Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Atrakcje] Apulia + Matera
apulia-matera,1227,89301
Strona 30 z 40

Autor:  le_szek [ 19 Mar 2019 19:06 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Jest OIDP remont linii, do Alberobello pociągi w tej chwili nie jeżdżą.
edit: tak mi się wydawało, że już o tym pisałem:
viewtopic.php?p=1185158#p1185158

Autor:  Naserva [ 25 Mar 2019 14:32 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Przy wyszukiwaniu połączeń z Bari do Alberobello na kwiecień znalazłam bezpośredni poranny autobus jednak jest napisane, że odjeżdża z Bari Sorrent czego nie mogę znaleźć przez mapy google, czy ktoś się orientuje gdzie to może być? Biorąc pod uwage, że napisali że to 3min na piechotę z Bari Centrale to zapewne gdzieś w pobliżu, ale pytanie gdzie..

Załączniki:
Screenshot_20190318-104048~3.png
Screenshot_20190318-104048~3.png [ 118.8 KiB | Obejrzany 1919 razy ]

Autor:  le_szek [ 25 Mar 2019 14:57 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Zapewne tu:
https://www.google.com/maps/place/Bari- ... 16.8696798

Autor:  metia [ 25 Mar 2019 15:19 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

@le_szek, zgadza się, z tej strony dworca odjeżdżają autobusy na dalsze dystanse.
Natomiast polecam w miarę możliwości przejść się wcześniej i zobaczyć, który to dokładnie przystanek - jest ich tam kilka, w tym m.in. przystanek flixa i marinobusa. Albo przynajmniej nie przychodzić na ostatnią chwilę, żeby zdążyć zmienić przystanek czy stronę ulicy.

Autor:  Podkopnik [ 25 Mar 2019 16:32 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Hej będę w bari od 15 do 18 sierpnia i na sob i nd czyli 17-18 chce wypozyczyć auto . Na noc wracamy do bari. Czy myślicie że mozna na noc auto zostawić w wypożyczalni na parkignu za free??? Czy strefa płatna konczy sie jak w PL o którejs godzinie i zaczyna rano?

Autor:  Naserva [ 25 Mar 2019 18:35 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

@le_szek i @metia bardzo dziękuję za pomoc! tak na pewno stawimy się tam wcześniej :)

Autor:  thingol [ 30 Mar 2019 22:40 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Czy bilety na autobus do Alberobello z Bari trzeba kupić wcześniej czy można u kierowcy? Planuję powrót do Bari z Locorotondo, czy jest ryzyko że autobus nie zatrzyma się na przystanku, czy takie sytuacje tam się nie zdarzają?

Autor:  lizard [ 03 Kwi 2019 10:42 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Hej!
Przeczytałam cały wątek i więcej nie wiem niż wiem :P

Lecę do Bari 19-26 kwietnia. Ktoś podpowie jaka będzie pogoda?


Jak tam wygląda okres świąt wielkanocnych?


Plan jeszcze nie gotowy, ale na pewno będą dni typu:

- Monopoli i Poligno a Mare
- Grotte di Castellana i Alberobello (może też Locorotondo)
- Matera

Możliwe, że
-Gravina di Puglia
- Trani
-Ostuni


Moge prosić o jakieś rady co do planu? W sensie gdzie w jaki dzień tygodnia. Może radzicie jakieś inne cele? Będziemy poruszać się pociągami.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi :)

Autor:  le_szek [ 03 Kwi 2019 11:32 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Co do pociągów - pamiętaj, że lokalne (czyli zarówno FAL do Matery, jak i FSE) nie jeżdżą w niedzielę (i zapewne w święta), a dodatkowo do Alberobello w tej chwili nie jeżdżą pociągi.

Autor:  HandSome [ 03 Kwi 2019 12:05 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Koleżanki z Bari zawsze zachęcająco mi opowiadały o najlepszym wg nich we Wloszech spędzaniu Pasqua właśnie w Apulii. Tam przyjętym zwyczajem jest robić spotkania z przyjaciółmi na...plażach :P Dużo wina , frutti di mare i śpiewy niekonieczne ...święte :mrgreen: Zatem zazdroszczę jak ktoś wtedy tam trafi. Z komunikacją to może być problem. Zaopatrzenie żywnościowo-alko lepiej zrobić wcześniej :lol:

Autor:  kiimi [ 03 Kwi 2019 12:22 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Pogoda może być bardzo różna, ale zakładam, że będzie 20 stopni i słońce ;) ja trafiłam w lipcu na cały dzień ulewy , a koleżanka na Sardynii na majówce miała 4 stopnie i burze, więc ciężo coś założyc na 100 % :P

Autor:  lizard [ 04 Kwi 2019 12:09 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

le_szek napisał(a):
Co do pociągów - pamiętaj, że lokalne (czyli zarówno FAL do Matery, jak i FSE) nie jeżdżą w niedzielę (i zapewne w święta), a dodatkowo do Alberobello w tej chwili nie jeżdżą pociągi.


A ktoś wie może, czy można się dostać z Grotte di Castellana do Alberobello autobusem?

Autor:  jahu [ 04 Kwi 2019 12:21 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

W telegraficznym skrócie: Apulia po raz pierwszy, noclegi w Bari. Do dyspozycji dosłownie 3 pełne doby Sobota (przylot dzień wcześniej w nocy), Niedziela i Poniedziałek (wylot w nocy do Polski).
Dzień 1 Matera, Dzień 2 Lucce (po drodze Ostuni?). Ostatni dzień to pomysł na Monopoli, Polignano a Mare oraz centrum Bari.
Czy coś byście zmienili, polecili coś innego na tak małą ilość czasu? Pomysł na środek transportu to pociągi - czy są jakieś bilety weekendowe kilkudniowe lub dobowe w celu obniżenia kosztów? Czy w niedziele bez problemu osiągnie się pociągiem Lucce i Ostuni (chyba obsługuje Trenitalia) czy lepiej busem w ten dzień do Matery?

Autor:  Misiatek [ 04 Kwi 2019 14:55 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

lizard napisał(a):
le_szek napisał(a):
Co do pociągów - pamiętaj, że lokalne (czyli zarówno FAL do Matery, jak i FSE) nie jeżdżą w niedzielę (i zapewne w święta), a dodatkowo do Alberobello w tej chwili nie jeżdżą pociągi.


A ktoś wie może, czy można się dostać z Grotte di Castellana do Alberobello autobusem?

Jest chyba kolejowa komunikacja zastępcza na trasie linii kolejowej. Poszukaj w necie.

Autor:  le_szek [ 04 Kwi 2019 15:11 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Wg strony FSE - pociąg regionalny do Putignano, dalej autobus.
Przykładowe połączenie jutro po południu:

Załączniki:
Screenshot_2019-04-04 Trenitalia.png
Screenshot_2019-04-04 Trenitalia.png [ 30.07 KiB | Obejrzany 1620 razy ]

Autor:  lizard [ 05 Kwi 2019 11:31 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

le_szek napisał(a):
Wg strony FSE - pociąg regionalny do Putignano, dalej autobus.


Dziękuję. A wiesz czy to będzie typowa komunikacja zastępcza? W sensie kupuje bilet na pociąg, ale pociągu dalej nie ma, to na tym bilecie jadę autobusem?

Autor:  le_szek [ 05 Kwi 2019 18:05 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Nie korzystałem we Włoszech z zastępczego autobusu, ale sądzę, że faktycznie wystarczy jeden bilet, w końcu to ten sam przewoźnik (część wyszukiwanych połączeń to w ogóle jest zestaw autobus - autobus. Co ciekawe, taka wersja jest tańsza - 1,40€).

Autor:  Misiatek [ 05 Kwi 2019 18:32 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Tak, zastępcza. Autobus podjeżdża pod sam dworzec, wystarczy iść za ludźmi.
We Włoszech często tak jest w weekendy.

Autor:  blondi_89 [ 07 Kwi 2019 12:30 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Wybieram się do Bari 10-13 maja, będą to 3 pełne dni, nie za wiele, a ja chciałabym w tym czasie na spokojnie 'obskoczyć' nie tylko zabytki (co najmniej Materę i Alberobello), ale też spędzić przynajmniej jeden dzień na plaży. Polecaliście w wątku plażę Pescoluse jako najpiękniejszą, wypożyczamy auto, ale mimo wszystko chyba nie ma sensu przemierzać tylu km, skoro mamy na wszystko zaledwie 3 dni. Czy moglibyście polecić jakieś piękne, spokojne miejsce z czystą wodą i piaskiem bliżej Bari?

Autor:  Naserva [ 08 Kwi 2019 10:21 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Jeszcze jedno pytanie do tych którzy ostatnio latali z lotniska w Bari, czy obsługa skrupulatnie sprawdza duży podręczny bagaż? Zwykłam latać wizzairem i wylatuje właśnie Wizz a wracam ryanairem i właśnie zorientowałam się że walizkę mam 1cm za szeroka stąd moja nagła panika

Strona 30 z 40 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/