| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Wiza tranzytowa] Arabia Saudyjska arabia-saudyjska,1226,167921 | Strona 1 z 15 |
| Autor: | Kacper Szymanski [ 31 Paź 2022 19:27 ] |
| Temat postu: | [Wiza tranzytowa] Arabia Saudyjska |
Ostatnio ktoś o to już pytał w głównym wątku czy ktoś korzystał z wizy tranzytowej w Arabii? Z tego co wiem to są dużo tańsze i są wydawane na 48 lub 96h. Czy takowa wiza działa również w przypadku Wizzair? Z pewnością w najbliższym czasie czeka mnie przejażdżka do ambasady ale może ktoś wyrabiał i chce się podzielić informacją? | |
| Autor: | Arekkk [ 17 Gru 2022 16:19 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
Zależy nie od linii, którą przylatujesz a lotniska. W Jeddah wydają taką wizę, w RUH chyba też, ale w Dammam byliśmy świadkami odmawiania wydania tranzytowej. Pasażerowie, którzy mieli loty przesiadkowe, ale musieli jeszcze raz nadać bagaż (lot inną linią), byli zmuszeni kupić normalną wizę. | |
| Autor: | La Pua Palua [ 22 Gru 2022 19:00 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
-- 22 Gru 2022 18:56 -- 10 stycznia przylatuje do Dammamu linia Wizzair, Mam niecałe 10h czekania na lotnisku i lecę indiaair do Indii czy muszę kupować wizę?.jeśli tak to jaka ? Tranzytowa?.czy kupie ja na lotnisku po przylocie czy muszę wcześniej przez internet? Dodam że dzwoniłam do ambasady w Warszawie i nikt nie odbiera | |
| Autor: | Arekkk [ 22 Gru 2022 19:06 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
Jeżeli nic się nie zmieniło od ostatniego miesiąca to niestety zwykła wiza turystyczna. W Dammam mówili, że wydają na miejscu tylko jeden rodzaj wizy. | |
| Autor: | La Pua Palua [ 26 Gru 2022 23:34 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
Nawet w przypadku jeśli przesiadka wynosi mniej niż 10h? I nie chcesz opuszczać strefy tranzytowej ? | |
| Autor: | niedzwiecki.pl [ 26 Gru 2022 23:53 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
Na indiaAir powinno dać się odprawić on-line. A nawet gdyby się nie dało, to kartę pokładową wydadzą przy boardingu i nie ma sensu opuszczać strefę tranzytową. Dodam, że moje informacje są teoretyczne, gdyż na DMM miałem tylko międzylądowanie bez opuszczania samolotu. Więcej mogę powiedzieć o JED I RUH. | |
| Autor: | Arekkk [ 27 Gru 2022 00:59 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
Jeżeli musisz nadać bagaż to nie unikniesz wyjścia i wizy. Jeżeli sam transfer bez opuszczania tranzytu, powinno się udać. | |
| Autor: | La Pua Palua [ 27 Gru 2022 21:57 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
Nie nadaje bagażu. Lecę tylko z podręcznym. I przesiadka trwa niecałe 10h. Tyle że bilety są kupione całkowicie osobno i na inne linie... Gdzie znalazłam info że jest problem właśnie z tanimi liniami... Może ktoś miał podobną sytuację? Ile kosztuje wiza turystyczna kupiona na miejscu? | |
| Autor: | Arekkk [ 27 Gru 2022 22:06 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
Nie miałem tam tranzytu, ale gdy byłem, przechwycili pasażerów z IndiGo i kazali im kupić wizę turystyczną (w Dammam wydają tylko taką) za 480 SAR. Oni mieli jednak bagaże. Przed kontrolą paszportową jest oddzielna droga na "Transfers". Bez bagażu powinno się udać. | |
| Autor: | La Pua Palua [ 27 Gru 2022 22:55 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
A jeśli kupię e wise tranzytowa online to zadziała w dammamie ? | |
| Autor: | Arekkk [ 27 Gru 2022 23:43 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
Moim zdaniem tak - jak przyjedziesz z dokumentem, to nie powinni mieć "podkładki" pod zmuszanie do innej wizy. Tylko nie wiem, czy wizy tranzytowe są wydawane on-line. | |
| Autor: | Wkt DevConstruction [ 28 Gru 2022 20:29 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
A wiecie gdzie można wyrobić samodzielnie taką wizę transferową. Szukam online i tylko jakiś pośredników znajduję, a domena ambasady AS w PL jest na sprzedaż pzdr Wojtek | |
| Autor: | PawelSz [ 28 Gru 2022 21:40 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
domena ambasady bynajmniej nie jest na sprzedaż https://embassies.mofa.gov.sa/sites/pol ... fault.aspx | |
| Autor: | pilotbombowca [ 09 Sty 2023 21:32 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
@niedzwiecki.pl czy przesiadka w JED na jednym bilecie Saudia poniżej 12h wymaga jakiejkowiek wizy? | |
| Autor: | Kacper Szymanski [ 10 Sty 2023 19:13 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza tranzytowa w Arabii Saudyjskiej |
Dostałem odpowiedź od Visitor Care of Saudi Arabia, że wiza tranzytowa na 96h wydawana jest ZA DARMO, ale trzeba zapłacić za application Fee, Medical Insurance Service Fee, and Medical Insurance Fees. | |
| Autor: | Martinuss [ 20 Sty 2023 11:20 ] |
| Temat postu: | Re: [W6] Malpensa - Riyadh 24.05-03.06, 20 euro RT |
@okocim23 Spoko oferta do tego stopnia że wylot/powrót jest możliwy w środy i soboty a to oznaczą że można to zrobić na wizie tranzytowej, która jest ważna 96h a koszt to zaledwie 100 SAR (116zł) | |
| Autor: | ms993 [ 20 Sty 2023 11:51 ] |
| Temat postu: | Re: [W6] Malpensa - Riyadh 24.05-03.06, 20 euro RT |
@Martinuss - jesteś tego pewny? Strona saudyjskiego rządu mówi o 300 SAR. https://www.my.gov.sa/wps/portal/snp/se ... eDgDtRK6y/ Tutaj za to jest mowa, że za 100 jest 48h, a na 96h kosztuje 300: https://www.zawya.com/en/legal/saudi-ar ... s-ek2yjcnu | |
| Autor: | pemat [ 20 Sty 2023 12:11 ] |
| Temat postu: | Re: [W6] Malpensa - Riyadh 24.05-03.06, 20 euro RT |
a jesteście pewni, że taki wypad - lot rt - podpada pod wizę tranzytową? | |
| Autor: | Sudoku [ 20 Sty 2023 12:17 ] |
| Temat postu: | Re: [W6] Malpensa - Riyadh 24.05-03.06, 20 euro RT |
No właśnie, bo tranzyt to tranzyt, a nie tylko długość pobytu. Obawiam się, że można się przeliczyć licząc na wjazd na wizie tranzytowej. | |
| Autor: | NBE322 [ 20 Sty 2023 12:19 ] |
| Temat postu: | Re: [W6] Malpensa - Riyadh 24.05-03.06, 20 euro RT |
@ms993 w wątku o wizie tranzytowej do Saudi kolega Kacper Szymanski pisał że się dowiadywał w Visitor Care of Saudi Arabia . Ale chyba jeszcze nikt na forum tego realnie nie przetestował. Kacper Szymanski napisał(a): Dostałem odpowiedź od Visitor Care of Saudi Arabia, że wiza tranzytowa na 96h wydawana jest ZA DARMO, ale trzeba zapłacić za application Fee, Medical Insurance Service Fee, and Medical Insurance Fees. wiza-tranzytowa-w-arabii-saudyjskiej,1226,167921&start=0#p1582374 | |
| Strona 1 z 15 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |