| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Algarve algarve,1239,63172 | Strona 2 z 9 |
| Autor: | warsawghoster [ 11 Lip 2015 18:09 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Super, że napisałeś, też mieszkam w Portimao, i rzeczywiście Św. Wincent to dobry pomysł na zorganizowany wyjazd, cena jest przystępna A proszę powiedz mi, czy jadąc w 3 osoby, da się w dobrej cenie pozwiedzać te groty o których pisałeś? Jakie są możliwości? | |
| Autor: | danziger [ 11 Lip 2015 18:56 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Rejs łodzią wzdłuż wybrzeża i do grot kupisz w marinie w Portimao. Jest tam kilka stanowisk sprzedaży - ceny różne: od 20 do 50 EUR ( widziałem też ofertę za 15 EUR/os, ale "rejs" 1 godzinny, czyli totalne nieporozumienie bo w tym czasie nic nie zobaczysz) w zależności od długości rejsu i wliczonych atrakcji takich jak lunch, napoje, alkohole... Jakieś 100m na lewo od stanowisk sprzedaży w marinie Portimao, przy samym nabrzeżu znajdziesz mały, nie rzucający się w oczy "koziołek" reklamowy rejsów - organizatorem i sternikiem jest Mr.Pedro. Posiada 8-9 osobową łódkę i jeśli jesteś w większej grupie lub uda Ci się dołączyć do jakiejś grupki, to możesz wytargować ca 15 EUR/osoba za ca 2,5-3 godzinny rejs. | |
| Autor: | warsawghoster [ 13 Lip 2015 12:51 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
OK a jak to z podróżami do Sagres czy Św Wincenta? Jak z komunikacją? da się obrócić w jeden dzień? Samochód kosztowałby mnie z ubezpieczeniem i benzyną około 500 zł czyli 120 euro na 3 osoby, więc zastanawiam się czy nie dałoby się taniej komunikacją miejską | |
| Autor: | danziger [ 13 Lip 2015 13:11 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Jasne. Możesz wynająć samochód lub jechać komunikacją miejską. Zważ tylko na koszty i dostępność. Koszty wynajmu samochodu znasz. Komunikacją miejską dojedziesz bezpośrednio z Portimao na przylądek Św.Wincenta tylko jednym jedynym autobusem. Wyjazd z Portimao 9.55 na Przylądku jesteś 11.25. Powrót o godz. 15.05 do Lagos (g.16.05) i z Lagos (g.17.15) do Portimao (g.17.40). Całkowity koszt biletów na te 3 autobusy to 14.85 EUR. Rozkłady jazdy znajdziesz tutaj: http://www.eva-bus.com Nie wiem czy bardziej nie opłaca się wziąć tripu autobusowego z przewodnikiem (j.ang) za 12-13 EUR/osoba - Lagos + Sagres + Przylądek Św. Wincenta. Przystanki w każdym z miejsc. Wycieczka ca 6 godz. Myślę, że kupisz taką wycieczkę na deptaku w Portimao lub w recepcji dowolnego hotelu w Portimao. | |
| Autor: | warsawghoster [ 16 Lip 2015 10:40 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Super, dziękuję bardzo za rady! Jestem cztery dni na Algarve, mieszkając w Portimao, jeden dzień zamierzam tam posiedzieć, drugi dzień Św. Wincent, trzeci chyba Albufeira, plaże, klify itp plus jaskinie, a czwarty dzień? coś możesz mi jeszcze polecić? | |
| Autor: | danziger [ 16 Lip 2015 15:32 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Jeśli masz wolny dzień, to możesz zrobić zorganizowany trip autokarowy (przewodnik w j.ang) - Silves + Monchique. Silves - fajne miasteczko założone za czasów Imperium Romańskiego z zamkiem (a właściwie fortem). Autokar staje w Silves przy budyneczku informacji turystycznej - jeśli ktoś nie ma pomysłu na pamiątkę, to można tam kupić niezłe i porządne jakościowo T-shirty męskie i damskie z napisem Algarve za 4-5 EUR. Monchique - łańcuch górski w zachodniej części regionu Algarve. Najwyższym szczytem gór (902 m n.p.m.), jest Foia. Fajne widoki z góry. Przystanki w każdym z miejsc. Wycieczka trwała ca 5 godz. Myślę, że również ten trip można kupić w recepcji każdego hotelu w Portimao. Cena 12-13 EUR/os. | |
| Autor: | orfik11 [ 27 Lip 2015 11:42 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Witam. Bardzo dziękuję koledze Danziger za podpowiedzi i pomoc. Wróciłem z dwutygodniowych wakacji na Algarve. Konkretnie nasz hotel znajdował się w Portimao ale też podróżowaliśmy /na własną rękę/ po wybrzeżu. Ostrzegam jedynie przed wg. mnie słabo działającą komunikacją publiczną np. tylko dwa połączenia dziennie z Cap Vincent czy z Benagil. Ale generalnie jest to przepiękny , wspaniały region Europy z cudownymi plażami. Chętnie pomogę i podpowiem to czy tamto. Pozdrawiam | |
| Autor: | warsawghoster [ 05 Sie 2015 23:21 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Ja właśnie wróciłem z podróży Lisbona-Algarve-Sevilla-Malaga, wkrótce napiszę obszerną relację… Także bardzo dziękuję @danziger za rady, okazały się niezwykle pomocne. Co do Przylądku Św. Wincenta, polecam szczególnie wycieczki oferowane przez miejscowe biura podróży- ja z takiej skorzystałem, płaciłem 12 euro za osobę- wycieczka Lagos- Sagres- Sw. Wincent, gdzie w każdym z tych miejsc mamy około 45 minut czasu wolnego (wycieczka trwa ponad 5 godzin). Polecam jednak wybierać możliwość wybrania się w te miejsca w okolicach godzin porannych-południowych- około godziny 17:30 robi się chłodno i chmury schodzą bardzo nisko, przez co jest słaba widoczne (i gorsze zdjęcia Mieszkałem w Portimao, w hotelu Avenida Praia (w miarę OK zarówno jakościowo jak i cenowo), w świetnej lokalizacji chwilę od plaży i tuż obok przystanku autobusowego. Portimao ma dobre połączenie z Lizboną (3 godz autobusem - 17 euro/os) oraz z Sewillą (5 godz autobusem- 16 euro/os). Więcej w relacji wkrótce Pozdrawiam! | |
| Autor: | warsawghoster [ 14 Paź 2015 10:49 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
http://spolecznosc.fly4free.pl/blog/144 ... la-malaga/ Zapraszam do mojej relacji, tam dużo odpowiedzi na wątpliwości ws. Algarve | |
| Autor: | pr123 [ 03 Lis 2015 15:10 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Jak ktoś wybiera się z dziećmi w okolice Albufeiry, to warto wejść do Zoomarine - połączenie oceanarium z parkiem wodnym. Jest tam sporo atrakcji na cały dzień, co jakiś czas odbywają się pokazy karmienia zwierzaków lub przedstawienia z udziałem zwierząt. Dojeżdżają tam specjalne autobusy. | |
| Autor: | kondziu98 [ 03 Lis 2015 15:57 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Jeżeli jesteśmy już w temacie aquaparków to z całą pewnością mogę polecić Park Wodny Slide&Splash http://www.slidesplash.com/en/ Oferuje on naprawdę mnóstwo zjeżdżalni więc na zabawę zlatuje cały dzień. Dodatkowo można sobie zrobić zdjęcia z papugami,wężami czy orłami. Kupując bilety przez internet można zaoszczędzić 10%. Naprawdę polecam! | |
| Autor: | almal [ 16 Gru 2015 14:05 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Również zapraszam na relacje z moich dwóch pobytów w Algrave. http://spolecznosc.fly4free.pl/blog/163 ... ek-europy/ Myślę, że niektóre informacje będą pomocne | |
| Autor: | Emirka [ 18 Gru 2015 15:14 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
A jak tam sytuacja z uchodzcami w Algerve? Jest bezpiecznie, nie wygląda to jak w Grecji (czytałam niedawno relację z podróży promem między greckimi wyspami to sytuacja bezpieczeństwa na statku wyglądała niewesoło). | |
| Autor: | jawach [ 18 Gru 2015 17:04 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Dużo bezpieczniej niż w Bawarii, gdzie jest 500.000 uchodźców, w Algrave tylko 500, z tego większość z Ukrainy. Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | almal [ 21 Gru 2015 14:17 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
To jedno z bezpieczniejszych miejsc w Europie. | |
| Autor: | Antares [ 19 Cze 2016 16:00 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
danziger napisał(a): Jeśli masz wolny dzień, to możesz zrobić zorganizowany trip autokarowy (przewodnik w j.ang) - Silves + Monchique. Silves - fajne miasteczko założone za czasów Imperium Romańskiego z zamkiem (a właściwie fortem). Autokar staje w Silves przy budyneczku informacji turystycznej - jeśli ktoś nie ma pomysłu na pamiątkę, to można tam kupić niezłe i porządne jakościowo T-shirty męskie i damskie z napisem Algarve za 4-5 EUR. Monchique - łańcuch górski w zachodniej części regionu Algarve. Najwyższym szczytem gór (902 m n.p.m.), jest Foia. Fajne widoki z góry. Przystanki w każdym z miejsc. Wycieczka trwała ca 5 godz. Myślę, że również ten trip można kupić w recepcji każdego hotelu w Portimao. Cena 12-13 EUR/os. A gdzie można znaleźć takie "tripy autokarowe"? Aktualnie jestem przy poszukiwaniu noclegów i wstępnie najtańsze się okazują Albufeira i Vilamoura (wrzesień). Chętnie skorzystam z podpowiedzi na te dwie okolice, zwłaszcza sprawdzone. | |
| Autor: | Astrid [ 19 Cze 2016 16:20 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Miejscowe biura podróży oferują wiele takich wycieczek. | |
| Autor: | Antares [ 19 Cze 2016 16:35 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Domyślam się, że nie Itaka Chodziło mi o to, czy mają swoją ofertę w internecie, na jakie koszty się ewentualnie przygotować. | |
| Autor: | szkodaczasu [ 29 Wrz 2016 10:33 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
ciri napisał(a): Poza wspomnianym już "rejsem" łódkami w Lagos polecam też podobną atrakcję w okolicach plaży Benagil, gdzie można wpłynąć do jaskini, której zdjęcia często występują w zestawieniach typu "miejsca, które musisz zobaczyć przed śmiercią" ![]() Czy do gruta de benagil mozna wejsc? Tzn od lądu czy tylko łódka? Chcialbym tam zrobic zdjecia. Jak z łódki to jak wyglada wejscie? doplywaja do brzegu czy wskakuje sie do wody kilkanascie metrow od plaży. Kwestia aparatu- nie mam wodoodpornego Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | szkodaczasu [ 05 Paź 2016 16:22 ] |
| Temat postu: | Re: Algarve |
Sam sobie odpowiem na powyzsz post Nie ma wejścia od lądu mozna od ladu jedynie zobaczyc te grote od góry - nic szczególnego. Do srodka wplynac mozna łódka z plazy benagil i to koszt 20E za 1h rejs. Wyplywaja w zależności od wielkosci fal. Przy wiekszych falach wogole nie wypływają, przy małych falach wplywaja do groty ale nie pozwalaja wysiąść. Mozna jedynie zobaczyc grote z lodzi. Najlepsza moim zdaniem opcja to poplynac tam wpław - jest bardzo blisko, powolne plyniecie żabka to max 5min. Minus jest taki ze nie zrobisz zdjec 15E kosztuja rejsy z innych pobliskich plaż. Widzialem na plakatach ale budki byly zamkniete. Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka | |
| Strona 2 z 9 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |