| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Andaluzja - bazy wypadowe andaluzja-bazy-wypadowe,1390,185569 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | trocha [ 20 Lut 2026 16:21 ] |
| Temat postu: | Andaluzja - bazy wypadowe |
W marcu będziemy na tydzień w Andaluzji, pierwszy raz ta część Hiszpanii, chcemy trochę pojeździć. Jakie miejsca warto rozważyć jako bazy do noclegów? Początkowo planowaliśmy podział na Malagę i Seville, ale trochę się obawiam, że codzienne ruszanie się stamtąd samochodem będzie kłopotliwe. Rozważamy obrzeża, albo jakieś miejscowości w okolicy, albo w ogóle po środku nieczego, z drugiej strony fajnie jakby to było miejsce gdzie jednak łątwo dotrzeć komunikacją do centrum i żeby też były jakieś restauracje itd. Jakieś sugestie jak to ugryźć? | |
| Autor: | Kashpir [ 20 Lut 2026 16:45 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja - bazy wypadowe |
Andaluzja jest dużaaaa. Musisz bardziej sprecyzować, co oznacza "chcemy trochę pojeździć". Bo jeżeli przykładowo od Huelvy po Jaen to najlepiej objazdówka z noclegami po drodze, żeby wciąż nie tracić czasu na dojazdy i powroty. EDIT: aha, dodam, że Sewillę zapamiętałem jako koszmar parkingowy - jeśli tam nocleg, to najlepiej w hotelu z parkingiem. | |
| Autor: | trocha [ 20 Lut 2026 17:03 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja - bazy wypadowe |
Ah... no tak, trochę nie doprecyzowałem. Plan się jeszcze tworzy, ale to co mamy w głowie na teraz to: Malaga, Nerja, Ronda, Granada, Sewilla, Kordoba, ew. dodatkowo Gibraltar jak starczy nam czasu/złapiemy wolny dzień | |
| Autor: | 1955845624 [ 20 Lut 2026 18:10 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja - bazy wypadowe |
W sierpniu zeszłego roku robiliśmy objazdówkę po Andaluzji. Plan był taki: przylot i wylot do/z AGP (tam też wynajęte auto w All In Car Hire z pełnym ubezpieczeniem - rezerwacja dokonywana mailowo, wychodziło najtaniej ze wszystkich innych) oraz każdego dnia zwiedzanie czegoś innego. Pierwszego dnia przylot jakoś późnym wieczorem lotem z ZRH, szybki wynajem auta i jazda do tej miejscówki na pierwszy nocleg. Magiczne miejsce, rano oczarował nas widok na góry i śniadanie, gdzie parking był pełny - Hiszpanie się zatrzymują w tych ichnich "barach" na kawałek bagietki z pomidorami, oliwą i szynką długodojrzewającą. → https://maps.app.goo.gl/Yxz8co6333ZmHqYo8 Dalej po kolei noclegi według naszego "rozkładu jazdy": Grenada → https://maps.app.goo.gl/jcEetDaAwrCUshi1A Kordoba → https://maps.app.goo.gl/8vnntZWQjYyiD4bJA Kadyks → https://maps.app.goo.gl/sqZgqfGjGUjmygM17 Wioska pośrodku malowniczej trasy przez góry → https://maps.app.goo.gl/EkToWgAg2ukQrE87A (bardzo polecam to miejsce!) Marbella i nocleg blisko lotniska z parkingiem na poranny wylot → https://maps.app.goo.gl/o7iSUnixa6GhMHwW9 | |
| Autor: | rw30 [ 20 Lut 2026 18:25 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja - bazy wypadowe |
-- 20 Lut 2026 16:20 -- a) Jak slusznie Kashpir zauwazyl, Andaluzja jest spora, ma powierzchnie, mniej wiecej, Austrii lub Irlandii b) jesli naprawde chcecie zrobic wszystkie miejsca, ktore wymieniasz, to ja nie wyobrazam sobie tego inaczej niz jezdzenia ze zmiana noclegu przy kazdej zmianie miejsca. Tam nawet najblizsze miejsca z Twojej listy (z wyjatkiem Malaga - Nerja, tu jest blisko) to 130-150km (czyli 2 godz), nie wobrazam sobie nadkladania czegos takiego, już wolałbym (prawie) codziennie pakowanie / rozpakowywanie. Ale wiadomo, to już osobista preferencja. W ogóle marzec to niski sezon, można spokojnie pokusić się o jechanie bez rezerwacji i rezerwowanie na bieżąco z trasy, daje to fajną (bądź nie, znowu - co kto lubi) elastyczność. c) co ja bym zrobił? zastanowił się czy nie lepiej wrócić kiedyś do Andaluzji, i przez ten tydzień zrobić tylko część, tzn albo wschód (Malaga i okolice) albo zachód (Sevilla i okolice). Gdzie Cordoba jest w równej mniej więcej odległości od obu Bo tak na logikę logistyczną to z planu najlepiej byłoby wyrzucić Sevillę, tylko że to jest najładniejsze tam miasto : ) d) uwagi odnośnie planu: Nerja w marcu? chyba tylko, żeby trzasnąć kilka fotek w drodze do Grenady. Minimalizować Malagę. Maxymalizować Granadę, bo tam 1 dzień zejdzie na samą Alhambrę, a miasto, choć nieduże, ma świetny klimat i trochę chodzenia też jest (Sacramonte!) Pomyśleć o odstrzeniu Cordoby (i ew. Rondy) w razie gdybyście nie wyrabiali / chcieli zluzować -- 20 Lut 2026 16:25 -- Kashpir napisał(a): EDIT: aha, dodam, że Sewillę zapamiętałem jako koszmar parkingowy - jeśli tam nocleg, to najlepiej w hotelu z parkingiem. gdzieś dalej od centrum nie ma tragedii, ja na przełomie września i paźdz 2025 spałem niedaleko mostu Alamillo (to już początek strefy nie-płatnej), i można było miejsce znaleźć na ulicy. Ale bliżej centrum / gdziekolwiek w strefie płatnego parkowania - tak, tragedia, w Sevilli i wszędzie indziej w Hiszpanii. | |
| Autor: | 1955845624 [ 20 Lut 2026 20:10 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja - bazy wypadowe |
Aha @trocha w Sewilli braliśmy Ibis Styles Santa Justa - to była akurat niedziela i przy ulicy normalnie parking za free. W dodatku było całkiem sporo wolnych miejsc. Do "centrum" spacerem (chociaż można także spod hotelu autobusem). | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |