Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Atrakcje] Apulia + Matera
apulia-matera,1227,89301
Strona 18 z 40

Autor:  agpio [ 17 Mar 2017 11:12 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

przylatujemy rano, ok. 11 odbieramy samochód na lotnisku. Czyli w 1 dzień zrobić Polignano a Materę w 4 ?

Mam jeszcze pytanie czy odebrac samochód i jechać nim do centrum Bari i tam szukać parkingu ? Czy pojechać do centrum autobusem ? Ale tu mnożą się koszty biletów dla 4 osob w jedna i w druga strone.

Autor:  kow [ 17 Mar 2017 11:37 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Polignano i Matera w jeden dzień (startując koło południa) - ciężko będzie, pamiętaj że droga SS96 jest w remoncie i jeździ się objazdami, więc Matera - Bari to tak 2h jazdy (tyle mi zajęło 2 tygodnie temu).

Weź auto na lotnisku i pojedź na parking, o którym pisałem kilka postów wyżej https://www.google.pl/maps/place/Park+% ... d16.855388
Tam zostawiasz auto za 1 Euro/dzień i idziesz do centrum. ewentualnie możesz w kasie dokupić bilety na autobus P&R za 0.30E i dojechać do centrum. Pieszo na Stare Miasto około 20 minut.

Autor:  evi_ [ 17 Mar 2017 13:18 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

agpio
Skoro przylatujecie rano to bez problemu zróbcie Polignano w drodze do Monopoli. Auto weź od razu i zaparkujcie w centrum (bez problemu). Matere zróbcie w 4 dzień :) Co do mojego wcześniejszego postu to pomyliłam Trani z Taranto więc przepraszam za zamieszanie :) Oczywiście w drodze powrotnej z Lecce możecie odwiedzić Taranto :)

Autor:  golen [ 17 Mar 2017 13:57 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

agpio napisał(a):
przylatujemy rano, ok. 11 odbieramy samochód na lotnisku. Czyli w 1 dzień zrobić Polignano a Materę w 4 ?

Mam jeszcze pytanie czy odebrac samochód i jechać nim do centrum Bari i tam szukać parkingu ? Czy pojechać do centrum autobusem ? Ale tu mnożą się koszty biletów dla 4 osob w jedna i w druga strone.


Jak pisali poprzednicy, lepiej samochodem od razu pojechać do miasta.
Natomiast co do wynajęcia, a bardziej zwrotu auta na lotnisku w Bari - przed samym lotniskiem jest stacja benzynowa (miniecie po lewej jadąc z lotniska do Bari) - taka uwaga techniczna - jest to stacja samoobsługowa i 2 różne karty płatnicze w terminalu nie chciały zadziałać. Można też oczywiście płacić banknotami, ale jak to na takiej stacji, nie wydaje reszty. Więc lepiej zostawić sobie w portfelu na ewentualne tankowanie tam zapas banknotów po 5 EUR :).

Autor:  kow [ 17 Mar 2017 14:19 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

@‌golen‌ Nie wiem czy piszesz o tej samej stacji https://www.google.pl/maps/place/Eni/@4 ... 16.7780998
Tankowałem tutaj bez problemu. Tankowanie obsługiwał pracownik, miał ze sobą terminal do płatności kartą i bez problemu zapłaciłem Mastercardem kantoru AliorBanku.

Autor:  golen [ 17 Mar 2017 14:40 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Tak, o tej. Terminal płatniczy przy dystrybutorach nie chciał przyjąć dwóch kart. Jedną "mielił" długo, ale też ostatecznie nie poszło.
Kręcił się tam pracownik "pomagający", ale jedynie banknoty rozmienił, jak nie poszło 2 razy kartą.

Autor:  agpio [ 17 Mar 2017 15:31 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Jeszcze a propos zwiedzania, czy zrezygnować z Barletty, Grani i Castel dek Monte całkiem. Tam też podobno pięknie a zamek jest wyjątkowy. Co sądzicie ? Czy pamiętacie nazwę ulicy w Bari gdzie Panie robią makarony ?

Autor:  wejan [ 17 Mar 2017 19:02 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

correos, dziękuję za odpowiedź. Cóż, będziemy w ósemkę, ale jakby wszyscy zdają się na mnie. Chcą zobaczyć i Materę i Alberobello i poplażować choć chwilę. Chciałam to jakoś ogarnąć. Mam rezerwacje noclegów z opcją rezygnacji; brałam pod uwagę dwa warianty; wszystkie noclegi w Bari i tu miejsce wypadowe, lub dwie pierwsze w Bari a ostatnia w Materze- wtedy mamy czas na dzienne i nocne eksploracje Matery. Wtedy wyjazd na lotnisko do Bari z Matery właśnie (unikam jednego powrotu na noc do Bari a korzystam ze spacerów po Materze).
le_szek , dziękuję za rozjaśnienie

Autor:  Kashpir [ 18 Mar 2017 01:23 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

@‌agpio‌ makaronowe ulice w Bari to Arco Basso i Arco Alto. Łatwo trafić od placu przed zamkiem (Castello Svevo)
@‌wejan‌ jeśli macie możliwość noclegu w Materze to gorąco polecam.

Autor:  agpio [ 18 Mar 2017 08:58 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki. Jak jeszcze coś mnie będzie nurtowalo to napiszę no i oczywiście podzielę
się wrażeniami po powrocie. Pozdrawiam
Aga

Autor:  evi_ [ 21 Mar 2017 17:08 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

@‌agpio‌
Właśnie sobie przypomniałam, że wypożyczacie auto i w drodze do Lecce możecie podjechać na wybrzeże (20km od Lecce) i na pewno nie pożałujecie :)
Załącznik:
Komentarz do pliku: grotta della poesia
_DSC0171.JPG
_DSC0171.JPG [ 369.22 KiB | Obejrzany 2137 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Torre Sant'Andrea
_DSC0230.JPG
_DSC0230.JPG [ 307.92 KiB | Obejrzany 2137 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Torre Sant'Andrea
_DSC0234.JPG
_DSC0234.JPG [ 311.75 KiB | Obejrzany 2137 razy ]

Autor:  agpio [ 21 Mar 2017 18:40 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Faktycznie cudowne widoki !!! Boje sie,że jadąc samochodem bedziemy chcieli stawać wszędzie :lol:

Dzięki za fotki. Postaramy się tam skręcić.

Przy okazji pytanie : Czy do Lecce prowadzi autostrada czy droga jest bezplatna ?

Autor:  evi_ [ 21 Mar 2017 18:48 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Drogi SS16 do Brindishi, a potem SS613 są bezpłatne. Z resztą w regionie są chyba tylko 2 płatne i spokojnie się je omija.

Autor:  dyniowski [ 22 Mar 2017 17:07 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

dla wielu pewnie nic nie wnoszący post, jednak może się komuś przydać. wczoraj wróciliśmy z Apulii i oto moja krótka praktyczna relacja:

przylot w sb KTW-BRI godz. 21:45 autobus do centrum linii 16 o godz. 22:20 za 1,5E
oprócz spaceru wokół portu załapaliśmy się na imprezę w barze Piccolo przy porcie

nocleg: Guest House Stazione Centrale (via Luigi di Savoia 24) - TANIO (96E za 3 noce/2 os.), ale raczej dla niewymagających,. Czysto, ale zimno w nocy w pokoju. Na szczęście tam tylko spaliśmy. Wifi w pokoju i możliwość zapłacenia na miejscu.

niedziela - po śniadaniu piesza wędrówka po Bari - stare miasto, port, uliczka z makaronami - wbrew wielu opiniom, było co obejrzeć. Zwiedziliśmy zamek Castello Normanno Svevo (3E), ale raczej nic ciekawego, można odpuścić. Katedra San Nicola i plac naprzeciw zamku warto zobaczyć.
następnie z Bari Centrale:
14:42 Bari - Polignano a Mare 15:10 (trenitalia; punktualnie, 3,2E)
oraz
17:27 Polignano - Monopoli 17:32 (trenitalia; punktualnie, 1,1E)
oraz
20:17 Monopoli - Bari - nasz nocleg i baza wypadowa (trenitalia; punktualnie, 3,2E) wszystkie bilety kupiliśmy w automatach i płaciliśmy kartą, ale monety i banknoty też przyjmował.

Jak dla mnie obie miejscowości przeszliśmy dość dogłębnie i obejrzeliśmy w te 2,5h średnio na każdą, a Polignano stare miasto plus punkty widokowe nawet po kilka razy szukając tego jednego, z którego widać plażę Lama Monachile od strony morza. W Monopoli udało nam się zjeść nawet przed powrotem (choć większość pizzerii zamknięta). Do obu na pewno warto zawitać, zwłaszcza do Polignano!

na poniedziałek zaplanowaliśmy Materę.
planowo: 10:47-12:30 Matera (ferrovie apullo lucane), jednak ten pociąg... nie przyjechał. Następny o 12:32 (punktualnie; trzeba uważać na wagon i wybrać opisany Matera, a nie Gravina) bilet 4,9E zakupiony w automacie gotówką na dworcu (wydaje maksymalnie 10E reszty, trzeba było rozmienić).

Matera to dla mnie numer jeden podróży. Po prostu trzeba pojechać. Obejście Piazza Vittorio Venetto, całego Sassi, plac katedralny, zejście po drugiej stronie dzielnicy z widokiem na wąwóz oraz wejście przed kościół San Agostino z widokiem na Materę (bez zwiedzenia drugiej strony wąwozu) zajęło nam niespiesznie ok. 2h. Pewnie znajdą się tacy, którzy powiedzą że w takim razie niewiele widziałem - nie zgodzę się. Po przerwie na panini i małe Nastro udaliśmy się na dworzec centralny, gdzie dowiedzieliśmy się, że dziś przewoźnik Ferrovie Apullo Lucane robi STRAJK. Nie ma busów, nie ma pociągów. Od pani w informacji/agencji turystycznej Idris Viaggi dowiedzieliśmy się, że jedyna opcja powrotu to bus Bucci de Tarantini o godz. 20:35, który jedzie na lotnisko, nie do Bari. Stamtąd ponownie bus 16-tka. Na szczęście bus przyjechał. Cena: 3E u kierowcy.

Po przygodach dnia poprzedniego we wtorek w związku z planowanym wieczornym wylotem, odechciało nam się podróży ze strajkującymi Włochami i odpuściliśmy Alberobello. Może to i pozostałe okoliczne miejscowości uda się zobaczyć następnym razem. Dzień spędziliśmy w Bari - promenada Lungomare oraz plaża, znowu stare miasto, port, gdzie zajadaliśmy się lokalnymi przysmakami.

Dla wielu pewnie i tak mało napięty terminarz, jednak nawet te 4 miejscowości dostarczyły nam mnóstwo wrażeń - swój cel udało się zrealizować.

Region piękny, a atrakcji w bród. Jedynie irytujące siesty (jak mówili poprzednicy nawet toalety nieczynne). Pogoda przyjemna ok. 16'C.

Autor:  Ulla9 [ 06 Kwi 2017 13:21 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Od dawna podczytuję wszystkie informacje na tym portalu, bardzo często korzystam z porad pojawiających sie tutaj - dziękuję za to, że chcecie się dzielić swoimi wrażeniami z podróży.
Wybieram się w sobotę do Bari, przejrzałam wszystkie zamieszczone tutaj informacje (dzięki!), ale nie znalazłam odpowiedzi na dość istotną dla mnie sprawę - czy w okolicach dworca głównego jest przechowalnia bagażu?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrowienia!
Ula

Autor:  Kashpir [ 06 Kwi 2017 14:08 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Jest na samym dworcu kolejowym, czynna 8:00-20:00 i pobiera 6 euro za pierwsze 5 godzin, potem stawka godzinowa nieco niższa (info na październik 2016). Wchodząc głównym wejściem na peron trzeba się kierować w lewo. Ale jak ja byłem to akurat mieli strajk ;)

Autor:  Ulla9 [ 06 Kwi 2017 14:15 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Kashpir napisał(a):
Jest na samym dworcu kolejowym, czynna 8:00-20:00 i pobiera 6 euro za pierwsze 5 godzin, potem stawka godzinowa nieco niższa (info na październik 2016). Wchodząc głównym wejściem na peron trzeba się kierować w lewo. Ale jak ja byłem to akurat mieli strajk ;)



Dziękuję!
Mam nadzieję, że na najbliższy tydzień nie planują strajków :)

pzdr!

Autor:  carolina3 [ 13 Kwi 2017 13:53 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Witam serdecznie :D Jak wielu z Was potrzebuję porady.
Pod koniec maja wybieram się w okolice Bari (5 pełnych dni), niestety nie mogę zdecydować się w którym miejscu zatrzymać się i traktować to jako bazę wypadową. Jedziemy w trzy osoby i chcemy zarezerwować apartament. Bardzo nam zależy na plażowaniu i dodatkowo na zwiedzaniu. Ze względu i naszym środkiem transportu będzie komunikacja publiczna szukamy czegoś na trasie kolei. Na chwilę obecną mamy zarezerwowaną kwaterę w Monopoli ale nie wiem czy to dobre miejsce pod kątem plaży...
Mam dylemat co będzie najlepsze Bari, Monopoli czy Poligano A Mare proszę o sugestie - może możecie polecić inne miasta?... Na forum wyczytałam, iż piękne plaże są bliżej Lecce ale dla nas to już za daleko jako na bazę wypadową i chcemy się skupić na bliższych okolicach Bari.
Dziękuje z góry za wszelkie sugestie :D

Autor:  xyrxis [ 13 Kwi 2017 14:29 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

@carolina3, jesli chcesz traktowac swoja miejscowke jako baze wypadowa to chyba najrozsadniejsze bedzie jednak Bari. Wyprawy z Monopoli czy Polignano wymagaly by i tak w wiekszosci przypadkow dojechania do Bari i przesiadki (np do Trani, Alberobello czy nawet na lotnisko). Jesli chodzi o plaze to w Bari costam jest, trudno mi ocenic na ile atrakcyjne bo to kwestia gustu.

Autor:  radas86 [ 13 Kwi 2017 14:40 ]
Temat postu:  Re: [poradnik] Bari, czyli niezwykłe Włochy

Polecam Bari z opcją noclegu blisko dworca, do największych atrakcji dojedziesz bez przesiadek, przygotuj się tylko, ze pociągi strasznie się wloka..

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Strona 18 z 40 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/