| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Andaluzja andaluzja,1255,23890 | Strona 22 z 39 |
| Autor: | ibartek [ 29 Mar 2017 23:34 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
ja bym sie na jakies wspinaczki z zona w ciazy nie pchal, tylko jak najszybciej uciekal z Malagi Sevilla jak dla mnie koniecznie, i mozna na luzie robic jednodniowe wycieczki, najpierw Kordoba, drugi dzien Jerez/Kadyks itd. | |
| Autor: | BrunoJ [ 30 Mar 2017 18:47 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Przy ciąży to weź tez pod uwagę ewentualnie zmiany ciśnienia związane z wysokością. Wprawdzie na jakieś super góry sie nie wybierasz ale mocno zależy jak kobieta znosi takie zmiany. | |
| Autor: | musssli [ 02 Kwi 2017 23:27 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
połowa maja w Kordobie to nie przypadkiem festiwal patio? Może warto spędzić tam dłużej niż dzień? | |
| Autor: | gosiagosia [ 10 Kwi 2017 16:48 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Ponieważ jestem zmuszona zrewidować przygotowane szlaki szukam informacji od Was (bo w sieci już znalazłam chyba wszystko) Czy ktoś robił szlak Junta de los Rios albo Rio Verde (okolice Nerja)? Druga sprawa: jak wygląda na przełomie kwietnia i maja infrastruktura "plażowa" . Nie chodzi mi o bary i leżaki tylko czy np. działają wypożyczalnie kajaków. | |
| Autor: | bonifacy [ 10 Kwi 2017 19:03 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Orientuje się ktoś czy wyciągi np w Borreguiles działają także poza sezonem narciarskim? Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | majkel0039 [ 23 Maj 2017 20:11 ] |
| Temat postu: | Malaga i okolice, skąd baza wypadowa ? |
Witam, wraz z przyjaciółmi na początku września planujemy wyjazd w okolice Malagi. Szukamy miejscowości w której będziemy mieszkać i tak: na początku przez 2-3 dni plaża imprezy zwiedzanie miasta , potem na 4-5 bierzemy auto i będziemy zwiedzać (Gibraltar,Ronda, Sewilla, Nerja, jak się uda to Sewilla i może jeszcze coś jak znajdziemy) i znów ok 3 dni plaży i odpoczynku. W związku z tym pojawia się pytanie, jaką miejscowość polecacie , aby było co tam porobić tj. pozwiedzać, coś zobaczyć, posiedzieć na czystej plaży i iść wieczorem na imprezę ? Z tego co wyczytałem, te kryteria spełnia Benalmádena, czy ktoś był i poleca ? A może jakaś inna miejscowość w okolicach Malagi będzie dla nas lepsza ? Jeśli ktoś ma również propozycje co można jeszcze zwiedzić oprócz ww będę również wdzięczny. | |
| Autor: | Lord Sidious [ 24 Maj 2017 07:28 ] |
| Temat postu: | Re: Malaga i okolice, skąd baza wypadowa ? |
A sama Malaga? Myśmy właśnie z niej zrobili sobie bazę wypadową. Mieliśmy auto, noclegi w Maladze, zaś rano wyjazd, wieczorem powrót. Natomiast faktycznie myśmy mieli bardziej rozrzucone punkty. U was jest głównie zachód, więc Benalmádena wydaje się być ok. Będzie mniej zbędnego krążenia po mieście, a i miejscówka spokojniejsza. | |
| Autor: | majkel0039 [ 24 Maj 2017 17:44 ] |
| Temat postu: | Re: Malaga i okolice, skąd baza wypadowa ? |
-- 24 Maj 2017 17:42 -- A jak w Maladze wygląda plaża , i imprezy ? Bo czytałem różne opinie, jedne ze Malaga jest fajna ma swój urok, inne że to tylko lotnisko oraz aby z niej uciekać. A co do zwiedzania, plan może się zmienić, , co zwiedzaliście w okolicach Malagi, i co możecie polecić ? -- 24 Maj 2017 17:44 -- majkel0039 napisał(a): A jak w Maladze wygląda plaża , i imprezy ? Bo czytałem różne opinie, jedne ze Malaga jest fajna ma swój urok, inne że to tylko lotnisko oraz aby z niej uciekać. A co do zwiedzania, plan może się zmienić, , co zwiedzaliście w okolicach Malagi, i co możecie polecić ? Dodam, że w zeszłym roku byliśmy w Alicante i chcielibyśmy coś podobnego pod względem plaży, życia nocnego oraz bliskości innych ciekawych miejscowości. | |
| Autor: | Kashpir [ 24 Maj 2017 18:14 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Nie wiem jak wygląda Malaga pod kątem życia nocnego, ale plaża Malagueta w Maladze jest praktycznie w samym mieście, niezbyt daleko od historycznego centrum, blisko również do Palmeral de las Sorpresas i pasażu restauracyjnego Muelle Uno. | |
| Autor: | wersus79 [ 24 Maj 2017 19:34 ] | |||
| Temat postu: | Re: Andaluzja | |||
Mając samochód, nie szukałbym bazy wypadowej, tylko jeździł od jednego noclegu do kolejnego. Na przykład, jedna noc lub dwie w Granadzie, kolejna w Kordobie, następna w Sevilli itd. Z Malagi tylko na jeden dzień wyjechałem Alsą do Granady, wieczorem trzeba było wrócić. Jeżeli chodzi o życie nocne w Maladze, to tutaj dwie foty z końca kwietnia tego roku z Plaza del Marqués del Vado del Maestre. Jedna z soboty wieczór, druga z niedzieli rano. Bardzo podobnie wyglądają inne uliczki i place starego miasta. Chociaż zdarzają się momenty, że w centrum można spacerować pustymi zaułkami. Ale zaraz znowu wchodzimy w gwarny tłum. Praktycznie sami Hiszpanie, mniej turystów.
| ||||
| Autor: | majkel0039 [ 26 Maj 2017 12:42 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Dzięki za wskazówki, a jak wygląda komunikacja (pociągi, autobusy) pomiędzy miejscowościami np Benalmadena-Malaga, Benalmadena-Fuengirola , czy da radę zwiedzić okoliczne miejscowości bez auta ? | |
| Autor: | wersus79 [ 26 Maj 2017 16:04 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Tu znajdziesz informację na temat pociągów lotnisko-malaga-miasto,1300,24594 , tutaj też http://www.aeropuertodemalaga-costadels ... irport.htm Między innymi miastami możesz korzystać z kolei Renfe lub autobusów ALSA. Z Malagi jeżdżą dwie linie podmiejskie. Ta która ciebie interesuje to linia C1. Polecam wyszukiwarkę połączeń komunikacyjnych Rome2Rio | |
| Autor: | YoungBoy [ 29 Cze 2017 15:30 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
W weekend wróciłem z urlopu w Hiszpanii. Nie licząc kilku dni w Madrycie i Walencji, to bite dwa tygodnie spędziliśmy w Andaluzji z podziałem na 2 miejscówki - tydzień w Sewilli, tydzień w Grenadzie. Z Sewilli jednodniowe wypady do Kadyksu i Kordoby, z Grenady - do Malagi i El Chorro. Wszystko - albo pociąg albo autobus. Mając już doświadczenie z objazdówek autem dochodzę do wniosku, że rezygnacja z samochodu była jedną z lepszych decyzji (byliśmy we 2 osoby). Oczywiście jeśli ktoś lubi co 2 dni zmieniać miejsce, nocleg to auto jest ok, ale bez niego jak najbardziej da się przeżyć, jeśli dobrze rozplanuje się dojazdy itp. Co do samej Andaluzji - dużo zwiedzaliśmy w ww. miastach, także sporo knajp na koncie. Jeśli ktoś wybiera się w najbliższym czasie (tzn. pewnie po sierpniu, bo teraz nie ma sensu), to chętnie podpowiem - czy to na temat komunikacji, wejściówek, dobrych miejsc do posiedzenia itp. Z samej Sewilli i Grenady jesteśmy mega zadowoleni, Kadyks - ładny ale nie urwał, spodziewaliśmy się więcej. Kordoba na 1 dzień wystarczy. Tak samo Malaga, jakoś klimat kurortu nie przypadł mi do gustu. Ale ładna jest miejscami, nie da się ukryć. | |
| Autor: | YoungBoy [ 04 Lip 2017 11:04 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
majkel0039 napisał(a): Dzięki za wskazówki, a jak wygląda komunikacja (pociągi, autobusy) pomiędzy miejscowościami np Benalmadena-Malaga, Benalmadena-Fuengirola , czy da radę zwiedzić okoliczne miejscowości bez auta ? majkel, odpiszę Ci tu na wiadomość, gdyż napriv nie mogę wysłać. Z tych miejsc, które zamierzasz zobaczyć, byłem jedynie w Maladze - Alcazaba i zamek warta polecenia. Katedra też ładna. w muzeum Picassa nie byłem. Przy porcie przyjemny spacer Paseo del Muelle Uno, ciekawy projekt. Z knajp nic fantastycznego raczej nie polecę, jadałem niedaleko dworca w D'Vinos y Copas oraz Korner 23 przy Calle Cuarteles. Ta pierwsza knajpka całkiem niezła, dobre rybki, kalmary. Byliśmy zadowoleni. Z drugiej też choć tam niezły przemiał i długo czekaliśmy, oprócz tapas serwują tam typowe porcje obiadowe (jakieś mięsko, ziemniaki i sałatka) i to było dość tanie. Oczywiście inne specjały też w menu. | |
| Autor: | mdps [ 11 Lip 2017 08:38 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Planujemy wyprawę w 2 osoby w październiku na 5 dni od środy do poniedziałku. Mam chyba za dużo pomysłów w głowie i fajnie jakby ktoś mój plan zracjonalizował. Dzień 1 środa - około południa przylot AGP, auto i jazda do Rondy, wieczorem powrót do Torremolinos na nocleg. Dzień 2 czwartek - plażowanie w Torremolinos ewentualnie Marbella Dzień 3 piątek Gibraltar od rana, popołudniu jeżeli starczy czasu mógłbym wjechać do Kadyksu i w zależności od godziny tam się kimnąć lub uderzyć od razu do Sewilli. Dzień 4 sobota Sewilla i chciałbym jeszcze zdążyć do Kordoby na małe zwiedzanie, potem nocleg Dzień 5 niedziela rano wyjazd do Malagi, z jakimś ewentualnie zwiedzaniem po drodze. Dzień 6 poniedziałek rano wylot. Już raz byliśmy w Andaluzji, ale tylko w Maladze, Granadzie i Jaen. Priorytetem jest Gibraltar, Sewilla, myśle że do Rondy też fajnie wjechać, parę godzin w Maladze i trochę plażowania. Z drugiej strony nie chcę, jak już to parę razy bywało, wyjazdu na zasadzie masakrycznego męczenia się byle coś zobaczyć i gdzieś wjechać. Jeżeli ktoś by coś podsunął to będę wdzięczny, bo mam mętlik w głowie. | |
| Autor: | bonifacy [ 11 Lip 2017 08:59 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Masz trochę jeżdżenia, ale generalnie nie jest zły plan, co bym doradził to odpuszczenie Kadyksu i Kordoby - nie ma sensu jechać tam "na chwilę" w stosunku do nadłożonych kilometrów | |
| Autor: | Cicha_Woda [ 11 Lip 2017 09:46 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
@mdps Fajny plan, ale, jak sam piszesz mdps napisał(a): Z drugiej strony nie chcę, jak już to parę razy bywało, wyjazdu na zasadzie masakrycznego męczenia się byle coś zobaczyć i gdzieś wjechać. Proponuję zrezygnować z Kadyksu i po zwiedzeniu Gibraltaru od razu jechać do Sewilli. Jest to bardzo duże miasto i nie będziecie się tam nudzić. A wieczorem w Sewilli warto się wybrać na plac Hiszpański, gdzie do godziny 22 jest czynna fontanna zmieniająca kolory. Moim zdaniem to widok, który jest wart każdych pieniędzy Zastanów się też nad Kordobą, czy nie lepiej spędzić czas spacerując po uliczkach Sewilli albo zwiedzając fenomenalny Alkazar. Jeden pełny dzień w Sewilli i ewentualnie jeszcze wieczór to naprawdę nie jest zbyt dużo czasu. Oczywiście i Kadyks i Kordoba to bardzo fajne miasta, ale czy jest sens wpaść do każdego z nich na 2 godziny to już musicie zdecydować sami | |
| Autor: | Kashpir [ 11 Lip 2017 10:35 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
@mdps moim zdaniem Sewilla to spokojnie cały dzień zejdzie. Jeśli dzień 4 to ma być nocleg w Sewilli, to również odradzam wypad do Kordoby. Na dzień 5 w drodze do Malagi można pewnie zahaczyć o Antequera, a jeżeli bardziej w plenerze to może El Chorro i Caminito del Rey albo park El Torcal. | |
| Autor: | szeptana [ 11 Lip 2017 13:54 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
a ile przeznaczyć czasu na Sewillę w sierpniu? Wiadomo, że żar niemiłosierny i mnóstwo turystów. 1,5 dnia wystarczy, czy w tym tłumie i upale to będzie totalna mordęga? Co poradzicie? Czasu mamy sporo bo prawie 10 dni i plan na razie wygląda tak: 1. popołudniowy przylot do Sewilli, Alcazar i spacer, nocleg 2. zwiedzanie (katedra, złota wieża, Park Marii Luizy), koło 15 wynajem auta i trasa do Kordoby, tam wieczorny spacer i nocleg 3. z samego rana La Mezquita i po południu wyjazd do El Chorro, nocleg w Rondzie (albo 2 wersja: od razu do Rondy a na drugi dzień El Chorro) 4. Ronda lub El Chorro a potem przejazd wzdłuż wybrzeża i plażing, nocleg okolice San Luis de Sabinillas 5. ciąg dalszy plażing i smażing, a wieczorem nocleg Gibraltar 6. całodniowe zwiedzanie Gibraltaru 7. i 8. plażowanie oraz zwiedzanie: Tarifa, Kadyks, Jerez de la Frontera plus wycieczka stateczkiem na delfiny lub do Parku Donana 9. popołudniowy powrót do Sewilli, oddanie auta, spacer i nocleg 10. wylot skoro świt Chcemy przede wszystkim odpocząć, nacieszyć się słońcem ale i jak najwięcej pozwiedzać, bez zbędnego gnania na łeb i szyje. Ma ten plan sens? Coś byście pozmieniali? | |
| Autor: | Cicha_Woda [ 11 Lip 2017 14:50 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
W Sewilli fajnie jest być w poniedziałek, ponieważ wtedy wejście do Torre de Oro (przez cały dzień) i Alkazaru (w sierpniu wejście w godzinach 18-19, ale koniec zwiedzania o 20) jest bezpłatne W Kordobie wieczorem oprócz spaceru polecam zobaczyć Palacio de Viana z bardzo fajnymi, chociaż dość małymi dziedzińcami i ogrodem. Ciekawie się reklamują tj. tak by nie wystraszyć przesądnych: "12 dziedzińców i 1 ogród" W Rondzie fajnie jest się przejść starym mostem (Ponte Viejo) po Ogrodach Jardines de Cuenca nad kanionem - tam jest nieco chłodniej W Kadyksie powinno być najchłodniej dzięki bryzie od Atlantyku i niemal całkowitym otoczeniu starego miasta przez wodę. Tam oprócz katedry i Zamku Santa Catalina (lub San Sebastian) można przyjemnie spędzić czas w Parque Genovés. Mi podobały się również Oratoria: San Felipe Neri oraz Santa Cueva. W pozostałych miejscach nie byłam, ale plan moim zdaniem jest bardzo ciekawy. Udanego wyjazdu! | |
| Strona 22 z 39 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |