| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Atrakcje] Apulia + Matera apulia-matera,1227,89301 | Strona 31 z 40 |
| Autor: | lizard [ 11 Kwi 2019 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Mam pytanko o metro. Najprawdopodobniej po opuszczeniu lotniska udamy się zgodnie ze wskazówkami na stację Europa i tam wsiądziemy w metro. Czy musimy wyjść na dworcu centralnym, czy na ten sam bilet da sie jechać dalej inną linią? Czy poza dojazdem na lotnisko turyści często korzystają z metra? | |
| Autor: | jahu21 [ 16 Kwi 2019 09:55 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Metro - to dużo powiedziane, raczej kolej miejska która częściowo w odcinkach poprowadzona w tunelach. Linia na lotnisko to FR2 oraz FM2 - obsługiwana przez: https://www.ferrovienordbarese.it Jak pisano wcześniej - bilet na lotnisko jest drogi w porównaniu do biletu na stację obok (Europa, 20 min pieszo) i nadaje się wyłączenie do dojazdu do dworca centralnego w Bari (Bari C.le). | |
| Autor: | majkel13 [ 18 Kwi 2019 22:08 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Czy pociągi Ferrovie Appulo Lucane wciąż kursują z Bari do Matery? Niestety na stronie https://ferrovieappulolucane.it nie wyszukuje żadnych połączeń, jednak nie tylko do Matery, ale także żadnych innych. Sama strona też pozostawia wiele do życzenia, dlatego mam wątpliwości. Jeśli jednak nie ma tego połączenia to w jaki inny sposób dostać się do Matery? (najlepiej wyjazd rano i powrót tego samego dnia wieczorem do Bari) | |
| Autor: | OCCASVS [ 18 Kwi 2019 22:39 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
lizard napisał(a): Czy poza dojazdem na lotnisko turyści często korzystają z metra? Nie. Ta linia łączy głównie pewna nieturystyczna dzielnica "San Paolo" z centrum miasta. | |
| Autor: | le_szek [ 19 Kwi 2019 18:50 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
majkel13 napisał(a): Czy pociągi Ferrovie Appulo Lucane wciąż kursują z Bari do Matery? Niestety na stronie https://ferrovieappulolucane.it nie wyszukuje żadnych połączeń, jednak nie tylko do Matery, ale także żadnych innych. Najwyraźniej walnęła im się angielska wersja strony, włoska działa i wyszukiwarka pokazuje połączenia. Na przykład 24 kwietnia (wtorek): Załącznik: Screenshot_2019-04-19 Ricerca corse – Ferrovie Appulo Lucane.png [ 34.64 KiB | Obejrzany 2761 razy ] Załącznik: Screenshot_2019-04-19 Ricerca corse – Ferrovie Appulo Lucane(1).png [ 28.51 KiB | Obejrzany 2761 razy ] | |
| Autor: | Milkad [ 27 Kwi 2019 11:32 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
metia napisał(a): Kilka wiadomości świeżo po powrocie. Spisane m.in. z myślą o @szu_kam 1. Stacja Matera Centrale jest zamknięta do odwołania z powodu przebudowy linii kolejowej. Pociąg dojeżdża do Matera Villa Longo, a następnie autobus zastępczy zawozi do Matery Centrale i Matery Sud. Z powrotem tak samo - autobus odbiera z Matery Sud i Matery Centrale, i dowozi na Villa Longo. Uwaga nr 1 - autobus zastępczy jest jeden i jest skorelowany z pociągiem. Rozkład autobusu wisi na budynku stacji Matera Centrale. Uwaga nr 2 - kasa biletowa/automat na stacji Matera Centrale są czynne. W związku z czym przed wejściem do autobusu należy kupić bilet na pociąg i skasować go w autobusie. Miejcie to na uwadze, bo na naszym kursie sporo pasażerów biegło w ostatniej chwili do kasy. Na szczęście kierowca na nich poczekał. 2. Przetestowaliśmy alternatywny dojazd do Alberobello. Bezpośrednio z Bari nie pojechaliśmy, bo pociąg jedzie ok. 2h, a na kolejne pół dnia w pociągu (dzień wcześniej byliśmy w Materze) nie mieliśmy ochoty. Przy okazji rozmowy z właścicielką apartamentu w Polignano, w którym mieliśmy nocować kolejnego dnia, dowiedzieliśmy się, że do Alberobello jeździ autobus z Monopoli. I faktycznie udało nam się go zlokalizować, jak i do Alberobello dojechać Załącznik: bus Monopoli-Alberobello.jpg W którym miejscu w Alberobello ten bus sita ma przystanek ? | |
| Autor: | metia [ 27 Kwi 2019 11:47 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
@Milkad Tam, gdzie na Via Cavour masz zaznaczony w google przystanek autobusowy: https://www.google.com/maps/@40.7852026 ... 312!8i6656 | |
| Autor: | Milkad [ 27 Kwi 2019 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Dzięki, właśnie jedziemy, ale teraz to nie przewoźnik sita tylko "letnimi" , do Monopoli jechał 45 minut. | |
| Autor: | Marcin Cy [ 28 Kwi 2019 03:50 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Czy ktoś z Was wypożyczal w Bari skuter ? Orientujecie sie jakie sa ceny, zaufane adresy wypozyczalni i ogolnie jak to wyglada, czy trzeba miec jakies prawko ? | |
| Autor: | Milkad [ 02 Maj 2019 13:22 ] | |||
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy | |||
Może się komuś przydadzą informacje: - z Bari Sorrentino do Alberobello jechaliśmy autobusem o 8.00, na miejscu był o 9.10, a z Alberobello do Monopoli prywatnym przewoźnikiem "Lentini" za 2,80 E (pomysł zaczerpniety od użytkownika metia), przystanek jest dokładnie tu gdzie wskazał metia metia napisał(a): @Milkad Tam, gdzie na Via Cavour masz zaznaczony w google przystanek autobusowy: (dzięki metia jeszcze raz za szybką pomoc https://www.google.com/maps/@40.7852026 ... 312!8i6656 - z Matery Centrale do Bari Centrale wracaliśmy pociągiem https://ferrovieappulolucane.it/ , bilet 5,00 E kupiony w starym budynku dworcowym naprzeciw wejścia na perony, pociąg jechał bezpośrednio.
| ||||
| Autor: | Czerwona [ 02 Maj 2019 22:21 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
metia napisał(a): Kilka wiadomości świeżo po powrocie. Spisane m.in. z myślą o @szu_kam [...] dowiedzieliśmy się, że do Alberobello jeździ autobus z Monopoli. I faktycznie udało nam się go zlokalizować, jak i do Alberobello dojechać Załącznik: bus Monopoli-Alberobello.jpg [...]Milkad napisał(a): Może się komuś przydadzą informacje: - z Bari Sorrentino do Alberobello jechaliśmy autobusem o 8.00, na miejscu był o 9.10, a z Alberobello do Monopoli prywatnym przewoźnikiem "Lentini" za 2,80 E (pomysł zaczerpniety od użytkownika metia), przystanek jest dokładnie tu gdzie wskazał metia metia napisał(a): @Milkad Tam, gdzie na Via Cavour masz zaznaczony w google przystanek autobusowy: (dzięki metia jeszcze raz za szybką pomoc https://www.google.com/maps/@40.7852026 ... 312!8i6656 Wow, super dzięki!!! A wiecie jak z przejazdem w soboty? Tak samo? Na tym rozkładzie nie ma wzmianki, chociaż jest niby, że ten o 17.15 tylko od pon do pt, więc... Plan mamy taki, że przylatujemy w piątek wieczór i w sobotę rano jedziemy do Alberobello, a potem np. 15.30 do Monopoli, gdzie mamy kolejne 3 dni i bazę wypadową. | |
| Autor: | thesilentenigma [ 13 Maj 2019 18:03 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
W sobote wylatujemy do Bari z 2letnia corka i planujemy zobaczyc Grotte di Castellana (long tour). W zwiazku z tym mam pytanie, czy w ogole wpuszcza nas tam z tak malym dzieckiem? Na stronie znalazlam tylko infor, ze dzieci do lat 6 gratis, Wiem, ze w niektorych jaskiniach w Polsce nie wpuszczaja tak malych dzieci. Mam jeszcze pytanie czy damy rade w 1 dzien zobaczyc Grote + Alberobello i ewentualnie pobliskie Locorotondo podrozujac transportem publicznym? O corke sie nie martwie, jest zaprawiona od malego w podrozowaniu i zwiedzaniu i jakos nas specjalnie nie opoznia | |
| Autor: | RKS1926 [ 15 Maj 2019 12:19 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
szii napisał(a): evi_ napisał(a): Samo Bari mnie nie powaliło. Duże, na prawdę brudne (wszędzie kupy!!! dramat), nawet Neapol mi tak nie podpadł jak to miasto. Dużo imigrantów co powoduje dużo policji i wojska. Akurat jak przechodziliśmy przez Piazza Umberto była jakaś łapanka. Policja obstawiła cały plac i legitymowała arabów i czarnych. Podobała mi się tu bazylika św. Nicoli i podświetlony deptak nadmorski. Hmmm, ale czy jest bezpiecznie? Duży dyskomfort i obawa, że mogą coś zrobić? Albo po prostu zaczepiać i uprzykrzać chociażby spacerowanie? Lubimy też włóczyć się wieczorami po miastach, teraz trochę nabrałam obaw i... zdębiałam, bo już dawno ustaliliśmy, że nocować będziemy 4 razy w Bari i to nasze miasto a'la punkt startowy do wypraw w inne miejscowości każdego dnia. Przed swoją wyprawą do Bari zadałaś chyba z 20 pytań … po powrocie stamtąd nie napisałaś już nic o pobycie itd. ... | |
| Autor: | HandSome [ 15 Maj 2019 12:39 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Bo jeszcze nie wróciła | |
| Autor: | kain [ 13 Cze 2019 22:27 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Jestem świeżo po przyjeździe z Bari więc trochę informacji, które już tutaj padło, ale w wielu postach więc postaram się to złączyć w całość. 1. Na pierwszym piętrze lotniska w hali przylotów jest czerwone logo sklepu Relay gdzie można kupić bilety autobusowe w cenie 1 euro (u kierowcy 1.50 euro). Jeśli chodzi o sam autobus to jedzie koło 40 minut do Bari, możecie spodziewać się w nim mega tłoku, bo był dobity do pełna, jeździ co jakieś 50min mniej więcej. My kupiliśmy od razu w Relay dwa bilety w jedną i drugą stronę czyli do Bari i z Bari na lotnisko żeby mieć spokój z kupowaniem tego potem. Alternatywy to minibus i pociąg/metro ale droższe, a komfort w tym minibusie według mnie porównywalny do tego z autobusu. 2. Jeśli planujecie w weekend jechać do jakiejś miejscowości (my w niedziele byliśmy w Polignano a Mare i Monopoli pociągiem Trenitalia) - radzę wyjść chwilę wcześniej, bo kolejki do automatów na stacji Bari Centrale były ogromne więc jeśli ktoś zostawi kupno biletu na ostatnią chwilę to bardzo możliwe, że będzie musiał czekać na następny kurs pociągu. 3. Pociąg z Bari Centrale do Matera Centrale jedzie już bezpośrednio, czas przejazdu około 1h i 50min - tutaj też zdecydowaliśmy się kupić w Bari Centrale bilety w okienku w jedną i drugą stronę za 5 euro za jeden przejazd, bilet trzeba zeskanować przy wejściu na peron i po wyjściu z peronu więc tak jak było wspominane wcześniej nie wyrzucać biletu przed przejściem przez bramki w miejscu docelowym. 4. Bari jest bezpieczne, chodziliśmy i w dzień i wieczorem, praktycznie sami Włosi, turystów spotyka się głównie na dworcu, albo w środkach komunikacji gdzie często słychać język polski. Jeśli chodzi o imigrantów ja takowych nie odnotowałem, zero przybyszów śniadej karnacji, widziałem kilku hindusów, ale to tylko w autobusie z lotniska i dosłownie kilku murzynów. 5. Plażowaliśmy w Polignano a Mare na tej sławnej plaży, siedzieliśmy na skałce, sama plaża mega kamienista, na gołe nogi to przejść po tych kamieniach bardzo ciężko i bolesna sprawa, wejście do wody po kamieniach ciężkie, bardzo ślisko na początku, potem trzeba uważać na nogi, bo kamienie głębiej i woda szybko staje się głęboka (zawsze można stanąć na kamieniach). Bardzo fajnie ogląda się z balkoników powyżej plaży jak ludzie skaczą do wody ze skałek, są śmiałkowie, którzy skaczą naprawdę z zajebiście wysoka więc oglądając to na żywo można się zastanawiać czy śmiałek wypłynie czy nie. 6. Plaże w Monopoli piaszczyste, początek czerwca w niedziele popołudniu praktycznie pełniutkie, przeszliśmy przez wszystkie aż do Cala Paradiso Beach gdzie też było pełno, ale już postanowiliśmy tam zostać. Gdybym miał drugi raz się decydować na specjalny przejazd do Monopoli po to żeby iść na plażę to zostałbym na plaży w Bari. 7. Jeśli ktoś wybiera się do Apulii przynajmniej na początku Czerwca to radzę wziąć pod uwagę mocniej potencjalną pogodę, ja przeznaczyłem na Materę w swoich planach cały dzień, skończyło się na tym, że byliśmy tam dosłownie 3h, bo upał był nie do zniesienia. Z tego co widziałem to nie my jedni, bo inne osoby też wróciły po tych trzech godzinach (te same twarze w pociągu). Praktycznie na okrągło po schodach to w górę to w dół, słońce świeci masakrycznie i jest naprawdę gorąco, a te niskie murki tworzą bardzo mało cienia. 8. Od Bari Centrale w dół są praktycznie same bloki, oprócz knajpy Pizzeria di Cosimo nie ma według mnie po co tam iść - tam jadłem najlepsze panzerotti, naprawdę ogromne w cenie od 2-3 euro, ale w porównaniu z tym co jest serwowane na starym mieście to naprawdę przepaść. | |
| Autor: | Miwka [ 15 Cze 2019 22:34 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
@kain Dzięki za wskazówki | |
| Autor: | RKS1926 [ 18 Cze 2019 10:35 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
my również na początku lipca, Bari i Monopoli | |
| Autor: | fly4me [ 18 Cze 2019 23:51 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Witam, szybkie pytanie: piaszczysta plaża bez kamieni w morzu w najbliższej okolicy Bari? Najlepiej bezpłatna. | |
| Autor: | kiimi [ 19 Cze 2019 20:58 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
w Bari | |
| Autor: | Miwka [ 21 Cze 2019 12:31 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Kochani, czy ktoś z Was dostał się z Matery do Parco della Murgia Materana komunikacją miejską? Słyszałam, że to możliwe w soboty i niedziele jednak nie mogę nic konkretnego znaleźć | |
| Strona 31 z 40 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |