Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Andaluzja
andaluzja,1255,23890
Strona 13 z 39

Autor:  aarekk [ 14 Lip 2014 21:52 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Tomek, nie wiem jakie masz plany względem Malagi, ale gdybym ja miał tak mało czasu, poświęciłbym Maladze 0 godzin, a Granadzie 48.
W Granadzie w słoneczne wieczory Alhambra wygląda zjawiskowo z punktów widokowych na Albaicinie, wiec fajnie byłoby przyjechać nieco wcześniej i właśnie tam spędzić wieczór.

Autor:  jarekrk [ 16 Lip 2014 12:52 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Powiedzcie mi, mam 2 noclegi do dyspozycji czyli także 3 dni do zagospodarowania, co wybrać Sevillę czy Cordobę ?

Autor:  namteH [ 16 Lip 2014 12:58 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

jarekrk napisał(a):
Powiedzcie mi, mam 2 noclegi do dyspozycji czyli także 3 dni do zagospodarowania, co wybrać Sevillę czy Cordobę ?

3 dni na Cordobe to za dużo.

Autor:  jarekrk [ 17 Lip 2014 09:46 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Rozdzielić to na 1 nocleg i 2 całe dni w Sevilli a 1 nocleg w Cordobie?
Czy na Sevillę znów to za mało czasu?

Autor:  almal [ 17 Lip 2014 09:49 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Ja wybralbym Seville

Autor:  namteH [ 17 Lip 2014 09:57 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

jarekrk napisał(a):
Rozdzielić to na 1 nocleg i 2 całe dni w Sevilli a 1 nocleg w Cordobie?
Czy na Sevillę znów to za mało czasu?

moim zdaniem tak byłoby lepiej.

Autor:  gunnerek [ 24 Lip 2014 06:47 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Które miejsce na Costa del Sol na prawo od Malagi polecilibyście jako godne uwagi? Pytam w kontekście szerokiej (taniej) bazy noclegowej i przede wszystkim jakiejś sensownej plaży w okolicy.

Autor:  rw30 [ 26 Lip 2014 18:58 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Nerja

Autor:  Rainbow333 [ 28 Lip 2014 11:41 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

witam, wybieram sie do malagi, będe tam od poniedziałku(przylot) do soboty(odlot),

przylatujemy(2 os.) do malagi w poniedziałek o 23.59, od razu wypożyczamy samochód (prawdopodobnie malagacar. com,)
i jedziemy do cordoby,

wtorek - zwiedzanie cały dzień i wieczorem wyjazd do Sevilli

środa, zwiedzanie Sevilli i nocleg

czwartek
zwiedzanie Sevilli do południa, wyjazd do cadiz, nocleg w okolicach Gibraltaru

piątek,
gibraltar i ronda, i późnym wieczorem powrót na przedmieścia malagi,

sobota
zwiedzanie malagi i wylot o 15

jak wam się wydaje ? damy rade większość zobaczyć? gdzie więcej poświecić czasu a gdzie mniej,
planujemy też około 2 noclegów w samochodzie, ale jak to jest z kwestią bezpieczeństwa, no i czy trzeba mieć prawo jazdy międzynarodowe,

Autor:  mashacra [ 28 Lip 2014 12:08 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Rainbow333 napisał(a):
czwartek
zwiedzanie Sevilli do południa, wyjazd do cadiz, nocleg w okolicach Gibraltaru

piątek,
gibraltar i ronda, i późnym wieczorem powrót na przedmieścia malagi,

sobota
zwiedzanie malagi i wylot o 15


Czwartek i piątek (mocno) napięte, zwykłe prawo jazdy wystarczy.

Autor:  kubap1 [ 28 Lip 2014 13:41 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Dasz radę. Drogi w Hiszpanii świetne, jak lubisz jeździć to bez problemu. Ja jednak wybrałbym jedno z miast Cordo lub Sevi i pojechał do Alhambry (Granada). Weź pod uwagę że bardzo trudno w czasie pielgrzymek turystów na znalezienie miejsca do parkowania (+wysokie koszty), czasami parking droższy niż hotel.

Autor:  mashacra [ 28 Lip 2014 14:07 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Jeżeli w czwartek chcecie spać na Gibraltarze, to proponuję parking przy Europa Point.

No i pytanie czy będziecie jechać z Kadyksu wzdłuż oceanu (z zahaczeniem o plaże) czy trasą przez ląd?

A drogi są spoko tylko zawsze można wrócić z dodatkowym "paragonem" z wypożyczalni ;)

Autor:  Rainbow333 [ 28 Lip 2014 14:12 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

mashacra napisał(a):
A drogi są spoko tylko zawsze można wrócić z dodatkowym "paragonem" z wypożyczalni ;)


co masz na myśli dodatkowy paragon? mandat?

Autor:  mashacra [ 28 Lip 2014 18:50 ]
Temat postu:  Re: Odp: Andaluzja

Rachunek za udostępnienie danych do mandatu z grubsza ok. 30 EUR, a mandat swoją drogą.

Można lecieć na Granadę 140 bez większego problemu i nic nie złapać, i jechać 85 zamiast 70 na fragmencie autostrady w okolicy Gibraltaru i otrzymać fotkę. Nie znasz dnia, ani godziny. :(

Autor:  jarekrk [ 01 Sie 2014 15:28 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

A radary są bardzo widoczne w Hiszpanii?

Autor:  namteH [ 01 Sie 2014 15:41 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

jarekrk napisał(a):
A radary są bardzo widoczne w Hiszpanii?

najlepiej są widoczne jak przychodzi list... :mrgreen:
ponoć są na "plecach" znaków.

Autor:  mashacra [ 03 Sie 2014 12:03 ]
Temat postu:  Re: Odp: Andaluzja

Nie widziałem żadnego, raz czy dwa patrol z suszarką.
A zdjęcie przyszło właśnie od tyłu zaraz za zakrętem, GPS czasem ostrzegał, ale niczego nie namierzyłem.

Autor:  michał_wro [ 03 Sie 2014 13:04 ]
Temat postu:  Re: Andaluzja

Ktoś poleci piękne miejsca - plaże w Maladze?

Czy do Alhambry bilety można kupić za pomocą karta kredytowej? Można wykorzystać debetową ?

Autor:  tycik [ 05 Sie 2014 21:18 ]
Temat postu:  Re: Odp: Andaluzja

michał_wro napisał(a):

Czy do Alhambry bilety można kupić za pomocą karta kredytowej? Można wykorzystać debetową ?


Tak, weszła mi debetowa. Jutro wizyta.
Z treści maila, który otrzymałem po zakupie:
Cytuj:
We remind you that you can buy and collect tickets using any of your cards (except virtual cards) regardless of the entity and the modality, credit or debit card.

Autor:  seba [ 06 Sie 2014 10:22 ]
Temat postu:  Malaga - giblartar - maroko

Czy ktoś probował w jeden dzień odwiedzić Gibraltar oraz Maroko, wyruszając z Malagi? Czy w ogóle jest to możliwe? Szalony plan jaki przyszedł nam do głowy to pojechanie wczesnym raniem na Gibraltar, zwiedzenie miejsc w około 3/4 godziny, potem przepłynięcie do Maroka (rejs trwa ok 1h) pobyt tam i powrót w jakikolwiek sposób do Malagi

Strona 13 z 39 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/