na ekranie dane osobowe, zawód miejsc zamieszkania itp. i te zatwierdzasz. Następnie przy pomocy karty kredytowej opłacasz wizę + ubezpieczenie zdrowotne (obowiązkowe) Po upływie ok 2 minut automat wypluwa karteczkę z wizą, z którą idzie sie do strażników granicznych, którzy wbijają pieczątkę do paszportu i wpisują nr wizy. I to jest finisz. trwa to około 1/2 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#244 PostWysłany: 05 Mar 2023 21:13 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
Tylko uprzedzam wszystkich, że jak jedziemy zbiorkomem to wygląda mniej więcej tak, że po stronie saudyjskiej ~40 osób z ich paszportem lub innego kraju GCC ogarneli w 5 minut a 4 osoby z e-wizą jakieś 15 więc już wszyscy mieli ostry w..urw. Gdybyśmy tam zaczęli wyrabiać visa on arrival to myślę, że kierowca by nas zostawił albo reszta pasażerów obrzuciła kamieniami :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
Offline
#245 PostWysłany: 05 Mar 2023 22:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10314
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Wczoraj w Rijadzie szło wszystko całkiem sprawnie. Oczywiście odciski palców i zdjęcia powodują, że każdy osobnik musi chwilę postać przy stanowisku, ale tych było otwartych chyba ponad 20 i nie patrzyłem dokładnie, ile mi zeszło, ale raczej nie dłużej niż kwadrans łącznie ze staniem w kolejce.
I taka uwaga dla tych, co lecą Wizzairem. Przy odprawie online nie dostaje się karty pokładowej, tylko trzeba się udać do stanowisk odprawy na lotnisku w celu weryfikacji dokumentów. Jedyną rzeczą, którą sprawdzali to...wiza, której przecież nie trzeba mieć w momencie wylotu. Kompletny idiotyzm. W Wiedniu stałem w kolejce ponad godzinę. Był najpierw lod do Dammanu, a pół godziny potem do Rijadu, więc parę setek ludzi. Wszystko szło bardzo powoli i zaczęło się robić nerwowo, ludzie kłócili się ze sobą, bo w pewnym momencie zaczęli sprawdzać tylko ludków lecących do Dammanu, bo było już późno, a ci do Rijadu stali i czekali.
I w ten sposób decyzja jakiegoś idioty utrudnia ludziom podróże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#246 PostWysłany: 05 Mar 2023 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@Sudoku
Ale przepuszczali normalnie osoby, które chciały wizę zrobić na miejscu po przylocie?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#247 PostWysłany: 05 Mar 2023 22:17 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10314
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
@Martinuss Trudno mi powiedzieć, ale chyba tak, bo po przylocie jakaś rodzina zobaczyła strzałkę "Visa on arrival" i mówili, że oni tam.
Zresztą odmowa wpuszczenia na pokład z powodu braku wizy, której nie trzeba mieć, równałaby się wypłacie odszkodowania, więc to wszystko nie miało sensu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#248 PostWysłany: 29 Mar 2023 07:00 

Rejestracja: 29 Mar 2023
Posty: 2
Czy ktoś może konkretnie podać ile kosztuje wiza tranzytowa do 48h kupowana na lotnisku w Dammanie po przylocie z Emiratów?
Wizzair zmienił mi godziny odlotu i muszę tam lecieć z Abu Dhabi aż dzień wcześniej.
Tym sposobem nie łapie się na pobyt poniżej 12 godzin na lotnisku bezpłatnie w strefie tranzytowej.
Mam tylko bagaż podręczny, wracam z Indii, pierwszy raz tą trasą.
Jeśli ktoś ma jakieś inne sugestie w temacie, to proszę o pomoc. Czy ktoś może konkretnie podać ile kosztuje wiza tranzytowa do 48h kupowana na lotnisku w Dammanie po przylocie z Emiratów?
Wizzair zmienił mi godziny odlotu i muszę tam lecieć z Abu Dhabi aż dzień wcześniej.
Tym sposobem nie łapie się na pobyt poniżej 12 godzin na lotnisku bezpłatnie w strefie tranzytowej.
Mam tylko bagaż podręczny, wracam z Indii, pierwszy raz tą trasą.
Jeśli ktoś ma jakieś inne sugestie w temacie, to proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#249 PostWysłany: 29 Mar 2023 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1891
srebrny
Masz temat przeznaczony do tego wyżej poświęcony wizie tranzytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#250 PostWysłany: 19 Kwi 2023 17:20 

Rejestracja: 08 Mar 2023
Posty: 5
Czy na lotnisku w Rijadzie jest możliwe wyrobienie wizy zaraz po przylocie? Jak długo czeka sie na wize on line ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#251 PostWysłany: 19 Kwi 2023 17:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10314
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Tak, na lotnisku w Rijadzie można otrzymać wizę.
Wiza online po wypełnieniu i opłaceniu wniosku przychodzi w kilka minut. Znacznie dłużej trwa wypełnianie tegoż wniosku, a w szczególności odpowiednie sformatowanie zdjęcia, żeby zostało zaakceptowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Bart123 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#252 PostWysłany: 19 Kwi 2023 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6498
Loty: 171
Kilometry: 188 843
Krajów: 25 / 11.7%
złoty
Wyrobiliśmy wizę na lotnisku w sobotę. Całość zajęła 10min. Szybko łatwo i przyjemnie. Paszport, opłata, odciski palców, fotka i "welcom to Saudi Arabia". Zapłaciliśmy 480 SAR próbowaliśmy obniżyć koszty wizy pokazując ubezpieczenie uwzględniające COVID ale nie nie zostało to uwzględnione.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 19 Kwi 2023 19:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#253 PostWysłany: 19 Kwi 2023 17:42 

Rejestracja: 08 Mar 2023
Posty: 5
Dzięki Panowie. A czy da się w tym automacie wyrobić również tą wize tranzytowa na 96 godzin? Jest ona tansza?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#254 PostWysłany: 19 Kwi 2023 17:51 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Coś takiego nie występuje w przyrodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#255 PostWysłany: 24 Kwi 2023 16:47 
Site Admin

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 8138
Loty: 517
Kilometry: 975 312
Krajów: 82 / 38.3%
@Bart123 to ja tylko uściślę wypowiedź @Gaszpar że u nas nie był to automat a człowiek ;) wysiadaliśmy w terminalu 3, może zależy od terminala
Była jedna Pani, ale jak zgromadziły się 3 osoby w kolejce to zaraz podeszła druga - bardzo sprawnie cały proces przebiegał.

Dodam jeszcze że w Budapeszcie karta pokładowa została normalnie wydana przy odprawie online i nikt nam z pracowników nie sprawdzał czy mamy wizę / kwalifikujemy się do visa arrival (jak to było opisywane przy bodajże wylocie z Wiednia)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#256 PostWysłany: 24 Kwi 2023 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6498
Loty: 171
Kilometry: 188 843
Krajów: 25 / 11.7%
złoty
To ja doprecyzuje wypowiedź @Washnigton. W Budapeszcie obsługa sprawdzała jaki mam paszport. Jak zobaczyła,że UE to o wizę nie pytała ale moim zdaniem kontrolowali to kto może wejść na pokład bez wizy w paszporcie a kto nie bo była jakaś awnaturka przy check in z człowiekiem o hinduskich rysach twarzy. Zasadniczo dla Polaków to bez różnicy ale kontrola moim zdaniem jest kto wsiada na pokład.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#257 PostWysłany: 27 Kwi 2023 17:34 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 145
Loty: 356
Kilometry: 808 221
Krajów: 80 / 37.4%
Czy wiza on arrival też jest wydawana jako multiple entry i ważna rok? Jak to wyglada w praktyce? Na vistsaudia napisane jest, że może być multiple lub single entry stąd pytanie o praktykę. Czy może coś się wybiera przy wyrabianiu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#258 PostWysłany: 27 Kwi 2023 17:48 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
Multiple i ważna przez rok.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tomlesz uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#259 PostWysłany: 05 Maj 2023 17:00 

Rejestracja: 27 Sty 2019
Posty: 3
Gdyby ktoś powtórzył mój błąd i nie sprawdził, czy wiza ściągnęła się na telefon (co okazało się dopiero przy stanowisku odprawy), to może spać spokojnie. Przemiły celnik na lotnisku w Dammanie udostępnił nam swój Internet, pobrałam wizy i problem rozwiązany. Internet lotniskowy nam nie działał niestety, chyba trzeba mieć saudyjski numer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#260 PostWysłany: 28 Sie 2023 09:01 

Rejestracja: 21 Sie 2023
Posty: 5
Leciałem z Wrocławia do Pakistanu, przesiadkę miałem w Larance, a potem w Rijadzue. Na lotnisku w Arabii kazali mi zapłacić za wizę. Użyłem karty a potem okazało się że ta przyjemność kosztowała mnie ponad 500 zł... Przesiadka trwała ok 4 h. Nie ma czegoś takiego jak wiza transferowa lub na kilka godzin? Mogę jakoś złożyć reklamacje?

Ps. Niedługo będę wracał i nie chciałbym znowu płacić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group