| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Atrakcje] Apulia + Matera apulia-matera,1227,89301 | Strona 30 z 40 |
| Autor: | le_szek [ 19 Mar 2019 19:06 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Jest OIDP remont linii, do Alberobello pociągi w tej chwili nie jeżdżą. edit: tak mi się wydawało, że już o tym pisałem: viewtopic.php?p=1185158#p1185158 | |
| Autor: | Naserva [ 25 Mar 2019 14:32 ] | ||
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy | ||
Przy wyszukiwaniu połączeń z Bari do Alberobello na kwiecień znalazłam bezpośredni poranny autobus jednak jest napisane, że odjeżdża z Bari Sorrent czego nie mogę znaleźć przez mapy google, czy ktoś się orientuje gdzie to może być? Biorąc pod uwage, że napisali że to 3min na piechotę z Bari Centrale to zapewne gdzieś w pobliżu, ale pytanie gdzie..
| |||
| Autor: | le_szek [ 25 Mar 2019 14:57 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Zapewne tu: https://www.google.com/maps/place/Bari- ... 16.8696798 | |
| Autor: | metia [ 25 Mar 2019 15:19 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
@le_szek, zgadza się, z tej strony dworca odjeżdżają autobusy na dalsze dystanse. Natomiast polecam w miarę możliwości przejść się wcześniej i zobaczyć, który to dokładnie przystanek - jest ich tam kilka, w tym m.in. przystanek flixa i marinobusa. Albo przynajmniej nie przychodzić na ostatnią chwilę, żeby zdążyć zmienić przystanek czy stronę ulicy. | |
| Autor: | Podkopnik [ 25 Mar 2019 16:32 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Hej będę w bari od 15 do 18 sierpnia i na sob i nd czyli 17-18 chce wypozyczyć auto . Na noc wracamy do bari. Czy myślicie że mozna na noc auto zostawić w wypożyczalni na parkignu za free??? Czy strefa płatna konczy sie jak w PL o którejs godzinie i zaczyna rano? | |
| Autor: | Naserva [ 25 Mar 2019 18:35 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
@le_szek i @metia bardzo dziękuję za pomoc! tak na pewno stawimy się tam wcześniej | |
| Autor: | thingol [ 30 Mar 2019 22:40 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Czy bilety na autobus do Alberobello z Bari trzeba kupić wcześniej czy można u kierowcy? Planuję powrót do Bari z Locorotondo, czy jest ryzyko że autobus nie zatrzyma się na przystanku, czy takie sytuacje tam się nie zdarzają? | |
| Autor: | lizard [ 03 Kwi 2019 10:42 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Hej! Przeczytałam cały wątek i więcej nie wiem niż wiem Lecę do Bari 19-26 kwietnia. Ktoś podpowie jaka będzie pogoda? Jak tam wygląda okres świąt wielkanocnych? Plan jeszcze nie gotowy, ale na pewno będą dni typu: - Monopoli i Poligno a Mare - Grotte di Castellana i Alberobello (może też Locorotondo) - Matera Możliwe, że -Gravina di Puglia - Trani -Ostuni Moge prosić o jakieś rady co do planu? W sensie gdzie w jaki dzień tygodnia. Może radzicie jakieś inne cele? Będziemy poruszać się pociągami. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi | |
| Autor: | le_szek [ 03 Kwi 2019 11:32 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Co do pociągów - pamiętaj, że lokalne (czyli zarówno FAL do Matery, jak i FSE) nie jeżdżą w niedzielę (i zapewne w święta), a dodatkowo do Alberobello w tej chwili nie jeżdżą pociągi. | |
| Autor: | HandSome [ 03 Kwi 2019 12:05 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Koleżanki z Bari zawsze zachęcająco mi opowiadały o najlepszym wg nich we Wloszech spędzaniu Pasqua właśnie w Apulii. Tam przyjętym zwyczajem jest robić spotkania z przyjaciółmi na...plażach | |
| Autor: | kiimi [ 03 Kwi 2019 12:22 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Pogoda może być bardzo różna, ale zakładam, że będzie 20 stopni i słońce | |
| Autor: | lizard [ 04 Kwi 2019 12:09 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
le_szek napisał(a): Co do pociągów - pamiętaj, że lokalne (czyli zarówno FAL do Matery, jak i FSE) nie jeżdżą w niedzielę (i zapewne w święta), a dodatkowo do Alberobello w tej chwili nie jeżdżą pociągi. A ktoś wie może, czy można się dostać z Grotte di Castellana do Alberobello autobusem? | |
| Autor: | jahu [ 04 Kwi 2019 12:21 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
W telegraficznym skrócie: Apulia po raz pierwszy, noclegi w Bari. Do dyspozycji dosłownie 3 pełne doby Sobota (przylot dzień wcześniej w nocy), Niedziela i Poniedziałek (wylot w nocy do Polski). Dzień 1 Matera, Dzień 2 Lucce (po drodze Ostuni?). Ostatni dzień to pomysł na Monopoli, Polignano a Mare oraz centrum Bari. Czy coś byście zmienili, polecili coś innego na tak małą ilość czasu? Pomysł na środek transportu to pociągi - czy są jakieś bilety weekendowe kilkudniowe lub dobowe w celu obniżenia kosztów? Czy w niedziele bez problemu osiągnie się pociągiem Lucce i Ostuni (chyba obsługuje Trenitalia) czy lepiej busem w ten dzień do Matery? | |
| Autor: | Misiatek [ 04 Kwi 2019 14:55 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
lizard napisał(a): le_szek napisał(a): Co do pociągów - pamiętaj, że lokalne (czyli zarówno FAL do Matery, jak i FSE) nie jeżdżą w niedzielę (i zapewne w święta), a dodatkowo do Alberobello w tej chwili nie jeżdżą pociągi. A ktoś wie może, czy można się dostać z Grotte di Castellana do Alberobello autobusem? Jest chyba kolejowa komunikacja zastępcza na trasie linii kolejowej. Poszukaj w necie. | |
| Autor: | le_szek [ 04 Kwi 2019 15:11 ] | ||
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy | ||
Wg strony FSE - pociąg regionalny do Putignano, dalej autobus. Przykładowe połączenie jutro po południu:
| |||
| Autor: | lizard [ 05 Kwi 2019 11:31 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
le_szek napisał(a): Wg strony FSE - pociąg regionalny do Putignano, dalej autobus. Dziękuję. A wiesz czy to będzie typowa komunikacja zastępcza? W sensie kupuje bilet na pociąg, ale pociągu dalej nie ma, to na tym bilecie jadę autobusem? | |
| Autor: | le_szek [ 05 Kwi 2019 18:05 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Nie korzystałem we Włoszech z zastępczego autobusu, ale sądzę, że faktycznie wystarczy jeden bilet, w końcu to ten sam przewoźnik (część wyszukiwanych połączeń to w ogóle jest zestaw autobus - autobus. Co ciekawe, taka wersja jest tańsza - 1,40€). | |
| Autor: | Misiatek [ 05 Kwi 2019 18:32 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Tak, zastępcza. Autobus podjeżdża pod sam dworzec, wystarczy iść za ludźmi. We Włoszech często tak jest w weekendy. | |
| Autor: | blondi_89 [ 07 Kwi 2019 12:30 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Wybieram się do Bari 10-13 maja, będą to 3 pełne dni, nie za wiele, a ja chciałabym w tym czasie na spokojnie 'obskoczyć' nie tylko zabytki (co najmniej Materę i Alberobello), ale też spędzić przynajmniej jeden dzień na plaży. Polecaliście w wątku plażę Pescoluse jako najpiękniejszą, wypożyczamy auto, ale mimo wszystko chyba nie ma sensu przemierzać tylu km, skoro mamy na wszystko zaledwie 3 dni. Czy moglibyście polecić jakieś piękne, spokojne miejsce z czystą wodą i piaskiem bliżej Bari? | |
| Autor: | Naserva [ 08 Kwi 2019 10:21 ] |
| Temat postu: | Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy |
Jeszcze jedno pytanie do tych którzy ostatnio latali z lotniska w Bari, czy obsługa skrupulatnie sprawdza duży podręczny bagaż? Zwykłam latać wizzairem i wylatuje właśnie Wizz a wracam ryanairem i właśnie zorientowałam się że walizkę mam 1cm za szeroka stąd moja nagła panika | |
| Strona 30 z 40 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |