| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Andaluzja andaluzja,1255,23890 | Strona 26 z 39 |
| Autor: | namteH [ 10 Lis 2017 13:59 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
@alamar Byłem tam parę lat temu i jakoś nie przypominam sobie żeby to wywarło to na mnie jakieś szczególne wrażenie (w kwestii wina uważam, że im tańsze tym lepsze). | |
| Autor: | Anonymous [ 10 Lis 2017 15:09 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
namteH napisał(a): ....w kwestii wina uważam, że im tańsze tym lepsze.... BARDZO ryzykowne stwierdzenie, nawet jeśli w kontekście Hiszpanii i słonecznej Andaluzji | |
| Autor: | namteH [ 10 Lis 2017 16:02 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
@gorny77 Razu pewnego nabyłem butelkę wina w cenie, której nigdy wcześniej (ani później) nie uznałem za rozsądną. Od tamtego momentu, cena jest dla mnie jedynym wyznacznikiem (no chyba że na prezent to wezmę w ładnej butelce (i w butelce w ogóle, bo karton Don Simona to mój najczęstszy gość tego rodzaju)). | |
| Autor: | Anonymous [ 10 Lis 2017 16:03 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Mam podobnie (tyle, że w plastikowym czy raczej szklanym opakowaniu), ale jak się stawia tak odważne tezy, to warto je poprzeć ...nazwami win | |
| Autor: | namteH [ 10 Lis 2017 16:17 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
@gorny77 Z czerwony to wspomniany Don Simon (rocznik bieżący Z różowych to Viña Tito; ok 1,5€ za butelkę Ma takie mini bąbelki, prawie ich nie widać ale czuć je w ustach. A po białe to najlepiej pójść do pierwszego lepszego sklepu, gdzie sprzedają Malagę czy Porto prosto z beczki. Oczywiście szanuję osoby, które zajmują się winem profesjonalnie (oraz te, które nie mają zielonego pojęcia o winie ale kupują droga flachę żeby zaszpanować | |
| Autor: | alamar [ 20 Lis 2017 11:36 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Bylem, wrocilem. I zobaczylem mniej niz w moim, wydawac by sie moglo, okrojonym juz planie. Ale trzeba wziac na poprawke ze w listopadzie o 18 juz sie sciemnia i dzien jest krotszy niz latem. Pogoda, caly tydzien slonce, zadnego deszczu czy chmur, temp. 16 - 24 stopnie. Pomimo obaw udalo mi sie wejsc na Caminito del Rey bez wczesniejszego zakupu biletu online. Alora - przepiekne pueblo, wjechalismy tam kolo 15 tylko na obiad i krotki spacer, a ja idac w gore uliczkami zgubilem sie by po chwili zobaczyc piekne widoki na uliczki pueblo i w dali na wzgorzu castillo. | |
| Autor: | gruszek1982 [ 31 Sty 2018 14:33 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Hej Dzięki uprzejmości easyjet-a pod koniec września wybieram się z żoną do Andaluzji na 8.5 dnia. Lądujemy w Jerez ( sobota ) , wracamy z Granady ( poniedziałek ). Mój wstępny plan zwiedzania to : 1. Po przylocie Jerez lub od razu do Kadyksu ( sobota, niedziela, poniedziałek ) 2. Kadyks/Jerez - Grazalema - Zahara - Setenil de las Bodegas - Ronda ( wtorek ) 3. Ronda - Caminito del Rey - Malaga/Nerja ( środa ) 4. Malaga/Nerja - Sierra Nevada - Granda ( sobota ) 5. Granada ( niedziela, poniedziałek ) Kilka pytań: Co ciekawsze Kadyks czy Jerez ? Czy warto jechać w góry Sierra Nevada ? Nie interesuje nas całodzienne chodzenie po szlakach , co najwyżej krótki spacer + widoki. Będziemy się poruszać transportem publicznym i autem w razie potrzeby. Z góry dzięki za wszystkie sugestie. | |
| Autor: | namteH [ 31 Sty 2018 14:49 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
gruszek1982 napisał(a): ... Kilka pytań: a)Co ciekawsze Kadyks czy Jerez ? b)Czy warto jechać w góry Sierra Nevada ? Nie interesuje nas całodzienne chodzenie po szlakach , co najwyżej krótki spacer + widoki. ... a) jedno na rano a drugie na popołudnie b) jak macie być 2 dni w Granadzie to chyba warto wyskoczyć na górę i zmienić trochę klimat i widoki | |
| Autor: | Wintermute [ 31 Sty 2018 14:52 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
gruszek1982 napisał(a): Co ciekawsze Kadyks czy Jerez ? Kadyks leży nad oceanem ale za to Jerez jest wprost idealne żeby się opić do nieprzytomności lokalnym winem za małe pieniądze Poza tym w Jerez w zasadzie brak turystów więc i klimat miasta inny. Wszystko zależy co kto lubi. Mi się w Jerez baaardzo podobało dlatego wczorajsze info o nowej trasie bardzo mnie ucieszyło. | |
| Autor: | malaMO [ 25 Lut 2018 15:40 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Hej! Pomóżcie proszę! Planuję wyjazd do Andaluzji na około 2 tygodnie. W LIPCU. Wiem - będą straszne upały. Trochę mnie to martwi, ale inny termin nie wchodzi w grę. Chcę wypożyczyć samochód i pozwiedzać + odpocząć (raczej nad basenem). Jak się zaraz przekonacie moja natura organizatorki i osoby ciekawskiej sprawia, że tworzę program wycieczki i mam duże obawy, że będzie on super męczący. Jednocześnie wszystko wydaje się takie ciekawe... Co myślicie? Coś wywalić/zmienić? Może macie jakieś fajne noclegi do polecenia? Dzień 1 - przylot Malaga, nocleg Malaga Dzień 2 - Caminito del Rey, nocleg Malaga Dzień 3 - Torcal de antequera, Ronda, Setenil de las bodegas ( i tam nocleg) Dzień 4 - Marbella, Estapona (tam nocleg) Dzień 5 - Gibraltar, nocleg Tarifa Dzień 6 - Kadyks,nocleg Kadyks Dzień 7 - Pueblos Blancos, Jerez de la Frontera, Sewilla ( i tam nocleg) Dzień 8 - Sewilla (nocleg) Dzień 9 - Sewilla (nocleg) Dzień 10 - Kordoba (1 nocleg) Dzień 11 - Grenada (nocleg) Dzień 12 - Grenada (nocleg) Dzień 13 - Grenada (nocleg) Dzień 14 - (nocleg z basenem gdzieś w okolicy) i atrakcje na 3 dni: Junta de los Rios Otivar, Nerja, Frigliana, Cuevos del tesoro Dzień 15 - (nocleg jak wyżej) Dzień 16 - (nocleg jak wyżej) Dzień 17 - Malaga (nocleg przed odlotem) | |
| Autor: | p.wl [ 25 Lut 2018 16:04 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Jesli juz musisz w lipcu, to: -wybierz Portugalie -zrob Kadyks, Jerez dlF, Arcos, Gibraltar, Marbelle, park Grazalema i Malage -niestety Sewille i Kordobe zostaw na inny termin (poza okresem czerwiec-sierpien) - to sa 2 najgoretsze miasta Europy z temperatura regularnie przekraczajaca 45 stopni w lipcu/sierpniu -w zasadzie wszedzie pomiedzy Algarve a Sierra Nevada z dala od morza bedzie wsciekle upalnie, wiec nawet jesli dasz rade zwiedzac - nie bedzie to zadna przyjemnoscia (ewentualnie wnetrza, bo taki Torcal juz odpada). | |
| Autor: | januli [ 10 Mar 2018 17:37 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
W poniedziałek jadę na tydzień do Sierra Nevady. Powiedzcie czy bezpośrednio stamtąd da się dostać nad morze ? Czy trzeba najpierw się dostać busem do Granady i dopiero stamtąd na wybrzeże ? Polecicie jeszcze coś ciekawego w okolicy? Pozdrawiam i z góry dziękuję | |
| Autor: | PaulinaTyl [ 10 Mar 2018 22:37 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
-- 10 Mar 2018 22:23 -- Andaluzja to olbrzymi teren więc i miejsc do zwiedzania jest ogrom. Mieszkam w Maladze od kilku lat i mogę polecić kilka miejsc (w dzisiejszym marketingu mówi się "the must") także tych wpisanych na listę Unesco. To moja subiektywna opinia i lista którą sporządziłam studiując kilka blogów i stron poświęconych Andaluzji w tym http://hiszpania-portal.pl/andaluzja-zw ... -atrakcje/ gdy wybierałam się tutaj pierwszy raz. Miejsca które polecam to: Sewilla (jest tam największy kosciół/katedra katolicka w Europie, Granada z Alhambrą, Ronda jako miejsce na romantyczny wypad z cudownym mostem Puente Nuevo, Marbella (mnie nie zachwyciła ale była na liście ze względu na opnie o blichtrze i mikroklimacie) oraz Kordoba z przepiękną Mezquitą. -- 10 Mar 2018 22:37 -- malaMO napisał(a): Hej! Pomóżcie proszę! Planuję wyjazd do Andaluzji na około 2 tygodnie. W LIPCU. Wiem - będą straszne upały. Trochę mnie to martwi, ale inny termin nie wchodzi w grę. Chcę wypożyczyć samochód i pozwiedzać + odpocząć (raczej nad basenem). Jak się zaraz przekonacie moja natura organizatorki i osoby ciekawskiej sprawia, że tworzę program wycieczki i mam duże obawy, że będzie on super męczący. Jednocześnie wszystko wydaje się takie ciekawe... Co myślicie? Coś wywalić/zmienić? Może macie jakieś fajne noclegi do polecenia? Dzień 1 - przylot Malaga, nocleg Malaga Dzień 2 - Caminito del Rey, nocleg Malaga Dzień 3 - Torcal de antequera, Ronda, Setenil de las bodegas ( i tam nocleg) Dzień 4 - Marbella, Estapona (tam nocleg) Dzień 5 - Gibraltar, nocleg Tarifa Dzień 6 - Kadyks,nocleg Kadyks Dzień 7 - Pueblos Blancos, Jerez de la Frontera, Sewilla ( i tam nocleg) Dzień 8 - Sewilla (nocleg) Dzień 9 - Sewilla (nocleg) Dzień 10 - Kordoba (1 nocleg) Dzień 11 - Grenada (nocleg) Dzień 12 - Grenada (nocleg) Dzień 13 - Grenada (nocleg) Dzień 14 - (nocleg z basenem gdzieś w okolicy) i atrakcje na 3 dni: Junta de los Rios Otivar, Nerja, Frigliana, Cuevos del tesoro Dzień 15 - (nocleg jak wyżej) Dzień 16 - (nocleg jak wyżej) Dzień 17 - Malaga (nocleg przed odlotem) Plan jak najbardziej do zrealizowania. Podobny plan (9 dniowy) robiłam jak pierwszy raz jechałam do Andaluzji. To co mogłabym Ci zasugerować to zmienić na 2 dni Kadyks. Leży nad oceanem i jest tak pięknie że sugerowałabym połaczyć z plażowaniem i ewentualnie rejsem statkiem czy inną formą sportu. Miasto jest piękne i jeden dzień intensywnego zwiedzania to trochę za mało a 1 i pół z plażowaniem byłby ok. Także Kadyks 2 dni. Sewilla 2 dni wystarczą, tak samo Granada 2 dni i Kordoba również. Polecam miasteczko Almunecar koło Otivar i Nerja na wybrzeżu Costa Tropical. Rozważ także Tarifę koło Gibraltaru. To urocze miasteczko surferów i kitesurferów, plaże są bajkowe. Co do noclegów to ja korzystałam z booking.com i airbnb.pl. Co do wypożyczalni samochodów to sugeruję wziąć ubezpieczenie aby uniknąć ściągnięcia depozytu z karty kredytowej (nagminne zjawisko) bądź poszukać wynajmu aut bez karty kredytowej i depozytu bo takie są. | |
| Autor: | szeptana [ 14 Mar 2018 11:36 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
malaMO napisał(a): Hej! Pomóżcie proszę! Planuję wyjazd do Andaluzji na około 2 tygodnie. W LIPCU. Wiem - będą straszne upały. Trochę mnie to martwi, ale inny termin nie wchodzi w grę. Chcę wypożyczyć samochód i pozwiedzać + odpocząć (raczej nad basenem). Jak się zaraz przekonacie moja natura organizatorki i osoby ciekawskiej sprawia, że tworzę program wycieczki i mam duże obawy, że będzie on super męczący. Jednocześnie wszystko wydaje się takie ciekawe... Co myślicie? Coś wywalić/zmienić? Może macie jakieś fajne noclegi do polecenia? Dzień 1 - przylot Malaga, nocleg Malaga Dzień 2 - Caminito del Rey, nocleg Malaga Dzień 3 - Torcal de antequera, Ronda, Setenil de las bodegas ( i tam nocleg) Dzień 4 - Marbella, Estapona (tam nocleg) Dzień 5 - Gibraltar, nocleg Tarifa Dzień 6 - Kadyks,nocleg Kadyks Dzień 7 - Pueblos Blancos, Jerez de la Frontera, Sewilla ( i tam nocleg) Dzień 8 - Sewilla (nocleg) Dzień 9 - Sewilla (nocleg) Dzień 10 - Kordoba (1 nocleg) Dzień 11 - Grenada (nocleg) Dzień 12 - Grenada (nocleg) Dzień 13 - Grenada (nocleg) Dzień 14 - (nocleg z basenem gdzieś w okolicy) i atrakcje na 3 dni: Junta de los Rios Otivar, Nerja, Frigliana, Cuevos del tesoro Dzień 15 - (nocleg jak wyżej) Dzień 16 - (nocleg jak wyżej) Dzień 17 - Malaga (nocleg przed odlotem) Jeśli nie jesteś jakoś bardzo wrażliwa na upały, to nic się nie bój, dasz radę Wydaje mi się, że po 2 noclegi na Sewillę i Grenadę spokojnie wystarczą. Dałabym więcej czasu np. na Rondę (minimum pól dnia plus nocleg), bo mnie to miasteczko bardzo oczarowało. Więcej też czasu bym poświęciła na odcinek między Tarifą a Kadyksem. Są tam śliczne, dość długie piaszczyste plaże. I do tego mało zatłoczone W Rondzie szczerze polecam http://www.hotel-andalucia.net/es/. Cichy pensjonacik, leciutko na uboczu ale obok dworca więc sporo darmowych miejsc do parkowania, do Puente Nuevo około 15 minut na piechotę. | |
| Autor: | Gricho [ 14 Mar 2018 12:41 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
@gruszek1982 jak bedziesz w Granadzie warto podjechac na Canales Reservoir. Jak bylo poprzednich postach to sorry ![]() Sent from my SM-G930F using Tapatalk | |
| Autor: | fredbb [ 14 Mar 2018 22:59 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Słuchajcie, wiecie może z którego miejsca odjeżdża autobus z Sevilli do Malagi? | |
| Autor: | Kashpir [ 14 Mar 2018 23:26 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Estacion de autobuses de Plaza de Armas http://www.autobusesplazadearmas.es/index.php/zoo | |
| Autor: | Cicha_Woda [ 14 Mar 2018 23:27 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
@fredbb Na stronie Alsa jest informacja, że autobusy do Malagi odjeżdżają z Plaza de Armas. Może też jakieś inne firmy jeżdżą z Plaza San Sebastian. Zależy czym jedziesz. | |
| Autor: | pooor [ 14 Mar 2018 23:28 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
https://www.google.pl/maps/place/Sevill ... -6.0039531 | |
| Autor: | PaulinaTyl [ 21 Mar 2018 00:08 ] | |||||||
| Temat postu: | Re: Andaluzja | |||||||
Andaluzja to olbrzymi kawałek ziemi, z pięknymi zabytkami i zachwycającymi krajobrazami. Dla chcących zwiedzić w tydzień czy dwa to nadal za mało czasu. Region kryje mnóstwo pięknych "zakamarków". Ja byłam w jednym, poleconym przez Andaluzyjczyka. I kupiłam miód z miejscowej pasieki
| ||||||||
| Strona 26 z 39 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |