Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Akaba - wiza darmowa
akaba-wiza-darmowa,1220,135072
Strona 1 z 4

Autor:  asik1013 [ 10 Lis 2018 20:37 ]
Temat postu:  Akaba - wiza darmowa

na stronach obcojęzycznych znalazłam informację, iż przylatując bezpośrednio do Akaby nie jest wymagane wykupienie wizy.
Czy ktoś może to potwierdzić?

Autor:  Visitor [ 11 Lis 2018 12:30 ]
Temat postu:  Re: Akaba - brak wizy

O tym nie słyszałem, znajomi dostawali się do Jordanii przez Israel i tam na bank jest opłata za wizę.
Na lotnisku w Ammanie również, z tego co czytałem/słyszałem.
Na kilku stronach jest info, że na lotniskach trzeba wykupić wizę.
JordanPass zwalania z opłat. Może to jest też ciekawa opcja?

https://www.jordanpass.jo/Contents/What ... _Pass.aspx

Autor:  Zeus [ 17 Lis 2018 00:40 ]
Temat postu:  Re: Akaba - brak wizy

Dla osób lecących/dopływających/doje zdających (z Izraela/Arabii) do Aqaby, wiza będzie darmowa, pod warunkiem ze opusczą kraj z Aqaby

http://www.mota.gov.jo/contents/visa_information.aspx

Autor:  consigliero [ 17 Lis 2018 11:04 ]
Temat postu:  Akaba - brak wizy

Przekraczając granicę w Akabie nie płaciliśmy za wizę tylko warunkiem było pozostanie minimum bodajże 3 noce i podbijaliśmy papier zwalniający z opłaty wizowej w Petrze. Opłata wyjazdowa obowiązywała. Przekraczaliśmy granicę innym przejściem

Autor:  Dryblas [ 17 Lis 2018 20:58 ]
Temat postu:  Re: Akaba - brak wizy

@asik1013 dokładne informacje czerpałem z tego bloga https://www.wapniakiwdrodze.pl/jordania/jordania-wiza-do-jordanii/, ich prawdziwość potwierdzę po 14.01.2019 jak wrócimy z Jordanii

Autor:  asik1013 [ 18 Lis 2018 09:03 ]
Temat postu:  Re: Akaba - brak wizy

Dziękuję wszystkim za opdowiedzi. Ja dziś się przekonam jak to jest z tą wizą w Akabie. Na obcojęzycznych forach czytam, że ma nie być opłaty. Potwierdzę Wam jak już minie moja podroż.

Autor:  Dryblas [ 18 Lis 2018 09:27 ]
Temat postu:  Re: Akaba - brak wizy

Zatem czekamy niecierpliwie na realcję

Autor:  Misiatek [ 18 Lis 2018 12:18 ]
Temat postu:  Re: Akaba - brak wizy

Tu też jest napisane, że w Akabie nie płaci się za wizę.
http://www.transazja.pl/wiza/Jordania

Autor:  asik1013 [ 30 Lis 2018 23:20 ]
Temat postu:  Re: Akaba - brak wizy

Misiatek napisał(a):
Tu też jest napisane, że w Akabie nie płaci się za wizę.http://www.transazja.pl/wiza/Jordania
Potwierdzam.

Autor:  kamzikova [ 04 Gru 2018 23:15 ]
Temat postu:  Re: Akaba - brak wizy

Jeszcze w kwestii wizy
http://www.aqaba.jo/Pages/Viewpage?PageID=8

Potwierdzone: 4free, na m-c, lot Aqaba - Berlin - Aqaba (inauguracyjny :) )

mój pierwszy post, choć czytam (i korzystam) już jakiś czas ;)

Autor:  Nawrot83 [ 04 Gru 2019 21:24 ]
Temat postu:  Re: Akaba - brak wizy

Czyli jeśli lecę do i wracam z Aqaby nie potrzebuję wizy, nawet jeśli pojadę do Petry, tak?

Autor:  kostek966 [ 04 Gru 2019 21:41 ]
Temat postu:  Re: Akaba - brak wizy

możesz jechać gdzie chcesz

Autor:  SevenSet [ 16 Gru 2019 14:28 ]
Temat postu:  Re: Akaba - wiza darmowa

Wizę otrzymasz w paszport, tyle że bezpłatną ?

Autor:  palomino [ 29 Lis 2021 17:33 ]
Temat postu:  Re: Akaba - wiza darmowa

Mozna tez ubiegac sie o darmowa wize ladujac w Ammanie jesli sie jedzie do Akaby. Celnicy nie specjalnie chca wbijac darmowe ale wydruk formalnosci wizowych strefy ekonomicznej zalatwoa sprawe

Autor:  jaco027 [ 29 Lis 2021 20:03 ]
Temat postu:  Re: Akaba - wiza darmowa

Bo celnicy na calym swiecie niechetnie wbijaja wizy ;-)

Autor:  kostek966 [ 29 Lis 2021 20:29 ]
Temat postu:  Re: Akaba - wiza darmowa

Fakt, tak było, chciał rezerwację hotelu w aqabie zobaczyć, potem pytał jak dojedziemy, ale w końcu puścił bez opłaty

Autor:  rakus [ 05 Mar 2022 19:46 ]
Temat postu:  Re: Akaba - wiza darmowa

Dopytam o "multicity" . Czy trasa Lotnisko X - Akaba - Aman - Lotnisko X daje możliwość bezpłatnej wizy???

Autor:  tomaszl75 [ 06 Mar 2022 02:14 ]
Temat postu:  Re: Akaba - wiza darmowa

Tak.

Lądując w Aqabie otrzymasz bezpłatną wizę jako pieczątkę w pierwszym okienku + kolejną pieczątkę jako wjazdową w drugim okienku ;)

Przy wylocie w Ammanu nikt o nic nie pyta - pieczątka w paszport wyjazdowa i tyle.

Autor:  kill3r [ 04 Sie 2022 10:43 ]
Temat postu:  Re: Akaba - wiza darmowa

Odświeżam temat w związku z zapowiedzią uruchomienia lotów przez Wizzair na trasie Warszawa - Akaba. Czy nadal na pewno obowiązuje bezpłatna wiza po wylądowaniu w Akabie? Niepokoi mnie trochę brak jakiejkolwiek informacji na ten temat na stronie naszego MSZ :-)

Autor:  Zeus [ 04 Sie 2022 10:49 ]
Temat postu:  Re: Akaba - wiza darmowa

Strona polskiego MSZ byłoby ostatnie miejsce gdzie bym sięgał po informacje

https://jordanpass.jo/contents/FAQs.aspx

Do I need a visa to enter Jordan arriving at Aqaba Airport?
For restricted nationalities: you will need to have a before-hand visa from Jordan Embassy in your country.
For non-restricted nationalities: you do not need to get a visa to enter Jordan if you are arriving at Aqaba Airport.

https://moi.gov.jo/EN/Pages/Restricted_ ... ionalities

Strona 1 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/