| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Akaba - wiza darmowa akaba-wiza-darmowa,1220,135072 | Strona 1 z 4 |
| Autor: | asik1013 [ 10 Lis 2018 20:37 ] |
| Temat postu: | Akaba - wiza darmowa |
na stronach obcojęzycznych znalazłam informację, iż przylatując bezpośrednio do Akaby nie jest wymagane wykupienie wizy. Czy ktoś może to potwierdzić? | |
| Autor: | Visitor [ 11 Lis 2018 12:30 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - brak wizy |
O tym nie słyszałem, znajomi dostawali się do Jordanii przez Israel i tam na bank jest opłata za wizę. Na lotnisku w Ammanie również, z tego co czytałem/słyszałem. Na kilku stronach jest info, że na lotniskach trzeba wykupić wizę. JordanPass zwalania z opłat. Może to jest też ciekawa opcja? https://www.jordanpass.jo/Contents/What ... _Pass.aspx | |
| Autor: | Zeus [ 17 Lis 2018 00:40 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - brak wizy |
Dla osób lecących/dopływających/doje zdających (z Izraela/Arabii) do Aqaby, wiza będzie darmowa, pod warunkiem ze opusczą kraj z Aqaby http://www.mota.gov.jo/contents/visa_information.aspx | |
| Autor: | consigliero [ 17 Lis 2018 11:04 ] |
| Temat postu: | Akaba - brak wizy |
Przekraczając granicę w Akabie nie płaciliśmy za wizę tylko warunkiem było pozostanie minimum bodajże 3 noce i podbijaliśmy papier zwalniający z opłaty wizowej w Petrze. Opłata wyjazdowa obowiązywała. Przekraczaliśmy granicę innym przejściem | |
| Autor: | Dryblas [ 17 Lis 2018 20:58 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - brak wizy |
@asik1013 dokładne informacje czerpałem z tego bloga https://www.wapniakiwdrodze.pl/jordania/jordania-wiza-do-jordanii/, ich prawdziwość potwierdzę po 14.01.2019 jak wrócimy z Jordanii | |
| Autor: | asik1013 [ 18 Lis 2018 09:03 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - brak wizy |
Dziękuję wszystkim za opdowiedzi. Ja dziś się przekonam jak to jest z tą wizą w Akabie. Na obcojęzycznych forach czytam, że ma nie być opłaty. Potwierdzę Wam jak już minie moja podroż. | |
| Autor: | Dryblas [ 18 Lis 2018 09:27 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - brak wizy |
Zatem czekamy niecierpliwie na realcję | |
| Autor: | Misiatek [ 18 Lis 2018 12:18 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - brak wizy |
Tu też jest napisane, że w Akabie nie płaci się za wizę. http://www.transazja.pl/wiza/Jordania | |
| Autor: | asik1013 [ 30 Lis 2018 23:20 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - brak wizy |
Misiatek napisał(a): Tu też jest napisane, że w Akabie nie płaci się za wizę.http://www.transazja.pl/wiza/Jordania Potwierdzam. | |
| Autor: | kamzikova [ 04 Gru 2018 23:15 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - brak wizy |
Jeszcze w kwestii wizy http://www.aqaba.jo/Pages/Viewpage?PageID=8 Potwierdzone: 4free, na m-c, lot Aqaba - Berlin - Aqaba (inauguracyjny mój pierwszy post, choć czytam (i korzystam) już jakiś czas | |
| Autor: | Nawrot83 [ 04 Gru 2019 21:24 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - brak wizy |
Czyli jeśli lecę do i wracam z Aqaby nie potrzebuję wizy, nawet jeśli pojadę do Petry, tak? | |
| Autor: | kostek966 [ 04 Gru 2019 21:41 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - brak wizy |
możesz jechać gdzie chcesz | |
| Autor: | SevenSet [ 16 Gru 2019 14:28 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - wiza darmowa |
Wizę otrzymasz w paszport, tyle że bezpłatną ? | |
| Autor: | palomino [ 29 Lis 2021 17:33 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - wiza darmowa |
Mozna tez ubiegac sie o darmowa wize ladujac w Ammanie jesli sie jedzie do Akaby. Celnicy nie specjalnie chca wbijac darmowe ale wydruk formalnosci wizowych strefy ekonomicznej zalatwoa sprawe | |
| Autor: | jaco027 [ 29 Lis 2021 20:03 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - wiza darmowa |
Bo celnicy na calym swiecie niechetnie wbijaja wizy | |
| Autor: | kostek966 [ 29 Lis 2021 20:29 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - wiza darmowa |
Fakt, tak było, chciał rezerwację hotelu w aqabie zobaczyć, potem pytał jak dojedziemy, ale w końcu puścił bez opłaty | |
| Autor: | rakus [ 05 Mar 2022 19:46 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - wiza darmowa |
Dopytam o "multicity" . Czy trasa Lotnisko X - Akaba - Aman - Lotnisko X daje możliwość bezpłatnej wizy??? | |
| Autor: | tomaszl75 [ 06 Mar 2022 02:14 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - wiza darmowa |
Tak. Lądując w Aqabie otrzymasz bezpłatną wizę jako pieczątkę w pierwszym okienku + kolejną pieczątkę jako wjazdową w drugim okienku Przy wylocie w Ammanu nikt o nic nie pyta - pieczątka w paszport wyjazdowa i tyle. | |
| Autor: | kill3r [ 04 Sie 2022 10:43 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - wiza darmowa |
Odświeżam temat w związku z zapowiedzią uruchomienia lotów przez Wizzair na trasie Warszawa - Akaba. Czy nadal na pewno obowiązuje bezpłatna wiza po wylądowaniu w Akabie? Niepokoi mnie trochę brak jakiejkolwiek informacji na ten temat na stronie naszego MSZ | |
| Autor: | Zeus [ 04 Sie 2022 10:49 ] |
| Temat postu: | Re: Akaba - wiza darmowa |
Strona polskiego MSZ byłoby ostatnie miejsce gdzie bym sięgał po informacje https://jordanpass.jo/contents/FAQs.aspx Do I need a visa to enter Jordan arriving at Aqaba Airport? For restricted nationalities: you will need to have a before-hand visa from Jordan Embassy in your country. For non-restricted nationalities: you do not need to get a visa to enter Jordan if you are arriving at Aqaba Airport. https://moi.gov.jo/EN/Pages/Restricted_ ... ionalities | |
| Strona 1 z 4 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |