Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[CA] Air China
air-china,226,97925
Strona 49 z 54

Autor:  Piatek [ 07 Gru 2025 05:35 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Nie bierzcie papierosów elektronicznych jeżeli lecicie Air China - otwierają bagaz rejestrowany na tranzycie i zabierają wszystkie papierosy elektryczne zostawiając w środku protokół przeszukania. Zapalniczkę i powerbanki tez wywalają podobno.

Autor:  aeonflux [ 07 Gru 2025 07:24 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Nie podobno, a na pewno. Żadnych akumulatorów i żadnych zapalniczek w rejestrowanym w Chinach (niezależnie od linii).

Autor:  jaco027 [ 07 Gru 2025 09:15 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Dokladnie. Zresztą o power banki w rejestrowanym to wszedzie pytają.

Autor:  Sudoku [ 07 Gru 2025 09:50 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Co do zapalniczek to jest tak od czasów, kiedy jeszcze chyba nie było papierosów elektronicznych. I nie dotyczy tylko transferów. Mi w 2016 prześwietlili bagaż po nadaniu i zanim na dobre odszedłem od stanowiska odprawy wezwali mnie i kazali otwierać torbę. W kieszeniach kurtki zostawiłem dwie zapalniczki, które swojego czasu kupiłem w Kijowie. Fajne były, miały obrazki i teksty nt. sąsiedniego dyktatora.

Autor:  aeonflux [ 07 Gru 2025 11:06 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Dokładnie tak, wystarczy się przyjrzeć stanowiskom check-in - zawsze z tyłu sekcji jest skaner i po nadaniu każdy bagaż jest od razu skanowany. Dopiero po przeskanowaniu nadanego bagażu dostaje się BP.

Autor:  Storrada [ 07 Gru 2025 12:14 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Cześć,

Lecę na początku stycznia z CA i chciałabym skorzystać z transit hotelu. Aktualnie nie ma jeszcze programu na 2026, ale i tak chciałam być przygotowana i mieć konto, żeby zarezerwować hotel, kiedy tylko się pojawi. Niestety, przez 3 miesiące CA nie potwierdziło weryfikacji mojego konta. Ostatecznie konto usunęłam, bo to jedyne co w apce mogłam zrobić - i teraz pytanie co dalej.

Z tego co tutaj czytam - z odprawą nie ma problemu, zrobię to na lotnisku. Ale jeśli chodzi o transit hotel, to nie wiem co najlepiej zrobić - dzwonić na infolinię, pisać maila pod jeden z adresów, czy próbować jeszcze raz założyć konto w apce czy też na stronie internetowej?

Pytanie dodatkowe: na rezerwacji mamy 4 osoby, jednak do każdej jest przypisany ten sam adres email - czy konto musi być założone z tego maila czy może być założone przez kogokolwiek z rezerwacji i można te bilety jakoś później "podpiąć"?

Z góry dziękuję za pomoc

Autor:  szpaczny [ 07 Gru 2025 23:38 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Trasit hotel musisz buknąć przed wyjazdem. Wiec zostaje CI ponowe zalozenie konta przez przegladarke lub mobilnie.

Autor:  kameander [ 08 Gru 2025 07:47 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Heh, niemal równo po miesiącu wreszcie zweryfikowali mi paszport ?? Pytanie po szybkim rzucie oka: dobrze rozumiem, że zarządzać (np. wybór miejsc) mogę tylko swoim biletem, a nie wszystkich osób z rezerwacji (przez Trip)? Ergo: pozostali też muszą sobie założyć konta?

Autor:  Piatek [ 08 Gru 2025 08:45 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

@Storrada Jak juz bedzie program na 2026 to dzwonisz na infolinię +80086100999 podajesz dane z rezerwacji i po 30sek rozmowy masz na email potwierdzenie rezerwacji transit hotel. Połączenie jest na koszt odbiorcy (Air China)

Autor:  Sudoku [ 08 Gru 2025 10:07 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

To lamerskie pytanie - skąd wiadomo, że jest program na 2026. Gdzieś podają taką informację?

Autor:  BMK [ 08 Gru 2025 11:29 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

W mojej rezerwacji wkradł się błąd w imieniu. Czy ktoś przechodził przez procedurę zmiany danych na bilecie ? W aplikacji po 10 dniach udało mi się wysłać swoje zdjęcie z paszportem w celu weryfikacji, ale nie wiem czy się na tą weryfikację doczekam a lot mam za miesiąc.
Kupiłem bilety na stronie Air China.

Autor:  Darek Kaszany [ 09 Gru 2025 21:34 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Ponieważ jest to mój pierwszy post to Witam Wszystkich :)
Po 2 tygodniach od wysłania w apce zdjęcia z paszportem dzisiaj otrzymałem długo wyczekiwanego maila z gratulacjami przejścia uwierzytelnienia.
Bilety kupowane przez Mytrip, lot w lutym - chciałbym zarezerwować hotel tranzytowy, ale mimo uwierzytelnienia ciągle mam "Booking Transit Accommodation is not currently available for your itinerary"
Powtórzę pytanie @Sudoku "skąd wiadomo, że jest program na 2026. Gdzieś podają taką informację?"

Załączniki:
mail airchina.png
mail airchina.png [ 54.33 KiB | Obejrzany 1519 razy ]

Autor:  Patrykar [ 12 Gru 2025 20:48 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Przewoznik ledwo sobie radzil po angielsku na infolini, na lotnisku juz troche lepiej. Koniec koncow zaproponowali nic poniewaz mielismy dluga przesiadke. Innym ktorzy nie mieli dlugiej przesiadki zapronowali hotele :)
boots napisał(a):
Mnie by przyszło do głowy w pierwszej kolejności zapytanie o to przewoźnika.

Autor:  ozo989 [ 17 Gru 2025 14:29 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Cześć. Kupiliśmy bilety z WWA do NRT z przesiadką w Pekinie przez Booking. Niestety jedna osoba nie miała paszportu, więc przy rezerwacji przez booking podała numer dowodu. Czytałem na forum, że najlepiej jest się kontaktować mailowo z AC, chociaż niektórzy mówią że lepiej przez OTA w celu zmiany numeru dokumentu na paszport. Zmieniał ktoś dane i mógłby coś doradzić?

Autor:  Zeus [ 17 Gru 2025 14:53 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Ciekawy mnie, kto na tym forum pisał o kontakt z OTA o sprawie zmian danych w paszporcie.

Oczywiście ze pisze się prosto do CA a nie do OTA

Autor:  bodziu_ino [ 17 Gru 2025 21:18 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Hej. Jakby kogoś interesowało to można już rezerwować hotele tranzytowe w AirChina na 2026 rok.

Autor:  gembski [ 18 Gru 2025 02:09 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Dzięki za info. Udało się zarezerwować hotel przez infolinie na powrót po sylwestrze.

Autor:  Storrada [ 18 Gru 2025 09:42 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

@Piatek Dziękuję za pomoc.

@gembski @bodziu_ino na której infolinii udało się wam zarezerwować hotel? Właśnie dzwoniłam na +80086100999 i powiedzieli, że na 2026 nie ogłosili jeszcze programu i mam czekać

Autor:  gembski [ 18 Gru 2025 10:46 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Dzwoniłem pod ten sam numer +80086100999 wczoraj o 23.
Mam 2 osobne rezerwacje na 7 osób razem i udało się nas zmieścić w jednym hotelu (Beijing Kaisheng Xingfeng International Hotel)
Dzwoń jeszcze raz.

Autor:  bodziu_ino [ 18 Gru 2025 11:01 ]
Temat postu:  Re: [CA] Air China

Ja robilem przez strone i nie dzwonilem. Kolezanka cos pomieszala i musiala do nich dzwonic. Tez jej powiedzieli ze jeszcze nie moga ale po informacji ze przez strone sie da to jednak zrobili i przez telefon. Trzeba cisnac to Chiny:)

Strona 49 z 54 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/